Sejm będzie dalej pracował nad ustawą o rynku mocy

Rządowy projekt ustawy o rynku mocy trafi do sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa – zdecydował 26 października br. Sejm.

Zakłada się, że ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2018 roku.

Celem rynku mocy – jak zapewnia ministerstwo energii – jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej  do odbiorców końcowych w horyzoncie średnio i długoterminowym.

Ma to stymulować modernizację istniejących elektrowni oraz stwarzać warunki do podejmowania inwestycji w nowe jednostki wytwórcze, dopasowane do potrzeb Krajowego Systemu Energetycznego.

Drugi element to forma zachęty do niewycofywania istniejącego majątku , który z punktu widzenia technicznego zdolny jest do dalszej pracy na rzecz systemu.

Innymi elementy to także stwarzanie warunków do rozwoju  usług redukcji zapotrzebowania  (DSR) oraz rozwój niesterowalnych OZE zabezpieczony poprzez moce sterowalne.

Podstawą funkcjonowania rynku mocy mają być aukcje mocy dla wytwórców energii. Pierwsza aukcja miałaby odbyć się w połowie 2018 r.

 

Zespół powermeetings.eu przygotowuje dla Państwa dedykowane specjalnie temu zagadnieniu seminarium. Szczegóły już wkrótce!

 

 

Zobacz również:

Już za tydzień III edycja Dyrektywa REDII w przemyśle, ciepłownictwie i energetyce

MSP miejsce stałego pobytu na terenie zakładu na przykładzie MPEC Olsztyn

Zielony wodór z biomasy jako nowy kierunek w rozwoju sektora

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Patronem Honorowym Forum

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu