Schmid Polska Sp. z o.o. zaangażowane w Forum Biomasy!

Swoje zaangażowanie w organizację VII Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy potwierdziła firma Schmid Polska Sp. z o.o. Firma została Partnerem wydarzenia!

Schmid Polska sp. z o.o. jest oddziałem firmy Schmid AG, której centrala mieści się w Eschlikon w Szwajcarii. Schmid AG jest firmą rodzinną od 1936 roku, specjalizującą się w produkcji kotłów opalanych biomasą drzewną. Obecnie firma zatrudnia około 250 pracowników w oddziałach w Austrii, Francji, Polsce i we Włoszech. Większość produkcji realizowana jest w fabryce w Elblągu. Znaczna część produkcji kierowana jest na rynki zagraniczne i trafia do odbiorców w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Producent wysokiej klasy systemów energetycznego wykorzystania biomasy drzewnej. Dostarczane przez Schmid Polska sp. z o.o. rozwiązania charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, wysoką sprawnością energetyczną, zapewniają spełnienie standardów emisyjnych. Poza kotłami opalanymi biomasą drzewną Schmid Polska sp. z o.o. dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie magazynowania biomasy drzewnej, transportu i podawania paliwa do kotłów, systemy odpopielania oraz systemy oczyszczania spalin. Firma Schmid Polska sp. z o.o. oferuje całą gamę rozwiązań z zakresu oczyszczania spalin zapewniając spełnienie przez instalacje biomasowe wymaganych standardów emisyjnych. Oprócz filtrów multicyklonowych, firma produkuje filtry workowe, elektrofiltry oraz zaawansowane filtry kondensacyjne z odzyskiem ciepła. Dzięki nieustannemu rozwojowi i udoskonalaniu oferowanych produktów, Schmid dostarcza rozwiązania umożliwiające energetyczne wykorzystanie biomasy drzewnej o wilgotności względnej od 8% do 60%, w szerokim spektrum frakcji. Kotły firmy Schmid wyposażone są w ruszty chłodzone powietrzem lub wodą. Wszystkie oferowane kotły mogą być wyposażone w układ recyrkulacji spalin oraz układy automatycznego oczyszczania wymiennika ciepła. Oferowane jednostki mogą być wykonane jako kotły wodne, kotły wodne wysokoparametrowe oraz kotły parowe. Schmid jest firmą innowacyjną – produkowane systemy są stale doskonalone i optymalizowane. Jednym z ostatnich osiągnięć jest opracowanie i budowa prototypu kompaktowego biomasowego układu kogeneracyjnego wykorzystującego turbinę gorącego powietrza.

 

Więcej o VII Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy pod tym linkiem: https://powermeetings.eu/konferencja/forum-technologii-w-energetyce-spalanie-biomasy/

Zobacz również:

Taryfy dla ciepła w praktyce czerwiec 2021

Zmiany na rynku energii elektrycznej 2021

Aukcje OZE 2021

Obliczanie emisji GHG paliw biomasowych maj 2021

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu