Kwestia finansowania zrównoważonego rozwoju, czy też zrównoważonego inwestowania, zyskuje na znaczeniu na świecie, w Europie, a także i w Polsce. Szereg globalnych inicjatyw, w tym m.in. ramy polityki w zakresie klimatu i energii do roku 2030, Porozumienie paryskie czy Agenda 2030 rzuciły nowe światło na kwestie klimatyczne i cele środowiskowe. Chcąc osiągnąć te cele, zgodnie z wyliczeniami Komisji Europejskiej, potrzeba dodatkowych 180 mld EUR rocznie (lub wg wyliczeń EIB nawet 270 mld EUR rocznie). Skala inwestycji wykracza poza możliwości sektora publicznego.
18 czerwca 2020 r. Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie utworzenia pierwszego na świecie systemu klasyfikacji – „zielonej listy” dla zrównoważonych działalności gospodarczych, inaczej taksonomii.
Rozporządzenie w sprawie taksonomii nakreśla ogólne ramy, które pozwolą na stopniowy rozwój ogólnounijnego systemu klasyfikacji dla zrównoważonych środowiskowo działalność gospodarczych.
Wyróżniono sześć celów środowiskowych:
Działalność gospodarcza musi spełniać cztery wymagania, aby się zakwalifikować:
Ogólnoeuropejski system klasyfikacji oznacza, że mamy jednolity i zharmonizowany sposób ustalania jakie działania gospodarcze można uznać za zrównoważone. Jest to niezbędne, aby UE mogła stać się pierwszym neutralnym dla klimatu kontynentem do 2050 r.
Taksonomia:
Kto będzie musiał korzystać z systemu klasyfikacji i w jaki sposób?
System będzie musiał być używany przez:
Państwa członkowskie, Unia Europejska i uczestnicy rynku będą musieli zacząć przestrzegać nowych wymagań od grudnia 2021 r.
Ten system klasyfikacji może być również stosowany na zasadzie dobrowolności przez innych uczestników rynku niż tych ujętych w dyrektywie w sprawie sprawozdawczości niefinansowej. Przede wszystkim ten system powinien pomagać podmiotom w celu pozyskania środków finansowych na zrównoważone działalności.
Jakie rodzaje działalności będą się kwalifikować do tego systemu klasyfikacji?
Porozumienie polityczne uznaje trzy różne rodzaje działalności gospodarczych zrównoważonych środowiskowo:
Porozumienie wyraźnie wyklucza kwalifikowanie się do działalności związanych z wytwarzaniem energii ze stałych paliw kopalnych.
Chcąc umożliwić Państwu jak najlepsze przygotowanie się do nadchodzących zmian i nowych wymagań inwestycyjnych, zapraszamy do udziału w szkoleniu online:
TAKSONOMIA – ZRÓWNOWAŻONE FINANSOWANIE
– jako główny kierunek rozwoju proekologicznych inwestycji i realizacji polityki klimatycznej
5 listopada 2020 I @online
Podczas szkolenia w rzeczowy a zarazem przystępny sposób – przybliżymy Państwu najważniejsze zapisy rozporządzenia, do których będą się musieli dostosować przedsiębiorcy.
Do pobrania: Tekst_rozporządzenia_ws_taksonomii_PL
Lokalizacja 📱💻🖥? Seminarium odbędzie się w formie online, zatem można wziąć udział z każdego dowolnego miejsca na świecie 📍, w którym mają Państwo dostęp do internetu 🌍
Zapraszam do udziału!
Renata Kalużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu
* źródło: https://www.gov.pl/web/rozwoj/zrownowazone-finansowanie
Na kolejną edycję zapraszamy 12 stycznia 2021 👍
Logowanie do systemu
Taksonomia a Nowa Polityka Klimatyczna i Polityka Green Dealu – wprowadzenie
Przerwa
Taksonomia finansowa
Przerwa
Sześć celów środowiskowych taksonomii finansowej
Sesja Q&A
Certyfikowana trenerka biznesu i facylitatorka szkoleń.
Ekspertka z zakresu innowacji i technologii energetycznych oraz rynku biomasy i zrównoważonego rozwoju.
Od 8 lat zaangażowana w tematykę pomocy publicznej, emisji GHG i zrównoważonego rozwoju, prawa ochrony środowiska oraz tematyki z zakresu efektywności energetycznej, również jako badaczka i analityczka.
Szkoli i doradza średnim i dużym przedsiębiorstwom oraz administracji publicznej. Ma na swoim koncie przeprowadzonych kilkadziesiąt szkoleń z zakresu tematyki pomocy publicznej oraz zrównoważonego rozwoju.
Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi z zakresu finansowania OZE [ventures i private equity]. Członkini International Biomass Torrefaction Council Europe oraz Przewodnicząca Polskiej Rady Biowęgla i Biomasy.
Od kilku lat zarządza przedsiębiorstwem wdrażającym innowacyjne technologie termicznej obróbki biomasy jak toryfikat i biowęgiel.
490,00 PLN + VAT
Wychodząc naprzeciw aktualnie panującej sytuacji i dbając o Państwa bezpieczeństwo a jednocześnie nie chcąc, aby tracili Państwo możliwość udziału w naszych interesujących wydarzeniach – zapraszamy do udziału w szkoleniu w formie webinaru online.
Co to oznacza?
Że nie wychodząc z domu lub firmy i na każdym nośniku z dostępem do internetu (komputer, tablet, smartfon) mogą Państwo brać czynny udział w naszym wydarzeniu.
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu
kom.: +48 603 386 917
e-mail: Renata.Kaluzna@powermeetings.eu
Manager Działu Energetyka
powermeetings.eu
Kontakt w sprawie merytoryki i współpracy
tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 505 659 477
e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu
Specjalista ds. sprzedaży
powermeetings.eu
Kontakt w sprawie udziału
kom.: +48 690 144 776
e-mail: Jakub.Dolezal@powermeetings.eu
Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗
Do usłyszenia, Jakub Doleżał, powermeetings.eu