W Grudziądzu rusza fabryka pelletu za 20 mln zł

Produkcja pelletu w nowym zakładzie Grupy Stelmet w Grudziądzu ruszyła w pierwszym tygodniu stycznia. Nowy zakład jest w pełni zintegrowany z funkcjonującym w Grudziądzu zakładem produkcji drewnianej architektury ogrodowej. Inwestycja została zrealizowana w zakładanym terminie i budżecie – jej wartość wyniosła około 20 mln zł.

Szacowane zdolności produkcyjne fabryki pelletu w Grudziądzu wynoszą około 40 tys. ton rocznie. Stelmet produkuje pellet również w zakładzie w Zielonej Górze, którego zdolności produkcyjne sięgają około 110 tys. ton paliwa rocznie. Oznacza to, że łączne zdolności Grupy Stelmet wzrosły do około 150 tys. ton pelletu rocznie.

Grupa Stelmet jest drugim największym producentem pelletu w Polsce oraz istotnym dystrybutorem tego ekologicznego paliwa na rynki europejskie, głównie do Niemiec, Danii Włoch i Belgii.

Odbiorcami są przede wszystkim dystrybutorzy oraz hurtownicy, jak również mniejsze przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż hurtowo-detaliczną. Pellet jest wykorzystywany przez odbiorców końcowych do ogrzewania domów, obiektów działalności gospodarczej, a także do wytwarzania energii cieplnej w procesach przemysłowych.

Produkty Stelmetu posiadają europejski certyfikat EN plus A1 oraz niemiecki DIN Plus. Większość produktów Grupy Stelmet sprzedawana jest poza granicami Polski. Trafiają one do odbiorców w ponad 25 krajach.

Źródło: https://www.stelmet.com/storage/website/pierwsza_partia_pelletu_zjechala_z_tasm_produkcyjnych_nowego_zakladu_w_grudziadzu_51zqi.pdf

 

Zobacz również:

NFOŚiGW krajowym operatorem Funduszu Modernizacyjnego

Wytwarzanie energii z małych instalacji OZE w 2020 – raport Prezesa URE

PSE i płatnicy opłaty mocowej muszą złożyć Prezesowi URE informacje dotyczące pobieranej od odbiorców końcowych opłaty mocowej

URE: Aukcja na premię kogeneracyjną w czerwcu 2021

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu