Polityka klimatyczna UE postrzega technologie magazynowania energii elektrycznej jako kluczowe dla wzrostu wykorzystania energii ze źródeł odnawianych. Większe wykorzystanie magazynów energii będzie zatem wspierać realizowanie ambitnych celów unijnej polityki w zakresie energii i klimatu, przewidującej ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 20% w 2020 r., 40% w 2030 r., a następnie 80% w roku 2050. Ocenia się również, że magazynowanie energii elektrycznej na szeroką skalę będzie stanowić kluczowy czynnik usprawniający funkcjonowanie systemu elektroenergetycznego, w szczególności wpływając z jednej strony na możliwość absorpcji większych wolumenów generacji energii ze źródeł odnawialnych, z drugiej zaś na poprawę bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej.
Obserwowany w ostatnich latach szybki rozwój technologii magazynowania energii elektrycznej otworzył nowe możliwości jej praktycznego wykorzystania w różnych obszarach systemu elektroenergetycznego, czego obecny stan regulacji nie uwzględnia. Procedowane zmiany mają na celu stworzenie optymalnych warunków dla rozwoju zastosowań magazynów energii elektrycznej, w tym usunięcie barier uniemożliwiających uzyskanie z tego tytułu korzyści ekonomicznych.
Warto zaznaczyć, że magazyny energii elektrycznej, między innymi przez wspieranie integracji OZE, wpisują się w realizację obowiązującej obecnie „Polityki energetycznej Polski do 2040 r.”.
Chcąc przybliżyć Państwu zakres możliwych zmian regulacyjnych w obszarze zasad funkcjonowania magazynów energii Zespół powermeetings.eu zaprasza do udziału w seminarium:
MAGAZYNY ENERGII
– aktualne i projektowane regulacje, perspektywy rozwoju
17 marca 2021 I @online
Lokalizacja 📱💻🖥? Szkolenie odbędzie się w formie online, zatem można wziąć udział z każdego dowolnego miejsca na świecie 📍, w którym mają Państwo dostęp do internetu 🌍
Zapraszam do udziału! Szczegóły poniżej ⤵⤵⤵
Renata Kalużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu
Rejestracja/Logowanie do systemu
Magazynowanie energii – aktualne i projektowane regulacje
Przerwa
Magazyny energii w „Polityce energetycznej Polski do 2040 r.”
Magazyny energii – aktualny stan prawny:
Projektowane zasady funkcjonowania magazynów energii:
Magazynowanie wodoru
Sesja Q & A
Katarzyna Szwed – Lipińska — absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny, specjalista z zakresu prawa handlowego, wieloletni pracownik Urzędu Regulacji Energetyki.
Czołowy ekspert do spraw systemów wsparcia, znakomity teoretyk i praktyk, zajmujący się na co dzień zagadnieniami problemowymi objętymi tematyką seminarium. Doświadczony administratywista w obszarze stosowania przepisów prawa dotyczących szeroko rozumianego wsparcia wytwarzania energii elektrycznej w źródłach odnawialnych, w wysokosprawnej kogeneracji, a także w zakresie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. Aktywny uczestnik szeregu prac legislacyjnych związanych z regulacją rynków paliw i energii.
Maciej Wesołowski specjalizuje się w doradztwie regulacyjnym na rzecz podmiotów z sektora energetycznego. Jest współautorem wznowienia komentarza do Prawa energetycznego pod redakcją M. Swory i Z. Murasa, współredaktorem (a także współautorem) komentarza do Dyrektywy 2009/28 w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych.
Sara Radzicka specjalizuje się w prawie energetycznym. Doradza podmiotom z sektora energetyki i gazu w szczególności w kwestiach związanych z unbundlingiem, przyłączaniem odbiorców do sieci, rynkiem mocy czy odnawialnymi źródłami energii.
NGL Legal to zespół zaangażowanych prawników, którzy świetnie rozumieją otoczenie biznesowe klientów i wyzwania związane z prowadzeniem działalności. Umiejętnie integrujemy doświadczenia zdobyte w polskich i międzynarodowych firmach prawniczych, jak również w spółkach z wielkiej czwórki. Dzięki temu podchodzimy do spraw klientów z otwartą głową szukając najlepszych rozwiązań i dopasowując działania pod konkretną organizację. Naszym celem jest budowanie długotrwałych relacji partnerskich opartych na transparentnej współpracy i zaufaniu. Wspieramy naszych klientów na rynku lokalnym i międzynarodowym korzystając z wypracowanych relacji partnerskich. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci bardzo często poszukują usług zintegrowanych, a my jesteśmy w stanie takie właśnie usługi świadczyć.
1 090,00 890,00 PLN + VAT cena promocyjna przy zgłoszeniu do 15 marca 2021
1 190,00 PLN + VAT cena standardowa
Szkolenie odbędzie się w wersji
@online
Szkolenie odbywać się będzie w czasie rzeczywistym, zatem istnieje możliwość zadawania pytań na czacie oraz po włączeniu mikrofonu.
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu
kom.: +48 603 386 917
e-mail: Renata.Kaluzna@powermeetings.eu
Manager Działu Energetyka
powermeetings.eu
Kontakt w sprawie merytoryki i współpracy
tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 505 659 477
e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu
Specjalista ds. sprzedaży
powermeetings.eu
Kontakt w sprawie udziału
kom.: +48 690 144 776
e-mail: Jakub.Dolezal@powermeetings.eu
Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗
Do usłyszenia, Jakub Doleżał, powermeetings.eu