Konferencja

Szanowni Państwo,

w dniach 10 – 11 maja 2018 Zespół powermeetings.eu zaprasza do Czeladzi na IV edycję Forum IED, konkluzje BAT, MCP

Podobnie jak podczas poprzednich edycji Forum, w trakcie tegorocznego wydarzenia, skupimy się przede wszystkim na tych aspektach, które muszą być bezwzględnie brane pod uwagę przez osoby odpowiedzialne za ochronę środowiska w przedsiębiorstwach, a szczególnie za monitorowanie i ograniczanie emisji przemysłowych.

Prelekcje w trakcie Forum przedstawią przedstawiciele najważniejszych urzędów, czołowych firm energetycznych oraz dostawcy nowoczesnych rozwiązań.

Po części konferencyjnej zapraszamy na uroczystą kolację, która będzie doskonałą okazją do dalszej dyskusji oraz wymiany doświadczeń jak również zawarcia nowych kontaktów biznesowych.

Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w przypadku innych, dotychczas zorganizowanych przez Zespół powermeetings.eu projektach, również podczas IV edycji Forum stworzymy miejsce do ciekawej, merytorycznej debaty w gronie specjalistów. Sukces poprzednich edycji konferencji pokazał, że trafnie odpowiedzieliśmy na oczekiwania specjalistów w tym zakresie.

 

Warto zarezerwować termin 10 – 11 maja 2018 już dziś i dołączyć do nas w Czeladzi!

Zapraszam do udziału!

Renata Kałużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu

Aktualności

50% rabatu dla przedstawicieli zakładów energetycznych i ciepłowniczych

Z przyjemnością informujemy, że dzięki współpracy z naszymi Partnerami – przedstawiciele zakładów energetycznych i ciepłowniczych, mogą skorzystać z 50% rabatu na udział w Forum. Zatem prosimy nie…

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego wystąpi w trakcie Forum

Mamy przyjemność poinformować, iż swój udział i wystąpienie w trakcie Forum potwierdziła Pani Beata Drąg, Kierownik Referatu ds. pozwoleń zintegrowanych w Urzędzie Marszałkowski Województwa Śląskiego Tematem…

Przedstawiciele OMC ENVAG wystąpią w trakcie Forum

Z przyjemnością zawiadamiamy, iż swoje wystąpienie w trakcie IV Forum IED, konkluzje BAT, MCP w Czeladzi potwierdzili przedstawiciele firmy OMC ENVAG. OMC Envag Sp. z o.o. –…

Przedstawiciel firmy Sumitomo SHI FW wystąpi w trakcie Forum

Mamy przyjemność poinformować, iż swoje wystąpienie w trakcie IV Forum IED, konkluzje BAT, MCP w Czeladzi potwierdził Pan Grzegorz Szulc – Kierownik Handlowy w Sumitomo SHI FW…

Grupa Azoty Partnerem Technologicznym Forum

Mamy przyjemność poinformować, iż Grupa Azoty po raz kolejny potwierdziła swoje zaangażowanie jako Partner Technologiczny Forum. Grupa Azoty jest największą polską grupą chemiczną. W jej skład…

Przedstawiciel PEC Ciechanów wystąpi w trakcie Forum

Z zadowoleniem zawiadamiamy, iż swój udział oraz wystąpienie w trakcie panelu dyskusyjnego pierwszego dnia IV Forum IED, konkluzje BAT, MCP w Czeladzi potwierdziła Pani Małgorzata Niestępska,…

Zobacz więcej

Program

10 maja 2018
8:45-9:30

Rejestracja i poranna kawa

9:30-9:45

Otwarcie Forum, wystąpienia Gości Honorowych.

9:45-11:00

Aktualne regulacje z zakresu emisji przemysłowych

11:00-12:00

Wystąpienia Partnerów Merytorycznych Forum

 

12:00-12:30

Przerwa kawowa

12:30-14:30

Wyzwania dla sektora energetyki w świetle rosnących wymagań środowiskowych w zakresie emisji przemysłowych

 • Emisja SOx
 • Emisja NOx
 • Emisja pyłu
 • Emisja Hg
 • Emisja HCl, HF
14:30-15:30

Lunch

15:30-16:30

Forum technologii a praktyka przemysłowa – zastosowanie rozwiązań w praktyce

16:30-17:30

PANEL DYSKUSYJNY:

 • Jak planować inwestycje mając na uwadze zapisy dyrektyw o emisjach przemysłowych oraz zmieniające się środowisko prawne.
 • Jak oferować technologie ograniczania emisji – „szyć na miarę, czy przewymiarować”,
 • Nakład inwestycyjny a koszty eksploatacji – kryterium oceny technologii,
 • SOx, NOx, pył, Hg, HCl, HF i co jeszcze?

 

19:00-23:00

Uroczysta kolacja

11 maja 2018
10:00 - 13:00

Warsztaty

Zaproponuj temat i osobę, którą chciałbyś usłyszeć

Prelegenci

Beata Drąg

Kierownik Referatu ds. Pozwoleń Zintegrowanych
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Beata Drąg

Kierownik Referatu ds. Pozwoleń Zintegrowanych
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Małgorzata Wiatros – Motyka

IEA Clean Coal Centre

Małgorzata Wiatros – Motyka

IEA Clean Coal Centre

Dr Malgorzata Wiatros-Motyka is an author and analyst with interests in clean coal technologies and multi-pollutant control. Prior to joining the IEA CCC, she worked at The University of Nottingham, where she was involved in a variety of research projects including multi-pollutant control from the power generation sector.

More specifically, her work included development, testing and optimisation of novel mercury, trace elements, CO2, NOx & SOx systems for coal gasification and combustion exhaust gases, as well as a research into coal and coal-biomass fly ash utilisation.

She graduated in Environmental Engineering (PhD and MSc -University of Nottingham, UK), Mining and Geology (MSc-Eng – AGH University of Science and Technology in Krakow, Poland) and Territorial Management in The European Integration Process (Postgraduate Diploma- University of Economics in Krakow, Poland).

Michał Jabłoński

Ekspert ds. ochrony środowiska
Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie

Michał Jabłoński

Ekspert ds. ochrony środowiska
Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie

Legitymujący się dyplomem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego; wieloletni pracownik Inspekcji Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska. Brał udział w pracach forum Rady Unii Europejskiej dotyczących kształtu dyrektywy w sprawie emisji przemysłowych (IED). Uczestniczy w pracach Technicznych Grup Roboczych w Biurze IPPC w Sewilli przygotowujących dokumenty referencyjne BREF w kilku dziedzinach działalności przemysłowej. Współautor projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska implementującego dyrektywę IED do krajowego porządku prawnego.

Małgorzata Niestępska

Prezes Zarządu
PEC Ciechanów

Małgorzata Niestępska

Prezes Zarządu
PEC Ciechanów

Jerzy Watrakiewicz

Dyrektor Departamentu Produkcji
Energa Elektrownie Ostrołęka

Jerzy Watrakiewicz

Dyrektor Departamentu Produkcji
Energa Elektrownie Ostrołęka

Jerzy Watrakiewicz zatrudniony w EEO SA od 1994r, obecnie na stanowisku Dyrektora Departamentu Produkcji.

Robert Żmuda

Dyrektor Działu Rozwoju
SBB ENERGY S.A

Robert Żmuda

Dyrektor Działu Rozwoju
SBB ENERGY S.A

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach (2001) oraz uczestnik licznych szkoleń i kursów międzynarodowych. Doświadczenie zawodowe w branży energetycznej zdobywał kolejno w firmach: Fabryka Elektrofiltrów ELWO S.A., Nalco Mobotec, Alstom. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Działu Rozwoju w firmie SBB ENERGY dawniej Remak-Rozruch S.A., która w wyniku przejęcia spółki Nalco Mobotec kontynuuje działalność, skupiając się na dostawie nowoczesnych instalacji dla energetyki do ochrony środowiska.

Grzegorz Piętowski

Dyrektor ds. handlowych
Wice Prezes Zarządu
TIGRET Sp. z o.o.

Grzegorz Piętowski

Dyrektor ds. handlowych
Wice Prezes Zarządu
TIGRET Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Mechaniki Precyzyjnej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w azjatyckich i europejskich korporacjach. Od 1999 roku w firmie TIGRET zajmuje się budową rynku dla prowadzenia ocen jakości środowiska pod kątem nowych bądź niebadanych zagrożeń w matrycach ścieków i gleby.

Sławomir Sadkowski

W.L. Gore & Associates Polska Sp. z o.o.

Sławomir Sadkowski

W.L. Gore & Associates Polska Sp. z o.o.

Mgr inż. Sławomir Sadkowski, absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Cała kariera zawodowa przebiega w segmencie zaawansowanych technologii dla przemysłu. Od 19 lat w W.L. Gore & Associates, prowadząc liczne projekty i linie produktowe Gore w Polsce, Europie Wschodniej czy w rejonie Zatoki Perskiej. Obecnie odpowiedzialny za implementację technologii Gore Mercury and SO2 Control System w Polsce.

Mariusz Buganik

Dyrektor Sprzedaży i Oddziału w Polsce
LUEHR FILTER

Mariusz Buganik

Dyrektor Sprzedaży i Oddziału w Polsce
LUEHR FILTER

Mariusz Buganik jest absolwentem Wydziału MEiL (Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa) Politechniki Warszawskiej i Studiów Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego, które skończył z wyróżnieniem.

Cała kariera zawodowa Mariusza Buganika związana jest z polską energetyką i przemysłem, z czego ostatnie 12 lat z ochroną środowiska w szczególności z oczyszczaniem powietrza i spalin.
Liczne zrealizowane projekty ochrony środowiska były powiązane z instalacjami odpylania, odazotowania, odsiarczania i usuwania rtęci.

„Poznanie własnego kotła i określenie horyzontu czasowego jego pracy oraz kompleksowe zrozumienie wzajemnego oddziaływania i ograniczeń różnych instalacji ochrony środowiska potrzebnych do spełnienia wszystkich wymagań środowiskowych, pozwala na optymalne przygotowanie się do inwestycji”

Dariusz Janasz

Zastępca Dyrektora ds. Technicznych
OMC Envag Sp. z o.o.

Dariusz Janasz

Zastępca Dyrektora ds. Technicznych
OMC Envag Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Chemicznego Technologia Chemiczna. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w budowie i eksplantacji systemów pomiarowych. Zarówno systemów do rozliczeń emisji jak i układów dedykowanych do kontroli procesów technologicznych.

Grzegorz Szulc

Kierownik Handlowy
Sumitomo SHI FW Energia Polska Sp. z o.o

Grzegorz Szulc

Kierownik Handlowy
Sumitomo SHI FW Energia Polska Sp. z o.o

Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej  w Gliwicach.

10 lat doświadczenia zawodowego w branży Instalacji Oczyszczania Spalin.

Od 2016r. zatrudniony na stanowisku Kierownik Handlowy w Sumitomo SHI FW Energia Polska Sp. z o.o

Partnerzy

Organizator

Firma powermeetings.eu działa na rynku energetycznym już od ośmiu lat. Wyłoniła się z firmy SC Consulting powstałej w 2004 roku i mającej na celu organizację profesjonalnych konferencji oraz szkoleń na rynku nieruchomości komercyjnych. W trakcie 12 lat istnienia zorganizowaliśmy ponad 350 wydarzeń (najczęściej autorskich), goszcząc prawie 30 tysięcy specjalistów.

Zespół powermeetings.eu odpowiedzialny jest za badanie rynku, dobór najbardziej aktualnych tematów i organizację spotkań w trakcie których skupiamy się zarówno na przekazaniu najlepszej wiedzy merytorycznej jak i kojarzeniu nowych partnerów biznesowych.

We współpracy z najlepszymi ekspertami z Polski i zagranicy przygotowaliśmy wiele ważnych i cennych wydarzeń. Wśród nich znajdują się również wydarzenia cykliczne, które już na stałe wpisały się
w kalendarze spotkań branżowych.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu staliśmy się wiodącym organizatorem Forum, Konferencji, Seminariów, Szkoleń i Warsztatów zarówno otwartych jak i zamkniętych dla szeroko pojętego sektora energetycznego.

Partner Merytoryczny

Firma SBB ENERGY dawniej Remak-Rozruch S.A. od ponad 20 lat prowadzi działalność w sektorze energetyki i przemysłu, wykonując usługi w zakresie rozruchów, montaży i różnego rodzaju prac specjalistycznych.

Główne obszary naszych działań obejmują:

 • Kompleksowy rozruch bloków energetycznych
 • Modernizacja kotłów w układzie „pod klucz” w celu redukcji emisji NOx i SO2
 • Optymalizacja urządzeń oraz systemów energetycznych
 • Wielobranżowe montaże i remonty w sektorze energetycznym oraz przemyśle
 • Rozruch oraz optymalizacja stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków
 • Czyszczenie chemiczne oraz trawienie instalacji i urządzeń w sektorze energetycznym oraz przemyśle
 • Badania laboratoryjne umożliwiające opracowanie optymalnych technologii dla potrzeb realizowanych procesów chemicznego czyszczenia
 • Montaże elektryczne oraz AKPiA wraz z dostawą sprzętu i rozdzielnic w sektorze energetycznym oraz przemyśle
 • Modernizacja kotłów w układzie „pod klucz” w celu współspalania biomasy
 • Konwersja kotłów opalanych węglem na biomasę
 • Specjalistyczne ekspertyzy w zakresie eksploatacji instalacji energetycznych

Od 2007 r. firma SBB ENERGY dawniej Remak-Rozruch S.A. była wyłącznym partnerem Nalco Mobotec Inc. (NMI) w zakresie implementacji technologii niekatalitycznej redukcji NOx metodą ROFA™ i Rotamix™. W 2012 roku została podpisana umowa przejęcia Nalco Mobotec Polska Sp. z o.o. należąca do NMI, tym samym firma SBB ENERGY dawniej Remak-Rozruch S.A. uzyskała prawo licencji oraz wyłączności w zakresie oferowania technologii odazotowania spalin opartej o ROFA™ i Rotamix™. Licencja obejmuje swym obszarem Polskę oraz 22 Państwa Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystkie realizowane działania spełniają wymogi norm PN-EN ISO 9001:2009 oraz SCC, a jakość świadczonych przez nas usług ma kluczowe znaczenie dla ciągłego rozwoju Spółki i satysfakcji naszych klientów.

Partner Technologiczny

Grupa Azoty jest największą polską grupą chemiczną. W jej skład wchodzą m.in. Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Obecnie Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Grupa Azoty oferuje również kompleksowy pakiet roztworów mocznika i amoniaku, który pod hasłem EFEKT RedNOx® dedykuje dla skutecznej redukcji szkodliwych substancji w przemyśle.

Największe w Polsce zakłady chemiczne należące do Grupy Azoty – spółki w Puławach, Kędzierzynie i Policach, najwięksi producenci amoniaku i mocznika, dysponują potencjałem i kompetencjami niezbędnymi do współuczestniczenia w procesie ochrony środowiska poprzez realizację dostaw produktów wykorzystywanych w technologii oczyszczania spalin.

Grupa produktów linii RedNOx®NOXy®, PULNOx® (roztwory mocznika 40 i 45%) i LIKAM® (woda amoniakalna 25%)

Grupa Azoty od kilku lat zmienia oblicze polskiej chemii. Jej działania sprawiają, że jest to jedna z najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu w Europie. To efekt długofalowej strategii przyjętej przez Grupę, której jednym z filarów są nowe inwestycje. Już w tej chwili Spółka prowadzi szeroko zakrojone projekty – do końca 2020 r. na 68 projektów inwestycyjnych Grupa Azoty przeznaczy ponad 7 mld zł.

Spółka, nazywana dziś championem narodowym, zatrudnia łącznie prawie 14 tys. pracowników, a jej wartość budowana od lat przez stabilny akcjonariat sprawiła, że została uznana za jedną z firm strategicznych dla polskiej gospodarki. Grupa Azoty to też pierwsza środkowoeuropejska firma, która w 2015 roku znalazła się na liście 40. najbardziej wpływowych podmiotów światowego rynku chemicznego ICIS TOP 40 Power Players 2015, a także na opublikowanej przez Boston Consulting Group liście 10 najatrakcyjniejszych dla inwestorów spółek chemicznych świata. Sukces ten powtórzyła znajdując się na 9 miejscu wśród 189 najatrakcyjniejszych dla inwestorów spółek chemicznych świata, według Boston Consulting Group, w 2016 r.

Współpraca

ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA jest jedyną elektrownią systemową w północno-wschodniej Polsce, produkującą zarówno energię elektryczną jak i cieplną. Składa się z trzech bloków energetycznych o łącznej mocy 681MW. Praca jej bloków jest niezbędna ze względu na występujące ograniczenia sieciowe w północno-wschodniej części KSE. Energia cieplna dostarcza jest odbiorcom przemysłowym i komunalnym z terenu miasta Ostrołęki. Paliwem podstawowym kotłów energetycznych jest węgiel kamienny.

Współpraca

Współpraca

Firma Sumitomo SHI FW powstała po przejęciu przez japoński koncern Sumitomo Heavy Industries części kotłowej firmy Amec Foster Wheeler. Nowo utworzona firma jest częścią Grupy Energia i Środowisko firmy Sumitomo Heavy Industries. Sumitomo SHI FW jest globalną firmą zatrudniającą pond 1000 osób, główne spółki firmy zlokalizowane są w Finlandii, Chinach i Polsce.

Polska spółka firmy przyjęła nazwę Sumitomo SHI FW Energia Polska Sp. z  o. o. i kontynuuje prowadzoną od początku lat dziewięćdziesiątych działalność na rynku inwestycji energetycznych w Polsce i zagranicą.

Sumitomo Heavy Industries jest globalną firmą zatrudniającą pond 19 000 osób prowadząca działalność w kilkunastu branżach przemysłowych  m.in. :  produkcja statków, turbin parowych i pomp, urządzeń transportowych, aparatury medycznej, wtryskarek do tworzyw sztucznych, napędów przemysłowych, urządzeń precyzyjnych i innych

Sumitomo SHI FW jest wiodącą i jedną z najbardziej doświadczonych firm w zakresie nowoczesnych technologii spalania paliw w sposób przyjazny dla środowiska oraz pozyskiwania energii z biomasy i odpadów. Oferowane przez firmę kotły z cyrkulacyjnym złożem fluidalnym (CFB) umożliwiają spalanie szerokiej gamy paliw z zachowaniem wysokiej sprawności i dyspozycyjności.

Działalność polskiej spółki obejmuje projektowanie, produkcję, dostawę, montaż i uruchomienie kompletnych obiektów kotłowych dla energetyki zawodowej, przemysłowej oraz ciepłownictwa.

Oferujemy projektowanie, dostawę i budowę „pod klucz” następujących obiektów energetycznych i instalacji ochrony środowiska:

 • Kotły z cyrkulacyjnym złożem fluidalnym (CFB) na parametry podkrytyczne i nadkrytyczne spalające wszelkie paliwa stałe, biomasę, odpady i paliwa alternatywne
 •  Kotły fluidalne ze złożem stacjonarnym (BFB)
 •  Niskotemperaturowe wodne kotły fluidalne CFB
 • Elektrociepłownie biomasowe i wielopaliwowe
 •  Instalacje odsiarczanie metodą suchą w technologii ze skruberem fluidalnym CFB
 •  Kotły odzysknicowe WHB dla hutnictwa metali nieżelaznych

Ponadto świadczymy kompleksowe usługi serwisowe :

 • naprawy, remonty i modernizacje kotłów
 • doradztwo techniczne
 • produkcję, dostawę i montaż części zamiennych ciśnieniowych

Współpraca

Firma TIGRET Sp. z o.o., założona w 1999 roku,  jest dystrybutorem produktów kilku firm – światowych liderów w zakresie oceny jakości wody i ścieków, zwłaszcza w układzie on-line. Układy on-line dając bardzo duży margines bezpieczeństwa, zapewniają utrzymanie i podnoszenie jakości produktów oraz reputacji marki. Głównymi produktami w tym obszarze są systemy do:

oceny ekotoksyczności (testy Toxkit i Microtox oparte na różnych organizmach, zgodne z OECD i ISO). Znakomite narzędzie do ochrony złoża biologicznego oczyszczalni, oceny jakości ścieków i jakości oczyszczania, identyfikacji dostawców toksycznych ścieków i określania maksymalnego dopuszczalnego ładunku od takiego dostawcy. Doskonale nadają się również do monitoringu on-line wody do spożycia i wód procesowych, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa.

pomiaru i monitoringu metali w ściekach i wodach (system OVA do pomiaru on-line lub przenośny system PDV do pomiarów laboratoryjnych – pomiary Ag, As III, As total,, Au, B, Cd, Co, Cr VI, Cr total, Cu, Fe, Hg, Mn, Mo, Ni, Pb, Pd, Sb III, Se IV, Sn, Te, Ti, U, Zn. System OVA może być wpięty w sieć kontrolną zakładu i umożliwia sterowanie dozowaniem koagulantów w czasie rzeczywistym, przynosząc wymierne oszczędności technologiczne).

pomiaru i monitoringu Biologicznego Zapotrzebowania Tlenu – system on-line

pomiaru i monitoringu Lotnych Związków Organicznych – system on-line

pomiaru i monitoringu THM – system on-line

pomiaru i monitoringu chlorofilu i mętności – system on-line

pomiaru i monitoringu BTEX i WWA – system on-line

pomiaru i monitoringu Al, Cu, NH3, NO2, PO4, Ni, Cr, Cl2, Zn, F, B, Fe, krzemionek, fenoli, cyjanku – systemy on-line dla wody

Dystrybuujemy również analizatory odorów: terenowy Nasal Ranger i laboratoryjny AC’Scent oraz światowy standard w zakresie oceny czystości mikrobiologicznej powietrza: system SAS.

Wykonujemy usługi badań przesiewowych ekotoksyczności, mutagenności, genotoksyczności oraz aktywności hormonalnej dla potrzeb klientów przemysłowych.

Współpraca

W.L. Gore & Associates, Inc. jest międzynarodową firmą technologiczną specjalizującą się w zaawansowanych produktach z fluoropolimerów. Założona w 1958 roku w Newark, Delaware, działa jako prywatna korporacja zatrudniając obecnie ok. 10.000 pracowników w 45 krajach świata.

W portfolio firmy znajdują się wyłącznie innowacyjne i unikalne produkty dla przemysłu lotniczego i kosmicznego, obronnego, motoryzacji, elektroniki, medycyny, wydobycia ropy i gazu, opakowań, jak również dla chemii i energetyki. Na rynku konsumenckim firma znana jest jako wynalazca i producent wodoodpornych, oddychających tkanin Gore-Tex®.

GORE® Mercury Control System (GMCS) to unikalny, pasywny system redukcji rtęci na bazie stałego sorbentu, przeznaczony do wychwytywania rtęci (zarówno elementarnej, jak i utlenionej) z przemysłowych gazów spalinowych.

Sercem technologii jest Sorbent Polymer Catalyst (SPC), innowacyjny materiał kompozytowy na bazie fluoropolimeru opracowany przez naukowców Gore. Sorbent zawarty w tym materiale skutecznie wychwytuje ze strumienia spalin zarówno rtęć pierwiastkową, jak i utlenioną. Jako taki jest niewrażliwy na zmiany charakterystyki paliwa lub procesu spalania, które wpływają na specjację rtęci. Rtęć jest trwale i bezpiecznie wiązana w strukturze SPC na drodze chemisorpcji. Eksploatacja GMCS jest niezwykle prosta, praktycznie bezobsługowa i nie wymaga dozowania żadnych reagentów. Moduły nie zawierają ruchomych części, nie ma potrzeby dokonywania żadnych regulacji w celu utrzymania wydajności podczas zmiany parametrów eksploatacyjnych absorbera. Moduły można układać w stos, aby osiągnąć pożądaną wydajność usuwania rtęci.

Po zainstalowaniu na wylocie absorbera, system GMCS stanowi barierę dla reemisji rtęci. Pozwala to uniknąć stosowania dodatków zapobiegających reemisji z absorbera.

Ponadto system GMCS obniża równocześnie stężenie SO2 w gazach spalinowych. SO2 zawarty w spalinach jest przekształcany katalitycznie do kwasu siarkowego, usuwanego następnie z hydrofobowego materiału SPC. Zapewnia to zwiększenie wydajności odsiarczania i może wyeliminować potrzebę modernizacji czy rozbudowy absorbera dla spełnienia nowych limitów emisji. W niektórych przypadkach dodatkowy potencjał odsiarczania spalin pozwolić może na odłączenie jednego z istniejących poziomów zraszania, oszczędzając w ten sposób koszty energii.

System pozwala na trwałe i stabilne obniżenie stężenia rtęci i SO2 w strumieniu gazów spalinowych w wieloletnim okresie żywotności modułów GMCS.

Systemy redukcji rtęci GORE® Mercury Control System (GMCS) działają w pięciu absorberach w energetyce węglowej w USA. Obecnie trwają prace nad kolejnymi instalacjami, w których zainstalowana moc robocza przekroczy 2100 MW. Moduły GMCS eksploatowane są z sukcesem na gazach spalinowych z elektrowni spalających wszystkie rodzaje węgla: o wysokiej i niskiej zawartości siarki, kamienny, PRB i brunatny.

Współpraca

LUEHR FILTER jest firmą rodzinną działającą na całym świecie z ponad 75-letnim doświadczeniem w opracowywaniu, konstruowaniu i własnej produkcji “Instalacji do oczyszczania powietrza i spalin”. Na nasze produkty składają się wszystkie komponenty i części począwszy od miejsca odbioru gazów brudnych aż do komina. Dopełnienie stanowią usługi inżynieryjne i serwisowe.  Potwierdzeniem naszych możliwości są referencje z wielu zakątków świata m.in. w przemyśle termicznego przekształcania odpadów, w elektrowniach, przemyśle stalowym i odlewniczym oraz metali nieżelaznych, w przemyśle cementowym, ceramicznym, chemicznym i innych.

LUEHR FILTER to przede wszystkim

 • firma o zasięgu ogólnoświatowym
 • wiedza praktyczna w prawie każdej gałęzi przemysłu
 • własne laboratorium i stałe udoskonalanie rozwiązań dostosowanych indywidualnie dla każdej aplikacji
 • kompleksowa realizacja projektu (począwszy od projektu inżynierskiego aż po rozruch instalacji i obsługę serwisową)
 • oryginalny producent komponentów i części zamiennych – kosze, worki, części filtrów etc.

Nasze instalacje odpylające zapewniają:

 • wyłapywanie cząsteczek pyłu z powietrza i spalin,
 • suchą lub półsuchą chemisorpcję kwaśnych gazów takich jak HF, HCl, SOx
 • adsorpcję PCDD/PCDF i metali ciężkich takich jak Hg,
 • odzysk ciepła.

Nasze instalacje półsuchego odsiarczania w Polsce:

 1. WR25 Bytom
 2. Spalarnia odpadów Szczecin (dwie linie)
 3. 3xWR25 i 1xWR40 Częstochowa (w realizacji)
 4. WR25 Suwałki (w realizacji)

Dane kontaktowe:

Mariusz Buganik

Sales Director Poland

LUEHR FILTER GmbH
Enzer Straße 26 | D-31655 Stadthagen
GERMANY

Oddział Polska – ul. Modlińska 61,
03-199 Warszawa

Mobile:   +48 500 021 358
E-Mail:   m.buganik@luehr-filter.com
Internet: www.luehr-filter.com

Współpraca

OMC Envag Sp. z o.o. – APARATURA KONTROLNO-POMIAROWA – dla kontroli procesów technologicznych i ochrony środowiska. Kompletne systemy pomiarowe w formule „pod klucz”

 • ciągły monitoring emisji CEM
 • analizatory gazów procesowych i spalin
 • pyłomierze i mierniki przepływu do spalin
 • sondy cyrkonowe
 • ciągły monitoring wody, ścieków i cieczy technologicznych
 • ciągły monitoring odorów
 • spektrometry NIR/Raman dla chemii i farmacji
 • elementy układów poboru i przygotowania próbki
 • chromatografia procesowa do analizy składu gazu ziemnego, LPG i LNG
 • kalorymetry i wilgotnościomierze procesowe
 • skanery płomienia, palniki przemysłowe, kamery komory paleniskowej, skanery płaszcza pieca
 • detektory gazów
 • stacje meteorologiczne
 • bezkontaktowe pomiary wilgotności, białka oraz grubości warstwy
 • systemy połączeń oraz złączki stalowe, teflonowe, mosiężne
 • przepływomierze ścieków w kanałach otwartych i zamkniętych
 • automaty do poboru prób wody i ścieków
 • sterowniki odsalania, kontroli obiegów chłodzących i wodno-parowych
 • aparatura laboratoryjna i terenowa

OMC ENVAG dziś:

 • ponad 60 pracowników
 • personel pełen profesjonalistów – inżynierów posiadających najlepsze wykształcenie w obszarze: chemii, inżynierii chemicznej, inżynierii procesowej, elektroniki
 • 2 najlepsze lokalizacje w Polsce
 • ponad 40 samochodów służbowych
 • największy dostawca aparatury kontrolno – pomiarowej w kraju
 • największy serwis techniczny

Współpraca

ENERGOPOMIAR powstał w 1950 r., co czyni go pierwszą firmą pomiarową w kraju. Zatrudniająca prawie 300 pracowników Spółka świadczy profesjonalne usługi pomiarowe i doradcze dla energetyki zawodowej i przemysłowej, ciepłownictwa oraz sektora komunalnego m.in. w takich w obszarach jak: ochrona powietrza, gospodarka odpadami, gospodarka wodno-ściekowa, procesy cieplno-mechaniczne, efektywność energetyczna, chemia energetyczna, diagnostyka materiałowa, automatyka, nadzór inwestycyjny, analizy chemiczne i fizykochemiczne (akredytowany zespół laboratoriów).

ENERGOPOMIAR kompleksowo doradza w zakresie dostosowania instalacji do nowych wymagań prawnych, wykonuje analizy wpływu konkluzji BAT na jednostki wytwórcze, doradza w procesach uzyskiwania pozwoleń i decyzji środowiskowych. Firma rzetelnie, zgodnie z najlepszymi tradycjami inżynierskimi wykonuje pomiary gwarancyjne, pomiary emisji, hałasu i rtęci, a także monitoring środowiska w rejonie obiektów przemysłowych i składowisk odpadów.

Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki „ENERGOPOMIAR” Sp. z o.o.
ul. gen. J. Sowińskiego 3
44-100 Gliwice

www.energopomiar.com.pl

Patronat medialny

Patronat medialny

Patronat medialny

Patronat medialny

Jesteśmy grupą medialną oraz doradczą sektora odnawialnych źródeł i poszanowania energii. Markę budujemy od 2006 roku zaczynając jako redakcja czasopisma „GLOBEnergia”. Obecnie zajmujemy się organizacją szeregu cyklicznych wydarzeń branżowych, prowadzimy portale internetowe GLOBEnergia.pl oraz Termomodernizacja.pl w tematyce technologii energooszczędnych a także Termalni.pl – portal dla pasjonatów basenów termalnych. Zajmujemy się działalnością doradczą oraz szkoleniową. W roku 2015 uruchomiliśmy dodatkową formę przekazu – GLOBEnergia+ – magazyn stworzony w aplikacji mobilnej, wydawany w cyklu miesięcznym.

Patronat medialny

Portal Biznes Alert, kierowany przez Wojciecha Jakóbika, ma być źródłem ważnych komentarzy w kluczowych kwestiach, dotyczących energetyki i infrastruktury. Codziennie na stronę trafią aktualne opinie, komentarze i wywiady z prezesami polskich firm, ekspertami, naukowcami i decydentami. BiznesAlert tworzą doświadczeni dziennikarze ekonomiczni.

Patronat medialny

Patronat medialny

Zobacz więcej

Rejestracja

Lub wypełnij formularz online:

Jestem: 1 Dostawcą technologii i usług 2 Przedstawicielem zakładu przemysłowego

Zgłaszający uczestnictwo
Dane firmy do faktury VAT
Ilość uczestników
 


Cena netto: PLN + VAT za osobę
Wartość netto: 0 PLN
Wartość brutto: 0 PLN

Uczestnik 1

Uczestnik 2

Uczestnik 3

Uczestnik 4

Uczestnik 5

1390 695

Warunki uczestnictwa:

 • Koszt udziału jednej osoby w 2 dniach Forum:
  1 390,00 PLN netto + VAT dla osób zgłoszonych / wpłat dokonanych – do 30 kwietnia 2018
  1 590,00 PLN netto + VAT dla osób zgłoszonych / wpłat dokonanych – od 1 maja 2018
  695,00 PLN netto + VAT dla osób zgłoszonych / wpłat dokonanych – do 30 kwietnia 2018 – cena dla przedstawicieli zakładów przemysłowych
 • Forum będzie prowadzone w języku polskim.
 • Opłata za udział w Forum obejmuje: uczestnictwo, materiały szkoleniowe, poczęstunek w trakcie Forum typu: lunch, kawa, herbata, woda. Udział w kolacji w dniu 10.05.2018 oraz w warsztatach w dniu 11.05.2018.
 • Opłata nie obejmuje rezerwacji noclegu.
 • Nadesłanie zgłoszenia jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty. Podane powyżej terminy oznaczają daty wpłat należności.
 • Potwierdzenie rejestracji zgłaszanego uczestnika zostanie przesłane wraz z fakturą proforma na podany adres e-mail w ciągu 2 dni roboczych od daty otrzymania formularza zgłoszeniowego.
 • Warunkiem wstępu na Forum jest dokonanie wpłaty przed spotkaniem na konto: powermeetings.eu, Al. Jerozolimskie 27, 00-508 Warszawa; NIP 952-139-65-83; Mbank S.A.; 56 1140 2004 0000 3502 7600 2231
 • W ciągu 7 dni od daty otrzymania wpłaty na konto zostanie wystawiona faktura VAT i przesłana pocztą na podany adres.
 • Osoby odwołujące uczestnictwo na 14 dni przed Forum, otrzymają zwrot uiszczonej opłaty. Wycofującym się na 13 – 7 dni przed Forum zwracamy 50% opłaty. Na 6 dni przed Forum i  później nie przyjmujemy odwołań uczestnictwa w spotkaniu.
 • Zamiast zgłoszonej osoby w wydarzeniu może wziąć udział inny pracownik firmy.
 • Osoby, które nie odwołają swojej rejestracji, a nie wezmą udziału w Forum, zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacji z Forum należy dokonać w formie pisemnej. Brak wpłaty nie jest jednoznaczny z rezygnacją z udziału.
 • Nie odwołanie zgłoszenia i nie wzięcie udziału w Forum nie jest jednoznaczne z rezygnacją z uczestnictwa i spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Od nieterminowej zapłaty powermeetings.eu przysługują odsetki ustawowe.
 • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie Forum oraz, w szczególnych wypadkach, zmiany lokalizacji oraz terminu.
 • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia uczestnictwa bez podania przyczyny.

Poprzednie edycje

Partnerzy poprzedniej edycji

location

Lokalizacja

Czeladź leży w północno-wschodniej części województwa śląskiego, w obszarze miast składających się na Aglomerację Katowicką (Górnośląski Okręg Przemysłowy). Powierzchnia miasta wynosi ok. 1640 ha, a liczba mieszkańców wynosi ok. 33 500. Miasto sąsiaduje od północy i wschodu z Będzinem, od południowego wschodu z Sosnowcem, od południa z Katowicami, a od zachodu i północnego zachodu z Siemianowicami Śląskimi.

Szczegóły dotyczące noclegu i miejsca w hotelu będą rezerwowane po uprzednim potwierdzeniu udziału w Forum – zainteresowanych zapraszam do kontaktu:

Jakub Doleżał, +48 22 740 67 80, jakub.dolezal@powermeetings.eu

Kontakt

Inne wydarzenia dla branży