Nowa edycja seminarium:

Kogeneracja Gazowa w przemyśle i ciepłownictwie

Zapraszamy 🔜 21 lipca 2021 do Warszawy i online 

Szczegóły: https://powermeetings.eu/kogeneracja-gazowa/


Jeszcze do końca sierpnia 2020 zakłady przemysłowe mogą składać wnioski o dofinansowanie do budowy nowego lub wymianę dotychczasowego – własnego źródła energii elektrycznej i cieplnej w kogeneracji w ramach naboru ze środków norweskich w programie „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” – Obszar: Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne. Działanie: Rozwój wysokosprawnej kogeneracji przemysłowej i zawodowej

Inwestycja we własne źródło energii dla przedsiębiorstw energochłonnych może być – poprzez ograniczenie wpływu wzrostu cen energii – doskonałym sposobem na obniżenie kosztów produkcji.

A ponieważ w.w. dofinansowanie udzielane jest na paliwa ekologiczne będzie to również świetny sposób na „zazielenienie” przedsiębiorstwa.

Kto może skorzystać?

Do dofinansowania kwalifikują się projekty z zakresu budowy nowych lub modernizacji istniejących źródeł energii w celu uzyskania wysokosprawnej kogeneracji polegające na:

 • budowie nowych lub zwiększeniu mocy (w wyniku rozbudowy lub przebudowy) istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji;
 • zastąpieniu w układach kogeneracyjnych źródeł węglowych źródłami zasilanymi przez paliwa ekologiczne;
 • wykorzystaniu ciepła odpadowego pochodzącego z procesów produkcyjnych w zasilaniu układów wysokosprawnej kogeneracji;
 • rozwoju układów kogeneracyjnych i trigeneracyjnych w oparciu o paliwa ekologiczne.

 

Wszystkich zainteresowanych tematem i chcących skorzystać z w.w. formy wsparcia zapraszamy do udziału w bezpłatnym* webinarze:

 

Własne źródło energii z kogeneracji w przemyśle

– jak pozyskać dofinansowanie z NFOŚiGW i stać się zakładem niezależnym energetycznie

10 lipca 2020

 

*w webinarze bezpłatnie udział wziąć mogą przedstawiciele zakładów produkcyjnych i energochłonnych. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszam do udziału, z pewnością warto!

Renata Kalużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu

Program 👩‍🏫

9:00 - 9:30

Logowanie do systemu

9:30 - 11:00

Część I szkolenia

 

Aktualne możliwości pozyskania środków na finansowanie kogeneracji przemysłowej

– jak skutecznie pozyskać środki z NFOŚiGW

– na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosków

 

Wojciech Nawrocki

Członek Zarządu, Współzałożyciel
METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze

11:00 - 11:30

II część szkolenia

 • Finansowanie przedsięwzięć a ślad węglowy i jego znaczenie dla przedsiębiorstw, nowe wyzwania dla procesów inwestycyjnych dla firm
 • Przygotowanie projektu inwestycyjnego w ramach wyzwań nowej polityki klimatycznej

 

Anna Rozkosz

Ekspertka z zakresu innowacji, technologii energetycznych oraz zrównoważonego rozwoju
SilviEnergy AB
Polska Rada Biowęgla i Biomasy

Prowadzący 🔝

 Wojciech Nawrocki

Wojciech Nawrocki

Członek Zarządu, Współzałożyciel
METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze

Członek Zarządu i współzałożyciel METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o. – jednej z czołowych firm doradztwa w zakresie funduszy unijnych w Polsce.
Mgr. Inż. ochrony środowiska specjalizujący się w projektach dotyczących ochrony środowiska i energetyki.
Doświadczony doradca największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, a także indywidualnych inwestorów, mający na swoim koncie setki milionów złotych środków unijnych pozyskanych dla Klientów.

Anna Rozkosz

Anna Rozkosz

SilviEnergy
Polska Rada Biowęgla i Biomasy

Certyfikowana trenerka biznesu i facylitatorka szkoleń.

Ekspertka z  zakresu innowacji i technologii energetycznych oraz rynku biomasy i zrównoważonego rozwoju.

Od 8 lat zaangażowana w tematykę pomocy publicznej, emisji GHG i zrównoważonego rozwoju, prawa ochrony środowiska oraz tematyki z zakresu efektywności energetycznej, również jako badaczka i analityczka.

Szkoli i doradza średnim i dużym przedsiębiorstwom oraz administracji publicznej. Ma na swoim koncie przeprowadzonych kilkadziesiąt szkoleń z zakresu tematyki pomocy publicznej oraz zrównoważonego rozwoju.

Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi z zakresu finansowania OZE [ventures i private equity]. Członkini International Biomass Torrefaction Council Europe oraz Przewodnicząca Polskiej Rady Biowęgla i Biomasy.

Od kilku lat zarządza przedsiębiorstwem wdrażającym innowacyjne technologie termicznej obróbki biomasy jak toryfikat i biowęgiel.

Partnerzy 👍

Organizator

powermeetings.eu

Współpraca

Polska Rada Biowęgla i Biomasy

Współpraca

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze jest jedną z wiodących na rynku polskim firm zajmujących się pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania.

Założone w styczniu 2005 r. przedsiębiorstwo korzysta z wiedzy i doświadczenia 25 ekspertów z dziedziny ekonomii, finansów, prawa, podatków oraz ochrony środowiska, w tym ekspertów powołanych do oceny wniosków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Infrastruktura i Środowisko.

Wynikiem wieloletniej działalności i sukcesów w pozyskiwaniu dofinansowania jest współpraca z licznymi organizacjami i przedsiębiorstwami a także instytutami naukowymi. Współpraca ta wspomaga nasze działania i zwiększa naszą skuteczność.

Prowadzimy procesy inwestycyjne od pomysłu aż po rozliczenie. Naszym celem jest maksymalizacja uzyskanego dofinansowania przy najmniejszym możliwym ryzyku. Bierzemy na siebie ciężar obsługi projektu pod kątem dofinansowania po to, by nasi Klienci mogli się skupić na rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Wysoka skuteczność naszych działań oraz wartość pozyskanych dotacji, a także zaufanie, jakim darzą nas nasi stali Klienci, stawia naszą firmę w czołówce rankingów wg Forbes, Funduszy Europejskich czy Warsaw Business Journal, w których nie ustępujemy firmom z zagranicznym kapitałem.

Współpraca

SilviEnergy AB

Patronat Medialny

WysokieNapiecie.pl

Patronat Medialny

GramwZielone.pl

Patronat Medialny

Biznes Alert

Patronat Medialny

TerazŚrodowisko.pl

Rejestracja 📅

Lub wypełnij formularz online:

  Pola oznaczone symbolem * są wymagane.

  1 Dostawca technologii i usług
  2 Przedstawicielem zakładu przemysłowego
  3
  4
  5
  6
  7
  8

  Zgłaszający uczestnictwo
  Dane firmy do faktury VAT
  Ilość uczestników*
   


  Cena netto: PLN + VAT za osobę
  Wartość netto: 0 PLN
  Wartość brutto: 0 PLN
  Rabat netto: 0 PLN + VAT za osobęRabat netto: 0 PLN + VAT

  Wybierz konferencje lub warsztaty
  Data
  Kwota PLN netto
  Rabat PLN netto*

  *Rabat naliczany jest przy rezerwacji więcej niż jednego warsztatu, w kwocie 100 PLN netto za każde kolejne zajęcia

  Uczestnik 1

  Uczestnik 2

  Uczestnik 3

  Uczestnik 4

  Uczestnik 5

  0 50 Kogeneracja w przemyśle – jak pozyskać finansowanie Udział bezpłatny dla zakładów produkcyjnych i energochłonnych Przedstawicieli innych firm prosimy o kontakt +48 22 740 67 80
  • Udział w webinarze jest bezpłatny dla przedstawicieli zakładów produkcyjnych i energochłonnych
  • Przedstawicieli innych firm, którzy chcieliby wziąć udział prosimy o kontakt pod adresem: Jakub.Dolezal@powermeetings.eu
  • Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń
  • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia uczestnictwa bez podania przyczyny.
  • Zgłoszenie udziału obejmuje: udział w spotkaniu online oraz materiały w wersji elektronicznej.
  • Potwierdzenie rejestracji zgłaszanego uczestnika zostanie przesłane na adres e-mail w ciągu 2 dni roboczych od daty otrzymania formularza zgłoszeniowego.
  • Zamiast zgłoszonej osoby w wydarzeniu może wziąć udział inny pracownik firmy. Zmianę uczestnika ze względów organizacyjnych należy zgłosić na maksymalnie 2 dni przed wydarzeniem i musi zostać zaakceptowana przez powermeetings.eu.
  • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie wydarzenia oraz, w szczególnych wypadkach, zmiany terminu. Uczestnikowi nie przysługuje w takim przypadku prawo do odszkodowania ze strony powermeetings.eu.
  • powermeetings.eu zastrzega sobie wyłączne prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie. Zmiany nie wymagają uzasadnienia.
  location

  Wychodząc naprzeciw aktualnie panującej sytuacji i dbając o Państwa bezpieczeństwo a jednocześnie nie chcąc, aby tracili Państwo możliwość udziału w naszym interesującym wydarzeniu – zapraszamy do udziału w szkoleniu w formie webinaru on-line.

   

  Co to oznacza?

  Że nie wychodząc z domu lub firmy i na każdym nośniku z dostępem do internetu (komputer, tablet, smartfon) mogą Państwo brać czynny udział w naszym wydarzeniu

  Kontakt 📧☎

  INNE WYDARZENIA DLA BRANŻY 🔝