Kogeneracja gazowa jest jednym z najczęściej wybieranych źródeł ciepła i energii w czasie dekarbonizacji polskiego przemysłu i ciepłownictwa. Jest to obecnie wraz z inwestycjami w odnawialne źródła energii bardzo mocno rozwijająca się technologia.
W dużej mierze wynika to z efektywności energetycznej tego typu źródeł i co za tym idzie, w czasach coraz większych kosztów energii – płynących z niej oszczędności.

 

Jeśli chcą Państwo poznać najważniejsze aspekty ekonomiczne i techniczne inwestycji w kogenerację gazową zapraszamy do udziału w
VII edycji seminarium:

Kogeneracja gazowa – w przemyśle i ciepłownictwie

21 października 2021 Warszawa & online

 

Lokalizacja 📱💻🖥? Seminarium odbędzie się hybrydowo: stacjonarnie w Warszawie oraz online, zatem można wziąć udział z każdego dowolnego miejsca na świecie 📍, w którym mają Państwo dostęp do internetu 🌍

 

Zapraszam do udziału! Szczegóły poniżej ⤵⤵⤵

Renata Kałużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu

Co w programie❓

8:45 - 9:00

Rejestracja / Logowanie do systemu

9:00 - 11:00

Techniczna i ekonomiczna strona inwestycji w kogenerację gazową

 

– dlaczego warto inwestować w kogenerację gazową,

– jakich błędów unikać już od etapu planowania inwestycji,

– jak zoptymalizować koszty inwestycji.

 

 

 

 

Marcin Karykowski
Dyrektor
DB Energy

11:00- 11:15

Przerwa

 

11:15 - 12:45

Systemy wsparcia kogeneracji gazowej

 

– proces uzyskiwania efektu zachęty,

– premia gwarantowana,

– premia kogeneracyjna.

 

 

 

 

Jacek Mszyca
Dyrektor Zarządzający

JMEnergy

12:45 - 13:15

Ustawa kogeneracyjna – główne założenia

mec. Jan Sakławski
Radca prawny, Partner
Kancelaria Brysiewicz, Bokina, Sakławski
i Wspólnicy

13:15 - 13:45

Przerwa na lunch

 

 

13:45 - 14:15

Paliwo w kogeneracji gazowej

 

 

 

Dariusz Bliźniak
Wiceprezes Zarządu
Respect Energy

14:14 - 14:45

Dostępne możliwości finansowania inwestycji kogeneracyjnych

 

 

 

Wojciech Nawrocki
Członek Zarządu, Współzałożyciel
METROPOLIS

14:45 - 15:15

Rozwój systemu energetycznego w Polsce i nowe możliwości komercjalizacji źródeł

 

 

 

 

Dariusz Chrzanowski
Dyrektor Operacyjny
Plus Energia

Prowadzący 👍

Marcin Karykowski

Marcin Karykowski

Dyrektor
DB ENERGY

Marcin Karykowski

Marcin Karykowski

Dyrektor
DB ENERGY

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą i projektami dla instytucji finansowych oraz doradczych. Od 2009 roku ściśle związany z energetyką oraz przemysłem energochłonnym. Od 2016 roku zarządza sprzedażą w DB Energy SA – firmą zajmującą się poprawą efektywności energetycznej (audyty energetyczne i efektywności energetycznej, koncepcje techniczne, projekty i realizacje związane z optymalizacją kosztów energii wraz z ich finansowaniem – umowy typu ESCO i EPC).

Ukończył Uczelnię Łazarskiego w Warszawie. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu finansów, Prawa energetycznego, Europejskiego sytemu Handlu Emisjami (EU ETS), obrotu energią i gazem oraz prawami majątkowymi (TGE). Pasjonat odnawialnych źródeł energii.

Dariusz Bliźniak

Dariusz Bliźniak

Wiceprezes
RESPECT ENERGY

Dariusz Bliźniak

Dariusz Bliźniak

Wiceprezes
RESPECT ENERGY

Jacek Mszyca

Jacek Mszyca

JMENERGY

Jacek Mszyca

Jacek Mszyca

JMENERGY

Jacek Mszyca – absolwent wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, MBA University of Central Lancashire Preston i Lubelskiej Szkoły Biznesu oraz studiów podyplomowych z zakresu audytingu energetycznego.

W latach 90-tych energetyk w Zakładach Nitron S.A. Współpracownik firm projektowych i doradczych w zakresie energetyki cieplnej.

Organizator Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Ciepłogaz Sp. z o.o. w Krupski Młynie. W latach 1998 – 2007 Prezes Zarządu tej firmy, a obecnie członek Rady Nadzorczej. Również członek Rad Nadzorczych w innych organizacjach.

Weryfikator jednostek kogeneracji i rzeczoznawca do spraw Ochrony Środowiska i Energetyki w TÜV Rheinland Polska sp. z o.o. Niezależny ekspert zakresie energetyki. Autor i współautor kilkuset audytów energetycznych, ekspertyz i opinii.

Trener/wykładowca w zakresie kogeneracji, efektywności energetycznej, Prawa energetycznego i rozliczania mediów.

Jan Sakławski

Jan Sakławski

Radca prawny, Partner
Kancelaria Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy

Jan Sakławski

Jan Sakławski

Radca prawny, Partner
Kancelaria Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy

Partner, radca prawny i jeden z założycieli Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy.

Jan Sakławski kieruje praktyką energetyki i infrastruktury. Jest doświadczonym doradcą dla klientów z branży budowlanej, energetycznej oraz przemysłowej. Wspiera przedsiębiorców w sprawach dotyczących projektów infrastrukturalnych oraz projektów z zakresu ochrony środowiska. Konsultuje procesy zwiększania efektywności energetycznej zakładów,  oraz kwestie dotyczące handlu uprawnieniami do emisji. Uczestniczył w badaniach due diligence, sporządzał opinie prawne i doradzał klientom w złożonych procesach inwestycyjnych.

Posiada ponadto bogate doświadczenie procesowe, które zdobył reprezentując Klientów w wielomilionowych sporach korporacyjnych, infrastrukturalnych, związanych z energetyką oraz dotyczących funduszy unijnych, a także w postępowaniach przed organem regulacyjnym.

Jan Sakławski jest często zapraszany do udziału w konferencjach branżowych jako prelegent. Jest autorem publikacji i komentarzy z zakresu energetyki, otoczenia prawnego zakładów przemysłowych oraz procesu inwestycyjnego.

Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Złożył egzamin radcowski z wyróżnieniem. Pracował w największych i najbardziej prestiżowych kancelariach prawniczych w Polsce. Twórca bloga prawonaplacubudowy.pl oraz przemyslowy.net.

Wojciech Nawrocki

Wojciech Nawrocki

Członek Zarządu, Współzałożyciel
METROPOLIS

Wojciech Nawrocki

Wojciech Nawrocki

Członek Zarządu, Współzałożyciel
METROPOLIS

Członek Zarządu i współzałożyciel METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o. – jednej z czołowych firm doradztwa w zakresie funduszy unijnych w Polsce.
Mgr. Inż. ochrony środowiska specjalizujący się w projektach dotyczących ochrony środowiska i energetyki.
Doświadczony doradca największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, a także indywidualnych inwestorów, mający na swoim koncie setki milionów złotych środków unijnych pozyskanych dla Klientów.

Dariusz Chrzanowski

Dariusz Chrzanowski

Dyrektor Operacyjny
Plus Energia

Dariusz Chrzanowski

Dariusz Chrzanowski

Dyrektor Operacyjny
Plus Energia

Z branżą energetyczną związany od ponad dekady. W ostatnim czasie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Spółki Energa Obrót, gdzie odpowiedzialny był m.in. za sprzedaż energii na rynku b2c oraz b2b. Odpowiadał także, za rozwój  portfela innowacyjnych produktów i usług. Ponadto, Pełnomocnik Grupy Energa ds. rozwoju elektromobilności i członek RN spółki ElectroMobility Poland SA. Wcześniej, poza branża energetyczną zdobywał doświadczenie pracując dla firm HVAC oraz jednej z największych grup stalowych w kraju, odpowiadając za sprzedaż na rynkach zagranicznych.

Partnerzy 🔝

Organizator

powermeetings.eu

Współpraca

DB ENERGY SA

Współpraca

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze jest jedną z wiodących na rynku polskim firm zajmujących się pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania.

Założone w styczniu 2005 r. przedsiębiorstwo korzysta z wiedzy i doświadczenia 25 ekspertów z dziedziny ekonomii, finansów, prawa, podatków oraz ochrony środowiska, w tym ekspertów powołanych do oceny wniosków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Infrastruktura i Środowisko.

Wynikiem wieloletniej działalności i sukcesów w pozyskiwaniu dofinansowania jest współpraca z licznymi organizacjami i przedsiębiorstwami a także instytutami naukowymi. Współpraca ta wspomaga nasze działania i zwiększa naszą skuteczność.

Prowadzimy procesy inwestycyjne od pomysłu aż po rozliczenie. Naszym celem jest maksymalizacja uzyskanego dofinansowania przy najmniejszym możliwym ryzyku. Bierzemy na siebie ciężar obsługi projektu pod kątem dofinansowania po to, by nasi Klienci mogli się skupić na rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Wysoka skuteczność naszych działań oraz wartość pozyskanych dotacji, a także zaufanie, jakim darzą nas nasi stali Klienci, stawia naszą firmę w czołówce rankingów wg Forbes, Funduszy Europejskich czy Warsaw Business Journal, w których nie ustępujemy firmom z zagranicznym kapitałem.

Współpraca

Respect Energy

Współpraca

JMEnergy

Współpraca

Kancelaria Brysiewicz Bokina Sakławski i Wspólnicy

esteśmy partnerami dla biznesu.

Kancelarię tworzą eksperci z różnych dziedzin prawa z wieloletnim doświadczeniem. Połączyliśmy siły, aby dostarczać Klientom kompleksowe rozwiązania i wspierać ich w realizacji założonych celów.

Każdy z nas ma swoją specjalizację i wnosi do zespołu inne kompetencje. Krzysztof Brysiewicz jest uznanym doradcą w zakresie pomocy publicznej i środków unijnych. Wojciech Bokina jest doświadczonym ekspertem w zakresie restrukturyzacji i prawa upadłościowego. Jan Sakławski od lat zajmuje się branżą energetyczną oraz budowlaną. Dr Magdalena Porzeżyńska jest radcą prawnym zajmującym się prawem ochrony środowiska i prawem energetycznym, zwłaszcza w zakresie OZE, łączącym tę wiedzę z praktyką prawa pomocy publicznej, z kolei adwokat Bartłomiej Pietruszka, odpowiada w Kancelarii za obszar prawa karnego, w szczególności tzw. white-collar crime.

Stawiamy na długoterminowe relacje z Klientami opierające się na wzajemnym zaufaniu. Dzięki temu znamy i rozumiemy ich biznes. Identyfikujemy kluczowe obszary prawne, które wymagają uwagi i wracamy z optymalnymi propozycjami rozwiązań. Wiodącym elementem każdej przygotowanej przez nas strategii jest zawsze ukierunkowanie na biznesowy cel Klienta.

Współpraca

Plus Energia Sp. z o.o.

Patronat Medialny

WysokieNapiecie.pl

Patronat Medialny

BiznesAlert.pl

Patronat Medialny

GramwZielone.pl

Zarejestruj się ⤵⤵⤵

Lub wypełnij formularz online:

  Pola oznaczone symbolem * są wymagane.

  1 Dostawca technologii i usług
  2 Przedstawicielem zakładu przemysłowego
  3
  4
  5
  6
  7
  8

  Zgłaszający uczestnictwo
  Dane firmy do faktury VAT
  Ilość uczestników*
   


  Cena netto: PLN + VAT za osobę
  Wartość netto: 0 PLN
  Wartość brutto: 0 PLN
  Rabat netto: 0 PLN + VAT za osobęRabat netto: 0 PLN + VAT

  Wybierz konferencje lub warsztaty
  Data
  Kwota PLN netto
  Rabat PLN netto*

  *Rabat naliczany jest przy rezerwacji więcej niż jednego warsztatu, w kwocie 100 PLN netto za każde kolejne zajęcia

  Uczestnik 1

  Uczestnik 2

  Uczestnik 3

  Uczestnik 4

  Uczestnik 5

  1290 1090 Kogeneracja Gazowa w przemyśle i ciepłownictwie październik 2021 Stacjonarnie: 1 290,00 PLN + VAT Online: 1 090,00 PLN + VAT
  • Koszt udziału jednej osoby w seminarium:

           Stacjonarnie: 1 290,00 PLN + VAT

           Online:  1 090,00 PLN + VAT

  • Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim.
  • Opłata za udział w wydarzeniu obejmuje: link do indywidualnego dostępu do pokoju webinarowego, materiały szkoleniowe on-line + przy udziale stacjonarnym – poczęstunek w trakcie seminarium typu: lunch, kawa, herbata, woda
  • Nadesłanie zgłoszenia jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.
  • Przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego stanowi zawarcie umowy pomiędzy powermeetings.eu a Zgłaszającym.
  • Potwierdzenie rejestracji zgłaszanego uczestnika zostanie przesłane wraz
   z fakturą proforma na podany adres e-mail w ciągu 2 dni roboczych od daty otrzymania formularza zgłoszeniowego.
  • Prosimy o dokonanie wpłaty w terminie 7 dni od wysłania zgłoszenia, ale nie później niż przed rozpoczęciem wydarzenia na konto: powermeetings.eu, Jerozolimskie 27, 00-508 Warszawa; NIP 952-139-65-83; MBANK S.A.; 56 1140 2004 0000 3502 7600 2231
  • W ciągu 7 dni od daty otrzymania wpłaty na konto zostanie wystawiona faktura VAT i przesłana na podany poniżej adres email.
  • Osoby odwołujące uczestnictwo na 14 dni przed wydarzeniem, otrzymają zwrot uiszczonej opłaty. Wycofującym się na 13 – 7 dni przed wydarzeniem zwracamy 50% opłaty. Na 6 dni przed wydarzeniem i później nie przyjmujemy odwołań uczestnictwa w spotkaniu.
  • Zamiast zgłoszonej osoby w wydarzeniu może wziąć udział inny pracownik firmy. Zmianę uczestnika ze względów organizacyjnych należy zgłosić na maksymalnie 3 dni przed wydarzeniem i musi zostać zaakceptowana przez powermeetings.eu.
  • Rezygnacji z udziału w wydarzeniu należy dokonać w formie pisemnej. Brak wpłaty nie jest jednoznaczny z rezygnacją z udziału.
  • Nie odwołanie zgłoszenia i nie wzięcie udziału w wydarzeniu nie jest jednoznaczne z rezygnacją z uczestnictwa i spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
  • Od nieterminowej zapłaty powermeetings.eu przysługują odsetki ustawowe.
  • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie wydarzenia oraz, w szczególnych wypadkach, zmiany terminu. Uczestnikowi nie przysługuje w takim przypadku prawo do odszkodowania ze strony powermeetings.eu.
  • W przypadku, gdy wydarzenie nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od powermeetings.eu, lub tzw. siły wyższej, Uczestnikowi nie przysługuje prawo do odszkodowania lub do zwrotu jakichkolwiek opłat związanych z uczestnictwem w wydarzeniu. Zwrotowi podlega jedynie opłata za udział.
  • powermeetings.eu zastrzega sobie wyłączne prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie. Zmiany nie wymagają uzasadnienia.
  • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia uczestnictwa bez podania przyczyny.
  location

  Seminarium odbędzie się hybrydowo

   

  stacjonarnie: Warszawa

  oraz

  @online

   

  Pytania❓ Zapraszamy do kontaktu

  Co jeszcze organizujemy❓

  jolanta.szczepaniak@powermeetings.eu, jakub.dolezal@powermeetings.eu Kogeneracja Gazowa w przemyśle i ciepłownictwie październik 2021

  Jesteś zainteresowany tematem inwestycji w kogenerację gazową❓
  Chcesz wiedzieć więcej o naszym wydarzeniu❓

  Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗

  Do usłyszenia, Jakub Doleżał, powermeetings.eu
   * pola wymagane