PGE GiEK bliżej budowy bloku na biomasę w Lublinie

Prezydent Lublina wydał decyzję środowiskową dla inwestycji budowy bloku na biomasę w Elektrociepłowni Lublin „Wrotków”.

Jak wynika z informacji lubelskiego urzędu miasta, 18 lipca Prezydent Miasta Lublin wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie bloku opalanego biomasą przy ul. Inżynierskiej 4 w Lublinie. Decyzja został wydana na wniosek PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Oddział Elektrociepłownia Lublin Wrotków.

Wcześniej, po protestach mieszkańców w październiku ubiegłego roku prezydent Lublina odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji, ale spółka odwołała się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i wygrała sprawę.

PGE GiEK ma w planach budowę na terenie Elektrociepłowni Lublin „Wrotków” bloku na słomę i zrębki o mocy 29 MWt i 45 MWe.
Zespół powermeetings.eu przypomina, że ruszyła rejestracja uczestników na VII edycję najważniejszego jesiennego spotkania branży: Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy, które odbędzie się 19 i 20 października 2017 w Hotelu Wodnik Bełchatowie.

Forum jest niewątpliwie wyjątkowym spotkaniem, które łączy zarówno wartości merytoryczne jak i możliwość spotkania się na neutralnym gruncie w miłej atmosferze z szerokim gronem specjalistów z branży.

Jak co roku podczas dwóch dni Forum będziecie Państwo mieli doskonałą okazję do rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych, zarówno podczas części konferencyjnej, w kuluarach jak i w trakcie kolacji.

Jeśli chcieli by Państwo podzielić się swoim doświadczeniem, pochwalić osiągnięciami, zaprezentować swoje usługi lub rozwiązania prosimy o kontakt!

Zachęcamy również do przesyłania tematów i sugestii do programu Forum.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: https://powermeetings.eu/konferencja/forum-technologii-w-energetyce-spalanie-biomasy/

Źródło informacji: http://www.cire.pl/item,148891,1.html?utm_source=newsletter&utm_campaign=newsletter&utm_medium=link&apu=31789

Zobacz również:

OPEC-INEKO podpisało umowę z Inżynierem Kontraktu dla budowy kotła spalającego biomasę w postaci luźnej słomy

Brak chętnych do skorzystania ze wsparcia dla kogeneracji

Biomasa w Pakiecie Fit for 55

Od 1 października zmiana sposobu naliczania opłaty mocowej

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Jolanta Szczepaniak
Kontakt: powermeetings@powermeetings.eu