

Biomass and Alternative Fuels Forum in Heating, Energy and Industry
14th edition of the most important and the biggest spring industry meeting in Poland❗ TORUŃ, POLAND

🔝 Our Forum organized by powermeetings.eu for 14 years
is THE MOST IMPORTANT and THE BIGGEST spring industry meeting BUYERS – SUPPLIERS – PRODUCERS of biomass & RDF
for energy, heating and industry purposes in Poland!
➡ You will meet with industry representatives
➡ You will gain or supplement your knowledge
➡ You will build new and consolidate existing business relationships
➡ You will learn about the latest trends
➡ You will become familiar with changes in law and the latest technologies
➡ You will exchange experiences
➡ You will talk about business in a pleasant atmosphere
➡ You will learn what others do in the area in which you operate
We invite you to “beforek”, our unformal networking meeting preceding the start of the Forum, where you can establish new contacts with Forum participants and spend a nice time.
Registration, morning coffee and time for the first B2B conversations
Opening of the Congress by the organizer
Moderator:
Renata Kałużna, Dyrektor Zarządzający, powermeetings.eu
Opening speech
Session I: Biomass and Alternative Fuels – support, regulation and financing of investments
Coffee break and time for B2B conversations
Session II: Biomass and Alternative Fuels – availability, trends and technologies
Lunch
Session III: Biomass and Alternative Fuels – Experiences
Session IV: Discussion Panel
Banquet & networking
Workshops part I
Coffee break and time for B2B conversations
Workshops part II
Lunch
Visiting the Toruń Market Square with a guide
Suggest a topic and a person you would like to hear from during the event
Ilona Olsztyńska Kierownik ds. Rozwoju Produktów Certyfikowanych w Obszarze Regulowanym Prawnie, a także Auditor Wiodący w obszarach: weryfikacji i certyfikacji biomasy na cele energetyczne, systemów należytej staranności, KZR INiG, EUTR, FSC, PEFC, ISO 9001, ISO 14001 oraz Inspektor Zakładowej Kontroli Produkcji wyrobów budowlanych.
Została wpisana na listę auditorów/ekspertów Polskiego Centrum Akredytacji.
Członek komitetów technicznych przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym: KT 215, KT 212 i KT100 oraz Rady Systemu KZR INiG przy Instytucie Nafty i Gazu w Krakowie. Członek Rady Głównej Polskiej Izby Biomasy.
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości Politechniki Poznańskiej.
Autorka wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych w obszarze biomasy i paliw z biomasy, drewna i brakarstwa, odnawialnych źródeł energii, gospodarki odpadami i logistyki.
Współautor i kierownik Systemu KZR INiG – systemu certyfikacji zrównoważonej produkcji biopaliw i biopłynów, zatwierdzonego przez Komisję Europejską. Audytor oraz wieloletni trener w szkoleniach z zakresu Systemu KZR INiG, obliczania emisji gazów cieplarnianych. Autor ponad 70 prac badawczych, 30 publikacji, 35 referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Główny obszar badań to ocena na zgodność z kryteriami zrównoważonego rozwoju, wpływu na środowisko, w tym szacowania emisji GHG w cyklu życia, technologii produkcji paliw i biopaliw silnikowych. Ekspert Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Europejskim Komitecie Normalizacyjnym CEN/TC 383/WG 3 Biodiversity and environmental aspects. Członek Komitetu Technicznego nr 144 Koksu i Przetworzonych Paliw Stałych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Ekspert z ramienia Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w CEN/TC19 – Work Group WG 23 „Specification of automotive LPG and related test metod.
Mister Karl Socha is an expert for clean air technology with 25 years of experience across various industries. As a native Polish speaker, he is fluent in German and English, and is specialized in technical concepts, consulting, and sales of dedusting and flue gas cleaning solutions. His expertise is focused on innovative solutions for industries such as the biomass industry.
Tytuł międzynarodowego MBA uzyskany w BMI Executive Institute, mgr inżynierii (Uniwersytet techniczny im. Giedymina w Wilnie) i mgr ekonomii (Uniwersytet im. Witolda Wielkiego w Kownie). Ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie rozwoju międzynarodowego biznesu, głównie w branży paliw ropopochodnych, logistyce i technologiach finansowych. Obecnie odpowiada za rozwój międzynarodowej giełdy biomasy BALTPOOL w Polsce.
Menadżer z 15 letnim doświadczeniem związanym z branżą surowców energetycznych. Posiada tytuł MBA Stockholm University Business School i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także tytuł biegłego rewidenta. Specjalizuje się w analizie finansowej projektów energetycznych i logistycznych. Ekspert w zakresie dostaw surwoców energetycznych i dekarbonizacji przemysłu. W 2023 został odznaczony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska odznaczeniem honorowym za zasługi dla polskiej energetyki, w związku z koordynacją działań podejmowanych w okresie kryzysu energetycznego.
Dyrektor Handlowy w Laude Smart Intermodal S.A. Ekspert w dziedzinie logistyki z ponad 20 letnim doświadczeniem związanym z transportem oraz przeładunkiem towarów. Absolwent Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na kierunku transport morski. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas rejsów na statkach handlowych, obsługi statków i towarów w portach polskim oraz jako logistyk w spółce energetycznej. Specjalizuje się w obsłudze towarów masowych.
Jestem Głównym Technologiem w ZGO Gać. W branży pracuję od 5 lat. W tym czasie przeszedłem drogę od mechanika, przez brygadzistę i zastępcę kierownika MPO, aż do obecnego stanowiska. Posiadam tytuł Inżyniera ze specjalizacją Technicznego Planowania Produkcji. Na co dzień zajmuję się optymalizacją procesów przetwarzania odpadów i produkcji paliw alternatywnych oraz systemami SSP.
Stowarzyszenie Producentów Energii z Odpadów rozpoczęło swoją działalność 16.01.2015r. Powołanie do życia Stowarzyszenia odbyło się poprzez przekształcenie funkcjonującego od 05.12.2012r. Forum Beneficjentów Projektów Spalarniowych. Dotychczasowa wspólna działalność beneficjentów budujących Instalacje Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w ramach Forum, okazała się owocną i niezbędną w rozwiązywaniu wielu różnych trudności organizacyjnych i prawnych na etapie wdrażania projektów i budowy i instalacji.
2012-2015: Forum Beneficjentów Projektów Spalarniowych
W poprzedniej formie organizacyjnej, jako Forum Beneficjentów Projektów Spalarniowych, wnioskowaliśmy do ustawodawcy m/n w sprawie uwzględnienia w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii instalacji TPOK, bowiem pierwsze wersje projektu ustawy nie definiowały termicznego przekształcania odpadów komunalnych jako źródła energii odnawialnej. Regulacji prawnej wymagała także kwestia wykorzystania żużli powstałych w procesie spalania odpadów komunalnych, obowiązujące rozporządzenie ministerialne w sprawie wykorzystania odpadów poza instalacjami i urządzeniami nie określało możliwości gospodarczego wykorzystania żużla. Obowiązujące obecnie normy prawne zawierają regulację prawną oraz określają normy i parametry, którym winien odpowiadać żużel wykorzystywany do podbudowy dróg i autostrad.
2015 r.: Powołanie Stowarzyszenia Producentów Energii z Odpadów (SPEO)
Mając na względzie potrzebę kontynuowania wspólnej działalności i umożliwienia innym producentom energii z odpadów współdziałania, a także pełnego sformalizowania, postanowiono dalszą działalność prowadzić w ramach prawnych Stowarzyszenia.
Członkami Zwyczajnymi mogą być osoby fizyczne zatrudnione na podstawie umów o pracę, umów cywilno-prawnych, mianowania, powołania lub wyboru w podmiotach będących Członkami Wspierającymi lub w ramach grup kapitałowych Członków Wspierających, a także osoby-Członkowie Zwyczajni, którzy po ustaniu ww. stosunku zatrudnienia przeszli na emeryturę;
Członkiem Wspierającym może być osoba prawna posiadająca siedzibę w Polsce lub za granicą eksploatująca lub inwestująca w instalację spalarni odpadów komunalnych;
Członek Wspierający wykonuje swoje prawa członkowskie w Stowarzyszeniu poprzez swojego przedstawiciela – osobę fizyczną posiadającą adres do korespondencji w Polsce.
Obecnie SPEO tworzy 40 członków wspierających. Do Stowarzyszenia należą wszystkie spółki posiadające ITPOK funkcjonujące w Polsce.
Siedzibą SPEO jest Białystok.
Cele działania SPEO:
Celami stowarzyszenia jest:
– działanie na rzecz rozwoju produkcji energii cieplej i elektrycznej z odpadów komunalnych w procesie termicznego przekształcania i innych technologii prowadzących do odzysku energii z odpadów;
– reprezentowanie członków wobec władz administracji rządowej i innych podmiotów wykonujących funkcje z zakresu administracji publicznej;
– wymiana doświadczeń oraz zapewnienie przepływu informacji o występujących problemach i zagrożeniach w realizacji inwestycji Projektów Spalarniowych natury prawnej, technicznej i innej;
– promocja i upowszechnianie wiedzy na temat termicznego przekształcania i innych technologii prowadzących do odzysku energii z odpadów komunalnych;
– promowanie, rekomendowanie i lobbing na rzecz realizowanych obecnie i w przyszłości instalacji spalarni odpadów komunalnych;
– działanie na rzecz ochrony środowiska w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
Działalność w strukturach CEWEP
SPEO w listopadzie 2015 r. podjęło decyzję o przystąpieniu do Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Energii z Odpadów (CEWEP).
Dzięki temu Stowarzyszenie:
– ma dostęp do unijnych projektów dotyczących gospodarki odpadami i termicznego przekształcania odpadów komunalnych
– uczestniczy w opiniowaniu zamian w prawie dotyczących ochrony środowiska i gospodarki odpadami
– ma dostęp do informacji o decyzjach dotyczących termicznego przekształcania odpadów podejmowanych na szczeblach unijnych
– ma bieżący dostęp do opracowań, badań, dokumentów opracowywanych na potrzeby CEWEP i Komisji Europejskiej.
BIOMASA NA CELE ENERGETYCZNE W SGS
Audity, Inspekcje oraz Ekspertyzy Techniczne
SGS Polska jest przedstawicielem światowego lidera certyfikacji, inspekcji oraz badań laboratoryjnych. Jako niezależna i bezstronna strona trzecia, posiadamy wykwalifikowany i kompetentny personel w zakresie świadczonych usług: certyfikacji, auditów, inspekcji oraz badań jakości biomasy.
SGS Polska jest wiodącą jednostką certyfikacji i weryfikacji na zgodności z kryteriami zrównoważonego rozwoju, wymaganiami Dyrektywy RED II oraz Rozporządzenia EU-ETS.
Jesteśmy liderem w zakresie usług uwierzytelniania źródeł pochodzenia biomasy, w tym weryfikacji miejsc jej wytwarzania, podmiotów w łańcuchu dostaw oraz oceny poprawności dokumentowania pochodzenie biomasy na cele energetyczne.
Nasza działalność jest prowadzona w oparciu o udzielone nam akredytacje, autoryzacje i notyfikacje.
CERTYFIKACJA PALIW Z BIOMASY NA ZGODNOŚĆ Z: KZR INIG, SURE EU, REDCERT EU, ISCC, SNS, ENPLUS
AUDYTY RECYKLERA I MIEJSC WYTWARZANIA
SGS świadczy usługi certyfikacji w oparciu o udzielone akredytacje i autoryzacje w obszarze biomasy na cele energetyczne, poświadczając zgodność z krajowymi i międzynarodowymi systemami certyfikacji, a także regulacjami prawnymi. Potwierdzamy również jakość paliw z biomasy.
SGS Polska jest także twórcą własnych standardów certyfikacji paliw z biomasy, w tym:
INSPEKCJE ORAZ EKSPERTYZY TECHNICZNE BIOPALIW STAŁYCH, BIOPŁYNÓW I BIOGAZU – OCENY JAKOŚCIOWE I ILOŚCIOWE
SGS Polska jest liderem w zakresie usług nadzoru nad załadunkiem/ rozładunkiem/ przeładunkiem oraz oceną zgodności towaru z parametrami kontraktowymi, a także pobierania i przygotowania próbek do badań, określeniem ilości towaru i realizacji badań laboratoryjnych paliw stałych w oparciu o szeroki zakres udzielonej akredytacji PCA.
KOMPETENCJE I DOŚWIADCZENIE
Auditorzy i Inspektorzy SGS Polska od kilku dekad świadczą usługi w obszarze biomasy na cele energetyczne, w tym certyfikacji systemów zrównoważonego rozwoju, badań laboratoryjnych oraz uwierzytelniania pochodzenia biomasy. Nasi weryfikatorzy GHG oceniają obliczenia emisji gazów cieplarnianych na zgodność z wytycznymi prawnymi oraz systemami certyfikacji.
Kompleksowość usług, doskonała organizacja oraz znajomość polskiej i światowej branży biomasowej, energetycznej, wyrobów budowalnych oraz odpadowej, poparta referencjami klientów krajowych i międzynarodowych, jest naszym atutem!
Pierwszą w Europie giełdę biomasy BALTPOOL założyliśmy w 2012 roku – jest to internetowa platforma handlowa, gdzie kupujący i sprzedający handlują produktami z biomasy na ujednoliconych warunkach.
Dziś, mając na swoim koncie ponad 45 tysięcy kontraktów, które zostały pomyślnie sfinalizowane fizycznymi dostawami, BALTPOOL jest silnym operatorem różnych źródeł energii, który stara się zapewnić przejrzystość i zrównoważony rozwój rynku.
Bernd Münstermann GmbH & Co. KG is a family-owned company from Germany specialized in the development and delivery of customized systems for customers worldwide. With over 40 years of experience in special-purpose engineering, we deliver turnkey projects in the fields of thermal process systems, material handling, and clean air systems.
For flue gas treatment in the biomass industry, we provide innovative and high-performance solutions. Our flue gas cleaning systems ensure the reliable and efficient reduction of pollutants such as SOx, HCl, HF as well as Dioxins/Furans, Hg and other heavy metals using dry sorption with bag filter and additional downstream denitrification (SCR) to reduce NOx in order to meet the highest environmental standards.
METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze jest jedną z wiodących na rynku polskim firm zajmujących się pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania.
Założone w styczniu 2005 r. przedsiębiorstwo korzysta z wiedzy i doświadczenia 25 ekspertów z dziedziny ekonomii, finansów, prawa, podatków oraz ochrony środowiska, w tym ekspertów powołanych do oceny wniosków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Infrastruktura i Środowisko.
Wynikiem wieloletniej działalności i sukcesów w pozyskiwaniu dofinansowania jest współpraca z licznymi organizacjami i przedsiębiorstwami a także instytutami naukowymi. Współpraca ta wspomaga nasze działania i zwiększa naszą skuteczność.
Prowadzimy procesy inwestycyjne od pomysłu aż po rozliczenie. Naszym celem jest maksymalizacja uzyskanego dofinansowania przy najmniejszym możliwym ryzyku. Bierzemy na siebie ciężar obsługi projektu pod kątem dofinansowania po to, by nasi Klienci mogli się skupić na rozwoju swojego przedsiębiorstwa.
Wysoka skuteczność naszych działań oraz wartość pozyskanych dotacji, a także zaufanie, jakim darzą nas nasi stali Klienci, stawia naszą firmę w czołówce rankingów wg Forbes, Funduszy Europejskich czy Warsaw Business Journal, w których nie ustępujemy firmom z zagranicznym kapitałem.
Brüning Group Germany GmbH działa od 26 lat jako lider dostaw biomasy, drewna odpadowego i odpadów na rynku niemieckim, ale jest też dużym graczem na rynku miedzynarodowym.
Dzięki rozbudowanej ogólnoeuropejskiej sieci, oferujemy przez cały rok optymalne bezpieczeństwo odbioru i dostaw, a także możemy szybko i skutecznie reagować na zmiany rynkowe. Duży udział w tej niezawodności ma nasz własny dział logistyczny, który dostarcza towar ciężarówkami, pociągami lub statkami, w zależności od potrzeb naszych Partnerów.
Oprócz zapewnienia najwyższych standardów jakościowych, wspieranie zrównoważonej gospodarki leśnej ma dla nas najwyższy priorytet. Jesteśmy dumni, że za naszą pracę otrzymaliśmy certyfikaty FSC, PEFC, SBP, ENplus, SURE EU, certyfikat ochrony środowiska wg ISO 14001 i inne.
Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie:
Javelin Global Commodities to międzynarodowa firma zajmująca się marketingiem, handlem, logistyką, finansowaniem i doradztwem w zakresie towarów masowych, węgla, stali, energii, biowęgla i paliw odnawialnych.
Firma ma siedzibę w Londynie, a biura znajdują się w Krakowie, Nowym Jorku, San Diego, St. Louis, Portoryko, Zug, Singapurze, Bangalore i Melbourne. Javelin działa w 100 krajach i na sześciu kontynentach w zakresie ponad 20 różnych towarów i jest liderem na rynku dostaw towarów dla sektorów energetycznego, stalowego i przemysłowego.
Obsługujemy klientów z sektorów, w których emisje są trudne do ograniczenia, w związku z tym mamy wyjątkowe doświadczenia w dostarczaniu surowców przejściowych, a także zapewnianiu długoterminowych rozwiązań wspierających naszych klientów w procesie transfromacji energetycznej. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na potrzeby polskich klientów w zakresie surowców niskoemisyjnych, m.in. pelletów drzewnych i biowęgla. Dodatkowo, oferujemy wsparcie przy wyborze optymalnej techonologii i budowie rozwiązań logistycznych.
Laude Smart Intermodal S.A. jest dostawca usług transportowych i logistycznych. Jedna z najprężniej rozwijających się firm w sektorze, stawiającą sobie za cel osiągnięcie pozycji lidera na rynku transportu i logistyki.
Głównym obszarem działalności firmy jest kompleksowa organizacja transportu różnych grup towarowych przy użyciu transportu intermodalnego i innowacyjnych kontenerów Laude. Firma organizuje również transport z wykorzystaniem konwencjonalnego transportu drogowego, kolejowego, śródlądowego i morskiego. Jest właścicielem pociągów intermodalnych łączących Polskę, Ukrainę, Niemcy i Holandi. Ponadto świadczymy usługi przeładunkowe w nowoczesnym Centrum Logistycznym Laude w Zamościu oraz Sosnowcu. Dodatkowo całość świadczonych usług zabezpiecza doświadczona kadra pracowników: spedytorzy, logistycy, agenci celni, agenci morscy.
Firefly to szwedzka firma, która oferuje systemy przeciwpożarowe oraz systemy wykrywania i gaszenia iskier dla wielu gałęzi przemysłu na całym świecie. Firma została założona w 1973 roku w Sztokholmie. W Polsce pierwsze instalacje powstały już w latach dziewięćdziesiątych, a dynamiczny rozwój na rynku polskim zauważalny jest od 2010 roku. Firma specjalizuje się w najnowszej technologii zabezpieczeń przeciwpożarowych. Nasze technologie, pozwalają zapobiegać poważnym szkodom materialnym oraz zagrożeniu życia i zdrowia pracowników.
Bioeko Grupa TAURON Sp. z o.o. – zajmuje się działalnością związaną z pozyskiwaniem, transportem i sprzedażą biomasy na potrzeby jednostek wytwórczych Grupy TAURON oraz klientów zewnętrznych.
Spółka działa w oparciu o wieloletnie doświadczenie i znajomość rynku. Portfel producentów i dostawców, oparty o zakłady przetwórstwa drzewnego oraz pośredników handlowych pozwala na realizację dostaw biomasy na najwyższym poziomie.
Bioeko Grupa TAURON zajmuje się również zarządzaniem ubocznymi produktami spalania i ubocznymi produktami wydobycia wytwarzanymi w całej Grupie TAURON.
Fortum to europejska firma energetyczna, która prowadzi działalność w ponad 40 krajach. Dostarczamy klientom energię elektryczną, gaz, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Wraz z naszą spółką zależną Uniper, jesteśmy w Europie trzecim największym producentem energii elektrycznej wolnej od CO2. Zatrudniając blisko 20 000 profesjonalistów i osiągając łączne przychody na poziomie 60 miliardów euro, mamy odpowiednią skalę, kompetencje i zasoby, aby rozwijać się i napędzać transformację energetyczną. Akcje Fortum notowane są na giełdzie Nasdaq w Helsinkach, a akcje Uniper na giełdzie we Frankfurcie.
Fortum w Polsce
Fortum prowadzi swoją działalność w Polsce od 2003 roku. Obecnie jest właścicielem elektrociepłowni zlokalizowanych w Częstochowie, Zabrzu i Bytomiu. Strategia Fortum w Polsce zakłada rozwój lokalnych źródeł wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, opartych o paliwa dostępne w regionie, w tym paliwa alternatywne.
Najnowsza elektrociepłownia Fortum została otwarta jesienią 2018 roku w Zabrzu. Nowoczesny zakład o wartości 870 milionów złotych zaopatruje w ciepło sieciowe blisko 70 tysięcy gospodarstw domowych w Zabrzu i Bytomiu.
Fortum posiada również ponad 800 km sieci ciepłowniczych, dostarczających ciepło do mieszkańców Częstochowy, Płocka i Wrocławia. Łącznie w całej Polsce ciepło Fortum trafia do około 800 000 osób.
Historia ZGO Gać sięga roku 1995, kiedy zawarte zostało porozumienie międzygminne w sprawie budowy Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Gać. Przez lata swojej działalności zakład przeszedł szereg poważnych rozbudów, pozwalających na osiągnięcie najwyższego poziomu. Obecnie dysponujemy mocami przerobowymi na poziomie 158 000 Mg/rok.
Przedsiębiorstwo składa się z 7 działów, z których najważniejszymi są BPO oraz MPO. Dysponujemy nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak linia do sortowania odpadów oparta na sorterach optyczno-pneumatycznych, linia do produkcji paliwa RDF, linia do doczyszczania frakcji ciężkiej i kompostu, komory fermentacyjne, kogeneracja czy komory stabilizacji tlenowej.
To wszystko pozwala nam na kompleksowe zagospodarowanie odpadów od ponad 100 tysięcy mieszkańców oraz wielu przedsiębiorstw.
OT Logistics to uniwersalny spedytor, który dzięki unikalnemu podejściu „one stop shop”, oferuje szeroki wachlarz usług, począwszy od organizowania frachtów morskich, przez kompleksową obsługę w portach, aż po finalną dostawę do klienta, bez względu na typ ładunku i środek transportu.
Naszą siłę stanowią przede wszystkim: kompleksowa oferta, kilkudziesięcioletnie doświadczenie i specjalizacja poszczególnych spółek Grupy.
OT Logistics S.A. wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest największym i najbardziej wszechstronnym operatorem portowym w Polsce i jednym z największych w basenie Morza Bałtyckiego. Od ponad 70 lat świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne.
W skład Grupy OT Logistics wchodzą morskie terminale portowe: OT Port Świnoujście oraz OT Port Gdynia z dedykowanym terminalem ro-ro w Polsce. Grupa OT Logistics jest właścicielem spółki spedycyjnej Rentrans Cargo, spółki Kolej Bałtycka świadczącej usługi manewrowe i transportu kolejowego oraz spółki Port Żegluga Szczecińska.
Najważniejszymi rynkami zbytu Grupy OTL w ramach prowadzonej działalności w branży TSL (transport, spedycja, logistyka) są następujące sektory gospodarki:
Grupa, w skład której wchodzą dwa zakłady (HSW Słońsk i HSW Jordanów) wyposażone w trzy linie produkcyjne. W zakładach tych z surowców takich jak siano, słoma oraz trocina produkuje się i konfekcjonuje pasze i ściółki dla zwierząt oraz pellet energetyczny.
HSW Group jest również importerem materiałów eksploatacyjnych do produkcji pelletu (matryce, płaszcze rolek, części zamienne), a od 2021 roku wyłącznym przedstawicielem w Polsce Shanghai Hayne Industry Co.Ltd.
www.hswgroup.pl biuro@hswgroup.pl Facebook https://www.facebook.com/HSWGr
WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o. projektuje i dostarcza urządzenia oraz całe instalacje przeznaczone do rozładunku i transportu materiałów sypkich.
Posiadamy duże doświadczenie szczególnie przy postępowaniu z materiałami trudno płynącymi, zaklejającymi się, wilgotnymi, mocno ściernymi, gorącymi.
Nasze produkty znajdują zastosowanie głównie w następujących gałęziach gospodarki: energetyka, cementowanie, przemysł materiałów budowlanych, zakłady gipsowe i wapiennicze, hutnictwo, przemysł wydobywczy, przemysł chemiczny, przemysł spożywczy.
Laboratorium Materiałów Budowlanych Centrum Technologicznego Betotech Sp. z o.o. jest dedykowaną jednostką badawczo – rozwojową w strukturach Heidelberg Materials Polska. Powierzoną misję realizuje nieprzerwanie od 2005 roku, w zakresie badań cementu, betonu i jego składników. Laboratorium Materiałów Budowlanych posiada Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego wydany przez Polskie Centrum Akredytacji. Certyfikat jest dokumentem potwierdzającym spełnienie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 “Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących” w określonym zakresie nr AB 829.
Zakresem akredytacji objęte są również badania paliw alternatywnych (SRF) wg metod:
Zapraszamy do współpracy!
Historia firmy SYLVA Sp. z o. o. rozpoczyna się od roku, 1994 kiedy to Jean i Pierre Piveteau kupili zakład należący do byłej owczarni w miejscowości Wiele, k/Kościerzyny.
W pierwszym okresie zatrudnialiśmy 7 pracowników a obecnie mamy ich 370.
Początkowo zajmowaliśmy się produkcją tarcicy obrzynanej, klejonką i wytwarzaniem palisady impregnowanej. Od samego początku ważna była dla nas, jakość produktów i ich długotrwała wytrzymałość.
Z biegiem lat powiększaliśmy teren naszego zakładu z 2,5 ha do obecnie 12 ha, przez powiększenie zajmującego przez nas terenu, a także zwiększeniem zatrudnienia i przede wszystkim wprowadzanie nowoczesnych procesów technologicznych.
W 2004 zakupiliśmy w miejscowości Lubnia teren i budynki po magazynach zbożowych, gdzie teraz odbywa się montaż produktów ogrodowych.
Drewno używane w Sylva to drewno w 100% pozyskane z certyfikowanych lasów, o czym świadczy posiadanie certyfikatu FSC. Wszystkie kłody trafiające do Sylva przechodzą drobiazgowa kontrole, jakości przy użyciu ultranowoczesnych systemów opartych o promienie rentgenowskie, takich samych, jakie stosowane są przy diagnostyce medycznej. Dzięki skanerowi Microtec już na etapie kłody określamy jej najlepsze wykorzystanie, a także planujemy jej dalszy przerób. Wykorzystywane w procesie produkcji drewno jest suszone w nowoczesnych suszarniach komorowych. Zautomatyzowane systemy kontroli i parametryzacji pozwalają na przeprowadzenie procesu suszenia w sposób precyzyjny i efektywny. Dzięki współpracy z uczelniami stale rozwijamy technologie suszenia drewna.
Gwarantem, jakości naszych produktów jest impregnacja ciśnieniowa, za pomocą nowoczesnych maszyn a także bezpiecznych dla ludzi i środowiska impregnatów. Podobnie jak w przypadku suszenia zadbaliśmy o to, aby proces był monitorowany i kontrolowany na każdym jego etapie. Dzięki temu nasze produkty są objęte aż 20 letnią gwarancją, którą daje nasza technologia DURAPIN.
W tym roku uruchamiamy elektrociepłownię. Inwestycja ta zapewni bezpieczne i stabilne zasilanie zakładu w energię oraz w całości pokryje zapotrzebowanie firmy na energię elektryczną i cieplną. Bardzo ważna jest dla naszej firmy współpraca z lokalną społecznością, za co otrzymaliśmy w tym roku prestiżową Nagrodę Gospodarczą Forum Wizja Rozwoju w kategorii „Społeczna odpowiedzialność biznesu”. – nagroda, przyznawana jest dla firm prowadzących działania prospołeczne, proekologiczne, angażujące lokalne społeczności i instytucje do wspólnych działań i projektów. Przez lata praktyk, nasza firma wyspecjalizowała się w produkcji drewna konstrukcyjnego C24, BSH i KVH wykorzystywanego w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, poszerzyliśmy swoją ofertę o drewniane deski elewacyjne oraz deski tarasowe. Wysoka jakość i trwałość naszych produktów, pozwoliła nam na osiągnięcie pozycji największego producenta drewnianych desek tarasowych w Polsce.
W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę drewnianych desek elewacyjnych, które od lat upiększają domy naszych zadowolonych klientów. Wykorzystanie ekskluzywnej technologii DURAPIN, pozwala na zabezpieczenie tarasów i elewacji przed wieloma czynnikami zewnętrznymi.
Architektura ogrodowa to kolejny asortyment, który nasza firma oferuje swoim klientom. Drewniane domki SYLVA, płoty, to tylko nieliczne produkty, które upiększą Państwa ogrody.
Biorąc pod uwagę coraz większą potrzebę i chęć dbania o ekologię, użytkownicy pieców wybierają ekologiczne biopaliwo przyszłości jakim jest pellet.
Nasza firma oferuje Pellet SYLVA, którego produkcja odbywa pod stałym nadzorem technologów, a każda wytworzona partia poddawana jest testom laboratoryjnym. Najwyższa jakość Pelletu SYLVA udokumentowana jest certyfikatami i wynikami badań, które udostępnione są na naszej nowej stronie www.sylva.pl
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o. działa na rynku od 2005 roku. Oferujemy kompleksową automatyzację i informatyzację obiektów w zakresie opracowania koncepcji, wykonania projektu technicznego, komplementacji dostaw, montażu i uruchomienia, serwisu, szkolenia, oprogramowania sterowników PLC i systemów DCS oraz tworzenia systemów nadrzędnych.
Nasza oferta dla branży ciepłowniczej obejmuje kompleksowe wdrożenia i integracje systemów automatyki dla:
Wykorzystujemy nowoczesne systemy sterowania, regulacji i monitorowania procesów technologicznych w oparciu o produkty takich firm, jak: Siemens, Emerson, Mitsubishi Electric, Schneider Electric, Rockwell Automation, Proface, Weintek, AVEVA, ICONICS, ASIX, Ignition SCADA, Microsoft, inne.
Stała współpraca z wieloma przedsiębiorstwami świadczy o ich zadowoleniu z wykonanych przez nas systemów automatyki i jest dla nas motywacją do ciągłego rozwoju. Uzyskane referencje oraz pozytywne opinie z realizacji ponad 500 projektów dla branży ciepłowniczej są dowodem na to, że przez 20 lat obecności na rynku nasza marka stała się synonimem i gwarancją wysokiej jakości usług. Stawiamy na budowanie trwałych relacji biznesowych i wysoki standard obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej, aby zapewnić Państwu długi okres eksploatacji wdrażanych rozwiązań.
Zapraszamy Państwa do współpracy!
Pinja to dostawca Once, oprogramowania zaprojektowanego do optymalizacji łańcucha dostaw biomasy oraz zarządzania operacyjnego. System został opracowany we współpracy z przedsiębiorstwami energetycznymi i ciepłowniczymi wykorzystującymi biomasę. Firma może poszczycić się imponującym 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań dla sektora energetycznego.
Once by Pinja oferuje szerokie możliwości raportowania i jest zaufanym rozwiązaniem dla firm działających w sektorach energii i ciepłownictwa opartego na biomasie, przekształcania odpadów w energię, produkcji pelletu oraz wytwarzania biogazu.
Pinja to firma z Finlandii, zatrudniająca 550 specjalistów IT i osiągająca roczny obrót na poziomie 60 milionów euro. Obecnie z Once by Pinja korzysta ponad 70 klientów w 7 krajach oraz ponad 400 zakładów, w tym w Polsce.
We meet in 2024
at the Spring Forum
in Cracow *
* After registration, participants receive location details and tips for booking accommodation.
Contact regarding content and cooperation
mob.: +48 505 659 477
e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu
You are interested in participating in the
Biomass & Alternative Fuels Forum❓
Do you want to know more before you meet us on March 27 & 28 in Toruń❓
Leave your contact details, I will call you back and together we will check whether this event is for you❗
Speak soon, Renata Kałużna, powermeetings.eu