Segment mieszkaniowy motorem rozwoju Grupy Murapol

Do końca br. Grupa Murapol zamierza zwiększyć portfel projektów w budowie do 253 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań wobec 94 tys. mkw. w ub.r. Na tegoroczny wynik, stanowiący ponad 2,5-krotność wolumenów wypracowywanych w latach wcześniejszych, wpływa blisko 13 proc. średniomiesięczny wzrost PUM w budowie w drugim półroczu br. Pipeline Grupy na kolejne lata zakłada utrzymanie skali realizacji budowlanych na poziomie ok. 300 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań rocznie.

Po dziewięciu miesiącach 2017 roku, portfel projektów w budowie Grupy Murapol wynosił 168 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań wobec 86 tys. mkw. rok wcześniej, co oznacza wzrost o 95 proc. r/r. Z kolei wielkość inwestycji w przygotowaniu wynosiła blisko 1,1 mln mkw. PUM i była o 82 proc. wyższa od poziomu z analogicznego okresu minionego roku.

Dzisiejsza struktura Grupy Murapol i pozycja w niej Abadon Real Estate, wraz ze stale doskonalonym know-how technologicznym, a także istniejącym w ramach Abadon RE własnym zapleczem: architektonicznym, inżynierskim, generalnego wykonawstwa oraz dystrybutora materiałów budowlanych, pozwalają optymistycznie patrzeć na kontynuację trendów wzrostowych. Sprzyja temu także fakt, że w niemal każdej z naszych lokalizacji działamy od wielu lat, dzięki czemu mamy przegląd lokalnych struktur przychodowych i kosztowych oraz specyfiki pozostałych uwarunkowań miejscowych, takich choćby jak bazy podwykonawców i usługodawców. Tak wypracowany model biznesowy pozwala nam oferować mieszkania zoptymalizowane pod względem celowości i zyskowności zastosowania danego rodzaju rozwiązań w danej lokalizacji, przy jednoczesnym zachowaniu dywersyfikacji działalności pod względem zarówno geograficznym, jak i liczby inwestycji. – mówi Nikodem Iskra Wiceprezes Zarządu Murapol S.A.

Poza wzrostem produkcji lokali mieszkalnych, strategia rozwoju segmentu wykonawczego Grupy Murapol zakłada systematyczny wzrost w obszarze budownictwa przemysłowego, ekologii i energetyki.

 

Źródło: materiały prasowe firmy

Zobacz również:

Adgar Poland Participation Partner podczas CIJ Awards Poland 2018

TPA Poland audytorem CIJ Awards Poland 2018

Arnold Investments became Associate Partner of CIJ Awards Hungary.

CBRE became Associate Partner of CIJ Awards Hungary.

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu