Zapraszamy do udziału w VII edycji Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy – najważniejszego jesiennego spotkania branży, gdzie w jednym miejscu i czasie omówione zostaną najbardziej nurtujące problemy i zagadnienia z zakresu technologii spalania i współspalania biomasy.

Tegoroczna VII edycja Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy odbędzie się w dniach 19 i 20 października 2017 w Hotelu „Wodnik”, Słok k/ Bełchatowa.

Jest to już siedemnaste wydarzenie w tym temacie organizowane przez naszą firmę z największymi koncernami energetycznymi i ciepłowniczymi.

Nasze spotkanie tworzone jest z myślą o dalszym rozwoju branży biomasowej i od pierwszej edycji stawia przed nami – organizatorami ambitne zadanie stworzenia neutralnego miejsca do wymiany wiedzy i doświadczeń, a zarazem poprzez udział wszystkich podmiotów działających na rynku biomasy od regulatorów poprzez producentów oraz dostawców rozwiązań technologicznych i odbiorców końcowych, do zacieśniania więzi i współpracy między nimi.

Forum jest dwudniowym spotkaniem konferencyjno – warsztatowym, połączonym z prezentacją firm oraz zwiedzaniem Elektrowni, które gromadzi specjalistów z sektora biomasy. Podczas dwóch dni Forum będą Państwo mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusjach specjalistów na temat eksploatacji, bezpieczeństwa technologicznego oraz konserwacji kotłów do spalania i współspalania biomasy jak również badania jej jakości i certyfikacji.

Pierwszego dnia Forum prelekcje przygotują przedstawiciele najważniejszych urzędów, czołowych firm energetycznych, dostawcy technologii, instalacji, urządzeń i nowoczesnych rozwiązań.

Naszym zadaniem jako organizatora będzie zapewnienie Państwu tematyki poruszającej najważniejsze i najbardziej aktualne zagadnienia z zakresu spalania i współspalania biomasy. Chcąc zapewnić Państwu najwyższy poziom merytoryczny Forum zapraszamy do aktywnej współpracy przy tworzeniu agendy wydarzenia. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i propozycje.

Forum towarzyszyć będzie kolacja, która będzie doskonałą okazją do dalszej wymiany doświadczeń jak również do zawarcia nowych kontaktów biznesowych.

Drugiego dnia Forum zapraszamy do zwiedzania Elektrowni Bełchatów.

Do udziału w Forum zapraszamy przedsiębiorstwa z szeroko pojętej branży energetycznej a m.in. elektrownie, elektrociepłownie, przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, przemysłowych odbiorców energii, dostawców i producentów biomasy, firmy zajmujące się budownictwem przemysłowym – budową nowych mocy wytwórczych, firmy dostarczające technologie oraz firmy inżynieryjne i badawcze.

Poprzednie edycje Forum zgromadziły po kilkuset ekspertów i przedstawicieli najważniejszych zakładów oraz firm z branży. A z edycji na edycję Forum staje się jeszcze bardziej wartościowe pod względem merytorycznym, organizacyjnym jak i biznesowym.

Do zobaczenia w październiku w Bełchatowie!

Renata Kałużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu

Aktualności

Firma Schmid Polska Partnerem jesiennego Forum

Do grona Partnerów Forum dołączyła także firma Schmid Polska. Przedstawiciel firmy Schmid Polska, Specjalista ds. Sprzedaży – Pan Tomasz Kapusta potwierdził swoje wystąpienie w sesji III…

Przedstawiciel Enei Bioenergia wystąpi w trakcie Forum

Z wielką przyjemnością informujemy, iż do grona prelegentów Forum dołączył Pan Maciej Gomółka – Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny w firmie Enea Bioenergia. Maciej Gomółka, związany…

Sumitomo SHI FW już po raz VII Sponsorem Forum

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy iż, firma Sumitomo SHI FW (dawniej Amec Foster Wheeler) tradycyjnie już począwszy od pierwszej edycji naszych jesiennych spotkań została Sponsorem Forum. Firma Sumitomo…

SGS Polska Partnerem Merytorycznym Forum

Mamy przyjemność poinformować, iż już po raz kolejny firma SGS Polska została Partnerem Merytorycznym naszego Forum. SGS Polska Sp. z o.o. świadczy usługi w dziedzinie inspekcji, kontroli, monitoringu,…

Przedstawiciel Ministerstwa Energii wystąpi w trakcie Forum

Z zadowoleniem zawiadamiamy, iż swój udział oraz wystąpienie w trakcie tegorocznego Forum potwierdził Pan Andrzej Kaźmierski, Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej w Ministerstwie Energii.

Przedstawiciel MPEC Lębork wystąpi w trakcie Forum

Mamy przyjemność poinformować, iż swoje wystąpienie w trakcie Forum potwierdził Pan Mariusz Hejnar, Dyrektor Zarządu, MPEC w Lęborku, który w trakcie spotkania przedstawi doświadczenia z budowy…

Zostań Partnerem Forum

Wszystkich chcących podzielić się swoim doświadczeniem, pochwalić osiągnięciami, zaprezentować swoje usługi lub rozwiązania w trakcie Forum prosimy o kontakt! Zachęcamy również do przesyłania tematów i sugestii…

Rozpoczynamy rejestrację na Forum

Szanowni Państwo, rozpoczynamy rejestrację uczestników na VII edycję najważniejszego jesiennego spotkania branży: Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy 19 – 20 października 2017 Hotel Wodnik,…

Zobacz więcej

Program

19 października 2017
9:00 - 10:00

Rejestracja

10:00 - 10:10

Uroczyste otwarcie Forum oraz przemówienia zaproszonych Gości Honorowych

10:10 – 11:30

Sesja I: Aktualne regulacje związane ze spalaniem biomasy

12:30 - 12:00

Przerwa kawowa

12:00 - 13:00

Sesja II: Kontrola jakości i certyfikacja biomasy na cele energetyczne

13:00 - 14:00

Sesja III: Spalanie biomasy – technika, technologia oraz bezpieczeństwo eksploatacyjne

14:00 - 15:00

Lunch

15:00 - 16:00

Sesja IV: Doświadczenia ze spalania biomasy w małej skali i energetyce zawodowej

16:00 - 17:00

Panel dyskusyjny: Wpływ obecnych regulacji na funkcjonowanie wytwórców ciepła i energii z biomasy.

19:00 - 23:00

Kolacja w Hotelu Wodnik

20 października 2017
10:00

Zbiórka przed hotelem (możliwy jest również dojazd własny)

10:30 - 12:00

Wizyta studyjna: zwiedzanie Elektrowni Bełchatów

12:00 - 12:15

Powrót do hotelu

12:15

Lunch

Zaproponuj temat i osobę, którą chciałbyś usłyszeć

Prelegenci

Andrzej Kaźmierski

Dyrektor Departamentu
Energii Odnawialnej
Ministerstwo Energii

Andrzej Kaźmierski

Dyrektor Departamentu
Energii Odnawialnej
Ministerstwo Energii

Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia magister inżynier informatyk. Przed objęciem w marcu 2016 r. funkcji Dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej w Ministerstwie Energii, pełnił różnorakie funkcje, m.in. projektanta systemów, managera projektów głównie w obszarze ICT, zarządzał również spółkami z obszaru IT oraz produkcji elektroniki medycznej. W latach 90-tych pracował na stanowiskach dyrektorskich w polskich i zagranicznych firmach z branży ICT. Po 2002 roku w TVP zarządzał technologią i zakupami. Od 2011 niezależny konsultant ds. zarządzania, pełnił też obowiązki interim managera, pracował m.in. dla grupy Spółek Banku Ochrony Środowiska. Od lat zajmuje się tematyką sektorów regulowanych.

Jan Koziara

Wiceprezes Zarządu
Biomasa Grupa TAURON

Jan Koziara

Wiceprezes Zarządu
Biomasa Grupa TAURON

Mariusz Hejnar

Dyrektor Zarządu
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
w Lęborku

Mariusz Hejnar

Dyrektor Zarządu
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
w Lęborku

Maciej Gomółka

Członek Zarządu
Dyrektor Operacyjny
Enea Bioenergia Sp. z o.o.

Maciej Gomółka

Członek Zarządu
Dyrektor Operacyjny
Enea Bioenergia Sp. z o.o.

Maciej Gomółka, związany z sektorem energetycznym oraz sektorem odnawialnych źródeł energii od ponad 6 lat. Od 2010 roku aktywny na unijnym rynku handlu uprawnieniami do emisji oraz na rynku praw majątkowych jako broker, analityk, trader i doradca. Od 2016 r. związany z GK Enea. Pełnił funkcję Kierownika Biura Obrotu CO2 i Prawami Majątkowymi w Enea Trading – jednostce odpowiedzialnej za realizację handlu hurtowego w imieniu i na rzecz podmiotów GK Enea. Obecnie Członek Zarządu – Dyrektor Operacyjny w Enea Bioenergia – spółce obsługującej zielony blok w Enea Elektrownia Połaniec. Magister ekonomii oraz zarządzania międzynarodowymi projektami.

Bogusław Krztoń

Business Development
Director CEE
Strategic Business Development
Sumitomo SHI FW
Energia Polska

Bogusław Krztoń

Business Development
Director CEE
Strategic Business Development
Sumitomo SHI FW
Energia Polska

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, specjalność Maszyny i Urządzenia Energetyczne (1987).

Bogusław Krztoń od początku pracy zawodowej związany jest z energetyką, posiada doświadczenie w zakresie kotłów energetycznych i systemów automatyki, pracował jako projektant oraz zajmował się sprzedażą urządzeń energetycznych i układów automatyk. Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w Centralnym Biurze Konstrukcji Kotłów (1987-1994), Babcock Ent. (1995-1999), Honeywell (1999- 2003), Trane Polska (2003-2007).

Od 03.2007 roku pracuje w Foster Wheeler na stanowisku Regionalnego Dyrektora Sprzedaży, zajmuje się rozwojem nowych projektów dotyczących kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej w Europie Centralnej i Wschodniej.

Anna Tarnawska

Dyrektor Branży Minerals
SGS Polska Sp. z o.o.

Anna Tarnawska

Dyrektor Branży Minerals
SGS Polska Sp. z o.o.

Absolwentka Wydziału Transportu Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. W latach 2000 – 2001 pracowała w angielskiej firmie spedycyjnej Traker International w Londynie. Od 11 lat związana z firmą SGS Polska Sp. z o.o. Początkowo na stanowiskach operacyjnych, handlowca, audytora wewnętrznego i zastępcy dyrektora branży. Następnie od roku 2006 jako dyrektor branży zajmującej się kontrolą paliw stałych, wyrobów stalowych, nawozów sztucznych, chemikaliów stałych oraz procedur i systemów pobierania próbek Zaangażowana również w międzynarodowe projekty regionalne w strukturach korporacyjnych Grupy SGS.

Ilona Olsztyńska

Kierownik ds. Rozwoju Produktów Certyfikowanych w Obszarze Regulowanym Prawnie (CORP) Lead Auditor SGS Polska Sp. z o.o.

Ilona Olsztyńska

Kierownik ds. Rozwoju Produktów Certyfikowanych w Obszarze Regulowanym Prawnie (CORP) Lead Auditor SGS Polska Sp. z o.o.

W SGS Polska Sp. z o.o. jest Kierownikiem ds. Rozwoju Produktów Certyfikowanych w Obszarze Regulowanym Prawnie, jest również Auditorem Wiodącym w zakresie: certyfikacji SNS dla dostawców i producentów biomasy, Zakładowej Kontroli Produkcji w branży drzewnej, certyfikacji systemów FSC i PEFC oraz systemów zarządzania jakością wg ISO 9001, jest również auditorem do spraw EUTR.

Od 2015 roku została członkiem Komitetu Technicznego powołanego przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym (KT 215 ds. Projektowania i Wykonawstwa Konstrukcji z Drewna i z Materiałów Drewnopochodnych) oraz wpisano ją na listę auditorów/ekspertów Polskiego Centrum Akredytacji.

Od 2001 roku związana z branżą drzewną. Absolwentka Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie oraz Studiów Podyplomowych „Finanse” Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, „Zarządzanie Środowiskowe w Przedsiębiorstwach” Wyższej Szkoły Logistycznej w Poznaniu. Posiada uprawnienia brakarza II klasy.

Jest współtwórcą Krajowego Standardu Uwierzytelniania Biomasy oraz członkiem Komitetu Technicznego powołanego przy SGS Polska Sp. z o.o. zajmującego się opracowaniem oraz wdrożeniem procedur i programów certyfikacji systemów opartych na zasadach należytej staranności przy dostawach biomasy na cele energetyczne. Jest również ekspertem w zakresie uwierzytelniania upraw energetycznych oraz biomasy na cele energetyczne, w tym także miejsc wytwarzania.

Tomasz Kapusta

Specjalista ds. Sprzedaży
Schmid Polska sp. z o.o.

Tomasz Kapusta

Specjalista ds. Sprzedaży
Schmid Polska sp. z o.o.

Inżynier z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami z zakresu infrastruktury technicznej. Od 2011 roku związany z energetyką opartą na odnawialnych źródłach energii, m.in. wykorzystującą biomasę drzewną. Doświadczenie w energetyce odnawialnej zdobywał realizując projekty związane
z Energy Contractingiem – opracowywał i wdrażał standardy techniczne wykorzystania biomasy jako źródła energii dla firm świadczących usługi dostawy i dystrybucji energii cieplnej. W firmie Schmid Polska sp. z o.o. zajmuje się pozyskiwaniem projektów, wsparciem technicznym na etapie planowania i realizacji instalacji wykorzystujących biomasę drzewną oraz obsługą posprzedażową.

Partnerzy

Organizator

Firma powermeetings.eu działa na rynku energetycznym już od ośmiu lat. Wyłoniła się z firmy SC Consulting powstałej w 2004 roku i mającej na celu organizację profesjonalnych konferencji oraz szkoleń na rynku nieruchomości komercyjnych. W trakcie 12 lat istnienia zorganizowaliśmy ponad 350 wydarzeń (najczęściej autorskich), goszcząc prawie 30 tysięcy specjalistów.

Zespół powermeetings.eu odpowiedzialny jest za badanie rynku, dobór najbardziej aktualnych tematów i organizację spotkań w trakcie których skupiamy się zarówno na przekazaniu najlepszej wiedzy merytorycznej jak i kojarzeniu nowych partnerów biznesowych.

We współpracy z najlepszymi ekspertami z Polski i zagranicy przygotowaliśmy wiele ważnych i cennych wydarzeń. Wśród nich znajdują się również wydarzenia cykliczne, które już na stałe wpisały się
w kalendarze spotkań branżowych.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu staliśmy się wiodącym organizatorem Forum, Konferencji, Seminariów, Szkoleń i Warsztatów zarówno otwartych jak i zamkniętych dla szeroko pojętego sektora energetycznego.

Sponsor

Firma Sumitomo SHI FW powstała po przejęciu przez japoński koncern Sumitomo Heavy Industries części kotłowej firmy Amec Foster Wheeler. Nowo utworzona firma jest częścią Grupy Energia i Środowisko firmy Sumitomo Heavy Industries. Sumitomo SHI FW jest globalną firmą zatrudniającą pond 1000 osób, główne spółki firmy zlokalizowane są w Finlandii, Chinach i Polsce.

Polska spółka firmy przyjęła nazwę Sumitomo SHI FW Energia Polska Sp. z  o. o. i kontynuuje prowadzoną od początku lat dziewięćdziesiątych działalność na rynku inwestycji energetycznych w Polsce i zagranicą.

Sumitomo Heavy Industries jest globalną firmą zatrudniającą pond 19 000 osób prowadząca działalność w kilkunastu branżach przemysłowych  m.in. :  produkcja statków, turbin parowych i pomp, urządzeń transportowych, aparatury medycznej, wtryskarek do tworzyw sztucznych, napędów przemysłowych, urządzeń precyzyjnych i innych

Sumitomo SHI FW jest wiodącą i jedną z najbardziej doświadczonych firm w zakresie nowoczesnych technologii spalania paliw w sposób przyjazny dla środowiska oraz pozyskiwania energii z biomasy i odpadów. Oferowane przez firmę kotły z cyrkulacyjnym złożem fluidalnym (CFB) umożliwiają spalanie szerokiej gamy paliw z zachowaniem wysokiej sprawności i dyspozycyjności.

Działalność polskiej spółki obejmuje projektowanie, produkcję, dostawę, montaż i uruchomienie kompletnych obiektów kotłowych dla energetyki zawodowej, przemysłowej oraz ciepłownictwa.

Oferujemy projektowanie, dostawę i budowę „pod klucz” następujących obiektów energetycznych i instalacji ochrony środowiska:

 • Kotły z cyrkulacyjnym złożem fluidalnym (CFB) na parametry podkrytyczne i nadkrytyczne spalające wszelkie paliwa stałe, biomasę, odpady i paliwa alternatywne
 •  Kotły fluidalne ze złożem stacjonarnym (BFB)
 •  Niskotemperaturowe wodne kotły fluidalne CFB
 • Elektrociepłownie biomasowe i wielopaliwowe
 •  Instalacje odsiarczanie metodą suchą w technologii ze skruberem fluidalnym CFB
 •  Kotły odzysknicowe WHB dla hutnictwa metali nieżelaznych

Ponadto świadczymy kompleksowe usługi serwisowe :

 • naprawy, remonty i modernizacje kotłów
 • doradztwo techniczne
 • produkcję, dostawę i montaż części zamiennych ciśnieniowych

Partner Merytoryczny

SGS

SGS jest światowym liderem w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji. Grupa SGS jest rozpoznawana jako wzór jakości i rzetelności. Zatrudniając ponad 85 000 etatowych pracowników zarządzamy siecią ponad 1800 biur i laboratoriów na całym świecie.

SGS w Polsce jest spółką zatrudniającą 650 etatowych pracowników. Siedziba główna firmy mieści się w Warszawie a w całej Polsce posiadamy ponad 30 oddziałów.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, aby oferować najwyższej jakości usługi we wszystkich gałęziach przemysłu. Nasze niezależne usługi stanowią dla klientów wartość dodaną i zapewniają zrównoważony rozwój ich działalności. Więcej na temat naszych usług znajduje się na:

Partner

Schmid Polska sp. z o.o. jest oddziałem firmy Schmid AG, której centrala mieści się w Eschlikon w Szwajcarii. Schmid AG jest firmą rodzinną od 1936 roku, specjalizującą się w produkcji kotłów opalanych biomasą drzewną. Obecnie firma zatrudnia około 250 pracowników w oddziałach w Austrii, Francji, Polsce i we Włoszech. Większość produkcji realizowana jest w fabryce w Elblągu. Znaczna część produkcji kierowana jest na rynki zagraniczne i trafia do odbiorców w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Producent wysokiej klasy systemów energetycznego wykorzystania biomasy drzewnej. Dostarczane przez Schmid Polska sp. z o.o. rozwiązania charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, wysoką sprawnością energetyczną, zapewniają spełnienie standardów emisyjnych. Poza kotłami opalanymi biomasą drzewną Schmid Polska sp. z o.o. dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie magazynowania biomasy drzewnej, transportu i podawania paliwa do kotłów, systemy odpopielania oraz systemy oczyszczania spalin. Firma Schmid Polska sp. z o.o. oferuje całą gamę rozwiązań z zakresu oczyszczania spalin zapewniając spełnienie przez instalacje biomasowe wymaganych standardów emisyjnych. Oprócz filtrów multicyklonowych, firma produkuje filtry workowe, elektrofiltry oraz zaawansowane filtry kondensacyjne z odzyskiem ciepła. Dzięki nieustannemu rozwojowi i udoskonalaniu oferowanych produktów, Schmid dostarcza rozwiązania umożliwiające energetyczne wykorzystanie biomasy drzewnej o wilgotności względnej od 8% do 60%, w szerokim spektrum frakcji. Kotły firmy Schmid wyposażone są w ruszty chłodzone powietrzem lub wodą. Wszystkie oferowane kotły mogą być wyposażone w układ recyrkulacji spalin oraz układy automatycznego oczyszczania wymiennika ciepła. Oferowane jednostki mogą być wykonane jako kotły wodne, kotły wodne wysokoparametrowe oraz kotły parowe. Schmid jest firmą innowacyjną – produkowane systemy są stale doskonalone i optymalizowane. Jednym z ostatnich osiągnięć jest opracowanie i budowa prototypu kompaktowego biomasowego układu kogeneracyjnego wykorzystującego turbinę gorącego powietrza.

Współpraca

Enea Bioenergia sp. z o.o. z siedzibą w Zawadzie rozpoczęła działalność z dniem 1 lutego 2011 r.

Od 2017 roku właścicielem Spółki jest Enea S.A., jedna z największych grup energetycznych w Polsce.

Działalność Enei Bioenergia obejmuje magazynowanie oraz  obsługę linii technologicznych do produkcji i transportu biomasy drzewnej i agrobiomasy na potrzeby Zielonego Bloku, jednego z największych na świecie, opalanego wyłącznie biomasą.

Spółka zatrudnia obecnie 160 pracowników.

Współpraca

Biomasa Grupa TAURON Sp. z o. o. jest wyspecjalizowanym podmiotem zajmującym się od 2003 roku pozyskiwaniem, transportem i przetwarzaniem biomasy dla potrzeby Grupy TAURON.

Współpraca

Strategia rozwoju miasta Lęborka do roku 2020 stawia na bezpieczeństwo i efektywność energetyczną, na co składają się m.in. zmniejszenie zależności od surowców niewystępujących w okolicy oraz racjonalne wykorzystywanie istniejących zasobów energetycznych. Środki Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy wsparły realizację tych celów.

Lębork promuje i inwestuje w działania na rzecz efektywności energetycznej i redukcji CO2.

W ciągu ostatnich lat miasto przeprowadziło kompleksową termomodernizację szkół, przedszkoli, budynków użyteczności publicznej oraz modernizację ponad 3 km sieci ciepłowniczej.

Do niedawana ciepło w Lęborku dostarczane było wyłącznie przez miejską ciepłownię opalaną węglem kamiennym. Miasto sięgając po nowe rozwiązania zdecydowało się na wykorzystanie potencjału energetycznego, jaki drzemie w lokalnym przemyśle drzewnym. A właściwie nie w tym, co produkuje, a w tym, co po produkcji zostaje, czyli zrzynach, wiórach i trocinach.

Przystąpienie do realizacji projektu w ramach SPPW poprzedzone było wnikliwymi analizami opłacalności i korzyści wynikających z budowy elektrociepłowni.

Przy współpracy z ekspertami zewnętrznymi zdecydowano się na system produkcji ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu. Jego elementem stała się elektrociepłownia opalana biomasą – dla zwiększenia niezawodności dostaw ciepła z miejskiej sieci ciepłowniczej. Dodatkowo istotnym czynnikiem było poprawienie stabilności cen ciepła dla mieszkańców Lęborka. Ponadto celem inwestycji było zmniejszenie uciążliwości produkcji ciepła dla środowisk. Twórcom projektu zależało na poprawie jakości powietrza w mieście oraz wprowadzeniu energetyki odnawialnej do lokalnego miksu energetycznego. Na początku realizacji projektu obawiano się o to, czy wystarczy biomasy od jej lokalnych dostawców. Jednak już pierwsze miesiące pracy elektrociepłowni pokazały, że dostępność biomasy przewyższa oczekiwania. Obecnie dzięki elektrociepłowni do okolicznych tartaków i zakładów przetwórstwa drzewnego trafia rocznie ok 2 mln zł. W ten sposób miasto wspiera lokalnych przedsiębiorców, a jednocześnie zagospodarowuje produkowane przez nich odpady.

Elektrociepłownia w Lęborku spełnia wszystkie normy emisji gazów i pyłów. Jednocześnie spalana jest biomasa pochodząca z lokalnych zakładów przetwórczych co oznacza niższe ceny energii i większą niezależność od węgla. Zakład wpisuje się w trend energetyki rozproszonej, czyli wytwarzanie energii w małych jednostkach.

Patronat medialny

Patronat medialny

Ogólnopolski dwumiesięcznik w całości poświęcony tematyce pozyskiwania czystych nośników energii, wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, promujący zagadnienia oszczędności i efektywnego wykorzystania energii. Wydawany od 2001 r. w nakładzie 6700 egzemplarzy. Stałe działy czasopisma: Informator, Prawo, Edukacja, Technologie, Wywiad miesiąca, Projekty, Inwestycje. Autorzy opisują społeczne, ekologiczne i ekonomiczne aspekty wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Zobacz więcej

Rejestracja

Lub wypełnij formularz online:

Zgłaszający uczestnictwo
Dane firmy do faktury VAT
Ilość uczestników
 

Uczestnik 1

Uczestnik 2

Uczestnik 3

Uczestnik 4

Uczestnik 5

Warunki uczestnictwa:

Koszt udziału jednej osoby w 2 dniach Forum:

 • 1 390,00 PLN netto + VAT dla osób zgłoszonych / wpłat dokonanych – do 5 października 2017
 • 1 590,00 PLN netto + VAT dla osób zgłoszonych / wpłat dokonanych – od 6 października 2017
 • Forum będzie prowadzone w języku polskim.
 • Opłata za udział w Forum obejmuje: uczestnictwo, materiały szkoleniowe, poczęstunek w trakcie Forum typu: lunch, kawa, herbata, woda. Udział
  w kolacji w dniu 19.10.2017 oraz w zwiedzaniu w dniu 20.10.2017.
 • Opłata nie obejmuje rezerwacji noclegu.
 • Nadesłanie zgłoszenia jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty. Podane powyżej terminy oznaczają daty wpłat należności.
 • Potwierdzenie rejestracji zgłaszanego uczestnika zostanie przesłane wraz
  z fakturą proforma na podany adres e-mail w ciągu 2 dni roboczych od daty otrzymania formularza zgłoszeniowego.
 • Warunkiem wstępu na Forum jest dokonanie wpłaty przed spotkaniem na konto: powermeetings.eu, Al. Jerozolimskie 27, 00-508 Warszawa; NIP 952-139-65-83; Mbank S.A.; 56 1140 2004 0000 3502 7600 2231
 • W ciągu 7 dni od daty otrzymania wpłaty na konto zostanie wystawiona faktura VAT i przesłana pocztą na podany adres.
 • Osoby odwołujące uczestnictwo na 14 dni przed Forum, otrzymają zwrot uiszczonej opłaty. Wycofującym się na 13 – 7 dni przed Forum zwracamy 50% opłaty. Na 6 dni przed Forum i  później nie przyjmujemy odwołań uczestnictwa w spotkaniu.
 • Zamiast zgłoszonej osoby w wydarzeniu może wziąć udział inny pracownik firmy.
 • Osoby, które nie odwołają swojej rejestracji, a nie wezmą udziału w Forum, zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacji z Forum należy dokonać w formie pisemnej. Brak wpłaty nie jest jednoznaczny z rezygnacją z udziału.
 • Nie odwołanie zgłoszenia i nie wzięcie udziału w Forum nie jest jednoznaczne z rezygnacją z uczestnictwa i spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Od nieterminowej zapłaty powermeetings.eu przysługują odsetki ustawowe.
 • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie Forum oraz, w szczególnych wypadkach, zmiany lokalizacji oraz terminu.
 • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia uczestnictwa bez podania przyczyny.

Poprzednie edycje

location

Lokalizacja

Hotel Wodnik*** znajduje się w otoczeniu sosnowych lasów nad samym brzegiem przejrzystych wód zalewu Słok. Dzięki relaksującemu wpływowi okolicznej przyrody znajdą tu Państwo doskonałe warunki do wypoczynku, jak i efektywnej pracy.  Usytuowanie w samym centrum Polski, nieopodal tras z Warszawy na Katowice i Wrocław, czynią z hotelu wygodne centrum konferencyjno-szkoleniowe. Doskonałe zaplecze konferencyjne, przytulne restauracje i szeroki wachlarz usług rekreacyjnych czynią z hotelu atrakcyjne miejsce spotkań i wypoczynku dla gości z całego kraju.

W celu rezerwacji noclegu prosimy o bezpośredni kontakt z hotelem „WODNIK”

Biuro Rezerwacji i Obsługi Gościa:

mail: recepcja@hotel-wodnik.com.pl
tel. + 48 44 735 32 60, 44 735 11 14

Specjalnie dla uczestników Forum wynegocjowaliśmy rabat na nocleg w wysokości 20%

Prosimy podczas rezerwacji pokoju podać hasło FORUM BIOMASY*

* Potwierdzenie rezerwacji noclegu odbywać się będzie po uprzednim przesłaniu do nas zgłoszenia na Forum – zainteresowanych zapraszam do kontaktu:

Jakub Doleżał, +48 22 740 67 80, jakub.dolezal@powermeetings.eu

Kontakt

Inne wydarzenia dla branży