Szanowni Państwo,

głównym celem ustawy o rynku mocy jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców końcowych w horyzoncie średnio i długoterminowym. Ustawa ma również na celu stworzenie, dodatkowych zachęt finansowych dla wytwórców, które ustabilizują poziom ich przychodów oraz pozwolą na utrzymanie rentowności nawet przy niskim stopniu wykorzystania ich jednostek oraz wzmocnić impuls inwestycyjny dla budowy nowych jednostek wytwórczych.

Ustawa o rynku mocy weszła w życie 18 stycznia 2018 i określa nowe zasady organizacji i funkcjonowania rynku oraz nakłada szereg nowych obowiązków na jego uczestników w tym OSP i OSD, wytwórców energii elektrycznej, podmioty oferujące usługę redukcji zapotrzebowania na moc, zarządcę rozliczeń, a także na organy administracji takie jak URE czy Ministerstwo Energii.

Odpowiadając na potrzeby rynku i chcąc jak najlepiej przygotować Państwa do prawidłowej interpretacji nowych przepisów zespół powermeetings.eu postanowił zorganizować II edycję specjalistycznego seminarium:


RYNEK MOCY W PRAKTYCE

– regulamin, certyfikacja ogólna i pierwsze wnioski; certyfikacja do aukcji głównych, przebieg aukcji, umowa mocowa, wykonanie obowiązku, testy, rozliczenie obowiązku,

które odbędzie się 17 kwietnia 2018 w Warszawie

 

W trakcie II edycji spotkania nasi Eksperci skupią się na praktycznych aspektach rynku mocy w Polsce, postarają się przybliżyć Państwu wszystkie najistotniejsze zmiany jakie czekają branżę jak również odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich uczestników rynku na których wpływ mają powyższe uregulowania. Jesteśmy przekonani, że w trakcie konferencji podobnie jak w przypadku naszych innych wydarzeń nie zabraknie merytorycznej dyskusji, która pozwoli Państwu na lepsze przygotowanie się do nadchodzących zmian.

Harmonogram prac nad rynkiem mocy – ważne terminy!

Zapraszam do udziału, z pewnością warto.

Renata Kałużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu

Program

17 kwietnia 2018
8:30 - 9:00

Rejestracja uczestników

9:00 – 9:30
  • Rynek mocy a inne prace legislacyjne

 

Tomasz Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Energetyki, Ministerstwo Energii

9:30 – 10:30
  • Rynek wtórny
  • Zasady wykonywania obowiązku mocowego
  • Rozliczenia na rynku mocy
  • Harmonogram rynku mocy

 

Maciej Przybylski, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Systemu, PSE

10:30 – 10:45

Przerwa kawowa

10:45 – 12:30
  • Certyfikacja ogólna a certyfikacja do aukcji głównej
  • Właściciel jednostki fizycznej a dostawca mocy
  • Parametry aukcji
  • Aukcje mocy – ograniczenia uczestnictwa
  • Przebieg aukcji

Małgorzata Kozak, Ekspert ds. Rozwoju Rynków, Wieloletni pracownik URE

12:30 – 12:45

Przerwa kawowa

12:45 – 14:15
  • Rynek wtórny – uczestnicy
  • Przebieg aukcji, wyniki (kompetencje Prezesa URE i Ministra Energii)
  • Umowa mocowa – możliwości wypowiedzenia, zmiany
  • Spory – kompetencje Prezesa URE

 

Małgorzata Kozak, Ekspert ds. Rozwoju Rynków, Wieloletni pracownik URE

14:15 – 15:00

Lunch

15:00 – 16:00

Temat w trakcie potwierdzania.

 

Stanisław Poręba, Doświadczony Ekspert – Manager, Ernst & Young Business Advisory

Zaproponuj temat i osobę, którą chciałbyś usłyszeć

Prelegenci

Tomasz Dąbrowski

Dyrektor Departamentu Energetyki
Ministerstwo Energii

Tomasz Dąbrowski

Dyrektor Departamentu Energetyki
Ministerstwo Energii

Maciej Przybylski

Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Systemu
PSE S.A.

Maciej Przybylski

Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Systemu
PSE S.A.

Małgorzata Kozak

Ekspert ds. Rozwoju Rynków
Wieloletni pracownik URE

Małgorzata Kozak

Ekspert ds. Rozwoju Rynków
Wieloletni pracownik URE

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz British Centre for English and European Legal Studies under auspices of the Cambridge University. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu ekonomii sektora energetycznego (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) oraz integracji europejskiej (Krajowa Szkoła Administracji Publicznej i Ecole Nationale d’Administration). Wieloletni pracownik Urzędu Regulacji Energetyki, aktywnie uczestniczy w pracach CEER oraz ACER w zakresie budowy wspólnego rynku. W latach 2008 – 2014 pełniła funkcję Wiceprezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, odpowiadając za kwestie związane z pomocą publiczną oraz nadzorem rynku.

Stanisław Poręba

Doświadczony
Ekspert - Manager
Ernst & Young Business Advisory

Stanisław Poręba

Doświadczony
Ekspert - Manager
Ernst & Young Business Advisory

Stanisław Poręba jest obecnie ekspertem EY w obszarze rynków energii. Posiada głębokie doświadczenie i szczegółową wiedzę dotyczącą polskiego sektora energetycznego. Przez wiele lat zajmował kierownicze stanowiska w największych spółkach energetycznych w Polsce. Podczas swojej kariery uczestniczył w wielu projektach strategicznych dla polskiego sektora energetycznego związanych zwłaszcza z finansowaniem kluczowych dla sektora inwestycji oraz projektowania i wdrażania rozwiązań funkcjonalnych rynku energii. Jako członek zarządu PSE był odpowiedzialny za wdrażanie zliberalizowanego rynku energii.

Partnerzy

Partner merytoryczny

Ministerstwo Energii

Partner merytoryczny

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Partner merytoryczny

Ernst & Young Business Advisory

Organizator

Powermeetings

Od ponad 10 lat wiodący organizator profesjonalnych i prestiżowych wydarzeń branżowych w Polsce. Organizujemy kongresy, konferencje, szkolenia, seminaria i warsztaty dla różnych sektorów gospodarki oraz zapewniamy specjalistyczne wsparcie i doradztwo w kwestii organizacji imprez, PR i marketingu.

W ciągu ostatniej dekady stworzyliśmy szeroką sieć kontaktów i partnerów w sektorach: energetyki, węgla, paliw, chemii i nieruchomości. Naszym celem jest stworzenie miejsca do dyskusji o nowych trendach i zmianach mających znaczenie dla przemysłu, do nawiązywania nowych kontaktów, jak również do budowania relacji biznesowych pomiędzy naszymi ekspertami, partnerami i uczestnikami.

Programy naszych imprez są zawsze starannie dostosowane do potrzeb i interesów branży, a my jesteśmy dumni z naszej staranności w doborze tematów, prelegentów i partnerów, aby zapewnić najwyższą jakość wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń. We współpracy z najlepszymi ekspertami z Polski i zagranicy opracowujemy i organizujemy wydarzenia podyktowane zmianami w otoczeniu legislacyjnym, przeobrażeniami rynkowymi oraz aktualnymi trendami.

Patronat medialny

WysokieNapiecie.pl

WysokieNapiecie.pl tworzone jest przez największy w Polsce zespół dziennikarzy
zajmujących się wyłącznie sektorem paliwowo-energetycznym i jest jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów w tej branży.
W ramach stałej współpracy nasze teksty publikuje niemal 30 serwisów .
Zespół redakcyjny Obserwatora Legislacji Energetycznej tworzą najlepsi dziennikarze – prawnicy i ekonomiści – z wieloletnim doświadczeniem w takich mediach jak Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Parkiet, BBC, PAP, Polskie Radio, cire.pl i wnp.pl. Nagradzani m.in. przez Prezesa UOKiK za najlepszy tekst o ochronie konkurencji na rynku energii czy przez TGE za najlepszy tekst poświęcony rynkowi energii elektrycznej oraz za popularyzację zagadnień związanych z liberalizacją rynków energii i gazu.  Nasze artykuły i komentarze były publikowane i cytowane m.in. przez Gazetę Wyborczą, Rzeczpospolitą, Puls Biznesu, Dziennik Gazetę Prawną, Parkiet, Fakt, Politykę, Newsweek, Wprost, Forbes, PAP, Bloomberg, IAR, Polskie Radio, TOK FM, Interię, WP, TVP, Polsat, TVN24, TVN24 BiŚ, wnp.pl i cire.pl, a także liczne zagraniczne media.

Zobacz Więcej

Rejestracja

Lub wypełnij formularz online:

Zgłaszający uczestnictwo




Dane firmy do faktury VAT




Ilość uczestników
 

Cena netto: PLN + VAT za osobę
Wartość netto: 0 PLN
Wartość brutto: 0 PLN

Uczestnik 1

Uczestnik 2

Uczestnik 3

Uczestnik 4

Uczestnik 5

1390
  • Koszt udziału jednej osoby w 2 dniach konferencji:

 — 1 190,00 PLN netto + VAT dla osób zgłoszonych / wpłat dokonanych do 10.04.2018

 — 1 390,00 PLN netto + VAT dla osób zgłoszonych / wpłat dokonanych od 11.04.2018

  • Seminarium będzie prowadzone w języku polskim.
  • Opłata za udział w seminarium obejmuje: uczestnictwo, materiały szkoleniowe, poczęstunek w trakcie seminarium typu: lunch, kawa, herbata, woda
  • Opłata nie obejmuje rezerwacji noclegu.
  • Nadesłanie zgłoszenia jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty. Podane powyżej terminy oznaczają daty wpłat należności.
  • Przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego stanowi zawarcie umowy pomiędzy powermeetings.eu a Zgłaszającym.
  • Potwierdzenie rejestracji zgłaszanego uczestnika zostanie przesłane wraz z fakturą proforma na podany adres e-mail w ciągu 2 dni roboczych od daty otrzymania formularza zgłoszeniowego.
  • Prosimy o dokonanie wpłaty w terminie 7 dni od wysłania zgłoszenia, ale nie później niż przed rozpoczęciem seminarium na konto: powermeetings.eu, Jerozolimskie 27, 00-508 Warszawa; NIP 952-139-65-83; MBANK S.A.; 56 1140 2004 0000 3502 7600 2231
  • W ciągu 7 dni od daty otrzymania wpłaty na konto zostanie wystawiona faktura VAT i przesłana pocztą na podany adres.
  • Osoby odwołujące uczestnictwo na 14 dni przed seminarium, otrzymają zwrot uiszczonej opłaty. Wycofującym się na 13 – 7 dni przed seminarium zwracamy 50% opłaty. Na 6 dni przed seminarium i później nie przyjmujemy odwołań uczestnictwa w spotkaniu.
  • Zamiast zgłoszonej osoby w wydarzeniu może wziąć udział inny pracownik firmy.
  • Osoby, które nie odwołają swojej rejestracji, a nie wezmą udziału w seminarium, zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa.
  • Rezygnacji z udziału w seminarium należy dokonać w formie pisemnej. Brak wpłaty nie jest jednoznaczny z rezygnacją z udziału.
  • Nie odwołanie zgłoszenia i nie wzięcie udziału w seminarium nie jest jednoznaczne z rezygnacją z uczestnictwa i spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
  • Od nieterminowej zapłaty powermeetings.eu przysługują odsetki ustawowe.
  • eu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie seminarium oraz, w szczególnych wypadkach, zmiany lokalizacji oraz terminu.
  • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia uczestnictwa bez podania przyczyny.

Nasze doświadczenie

location

Lokalizacja:

Warszawa

.

Kontakt

Inne wydarzenia dla branży