Elektrownie liczą na pomoc marszałków województw ws. emisji przemysłowych

Polskie elektrownie liczą na marszałków województw, którzy mogą się zgodzić na derogację i pomóc wytwórcom prądu w odsunięciu w czasie wydatków związanych z dostosowaniem do unijnych wymogów w sprawie emisji przemysłowych.

O ostatecznym poziomie wymagań, które musi spełnić konkretna instalacja, będzie bowiem decydował marszałek województwa i to od jego decyzji będzie zależeć, czy zastosuje odstępstwa w trybie art. 15.4 dyrektywy o emisjach przemysłowych.  Branża czeka aktualnie na ogłoszenie konkluzji BAT w dzienniku urzędowym UE oraz na wytyczne ustalające zasady przyznawania odstępstw.

Jak wylicza „Dziennik Gazeta Prawna”, polska energetyka zmuszona będzie wydać w ciągu trzech lat blisko 10 mld zł na dostosowanie się do niższych emisji związków siarki i azotu oraz chloru i rtęci. Z uwagi na wiążące się z tym koszty, jak również ze względu na rekordowe zapotrzebowanie na moc, oraz fakt, że wyłączenie zbyt wielu bloków w zbliżonym czasie mogłoby zakłócić funkcjonowanie systemu elektroenergetycznego, branża będzie próbowała uciec przed nowymi przepisami. Źródło informacji: http://www.wnp.pl/wiadomosci/304151.html

Więcej o możliwościach uzyskania odstępstw czasowych, jak i o wdrażaniu zapisów konkluzji BAT dowiedzą się Państwo od naszych specjalistów podczas seminarium:

Konkluzje BAT – wdrażanie regulacji i odstępstwa czasowe 

które organizujemy w Warszawie w dwóch terminach:

  • 29 sierpnia 2017
  • 17 października 2017

Spotkanie poprowadzą znani i cenieni Eksperci, zajmujący się z zagadnieniami objętymi przedmiotem spotkania w codziennej praktyce zawodowej:

  • Michał Jabłoński, Ekspert ds. ochrony środowiska, Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie
  • Ewa Rutkowska – Subocz, Partner, Head of Environmental Protection Practice, Dentons
  • Ekspert z zakresu pozwoleń zintegrowanych, procesu tworzenia dokumentów referencyjnych oraz Konkluzji BAT, doświadczenie zdobywane m.in. w Ministerstwie Gospodarki, Ministerstwie Środowiska, Ministerstwie Energii i Zmian Klimatu Szkocji

Zapraszam do udziału, z pewnością warto!

Więcej na temat seminarium: https://powermeetings.eu/szkolenie/konkluzje-bat-odstepstwa-czasowe-i-wdrazanie-regulacji/

Zobacz również:

Wielokierunkowe spojrzenie na dekarbonizacje ciepłownictwa i przemysłu

Magazyny energii 2024 – usługi regulacyjne, rynek mocy, OZE, proces inwestycyjny, finansowanie

XIV jesienne Forum Biomasy i RDF 2024

Forum Przemysłu Drzewnego 2024

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

powermeetings.eu
Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

kom.: +48 603 386 917

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Jolanta Szczepaniak
Kontakt: powermeetings@powermeetings.eu