Seminarium dedykowane szeroko pojętemu rynkowi świadectw pochodzenia!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium dedykowane szeroko pojętemu rynkowi świadectw pochodzenia p.t.:

 

Kolorowe certyfikaty wczoraj i dziś

OZE, kogeneracja, efektywności energetyczna – poziom obowiązków – optymalne sposoby ich realizacji

które odbędzie się 8 maja 2018 w Warszawie

 

Zajęcia adresujemy do uczestników systemów wparcia, podmiotów obowiązanych do realizacji tzw. „kolorowych obowiązków”, a także do potencjalnych inwestorów, którzy pragną uaktualnić wiedzę na temat przepisów regulujących funkcjonowanie poszczególnych segmentów rynku świadectw pochodzenia.

Kolory wsparcia i opowiadające im kolory obowiązków, stanowią dziś alternatywne systemy wsparcia bezpośredniego dedykowanego przedsięwzięciom inwestycyjnym ukierunkowanym na osiągnięcie oszczędności zużycia energii finalnej, optymalne wykorzystanie zasobów energetycznych, czy promowanie rozwoju energii ze źródeł odnawialnych. Systemy te odznaczają się stosunkowo niewielką liczbą wymogów formalnych wobec np. systemu aukcyjnego, pozwalają na osiągnięcie określonych korzyści, ale z uwagi na ograniczone ryzyko biznesowe, nie obejmują przedsięwzięć gwarantujących szybki zwrot z kapitału. W określonych przypadkach, systemy te pozwalają na optymalne połączenie realizacji obowiązków z trafnym zamierzeniem inwestycyjnym. Szczególnym uczestnikiem wskazanych systemów jest tzw. odbiorca przemysłowy, na którym jako na beneficjencie określonych ulg, zdefiniowanych wprost w przepisach ustaw, ciążą również obowiązki. Ich realizacja warunkuje uzyskanie, a następnie utrzymanie tego wyjątkowego statusu, z którego wynikają dla przedsiębiorcy znaczące korzyści.

Spotkanie poprowadzi Pani Katarzyna Szwed-Lipińska – radca prawny, wieloletni pracownik URE, znany i ceniony ekspert ds. systemów wparcia, wykładowca Uczelni Łazarskiego – na kierunku MBA Energetyka. Znakomity praktyk, zajmujący się zawodowo zagadnieniami problemowymi objętymi tematyką seminarium. Doświadczony administratywista w obszarze stosowania przepisów prawa dotyczących szeroko rozumianego wsparcia wytwarzania energii elektrycznej w źródłach odnawialnych, w wysokosprawnej kogeneracji, a także w zakresie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. Aktywny uczestnik szeregu prac legislacyjnych związanych z regulacją rynków paliw i energii.

 

Zapraszamy do udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu!

Więcej na ten temat: https://powermeetings.eu/szkolenie/kolorowe-certyfikaty-oze-kogeneracja-efektywnosc-energetyczna/

Renata Kałużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu

 

Zobacz również:

Taryfy dla ciepła w praktyce czerwiec 2021

Zmiany na rynku energii elektrycznej 2021

Aukcje OZE 2021

Obliczanie emisji GHG paliw biomasowych maj 2021

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu