Dekarbonizacja gospodarki, transformacja energetyczna, ochrona środowiska, nowoczesne rozwiązania i technologie – to główne argumenty przemawiające m.in. za szukaniem nowych źródeł energii i możliwości jej magazynowania.
Finansowanie, realizacja rozwiązań biznesowych oraz ich zarządzanie w projektach wodorowych to tematy przewodnie Jesiennego Kongresu Wodoru w Krakowie. Kolejny raz realizujemy wydarzenie gdzie stworzymy dla Ciebie miejsce do dyskusji i wymiany doświadczeń. Chcemy dać szansę wszystkim oraz pomóc w poznaniu technologii oraz możliwości jakie daje nam zielona energia i wykorzystanie wodoru w procesie dekarbonizacji.
Dlaczego warto wziąć udział w Kongresie❓
✅ Spotkasz się z przedstawicielami firm szukających i oferujących rozwiązania biznesowe
✅ Zdobędziesz lub wzbogacisz swoją wiedzę
✅ Zbudujesz nowe i utrwalisz dotychczasowe kontakty biznesowe
✅Poznasz kierunki rozwoju i najnowsze trendy
✅ Zapoznasz się ze zmianami w prawie i projektowanymi regulacjami
✅ Wymienisz się doświadczeniami, bo to fantastyczna okazja, by porozmawiać z ekspertami
✅ Porównaj się z innymi – może to początek nowej ciekawej współpracy
Rejestracja, poranna kawa i czas na pierwsze rozmowy B2B
Otwarcie Kongresu i przywitanie gości
Sesja I: Otwarcie o wodorze: Polska, Europa, świat
Prezentacja otwierająca: dlaczego wodór jest ważny
Pomysły na wodór w EU i na świecie
Kierunek – Polska, Europa, Świat
Projekt Wodór
Efektywne ciepło… ciepło odpadowe
Zero emisyjna Polska? Dlaczego nie wodór?
Przerwa kawowa i czas na rozmowy B2B
Sesja II: Gdzie jest biznes?
Do czego służyć może wodór
Kolor ma znaczenie – biznesowe wykorzystanie wodoru
Wielka chemia …
Przegląd inicjatyw wodorowych – Polska
Lunch
Sesja III: Jak sfinansować projekty wodorowe?
Finansowanie projektów
Umowy PPA w kontekście wymagań systemu certyfikacji KZR INiG
Opłacalność produkcji wodoru…
Case studies – finansowanie i presja kosztowa przy inwestycjach wodorowych
Wyzwania związane z wdrażaniem gospodarki wodorowej.
Sesja IV: case studies
Transport wodoru
Ciepło… Prąd – zielona energia?
Wodór… a gospodarka Polski
CCUS a wodór
Przerwa kawowa i wymeldowanie z pokoi
Sesja V: case studies c.d.
ENTSOE / ENTSOG scenariusze działań
Integracja systemu i infrastruktury
A jaka będzie cena wodoru?
A jeżeli nie wodór to co? – amoniak, metanol…
Lunch i zakończenie Kongresu
Zaproponuj temat i osobę której chciałbyś wysłuchać w trakcie wydarzenia
Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa to obszar o ogromnym potencjale rozwoju gospodarczego związany z branżą wodorową. Teren obejmuje ponad 8 milionów mieszkańców, co sprawia, że jesteśmy jednym z najbardziej zaludnionych obszarów w Polsce. Naszym celem jest wspieranie rozwoju przemysłu wodorowego i promowanie produkcji wodoru opartej na energii odnawialnej.
Dzięki blisko 510 tysiącom firm zarejestrowanym w województwie śląskim i ponad 445 tysiącom firm w województwie małopolskim, nasz region ma silne podstawy do rozwoju nowoczesnych technologii wodorowych. Posiadamy również bogate zaplecze naukowe, infrastrukturalne oraz techniczne, które sprzyjają inwestycjom i rozwojowi innowacyjnych przedsięwzięć.
Dzięki wyspecjalizowanej kadrze oraz doskonałemu skomunikowaniu z innymi regionami Polski i sąsiednimi krajami, mamy możliwość tworzenia nowych miejsc pracy i rozwijania nowych gałęzi przemysłu. Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa to region, w którym innowacje i zrównoważony rozwój idą w parze, tworząc perspektywy dla przyszłości.
Misją Stowarzyszenia jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy inżynierskiej oraz patriotyzmu gospodarczego, z dbałością o wspólnotę interesów inżynierów, techników i przemysłu chemicznego.
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA DLA ENERGETYKI I PRZEMYSŁU
Firma SBB ENERGY S.A. od 1992 roku prowadzi działalność w sektorach energetyki i przemysłu, świadcząc usługi w zakresie rozruchu, montażu mechanicznego, instalacji elektrycznych i AKPiA oraz kompleksowych prac specjalistycznych. Ponadto, SBB ENERGY S.A. dostarcza szereg nowoczesnych technologii w obszarze oczyszczania spalin.
GŁÓWNE OBSZARY DZIAŁAŃ:
• Kompleksowy rozruch bloków energetycznych, optymalizacja urządzeń oraz systemów energetycznych
• Wielobranżowe montaże i remonty w sektorze energetycznym oraz przemyśle
• Rozruch oraz optymalizacja stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków
• Czyszczenie chemiczne oraz trawienie instalacji i urządzeń w sektorze energetycznym oraz przemyśle
• Badania laboratoryjne umożliwiające opracowanie optymalnych technologii dla potrzeb realizowanych procesów chemicznego czyszczenia
• Projektowanie, montaże i uruchomienia w branży elektrycznej, AKP i automatyki wraz z dostawą sprzętu, rozdzielnic, systemów sterowania w sektorze energetycznym oraz przemyśle
• Modernizacja obiektów energetycznych i przemysłowych w zakresie technologii odsiarczania spalin i usuwania innych kwaśnych składników gazowych, odazotowania spalin, redukcji emisji rtęci
• Konwersja kotłów opalanych węglem na biomasę oraz na gaz
Ponadto SBB ENERGY S.A. rozwija nowe obszary działalności wprowadzając szereg rozwiązań technologicznych ukierunkowanych na dekarbonizację przemysłu oraz rozwój energetyki rozproszonej.
W swoim portfolio usług oferuje systemy produkcji, magazynowania i przetwarzania zielonego wodoru jak i bateryjne magazyny energii w połączeniu z farmami PV oraz magazyny ciepła.
KLIENCI
Dostawcy urządzeń i firmy montażowe działające w energetyce i przemyśle, elektrownie zawodowe i przemysłowe, elektrociepłownie i kotłownie komunalne, zakłady przemysłowe, pracownie projektowe obsługujące przemysł i energetykę.
CERTYFIKATY
ISO 9001, SCC**2021, ISO 3834-2, PN-EN 1090-1
www.ecoekonomia.pl to portal o najważniejszych dla planety i gospodarki sprawach. Głównym założeniem wydawców jest informowanie o tematach ekologicznych mających wpływ na codzienne życie, biznes oraz finanse.
Ekologia to nie tylko lepsza jakość i nowoczesny styl życia. To przede wszystkim biznes! Możliwość korzystnego jej wprowadzenia widzimy na każdym kroku. W domu, w biurze, w fabryce, na bazarku i polu. Wierzymy, że szybciej i efektywniej pomożemy planecie, jeśli sprawami eko zainteresują się wszyscy. Nie tylko podczas segregacji odpadów, ale także robienia zakupów, prowadzenia biura czy produkcji ubrań.
Ekologia jest ekonomiczna – to nie frazes, to fakt! Zmianę sposobu postępowania wymuszają na nas nie tylko rosnące ceny tzw. „nieekologicznych” zachowań, jak na przykład brak segregacji śmieci. Ekologia stała się element filozofii firm, ich strategii lub po prostu sposobem prowadzenia działalności. Po to aby wspierać wszelkie działania powstał portal o ekologii.
HydrogenPOLSKA.biz – Portal informacyjny założony w 2024 r. Redakcja zapewnia najnowsze informacje na temat rozwijającego się rynku wodoru w Polsce. Opisuje także rozwijającą się gospodarkę wodorową w regionie Morza Bałtyckiego. Wydawca: BLUEGREEN Content Studio.
Od ponad 25 lat jesteśmy obecni na rynku ochrony środowiska w Polsce. Wydajemy katalog „Polska Ekologia”, zawierający informacje na temat firm i instytucji działających na tym rynku w naszym kraju. Katalog dostępny jest również w wersji internetowej ( www.polskekologia.pl ). Jesteśmy również właścicielem portalu PolskaEkologia24.pl dofinansowanego ze środków UE. Na portalu szczegółowo prezentowane są walory m.in. parków krajobrazowych w całym kraju, promujemy zielone technologie oraz racjonalną gospodarkę odpadami.
Przez ponad dziesięć lat współpracowaliśmy z ministerstwem Przemysłu i Handlu Prowincji Quebec w Kanadzie. Współorganizowaliśmy pobyt polskich delegacji na targach ochrony środowiska w Kanadzie i spotkania handlowe dla firm kanadyjskich na terenie naszego kraju. W dalszym ciągu współpracujemy z Ambasadą Kanady w Warszawie.
Jesteśmy inicjatorem wydarzeń edukacyjnych w formie tradycyjnej szkolnej i pozaszkolnej edukacji ekologicznej, jak i wydarzeń o charakterze popularnym: festynów, gier miejskich, pikników, wydarzeń kulturowych. Polska Ekologia jest wydawcą serii specjalistycznych przewodników popularnonaukowych: nr 1. Ptaki Wielkopolski, nr 2. Drzewa Wielkopolski; Mała Retencja w krajobrazie Wielkopolski. Obecnie przygotowujemy przewodnik związany z retencją w miastach. Wszystkie publikacje połączone są poprzez kody QR z edukacyjną aplikacją mobilną EkoWielkopolska, której Polska Ekologia jest właścicielem.
Ponadto współorganizujemy Festiwal Culture for Climate. Na terenie Poznania i miast województwa wielkopolskiego organizujemy projekcje filmów, spotkania z reżyserami, animacje teatralne i warsztaty.
Kontakt w sprawie merytoryki i współpracy
kom.: +48 505 659 477
e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu
Jesteś zainteresowany udziałem w Kongresie Wodoru?
Chcesz wiedzieć więcej zanim spotkasz się z nami na kolejnej edycji❓
Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗
Do usłyszenia, Renata Kałużna, powermeetings.eu