Segment mieszkaniowy motorem rozwoju Grupy Murapol

Do końca br. Grupa Murapol zamierza zwiększyć portfel projektów w budowie do 253 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań wobec 94 tys. mkw. w ub.r. Na tegoroczny wynik, stanowiący ponad 2,5-krotność wolumenów wypracowywanych w latach wcześniejszych, wpływa blisko 13 proc. średniomiesięczny wzrost PUM w budowie w drugim półroczu br. Pipeline Grupy na kolejne lata zakłada utrzymanie skali realizacji budowlanych na poziomie ok. 300 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań rocznie.

Po dziewięciu miesiącach 2017 roku, portfel projektów w budowie Grupy Murapol wynosił 168 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań wobec 86 tys. mkw. rok wcześniej, co oznacza wzrost o 95 proc. r/r. Z kolei wielkość inwestycji w przygotowaniu wynosiła blisko 1,1 mln mkw. PUM i była o 82 proc. wyższa od poziomu z analogicznego okresu minionego roku.

Dzisiejsza struktura Grupy Murapol i pozycja w niej Abadon Real Estate, wraz ze stale doskonalonym know-how technologicznym, a także istniejącym w ramach Abadon RE własnym zapleczem: architektonicznym, inżynierskim, generalnego wykonawstwa oraz dystrybutora materiałów budowlanych, pozwalają optymistycznie patrzeć na kontynuację trendów wzrostowych. Sprzyja temu także fakt, że w niemal każdej z naszych lokalizacji działamy od wielu lat, dzięki czemu mamy przegląd lokalnych struktur przychodowych i kosztowych oraz specyfiki pozostałych uwarunkowań miejscowych, takich choćby jak bazy podwykonawców i usługodawców. Tak wypracowany model biznesowy pozwala nam oferować mieszkania zoptymalizowane pod względem celowości i zyskowności zastosowania danego rodzaju rozwiązań w danej lokalizacji, przy jednoczesnym zachowaniu dywersyfikacji działalności pod względem zarówno geograficznym, jak i liczby inwestycji. – mówi Nikodem Iskra Wiceprezes Zarządu Murapol S.A.

Poza wzrostem produkcji lokali mieszkalnych, strategia rozwoju segmentu wykonawczego Grupy Murapol zakłada systematyczny wzrost w obszarze budownictwa przemysłowego, ekologii i energetyki.

 

Źródło: materiały prasowe firmy

Zobacz również:

ABC Efektywności energetycznej w praktyce luty 2021

Opłata mocowa i inne czynniki wpływające na wzrost cen energii styczeń 2021

Co to jest Audyt Efektywności Energetycznej i Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa?

Jakich cen energii się spodziewać?

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu