Szczęście jest tutaj / Happiness is Here

8 stycznia, świętując #DzieńChiefHappinessOfficera pojechałyśmy na kilka dni do Mediolanu rozmawiać o szczęściu w pracy. W środowisku międzynarodowym wymieniłyśmy doświadczenia i pełne wielu nowych inspiracji wróciłyśmy do Warszawy.

Prawda uniwersalna jest taka, iż szczęście w pracy jest tematem ponadnarodowym i kulturowym. Każdy kraj ma swoją specyfikę, ale na koniec dnia, wszyscy chcą się dobrze czuć w pracy i poza nią.

Jedną z tych inspiracji postanowiłyśmy podzielić się z Wami już dziś. Spacerując po Mediolanie, oprócz podziwiania pięknej architektury, można było też oglądać olśniewające przepychem dekoracje drogich sklepów – rozpoczął się okres wyprzedaży. W ciągu kilku godzin zobaczyłyśmy w przestrzeni publicznej Mediolanu kilka reklam odwołujących się do szczęścia, a m.in. reklamę kosmetyków do pielęgnacji włosów z hasłem „Happy Hair Happy Life” oraz reklamę kosmetyków głoszącą: „Happiness is here”.s

Świetne wiadomości dla Chief Happiness Officerów! Szczęście jest trendy i na topie!

Świat reklamy zazwyczaj trzyma rękę na pulsie – wyczuwa oraz bada czym żyją ludzie i stara się podać informacje adresujące bieżące potrzeby i zainteresowania klientów. Jeżeli w Mediolanie – jednej ze stolic europejskich trendów, pokazujących jak stylowo żyć, głośno mówi się o szczęściu, to znaczy, że ten temat staje się coraz ważniejszy dla nas. Jeszcze jakiś czas temu, reklamy mody, kosmetyków i luksusowych artykułów skupiały się raczej na narracji, że jesteśmy tego warci, że pozwalają nam na piękne, wygodne życie (bella vita), gwarantujące, że będziemy dobrze i atrakcyjnie wyglądać. W dzisiejszych czasach wydaje się, że to za mało. Zewnętrzne piękno jest ważne, ale równie ważne, a może nawet ważniejsze jest dobre samopoczucie, bycie szczęśliwym. Szczęście nie jest już tylko przywilejem dzieci, infantylnym, beztroskim stanem, ale też poważną, być może najważniejszą wartością ludzi dorosłych.

PS: dalsze efekty rozmów w Mediolanie będą niedługo widoczne też i dla Was – planujemy wiele nowych, ciekawych projektów – ale to przy kolejnej okazji 🌞

 

Zobacz również:

🐣 Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych🐇❗

Zostań Menadżerem Szczęścia – niższa cena udziału do 19.02

MASZ POTENCJAŁ, MOŻESZ BYĆ KIM CHCESZ.

Zostań CHO – czy te warsztaty są dla Ciebie?

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu