KONGRES WODORU

- projekty biznesowe i ich finansowanie
Kraków
Dziękujemy za udział!

Dlaczego warto wziąć udział?

Dekarbonizacja gospodarki, transformacja energetyczna, ochrona środowiska, nowoczesne rozwiązania i technologie – to główne argumenty przemawiające m.in. za szukaniem nowych źródeł energii i możliwości jej magazynowania.

Finansowanie, realizacja rozwiązań biznesowych oraz ich zarządzanie w projektach wodorowych to tematy przewodnie Jesiennego Kongresu Wodoru w Krakowie. Kolejny raz realizujemy wydarzenie gdzie stworzymy dla Ciebie miejsce do dyskusji i wymiany doświadczeń. Chcemy dać szansę wszystkim oraz pomóc w poznaniu technologii oraz możliwości jakie daje nam zielona energia i wykorzystanie wodoru w procesie dekarbonizacji.

Dlaczego warto wziąć udział w Kongresie

✅ Spotkasz się z przedstawicielami firm szukających i oferujących rozwiązania biznesowe

Zdobędziesz lub wzbogacisz swoją wiedzę

✅ Zbudujesz nowe i utrwalisz dotychczasowe kontakty biznesowe

Poznasz kierunki rozwoju i najnowsze trendy

✅ Zapoznasz się ze zmianami w prawie i projektowanymi regulacjami

Wymienisz się doświadczeniami, bo to fantastyczna okazja, by porozmawiać z ekspertami

✅ Porównaj się z innymi – może to początek nowej ciekawej współpracy

Kongres 2024 w liczbach

120+

Uczestników

70+

Firm

60h+

Networkingu

12+

Wykładów i dyskusji

Co o nas mówią

Szymon Byliński

Szymon Byliński

Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Delfina Rogowska

Delfina Rogowska

Instytut Nafty i Gazu - PIB
Szymon Walkowski

Szymon Walkowski

Rafineria Gdańska
Łukasz Kosobucki

Łukasz Kosobucki

Komunikacja Miejska Rybnik
Michał Smoleń

Michał Smoleń

Kierownik programu Energia & Klimat Fundacji Instrat
Mariusz Koba

Mariusz Koba

BEST systemy grzewcze
Marta Marjanowska

Marta Marjanowska

Marcor
Wojciech Nawrocki

Wojciech Nawrocki

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze

Zaproponuj temat i osobę której chciałbyś wysłuchać w trakcie wydarzenia


    Prelegenci

    Magdalena Jarkulisz

    Magdalena Jarkulisz

    Dyrektor Departamentu Ropy, Gazu i Gospodarki Wodorowej
    Ministerstwo Przemysłu

    Magdalena Jarkulisz

    Magdalena Jarkulisz

    Dyrektor Departamentu Ropy, Gazu i Gospodarki Wodorowej
    Ministerstwo Przemysłu

    W ostatnim czasie zajmowała się walką z niską emisją, poprawą efektywności energetycznej w programach finansowanych z Europejskiego Banku Inwestycyjnego czy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prowadziła też szereg działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie rozwoju OZE, rozproszonych źródeł energii w tym klastrów i spółdzielni energetycznych oraz wypracowywania rekomendacji dotyczących Stref Czystego Transportu. Tematyka energetyczną zajmuje się od 15 lat , w latach 2010-2019 związana z energetyką zawodową w jednej z wiodących spółek energetycznych w kraju.

    Aivars Starikovs

    Aivars Starikovs

    Członek Zarządu
    Hydrogen Europe

    Aivars Starikovs

    Aivars Starikovs

    Członek Zarządu
    Hydrogen Europe

    Aivars Starikovs jest członkiem zarządu Hydrogen Europe. Hydrogen Europe reprezentuje europejski przemysł, stowarzyszenia krajowe i ośrodki badawcze działające w sektorze wodoru i ogniw paliwowych.

    Aivars jest również członkiem zarządu Latvian Hydrogen Association i doradcą ds. energii i paliw alternatywnych prezesa Łotewskiej Akademii Nauk.

    Jego obecne obowiązki obejmują: koordynację współpracy międzynarodowej, współpracę z odpowiedzialnymi ministerstwami i władzami miejskimi, opracowywanie i wdrażanie planu biznesowego infrastruktury oraz zapewnianie doskonałości w badaniach, rozwoju i zarządzaniu. Obecnie jako koordynator klastra Europy Północno-Wschodniej zajmuje się rozwojem działań w zakresie wspólnych zamówień publicznych na autobusy z ogniwami paliwowymi, co stymuluje business cases i ciągłą implementację transportu wodorowego o zerowej emisji.

    Wcześniej koordynator priorytetowego Narodowego Programu Badawczego „Innowacyjne technologie pozyskiwania energii i wykorzystania niskoemisyjnego zapewnienia energii odnawialnej, środki wsparcia w celu łagodzenia degradacji środowiska i klimatu – LATENERGI” w celu oceny technologii wodorowych w zastosowaniach stacjonarnych i mobilnych na Łotwie.

    Bch Physicist i MSc International Economics and Management z University of Latvia, ma doświadczenie w gazyfikacji biomasy w reaktorach termochemicznych i pirolitycznych, opublikował szereg raportów obejmujących zastosowania biomasy i gazu ziemnego w technologiach ICE, CHP i ogniw paliwowych, w tym ocenę wykonalności zakładów kogeneracji biomasy i biogazu na Łotwie i w innych krajach europejskich. Aby kontynuować rozwój zawodowy, studiuje obecnie na Łotewskim Uniwersytecie Nauk Przyrodniczych i Technologii.

    Juriaan Kellermann

    Juriaan Kellermann

    CEO
    Fokker Next Gen

    Juriaan Kellermann

    Juriaan Kellermann

    CEO
    Fokker Next Gen

    Juriaan Kellermann jest dyrektorem generalnym Fokker Next Gen, firmy poświęconej rozwojowi innowacji w lotnictwie i kosmonautyce. Posiadając doświadczenie w inżynierii i przywództwie, wnosi do sektora lotniczego bogate doświadczenie z takich branż jak IT i opieka zdrowotna. Skupiając się na napędzie ze spalaniem wodoru i zrównoważonej technologii lotniczej, modernizuje transport lotniczy. Pod jego kierownictwem Fokker Next Gen jest na czele pionierskich postępów w lotnictwie i kosmonautyce. Kellermann jest znany ze swojej strategicznej wizji i zaangażowania w napędzanie przyszłości lotnictwa poprzez najnowocześniejsze rozwiązania.

    Artur Kopijkowski-Gożuch

    Artur Kopijkowski-Gożuch

    Dyrektor Narodowego Centrum Analiz Energetycznych
    Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

    Artur Kopijkowski-Gożuch

    Artur Kopijkowski-Gożuch

    Dyrektor Narodowego Centrum Analiz Energetycznych
    Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

    Menadżer, analityk, dyrektor zarządzający, z 20-letnim stażem zawodowym w obszarach: rynku energii, inżynierii finansowej, ekonometrii, ekonomicznej analizy prawa, administracji, strategii i organizacji. Doktor Nauk Ekonomicznych posiadający dorobek naukowy z dziedzin: rynku energii, finansowania inwestycji oraz rynku kapitałowego. Dyrektor Narodowego Centrum Analiz Energetycznych – ośrodka analitycznego odpowiedziano za przygotowywanie analiz strategicznych w zakresie transformacji energetycznej (sektor energetyczny, gazowy, paliwowy oraz środowiskowy), działającego na rzecz administracji rządowej oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Pracownik i poprzednio Dyrektor Zarządzający w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych odpowiedzialny za budowę i prowadzenie strategii operatora przesyłowego, zarządzanie portfelem projektów, nadzór nad analizami, prowadzenie strategicznych projektów spółki, a także za pion organizacyjny oraz ład korporacyjny. Wieloletni pracownik administracji rządowej, w której nadzorował tematyki: rynku energii, koordynacji polityk horyzontalnych, planowania legislacyjnego, systemu Oceny Wpływu (OSR), prowadzenia działalności gospodarczej, reformy regulacji oraz deregulacji prawa. Współtwórca idei ekonomicznej analizy prawa.

    Anna Jabloniec-Grüger

    Anna Jabloniec-Grüger

    Dyrektor ds. rozwoju projektów PtX w Niemczech i Polsce
    ENERTRAG SE

    Anna Jabloniec-Grüger

    Anna Jabloniec-Grüger

    Dyrektor ds. rozwoju projektów PtX w Niemczech i Polsce
    ENERTRAG SE

    Anna Jabloniec-Grüger,. Profesjonalistka z ponad 17-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami/ofertami, rozwoju biznesu, sprzedaży i rozwoju produktów w przemyśle energetycznym, naftowym, gazowym i petrochemicznym, badająca światowe trendy rozwoju produktów (np. zielony H2). Studiował chemię na Uniwersytecie Carla von Ossietzky’ego w Oldenburgu/Niemcy oraz na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie/Polska.

    Jens Ole Madsen

    Jens Ole Madsen

    Market director Green Fuels and PTX
    COWI

    Jens Ole Madsen

    Jens Ole Madsen

    Market director Green Fuels and PTX
    COWI

    Jens is an accomplished and experienced professional in the field of Green Fuels/CCUS market development. As the MD at COWI, Jens leads the efforts to expand COWI’s global business and drive the decarbonization of industries.
    With a strong background in the PtX and green fuels transition industry, Jens possesses extensive knowledge in both technical and commercial aspects of the industry. Additionally, Jens has also worked in the renewable energy sector, gaining valuable expertise across the entire value chain, from green electrons to the final PtX product.

    Throughout his career, Jens has held various positions within the oil and gas industry, working across different regions including Asia, the Americas, Europe, and the Middle East. He holds a master’s degree in chemical engineering from the Danish Technical University.

    www.linkedin.com/in/jens-ole-madsen-14465428

    Sophie Burnoud

    Sophie Burnoud

    Energy Lead
    Aon Climate

    Sophie Burnoud

    Sophie Burnoud

    Energy Lead
    Aon Climate

    Sophie aktywnie uczestniczy w opracowywaniu nowych produktów i rozwiązań w celu zapewnienia transformacji energetycznej jako Strategic Account Manager w zespole Aon London Natural Resources. Ma ponad 20 lat doświadczenia na londyńskim rynku ubezpieczeń.
    Przed dołączeniem do Aon była Regional Group Practice Leader w Allianz ds. Downstream Energy, Power and Renewables. Większość swojej wczesnej kariery spędziła na stanowiskach brokerskich, w tym 8 lat w Marsh Energy Practice jako Lead Client Executive.
    Była również Energy Lead w Aon Climate, gdzie skupiała się na zrozumieniu potrzeb klientów Natural Resources związanych z klimatem i tym, w jaki sposób rozwiązania Aon mogą obniżyć koszty, ograniczyć niestabilność, odblokować możliwości wzrostu i zwiększyć odporność klientów na ryzyko fizyczne.

    Roman Szyszko

    Roman Szyszko

    Wiceprezes Zarządu
    Energa SA

    Roman Szyszko

    Roman Szyszko

    Wiceprezes Zarządu
    Energa SA

    Pan Roman Szyszko specjalizuje się w organizowaniu i przeprowadzaniu procesów zmierzających do zwiększenia efektywności oraz skali działalności.

    W latach 2008-2015 był odpowiedzialny za przekształcenia sposobu funkcjonowania i strukturyzowanie długookresowych źródeł finansowania Grupy Energa. Doświadczenia zawodowe zdobywał w zakresie wdrażania zmian organizacyjnych podmiotów stawiających sobie za cel przełamanie istotnych barier rozwojowych. Pracował na rzecz rozwoju działalności operacyjnej i  przekształceń własnościowych w Dexia Kommunalkredit Bank Polska, Nordea Bank Polska (wcześniej Bank Komunalny), Banku Gdańskim i Banku Przemysłowo-Handlowym. Uczestniczył w procesach wprowadzania nowych metod funkcjonowania instytucji komercyjnych i użyteczności publicznej. Za priorytet zarządczy uznaje skuteczne kierowanie podmiotami funkcjonującymi w warunkach dużej zmienności.

    Absolwent studiów magisterskich w dziedzinie zarządzania i psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz dyplomowych studiów w zakresie finansów na Strathclyde University.

    Radosław Gnutek

    Radosław Gnutek

    Dyrektor ds. rozwoju projektów wodorowych
    Polenergia S.A.

    Radosław Gnutek

    Radosław Gnutek

    Dyrektor ds. rozwoju projektów wodorowych
    Polenergia S.A.

    Radosław Gnutek pełni funkcję Dyrektora ds. Rozwoju Projektów Wodorowych w Polenergia S.A. od lipca 2021 r., zarządzając inicjatywami zielonego wodoru o mocy od 5 MW do 100 MW. Wcześniej kierował polską jednostką biznesową Process Engineering w Bilfinger Tebodin (2019-2021) i był Dyrektorem Wykonawczym ds. Badań i Innowacji w Grupie TAURON (2016-2018). W latach 2005-2016 pełnił różne funkcje w Vattenfall/Nuon w Amsterdamie, w tym stanowiska kierownicze w projektach energetyki wiatrowej i wychwytywania dwutlenku węgla. Mając ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze energetycznym, Radosław specjalizuje się w zagadnieniach wychwytywania dwutlenku węgla, odnawialnych źródłach energii i projektach wodorowych. Posiada tytuł Magister Inżynier uzyskany na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej.

    Henryk Kubiczek

    Henryk Kubiczek

    Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Strategii I Rozwoju
    Grupa Azoty S.A.

    Henryk Kubiczek

    Henryk Kubiczek

    Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Strategii I Rozwoju
    Grupa Azoty S.A.

    Henryk Kubiczek jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Jest także absolwentem studiów podyplomowych typu MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu, kierunek Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Od 2008 roku związany z działalnością badawczo-rozwojową w energetyce, a od 2019 również w chemii. Jest członkiem Rady Naukowej Instytutu Technologii Paliw i Energii oraz członkiem Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Dzisiaj, jako Dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju w Grupie Azoty S.A., zaangażowany jest w proces rozwoju gospodarki wodorowej oraz dekarbonizacji przemysłu chemicznego. Odpowiedzialny za wdrażanie innowacji, przygotowanie planu dekarbonizacji, zarządzanie strategią oraz monitorowanie inwestycji strategicznych w Grupie Kapitałowej Grupa Azoty.

    Tomasz Surma

    Tomasz Surma

    Dyrektor ds. Regulacji i Relacji Publicznych
    Veolia Energia Polska

    Tomasz Surma

    Tomasz Surma

    Dyrektor ds. Regulacji i Relacji Publicznych
    Veolia Energia Polska

    dr inż. nauk technicznych w zakresie elektrotechnika, absolwent Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Executive MBA w Szkole Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w administracji oraz w przedsiębiorstwach energetycznych. Obecnie zatrudniony w Veolia Energia Polska, odpowiedzialny za przygotowywanie analiz rynkowych, analiz wpływu regulacji na działalność przedsiębiorstw energetycznych oraz monitorowanie wpływu wytwarzania energii na środowisko.
    Ekspert Programu Inteligentna Energia dla Europy Komisji Europejskiej, w latach 2003-2005, członek międzynarodowej grupy roboczej Bioenergia w ramach Współpracy Energetycznej Regionu Morza Bałtyckiego, w latach 2002-2006 koordynator polsko-niemiecko-duńskiej umowy bliźniaczej „Sustainable Energy Policy Poland”, w latach 2007-2012 członek grupy roboczej ds. polityki energetycznej Euroheat&Power, Bruksela. Były pracownik Departamentu Energetyki, Ministerstwo Gospodarki, Polska, gdzie był odpowiedzialny za wdrożenie systemu wsparcia dla rozwoju odnawialnych źródeł energii.

    Wojciech Lach

    Wojciech Lach

    Kierownik, Zespół Koordynacji Projektów Wodorowych
    Grupa ORLEN

    Wojciech Lach

    Wojciech Lach

    Kierownik, Zespół Koordynacji Projektów Wodorowych
    Grupa ORLEN

    Wojciech Lach jest kierownikiem w zespole ds. koordynacji projektów wodorowych w Orlenie. Odpowiada za zarządzanie portfelem projektów wodorowych w Polsce, Czechach, Słowacji i na Litwie. Wojciech pełni również funkcję lidera Hydrogen Valleys Road Map w Hydrogen Europe. Jest inicjatorem i koordynatorem Amber Hydrogen Valley na Pomorzu, której celem jest m.in. wodoryzacja portów morskich.

    W latach 2020-2022 Wojciech pełnił funkcję kierownika projektu LOTOS Green H2 Project – projektu elektrolizera o mocy 100 MW, produkującego wodór odnawialny na potrzeby dekarbonizacji rafinerii w Gdańsku (w 2023 r. projekt otrzymał notyfikację UE w ramach CEEAG na kwotę 158 mln EUR wsparcia publicznego).

    Od stycznia 2018 r. do marca 2020 r. Wojciech był dyrektorem działu innowacji w LOTOS Lab, gdzie odpowiadał za zarządzanie obszarem innowacji i współtworzył portfel innowacyjnych projektów w zakresie paliw alternatywnych, wodoru i magazynowania energii.

    Przed dołączeniem do Grupy LOTOS, Wojciech pracował przez 10 lat w wiodących firmach konsultingowych, w tym EY i PwC. Wojciech jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada również dyplom Executive MBA z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

     dr inż. Delfina Rogowska

    dr inż. Delfina Rogowska

    Kierownik Biura Systemu KZR INiG
    Instytut Nafty i Gazu – PIB

     dr inż. Delfina Rogowska

    dr inż. Delfina Rogowska

    Kierownik Biura Systemu KZR INiG
    Instytut Nafty i Gazu – PIB

    Współautor i kierownik Systemu KZR INiG – systemu certyfikacji zrównoważonej produkcji biopaliw i biopłynów, zatwierdzonego przez Komisję Europejską. Audytor oraz  wieloletni trener w szkoleniach z zakresu  Systemu KZR INiG, obliczania emisji gazów cieplarnianych.  Autor ponad 70 prac badawczych, 30 publikacji, 35 referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych.  Główny obszar badań to ocena na zgodność z kryteriami zrównoważonego rozwoju, wpływu na środowisko, w tym szacowania emisji GHG w cyklu życia, technologii produkcji paliw i biopaliw silnikowych. Ekspert Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Europejskim Komitecie Normalizacyjnym CEN/TC 383/WG 3 Biodiversity and environmental aspects. Członek Komitetu Technicznego nr 144 Koksu i Przetworzonych Paliw Stałych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Ekspert z ramienia Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w CEN/TC19 – Work Group WG 23 „Specification of automotive LPG and related test metod.

    Grzegorz Pawelec

    Grzegorz Pawelec

    Dyrektor ds. Analityki Rynkowej i Regulacyjnej
    Hydrogen Europe

    Grzegorz Pawelec

    Grzegorz Pawelec

    Dyrektor ds. Analityki Rynkowej i Regulacyjnej
    Hydrogen Europe

    Grzegorz dołączył do Hydrogen Europe w maju 2019 r. jako menedżer ds. badań, innowacji i finansowania, odpowiedzialny za koordynację Grupy Roboczej ds. sektora morskiego, skupiającej się na zastosowaniach wodoru i paliw alternatywnych w dekarbonizacji żeglugi oraz portów, a także Grupy Roboczej ds. funduszy europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Funduszu Innowacji. Od stycznia 2022 r. Grzegorz jest dyrektorem ds. Analityki Rynkowej i Regulacyjnej, nadzorując publikację Clean Hydrogen Monitor i inne działania związane z analizą perspektyw rynkowych technologii wodorowych. Przed dołączeniem do Hydrogen Europe, Grzegorz zdobył 15-letnie doświadczenie w doradztwie biznesowym, specjalizując się w projektach dotyczących rynku energii i paliw alternatywnych.

    Marek Zieliński

    Marek Zieliński

    Dyrektor Biura Innowacji
    Bank Gospodarstwa Krajowego

    Marek Zieliński

    Marek Zieliński

    Dyrektor Biura Innowacji
    Bank Gospodarstwa Krajowego

    Marek Zieliński, absolwent Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych z obszaru funkcjonowania rynku energii w tej samej uczelni.
    Przez wiele lat związany z rynkiem telefonii mobilnej oraz rynkiem energii. Obecnie dyrektor Biura Innowacji w Pionie Relacji i Rozwoju w Banku Gospodarstwa Krajowego.

    Maciej Malski-Brodzicki

    Maciej Malski-Brodzicki

    Ekspert ds. wspierania innowacji
    Bank Gospodarstwa Krajowego

    Maciej Malski-Brodzicki

    Maciej Malski-Brodzicki

    Ekspert ds. wspierania innowacji
    Bank Gospodarstwa Krajowego

    mgr inż. Maciej Malski-Brodzicki, MBA – Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Przez wiele lat był związany z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, agencją wykonawczą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Koordynator programu Magazynowanie wodoru, mającego na celu skonstruowanie innowacyjnego zasobnika do przechowywania wodoru jako źródła energii do ogniw paliwowych. Koordynator pierwszego w Polsce Wielkiego Wyzwania: Energia, inicjatywy stymulującej rozwój przydomowej energetyki wiatrowej. Obecnie ekspert ds. wspierania innowacji w Banku Gospodarstwa Krajowego.

    Grzegorz Pizon

    Grzegorz Pizon

    Partner
    Kancelaria Prawna Bird&Bird

    Grzegorz Pizon

    Grzegorz Pizon

    Partner
    Kancelaria Prawna Bird&Bird

    Jestem partnerem w praktyce energetyki. W mojej pracy koncentruję się przede wszystkim na wyzwaniach regulacyjnych i możliwościach biznesowych wynikających z dynamiki transformacji technologicznej w kierunku zrównoważonej i zielonej gospodarki.

    Od ponad dziesięciu lat doradzam krajowym i międzynarodowym klientom. Portfolio moich klientów uwzględnia podmioty z różnych sektorów przemysłu (w szczególności z branży cementowej, hutniczej, szklarskiej, chemicznej i papierniczej), energetyki (odnawialnej, konwencjonalnej i przemysłowej), klientów o określonych, konkretnych potrzebach doradczych w wysoce specjalistycznych obszarach (zmiany klimatyczne, zrównoważony rozwój, wdrażanie innowacji). Wśród nich są także instytucje finansowe i inwestorzy, którzy poszukują nowych możliwości biznesowych na tym niezwykle ciekawym, a jednocześnie wymagającym rynku energii.

    Wspieram klientów w rozmaitych wyzwaniach transakcyjnych i regulacyjnych, z którymi spotykają się w stale ewoluującym środowisku biznesowym. W swojej codziennej praktyce skupiam się nie tylko na szeroko rozumianych regulacjach energetycznych i regulacyjnych aspektach projektów i transakcji inwestycyjnych, ale także na efektywności energetycznej, optymalizacji kosztów w energochłonnych branżach, innowacjach czy zmianach klimatycznych. Wraz z zespołem specjalizujemy się w zagadnieniach związanych z unijnym systemem handlu emisjami, dedykowanej pomocy publicznej i funduszami unijnymi oraz ramami regulacyjnymi wymagającymi wysoce specjalistycznej wiedzy w kwestiach technicznych i ekonomicznych (np. bilans handlowy, elastyczność systemu, funkcjonowanie infrastruktury sieciowej czy benchmarking środowiskowy).

    Bazujemy na solidnej wiedzy prawniczej i doświadczeniu doradczym zdobytym w pracy przy złożonych projektach wdrażania innowacyjnych technologii niskoemisyjnych, nowatorskich modeli i struktur biznesowych oraz budowy strategii zrównoważonego rozwoju.

    Klienci cenią moje proaktywne podejście i często wracają do mnie i mojego zespołu z nowymi projektami. Moim celem jest bycie zaufanym doradcą biznesowym, który jest zawsze dobrze poinformowany i dostarcza przydatne informacje, bierze udział w strategicznych dyskusjach i pomaga im rozwijać biznes. Bycie wsparciem dla klientów w szczególnie trudnych czasach zakłóceń i transformacji w kierunku zielonej gospodarki wymaga zaangażowania i odpowiedzialności wykraczającej poza zwykłą relację prawnik-klient. W pracy ze mną i moim zespołem klienci mogą liczyć na zaangażowanie, entuzjazm, pasję, szybkość reakcji i ciężką pracę.

    Paolo Farina

    Paolo Farina

    Team Lead, Solutions (Gaseous and Liquid Commodities)
    Energy Exemplar

    Paolo Farina

    Paolo Farina

    Team Lead, Solutions (Gaseous and Liquid Commodities)
    Energy Exemplar

    Dr. Paolo A. Farina started his career at Nexant Ltd., a leading global petrochemical and energy consultancy, in 2014; where he would later go on to become the Head of the WGM (World Gas Model) program. In addition to his experience in energy market modelling he has also led multiple C1 and petrochemical advisory projects. Currently, he is the EMEA natural gas expert at Energy Exemplar as part of its Pre-Sales and Solutions team, where we are keenly looking at tracking and modelling the Global and European energy transition. He holds a PhD in Chemistry from the University of Southampton and studied Biological and Medicinal Chemistry at the University of Exeter.

    Energy Exemplar 2012          present Team Lead, Solutions (Gaseous and Liquid Commodities)

    Nexant 2015 – 2012            Consultant and Technical Gas Lead

    Jenia (Evgeniya) Mezentseva

    Jenia (Evgeniya) Mezentseva

    Lead Energy Market Analyst (Gas and Hydrogen)
    Energy Exemplar

    Jenia (Evgeniya) Mezentseva

    Jenia (Evgeniya) Mezentseva

    Lead Energy Market Analyst (Gas and Hydrogen)
    Energy Exemplar

    Jenia Mezentseva is a Lead energy analyst specialising in gaseous and liquid energy solutions at Energy Examplar. Jenia holds an MSci in Oil and Gas Enterprise Management from the University of Aberdeen and Applied Mathematics and Computer Modelling degree with the focus on energy transport system optimization from the Gubkin Russian State University of Oil and Gas.

    I have several years of experience in the fields of:

    • Energy, gas, energy systems modeling, project coordination, product development, process development, business analysis

    Professional experience :

    Energy Exemplar 2023 – present

    • Lead Energy Market Analyst (Gas and Hydrogen)

    Jenia focuses on tracking and modeling the transition of European energy markets towards greener solutions including hydrogen, ammonia, and other alternative fuels from the investment optimization and dispatch perspective.

    ——————————————–

    Wood Mackenzie 2017 – 2023

    • Research Manager – Global Strategy & Improvement – providing insights to drive strategic commercial decisions.
    • Senior Research Analyst – EMEARC Gas & LNG – key modeler for Wood Mackenzie Global gas & LNG investment horizon and long-term outlook.

    ———————————————

    Semeq 2013 – 2017                     IX Energy 2009 – 2013                     JSC Gazprom Promgaz 2005 – 2008

    • Jenia’s career also includes various research and consulting roles at Edinburgh-based oil and gas research firms, as well as working for Gazprom early in her career on the Presidential gasification program.
    prof. Michał Wieczorowski

    prof. Michał Wieczorowski

    Polska Izba Wodoru

    prof. Michał Wieczorowski

    prof. Michał Wieczorowski

    Polska Izba Wodoru

    Kierownik Zakładu Metrologii i Systemów Pomiarowych w Instytucie Technologii Mechanicznej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej
    Prorektor Politechniki Poznańskiej ds. rozwoju i współpracy z gospodarką w kadencji 2020-2024

    Wiceprzewodniczący Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk
    Przewodniczący Rady do spraw innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego
    Przewodniczący Zespołu Doradczego do opracowania innowacyjnych kierunków w zakresie rozwoju usług metrologicznych Głównego Urzędu Miar
    Członek Rady Metrologii przy Prezesie GUM
    Członek Rady Normalizacyjnej przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym

    Stypendysta fundacji Fulbright’a w Northwestern University w Evanston w USA.
    Visiting Professor w Université Polytechnique Hauts-de-France, Valenciennes (Francja).

    Współzałożyciel ITA sp. z o.o. jednej z największych firm metrologicznych w Polsce

    Inicjator założenia Polskiej Izby Wodoru

    prof. dr hab. inż. Marek Brzeżański

    prof. dr hab. inż. Marek Brzeżański

    Kierownik Katedry Pojazdów Samochodowych
    Politechnika Krakowska

    prof. dr hab. inż. Marek Brzeżański

    prof. dr hab. inż. Marek Brzeżański

    Kierownik Katedry Pojazdów Samochodowych
    Politechnika Krakowska

    Jest pracownikiem naukowym Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.

    Studia na specjalności „samochody i ciągniki” ukończył na Politechnice Krakowskiej w 1977 r. Na tej uczelni obronił w 1986 r. doktorat, a w roku 2007 uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od 2013 r. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych, a obecnie kieruje Katedrą Pojazdów Samochodowych Politechniki Krakowskiej. Odbył liczne staże naukowo-badawcze w ośrodkach zagranicznych m.in.: w Technische Universität Dresden, a w latach 1987–89 przebywał na stypendium, a następnie na stażu naukowym w Ruhr Universität Bochum w Niemczech.

    Krąg jego zainteresowań naukowo-badawczych wyznaczają trzy grupy problemów.

    Pierwsza grupa badań, które prowadzi, obejmuje poszukiwanie rozwiązań i systemów zmniejszających emisję toksycznych składników spalin ze środków transportu.

    Drugi obszar dotyczy wykorzystania wodoru oraz odpadowych gazów przemysłowych i biologicznych do celów energetycznych.

    Trzeci zakres wyznaczają badania nad nowymi systemami napędu pojazdów, m.in. badania eksploatacyjne pojazdów hybrydowych oraz pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

    Prof. Marek Brzeżański wypromował 8 doktorów nauk technicznych. Był członkiem Rady Programowej ds. Ochrony Powietrza w Mieście Krakowie, działającej przy prezydencie Krakowa, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Obecnie jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych oraz zasiada w Radzie Naukowej Instytutu Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL w Bielsku-Białej.

    Bartłomiej Siedmiogrodzki

    Bartłomiej Siedmiogrodzki

    Inspektor
    Urząd Dozoru Technicznego

    Bartłomiej Siedmiogrodzki

    Bartłomiej Siedmiogrodzki

    Inspektor
    Urząd Dozoru Technicznego

    Tomasz Pelc

    Tomasz Pelc

    Prezes Zarządu
    NEXUS Consultants Sp. z o.o.

    Tomasz Pelc

    Tomasz Pelc

    Prezes Zarządu
    NEXUS Consultants Sp. z o.o.

    Właściciel firmy NEXUS Consultants, specjalizującej się w realizacji kompleksowych projektów z zakresu marketingu, finansów, zarządzania i organizacji oraz pozyskiwania finansowania zewnętrznego (w tym funduszy unijnych).

    Zrealizował ponad 1.000 projektów doradczych dla dużych i średnich przedsiębiorstw z wielu branż, w szczególności energetycznych, chemicznych, handlowych i logistycznych, usługowych, organizacji publicznych i innych. Do tej pory pracował dla największych firm energetycznych w Polsce i za granicą, takich jak: ENERGA, ENEA, TAURON, PGE, PGNiG, EDF, Iberdrola, SPAC, RWE, CEZ. Angażował się także w duże projekty wodorowe w Polsce, w zakresie dystrybucji wodoru w gazociągach, magazynowania w kawernach solnych oraz produkcji energii odnawialnej i jej konwersji na wodór.

    Autor mapy drogowej dotyczącej wodoru dla jednej z największych polskich firm. Inicjator powołania Klastra Technologii Wodorowych. Dzięki jego zaangażowaniu powstały takie projekty jak „Pomorska Dolina Wodorowa”, konferencja „PCHET” czy podprojekt “Hy-way to Hel” dotyczący wodorowego transportu publicznego (autobusowego, kolejowego i morskiego) łączącego Gdynię, Sopot i Gdańsk z Półwyspem Helskim.

    Marek Elert

    Marek Elert

    Kierownik
    Pion Transformacji Energetycznej
    GAZ-SYSTEM SA

    Marek Elert

    Marek Elert

    Kierownik
    Pion Transformacji Energetycznej
    GAZ-SYSTEM SA

    Marek Elert – rozpoczął karierę w energetyce w 2009r. od opracowywania projektów biznesowych związanych z produkcją gazów odnawialnych w Vattenfall Heat Poland, a następnie w PGNiG Termika. Pracował w zespole odpowiedzialnym za strategię inwestycyjną i biznesową spółki, a także za monitoring rozwoju polskiego rynku energii. W tym czasie był odpowiedzialny m.in. za opracowywanie planów biznesowych w obszarze kogeneracji gazowej oraz innych źródeł odnawialnych.
    Od 2016r pracuje w GAZ-SYSTEM SA gdzie rozpoczął prace nad projektami z obszaru LNG związanymi z rozbudową mocy importowych dla Krajowego Systemu Przesyłowego, w tym m.in. za relacje z przyszłymi odbiorcami gazu zarówno z obszaru wytwarzania energii jak i ciepła. Od kilku lat zarządza zespołem analitycznym przygotowując wraz z nim m.in. analizy tematyczne, rekomendacje rynkowe oraz plany rozwoju systemu przesyłowego.
    Od trzech lat czynnie uczestniczy w przygotowaniu założeń kierunkowych dotyczących krajowej infrastruktury wodorowej. Koordynuje prace w Porozumieniu Wodorowym – Grupa 2 „Przesył, dystrybucja i magazynowanie”. Jest również członkiem Rady koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Jego wieloletnie doświadczenie w energetyce oraz przesyle gazu będzie istotnym wsparciem dla Rady, a znajomość tematyki i współuczestnictwo w obszarze Porozumienia Wodorowego pozwoli na efektywną współpracę i wykorzystanie najlepszych praktyk i zdobytych doświadczeń.

    https://www.linkedin.com/in/elert/

    Marcin Dusiło

    Marcin Dusiło

    Koordynator Projektu ds. Transformacji Przemysłu
    Forum Energii

    Marcin Dusiło

    Marcin Dusiło

    Koordynator Projektu ds. Transformacji Przemysłu
    Forum Energii

    Inżynier, analityk, konsultant; pasjonat energetyki, natury, racjonalnego myślenia i wiedzy. Doktorant na Politechnice Warszawskiej. Ma szerokie doświadczenie zawodowe na wskroś branży energetycznej. Pracował jako analityk, doradca i twórca standardów w OGP Gaz-System przy projektach strategicznych, takich jak Baltic Pipe, terminal FSRU w Zatoce Gdańskiej czy rozbudowa Terminalu LNG w Świnoujściu. Świadczył usługi konsultingu inżynierskiego przy projektach energetycznych w duńskiej firmie doradczej Ramboll, zajmował się tworzeniem produktów na polskim rynku energii w PGNiG Obrót Detaliczny, pracował jako inżynier elektryk w ENCO, gdzie projektował stacje transformatorowe, oraz energetyk – w ZRE Katowice, gdzie w EC Siekierki zajmował się naprawą i konserwacją największego turbozespołu ciepłowniczego w Polsce. W trakcie studiów na wydziale MEiL na Politechnice Warszawskiej, ukończonych z wyróżnieniem, zdobywał doświadczenie w zarządzaniu projektami i organizacją jako prezes Koła Naukowego Energetyków.

    dr hab. inż. Magdalena Dudek

    dr hab. inż. Magdalena Dudek

    Wydział Energetyki i Paliw, Katedra Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

    dr hab. inż. Magdalena Dudek

    dr hab. inż. Magdalena Dudek

    Wydział Energetyki i Paliw, Katedra Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

    Albert Gryszczuk

    Albert Gryszczuk

    Prezes Zarządu
    Krajowa Izba Klastrów Energii

    Albert Gryszczuk

    Albert Gryszczuk

    Prezes Zarządu
    Krajowa Izba Klastrów Energii

    Doświadczony menedżer, przedsiębiorca i wynalazca. Jego strategia biznesowa opiera się na wdrażaniu pomysłów i projektów, zarówno pod względem biznesowym, jak i technologicznym. Pomysłodawca wielu klastrów energii i ich aktywny członek. Jako specjalista zajmuje się integracją systemów, które pozwalają uzyskać nowe funkcjonalności w dziedzinie energii odnawialnej, e-mobilności, finansów, zanieczyszczenia powietrza, kontroli pojazdów, mechaniki i optyki. Inwestor i anioł biznesu wspierający i wdrażający projekty z różnych dziedzin na wczesnym etapie rozwoju. Inwestor i menedżer w start-upach tworzących technologiczną przyszłość. Twórca zgorzeleckiego huba innowacji specjalizującego się w tworzeniu technologii dla klastrów energii.

    Renata Kałużna

    Renata Kałużna

    Dyrektor Zarządzający
    powermeetings.eu

    Renata Kałużna

    Renata Kałużna

    Dyrektor Zarządzający
    powermeetings.eu

    Partnerzy🔝

    Organizator

    powermeetings.eu

    Patronat Honorowy

    Ministerstwo Przemysłu

    Patronat Honorowy

    Ministerstwo Przemysłu

    Partner Wspierający

    Hydrogen Europe

    Patronat Wspierający

    Polska Izba Wodoru

    Patronat Wspierający

    Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego

    Misją Stowarzyszenia jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy inżynierskiej oraz patriotyzmu gospodarczego, z dbałością o wspólnotę interesów inżynierów, techników i przemysłu chemicznego.

    Sponsor Technologiczny

    Enertrag SE

    ENERTRAG jest wiodącą firmą w branży odnawialnych źródeł energii i jednym z pionierów transformacji energetycznej. Dzięki rozległej wiedzy specjalistycznej w zakresie rozwoju, budowy, posiadania i eksploatacji zintegrowanych elektrowni, które wytwarzają energię elektryczną i zielony wodór wyłącznie z wiatru i słońca, ENERTRAG odgrywa kluczową rolę w zrównoważonej produkcji energii.

    Firma produkuje ponad 2 terawatogodziny zielonej energii elektrycznej rocznie z własnych elektrowni i aktywnie rozwija projekty o mocy ponad 10 gigawatogodzin w dziewięciu krajach na całym świecie. Jako dostawca kompleksowych usług dla zintegrowanych elektrowni, ENERTRAG stosuje holistyczne podejście, które obejmuje rozwój, budowę i eksploatację elektrowni wiatrowych, fotowoltaicznych i instalacji do elektrolizy, a także należącą do systemu powiązaną infrastrukturę sieciową. Firma kładzie również nacisk na efektywny serwis instalacji i modernizację istniejących elektrowni. Celem jest synergiczne połączenie energii elektrycznej, ciepła i mobilności we wszystkich obszarach życia poprzez dostarczanie energii elektrycznej do sieci dystrybucyjnej oraz zielonego wodoru do głównych klientów jak przemysł i dystrybutorzy.

    Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu, ENERTRAG posiada oddany zespół ponad 1000 pracowników na czterech kontynentach. Dzięki solidnemu ratingowi kredytowemu, wysokiemu współczynnikowi kapitału własnego i szerokiej gamie własnych elektrowni, jest atrakcyjnym partnerem dla dostawców.

    Sponsor Kolacji

    Neo Energy Group

    Polski deweloper i operator projektów OZE

    Neo Energy Group (NEG) jest deweloperem 
i operatorem odnawialnych źródeł energii, częścią holdingu Neo Investments aktywnym na rynku OZE od 2004 roku.

    Kluczową działalnością Spółki NEG jest rozwój, budowa i sprzedaż projektów OZE. Wliczają się w to instalacje fotowoltaiczne, wiatrowe i biogazowe. Jesteśmy liderem rozwoju projektów związanych z magazynowaniem energii, zarówno w technologii litowo-jonowej, jak i elektrowni szczytowo-pompowych.

    NEG sprzedaje projekty na różnym etapie zaawansowania. Spółka posiada kompetencje umożliwiające kompleksowe usługi projektowania i budowy instalacji OZE i magazynów energii dla firm.

    Przed rozpoczęciem projektu, przedstawiamy Klientowi dokładną analizę techniczno-ekonomiczną i oceniamy jego wykonalność pod względem prawnym, technicznym i ekonomicznym. NEG bierze odpowiedzialność zarówno za projektowanie i pozyskiwanie odpowiednich pozwoleń, jak i za cały proces budowy.

    NEG jest również operatorem odnawialnych źródeł energii i sprzedaje wyprodukowaną energię do sieci. Jest największym operatorem instalacji produkujących energię elektryczną z biogazu składowiskowego. Aktywnie rozbudowuje też swój portfel instalacji fotowolotaicznych.

    Obecnie, na zlecenie naszych Klientów zewnętrznych, spółka rozwija i buduje ponad 50 MW instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii. Jako inżynier kontraktu odpowiadamy za budowę projektów, których łączna wartość przekracza 2 mld zł. Zaufali nam między innymi: PGNiG (Orlen), Tauron, Mlekoma, Polmlek, Grupa Polsat (ZE PAK), Real Management.

    W 2004 roku Neo Investments stworzyło platformę inwestycyjną Eco Wind Construction, jednego z największych Polskich deweloperów projektów wiatrowych. W 2013 roku firma Eco Wind, wraz z projektami o łącznej mocy znamionowej przekraczającej jeden gigawat, został sprzedany do CEZ, Czeskiego Państwowego podmiotu. Neo Investments natomiast skoncentrował się na rozwoju biogazowni składowiskowych, poprzez Neo Energy. W 2015 Neo Energy stało się największym operatorem Biogazowni w Polsce. W 2018 roku Neo Energy zmieniło nazwę na Neo Bio Energy, a działalność deweloperska została wydzielona do Neo Energy Group.

    Aktualnie jesteśmy największym operatorem biogazowni składowiskowych w Polsce i produkujemy łącznie ponad 100 gigawatogodzin zielonej energii rocznie. Żeby wyprodukować tyle energii w konwencjonalnych elektrowniach potrzebne byłoby ok. 40 – 60 ton węgla brunatnego.

    Dzięki naszym instalacjom biogazowym, co roku jest spalane ok. 20.000 ton metanu, który w innym przypadku wydostałby się do atmosfery i stanowiłby odpowiednik 0,5 miliona ton metrycznych dwutlenku węgla – ilość CO2, którą średnio produkuje 150 – 200 tysięcy samochodów rocznie!

    Sponsor

    COWI

    The operator of the Danish gas transmission system, Energinet chose consulting engineering company COWI to prepare a FEED (front-end engineering and design) study that will form the basis for Energinet’s final investment decision to establish the very first hydrogen infrastructure in Denmark. FEED includes identifying the optimum pipeline route, outlining the overall system design and clarifying the finances of the construction project.

    The Danish hydrogen backbone’ – will connect a hydrogen storage facility and several producers, which are at an advanced stage of planning large-scale hydrogen productions based on green electricity across Jutland and the North Sea. The project in Jutland will be one of the first large phases of the so-called European Hydrogen Backbone to be established, which, by 2030-2032, will consist of a total of 31,000 km of hydrogen pipeline and span the entire European continent.

    Sponsor

    Aon Polska

    Aon plc (NYSE: AON) istnieje po to, aby wspierać podejmowanie lepszych decyzji – aby chronić i wzbogacać życie ludzi na całym świecie. Nasi pracownicy umożliwiają klientom w ponad 120 krajach podejmowanie bardziej świadomych i pewnych decyzji w zakresie ryzyka i personelu w celu ochrony i rozwoju ich biznesu, oferując im praktyczne dane analityczne, globalnie zintegrowaną wiedzę w zakresie kapitału podwyższonego ryzyka i kapitału ludzkiego oraz rozwiązania o znaczeniu lokalnym.

    W Polsce Aon działa od 1992 roku i zatrudnia ponad 1 700 osób w biurach na terenie całego kraju: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

    Specjalizuje się w zakresie zarządzania ryzykiem i usług pośrednictwa ubezpieczeniowego, dostarczając innowacyjnych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Sporządzane przez ekspertów Aonu analizy oparte na pogłębionych danych pozwalają klientom podejmować lepsze decyzje i w efekcie maksymalizować osiągane rezultaty. Globalny zasięg umożliwia zdobywanie i wymianę doświadczeń, które są wykorzystywane w pracy z klientami przy tworzeniu sprawdzonych rozwiązań.

    Główne obszary naszej działalności:

    • ryzyka odpowiedzialności cywilnej i zawodowej
    • ryzyka specjalistyczne (m.in. cyber, finansowe, prac projektowych)
    • ryzyka majątkowe
    • zarządzanie ryzykiem floty pojazdów
    • ubezpieczenia mienia i utraty zysku
    • doradztwo w zakresie zarządzania ryzykiem
    • ubezpieczenia pracownicze
    • zarządzanie ryzykiem i ubezpieczeniami w inwestycjach zagranicznych

    Sponsor

    Energy Exemplar

    In an era where the world is rapidly advancing towards a cleaner future through decarbonization, Energy Exemplar’s mission lies in ‘Empowering Transformative Energy Decisions’. Founded in 1999 in Adelaide, Australia, the company’s award-winning PLEXOS® modeling and simulation software is trusted by innovative organizations across the globe. On one unified platform, stakeholders from across the entire energy value chain are revolutionizing the energy ecosystem and seamlessly planning for the future of energy with unprecedented clarity, speed, and innovation.

    Partner

    Bank Gospodarstwa Krajowego

    Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczego Polski. Współpracuje z sektorem publicznym i samorządowym. Wspiera budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości, w tym ekspansję zagraniczną polskich firm. Finansuje inwestycje o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa kraju. W 2024 roku świętuje jubileusz 100-lecia swojego istnienia

    Partner

    Instytut Nafty i Gazu – PIB

    Instytut Nafty i Gazu – PIB – prowadzi prace związane z nośnikami energii zarówno konwencjonalnymi: ropą naftową i gazem ziemnym, jak i odnawialnymi: biokomponentami, gazami odnawialnymi takimi jak wodór czy biometan, Obszary badań obejmują m.in.: oceny perspektyw poszukiwawczych ropy naftowej i gazu ziemnego, technologicznej oceny rop naftowych, kontroli jakości produktów naftowych, biokomponentów i ochrony środowiska. Kadra Instytutu liczy ponad 330 osób, z czego większość stanowią pracownicy naukowi i badawczo-techniczni.

    Instytut jest twórcą i właścicielem Systemu KZR INiG, jedynego polskiego systemu certyfikacji zrównoważonej produkcji biopaliw i biopłynów, paliw z biomasy, uznanego przez Komisję Europejską. Celem Systemu jest zapewnienie, że produkcja paliw odnawialnych odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, a biopaliwa i paliwa z biomasy wykazują wysoką redukcję emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia, zgodnie z wymaganiami dyrektywy 2018/2001. Obecnie KZR INiG rozszerza zakres certyfikacji również o paliwa odnawialne pochodzenia niebiologicznego (wodór) i paliwa węglowe z recyklingu. Ponieważ zasięg Systemu KZR INiG jest globalny, certyfikacją może być objęty każdy podmiot, niezależnie od miejsca prowadzenia działalności, również z krajów spoza Unii Europejskiej.

    Partner

    Kancelaria Prawna Bird&Bird

    Warszawski zespół Bird & Bird tworzy zespół specjalistów z unikalną wiedzą sektorową i doświadczeniem w realizacji znaczących biznesowo projektów, w szczególności opartych na dominującym aspekcie technologii, komunikacji, cloud computingu oraz outsourcingu IT. Jesteśmy doradcą w projektach dotyczących szeroko pojętego compliance. Wykorzystujemy naszą wiedzę dotyczącą regulacji i specyfiki różnych sektorów, współpracujemy z doradcami biznesowymi oraz dostawcami nowoczesnych technologii. Nasi klienci mogą liczyć na indywidualne podejście do każdej prowadzonej przez nas sprawy i doradztwo w zakresie najkorzystniejszego rozwiązania.

    Jesteśmy dumni z tego, że pracujemy nad sprawami istotnymi z punktu widzenia społecznego i gospodarczego. Do takich projektów zaliczyć można ostatnio: PolishAPI, Kodeks Ochrony Danych Osobowych w rekrutacjiRaport: Sztuczna Inteligencja. Dobre praktyki, aspekty prawne, zastosowanie w sektorze finansowymRaport: RegTech. Znaczenie innowacji dla sektora finansowego i państwa, oraz Raport: FinTech Hub Polska. Jak skutecznie zbudować centrum finansowe nowej generacji w Polsce.

    Przynależność do międzynarodowej sieci Bird & Bird, jak również ścisła współpraca między biurami w Europie Środkowo-Wschodniej sprawia, że możemy zaoferować klientom szeroki zakres wsparcia w wielu dziedzinach prawa, w szczególności w zakresie własności intelektualnej oraz bankowości i finansów. Świadczymy doradztwo związane z prowadzeniem biznesu w Polsce i zagranicą, uwzględniając najnowsze rynkowe trendy, które mogą mieć wpływ na biznes naszych klientów.

    Dzięki współpracy z branżowymi instytucjami, takimi jak Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Związek Banków Polskich, ICC, Ambasada Brytyjska, Francusko-Polska Izba Handlowa, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, The Heart Warsaw, Stowarzyszenie Prawa Nowych Technologii oraz Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych trzymamy rękę na pulsie i świadczymy porady prawne dostosowane do najnowocześniejszych rozwiązań biznesowych.

    Międzynarodowe rankingi: Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500, World Trademark Review, Intelligence Asset Management – Patent 1000 oraz Ranking Kancelarii Prawnych Rzeczpospolitej regularnie wyróżniają polskie biuro Bird & Bird w wielu obszarach prawa, ze szczególnym uwzględnieniem własności intelektualnej i nowych technologii.

    Współpraca

    NEXUS Consultants

    NEXUS Consultants Sp. z o.o. jest polską firmą doradczą z siedzibą w Gdyni. Od 1993 roku aktywnie uczestniczymy w procesie transformacji polskiej gospodarki. Wspieramy przedsiębiorstwa w ich rozwoju rynkowym poprzez wskazywanie efektywnych rozwiązań, opartych na nowoczesnych narzędziach zarządzania z zakresu marketingu, finansów i organizacji. Nasze działania doradcze w pełni uwzględniają potrzeby naszych klientów oraz ich potencjał.

    Współpraca

    Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

    Współpraca

    ORLEN Spółka Akcyjna

    Grupa ORLEN to zintegrowany koncern multienergetyczny należący do grona 150 największych firm na świecie i notowany w światowych zestawieniach Fortune Global 500 i Platts TOP250. Jako pierwsza firma w regionie zadeklarował osiągnięcie całkowitej neutralności emisyjnej w 2050 roku. Koncern prowadzi działalność na 10 rynkach – w Polsce, Czechach, Niemczech, Austrii, na Litwie, Słowacji, Węgrzech oraz w Kanadzie, Norwegii i Pakistanie. Dysponuje aktywami zdolnymi do przerobu ponad 45 mln ton ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie sieci blisko 3500 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN dociera do ponad 100 krajów na 6 kontynentach.

    Współpraca

    Energa SA

    Współpraca Energi SA przy wydarzeniu w ramach udziału w debacie „Zero emisyjna Polska? Dlaczego nie wodór?”

    Współpraca

    Polenergia S.A.

    Polenergia – największa polska prywatna grupa energetyczna, która składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Polenergia jest pierwszym polskim przedsiębiorstwem, które podporządkowało swoją wizję rozwoju budowie zeroemisyjnej gospodarki. Grupa angażuje się w rozwój lądowych farm wiatrowych, farm fotowoltaicznych, elektromobilność oraz transformację wodorową.

     

    Strategicznym projektem realizowanym przez Polenergię jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 3000 MW we współpracy z norweskim Equinor. Od 2005 roku akcje Polenergii są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” uhonorowała Polenergię nagrodą „Byka i Niedźwiedzia” dla najlepszej spółki indeksu sWIG80 w 2018 roku.

     

    W 2023 roku Grupa przyjęła Strategię Zrównoważonego Rozwoju, której horyzont czasowy sięga 2030 roku. Przyjęta strategia jest konsekwencją wdrożenia Agendy 2030 Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz elementem realizacji Europejskiego Zielonego Ładu, którego celem jest neutralność klimatyczna Unii Europejskiej do 2050 roku. Polenergia rozwija biznes w zgodzie z najlepszymi praktykami w obszarze ESG, budując wartość dodaną dla środowiska, lokalnych społeczności oraz pracowniczek i pracowników Grupy.

    Współpraca

    Veolia Energia Polska

    Grupa Veolia w Polsce dąży do tego, by stać się wzorcową firmą w obszarze transformacji ekologicznej. Od ponad 25 lat jest sprawdzonym partnerem miast i przemysłu na terenie całego kraju. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu oferuje innowacyjne usługi dostosowane do potrzeb Klientów. Inwestując w rozbudowę i modernizację swojej infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej, a także rozwijając działalność w zakresie efektywnego zarządzania energią,  gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej zapewnia najwyższą jakość usług. Wpisując się w model gospodarki o obiegu zamkniętym tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju miast i przemysłu.

    Grupa Veolia w Polsce zatrudnia 4 500 pracowników, których misją jest odnawianie zasobów świata. Prowadzi działalność w 123 miejscowościach, w 59 miastach zarządza sieciami ciepłowniczymi. Działa poprzez spółki operacyjne: Veolia Energia Polska (holding), Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia term, Veolia Energy Contracting Poland, Veolia Industry Polska, Veolia EKOZEC, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach oraz ich spółki zależne. www.veolia.pl

    Współpraca

    Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

    Współpraca

    Grupa Azoty S.A.

    Współpraca

    Fokker Next Gen

    Fokker Next Gen zobowiązuje się do zrewolucjonizowania lotnictwa dzięki naszym innowacyjnym projektom samolotów od podstaw. Nasze samoloty są zaprojektowane przede wszystkim do lotów na ciekłym wodorze (LH2), ale będą mogły również latać na zrównoważonym paliwie lotniczym (SAF) lub – jeśli nie będą dostępne zrównoważone alternatywy – paliwie JetA1. Dzięki temu nasze samoloty mogą bezproblemowo podróżować między lotniskami o różnych możliwościach infrastrukturalnych, co czyni nas kluczowym rozwiązaniem przejściowym w kierunku lotów bezemisyjnych. Jesteśmy oddani redukcji emisji dwutlenku węgla i prowadzeniu branży w kierunku przyszłości zerowej netto dzięki przyjaznym dla środowiska, niezawodnym i wydajnym samolotom, które stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i ochronę środowiska.

    Współpraca

    SBB ENERGY S.A. – JEDNA FIRMA - WIELE MOŻLIWOŚCI

    KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA DLA ENERGETYKI I PRZEMYSŁU

    Firma SBB ENERGY S.A. od 1992 roku prowadzi działalność w sektorach energetyki i przemysłu, świadcząc usługi w zakresie rozruchu, montażu mechanicznego, instalacji elektrycznych i AKPiA oraz kompleksowych prac specjalistycznych. Ponadto, SBB ENERGY S.A. dostarcza szereg nowoczesnych technologii w obszarze oczyszczania spalin.

    GŁÓWNE OBSZARY DZIAŁAŃ:
    • Kompleksowy rozruch bloków energetycznych, optymalizacja urządzeń oraz systemów energetycznych
    • Wielobranżowe montaże i remonty w sektorze energetycznym oraz przemyśle
    • Rozruch oraz optymalizacja stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków
    • Czyszczenie chemiczne oraz trawienie instalacji i urządzeń w sektorze energetycznym oraz przemyśle
    • Badania laboratoryjne umożliwiające opracowanie optymalnych technologii dla potrzeb realizowanych procesów chemicznego czyszczenia
    • Projektowanie, montaże i uruchomienia w branży elektrycznej, AKP i automatyki wraz z dostawą sprzętu, rozdzielnic, systemów sterowania w sektorze energetycznym oraz przemyśle
    • Modernizacja obiektów energetycznych i przemysłowych w zakresie technologii odsiarczania spalin i usuwania innych kwaśnych składników gazowych, odazotowania spalin, redukcji emisji rtęci
    • Konwersja kotłów opalanych węglem na biomasę oraz na gaz

    Ponadto SBB ENERGY S.A. rozwija nowe obszary działalności wprowadzając szereg rozwiązań technologicznych ukierunkowanych na dekarbonizację przemysłu oraz rozwój energetyki rozproszonej.
    W swoim portfolio usług oferuje systemy produkcji, magazynowania i przetwarzania zielonego wodoru jak i bateryjne magazyny energii w połączeniu z farmami PV oraz magazyny ciepła.

    KLIENCI
    Dostawcy urządzeń i firmy montażowe działające w energetyce i przemyśle, elektrownie zawodowe i przemysłowe,  elektrociepłownie i kotłownie komunalne, zakłady przemysłowe, pracownie projektowe obsługujące przemysł i energetykę.

    CERTYFIKATY
    ISO 9001, SCC**2021, ISO 3834-2, PN-EN 1090-1

    www.sbbenergy.pl

    Współpraca

    Kancelaria Radcy Prawnego Łukasz Wędziński

    Kancelaria Radcy Prawnego Łukasz Wędziński oferuje specjalistyczne doradztwo przede wszystkim w zakresie prawa energetycznego i prawa ochrony środowiska. Ponadto, Kancelaria doradza w zakresie prawa budowlanego, prawa konkurencji oraz zamówień publicznych.

    Wybrane obszary działania:

    • Pomoc prawna w zakresie regulacji dotyczących szeroko pojętego rynku paliw gazowych (gaz ziemny, LNG, wodór, biogaz i biometan i inne)
    • Doradztwo dla podmiotów działających w obszarze odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika, energetyka wiatrowa, biogazownie, energetyka wodna)
    • Pomoc prawna dla przedsiębiorstw ciepłowniczych, szczególnie w kwestiach związanych z odnawialnymi źródłami energii w ciepłownictwie
    • Doradztwo w zakresie regulacji dotyczących elektroenergetyki, efektywności energetycznej i kogeneracji oraz paliw ciekłych
    • Reprezentowanie klientów przed organami administracji, w tym przed Prezesem URE oraz sądami administracyjnymi i powszechnymi, szczególnie w sprawach związanych z energetyką i ochroną środowiska
    • Pomoc prawna w zakresie prawa budowlanego i zagospodarowania przestrzennego, w tym w szczególności obsługa procesów inwestycyjnych związanych z energetyką
    • Doradztwo dla przedsiębiorstw działających w branży energetycznej w zakresie szeroko pojętego prawa ochrony środowiska, w tym regulacje dotyczące ochrony przyrody, gospodarowania odpadami, handlu uprawnieniami do emisji oraz prawa wodnego
    • Doradztwo dla przedsiębiorstw energetycznych w kwestiach dotyczących prawa konkurencji, pomocy publicznej i ochrony konsumentów
    • Prowadzenie szkoleń z zakresu prawa energetycznego

    Klienci

    Kancelarii zapewnia pomoc prawną przede wszystkim przedsiębiorcom prowadzących działalność w branży energetycznej (operatorzy systemów gazowych i elektroenergetycznych, spółki obrotu paliwami gazowymi i energią elektryczną, przedsiębiorstwa ciepłownicze, wytwórcy energii i paliw, odbiorcy energochłonni).

    Strona internetowa

    www.wedzinskilegal.pl

    Współpraca

    Izostal S.A.

    Izostal S.A. jest największym producentem izolacji antykorozyjnych w tej części Europy. Jesteśmy wiodącym dostawcą rur w izolacji dla sektora gazowniczego w Polsce i pozostałych krajach Europy Środkowo – Wschodniej. Dostarczamy rury dla przemysłu paliwowego, ciepłownictwa, wodociągów i kanalizacji. Dla kompleksowej obsługi naszych klientów, Spółka Izostal S.A. zajmuje się dystrybucją rur stalowych, łuków indukcyjnych, wyrobów hutniczych, rur w powłoce specjalnej do przewiertów HDD i Direct Pipe jak również z specjalnymi powłokami wewnętrznymi PUR do wody.

    W ramach prac badawczo – rozwojowych związanych transformacją energetyczną, Izostal S.A. przeprowadził szereg procesów badawczych dotyczących możliwości przesyłania wodoru rurami stalowymi oraz wpływu wodoru na stal oraz powłoki antykorozyjne. W efekcie tych prac, Spółka uzyskała certyfikat TUV Thuringen dla rur stalowych będących w ofercie Izostal S.A., potwierdzający możliwość ich stosowania do transportu wodoru, zgodnie z wytycznymi technicznymi Izby Gospodarczej Gazownictwa nr WT-IGG-4501:2023.

    Izostal S.A. oferuje także powłoki wewnętrzne rur stalowych, które są odporne na wodór, przy zachowaniu ich pełnej funkcjonalności. Cechy te zostały potwierdzone wynikami badań,   przeprowadzonymi w niezależnym laboratorium badawczym.

    Współpraca

    go&management GmbH S.K.

    Misją go&management jest profesjonalnie kreowanie procesów zarządzania złożonymi projektami inwestycyjnymi. Stanowimy efektywne połączenie wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu i implementacji projektów przemysłowych ze świeżym spojrzeniem na innowacje i rozwój. Naszą kadrę tworzą wysokiej klasy specjaliści z zakresu zarządzania i technologii.
    W 2021 roku go&management rozpoczęło współpracę z Hexagon Purus Weeze GmbH jako przedstawiciel na polskim rynku. Wspólnie dostarczamy rozwiązania techniczne w zakresie magazynowania i logistyki wodoru dla transportu lądowego (LDV, HDV, pociągi), morskiego, powietrznego, a także szeroko pojętego przemysłu (magazyny stacjonarne, kontenery transportowe, systemy do tankowania). Hexagon Purus jest liderem kluczowych technologii dla mobilności zeroemisyjnej, w tym kompozytowych zbiorników wysokociśnieniowych typu IV. Nasza firma zajmuje się również rejestracją oraz serwisem urządzeń firmy Hexagon Purus w Polsce.

    Współpraca

    Atutor Integracja Cyfrowa

    Firma ATUTOR Integracja Cyfrowa powstała w 2000 roku.

    Specjalizujemy się w optymalizacji procesów dotyczących dokumentacji.

    Nasze rozwiązania dostosowujemy do specyfiki, potrzeb i wymagań Klienta. Nasze systemy są modułowe dlatego Klient dostaje to czego potrzebuje w konkretnym momencie.

    Dostarczamy kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania dokumentacją techniczną jak również dokumentacją w skali całego przedsiębiorstwa. Dostarczamy również najlepszych biznesowych rozwiązań IT dla zarządzania procesem sprzedaży w celu optymalizacji procesów biznesowych w firmie.

    Nasi pracownicy to kadra doskonałych specjalistów, radzących sobie z każdym zadaniem. Aby sprostać Państwa oczekiwaniom oraz wymogom współczesnego biznesu stale rozwijamy siebie i swoją firmę poprzez liczne szkolenia orazdziałalność badawczo-rozwojową.

    Współpraca

    A-RES sp. z o. o.

    A-RES jest wyspecjalizowanym butikiem doradztwa finansowego, transakcyjnego i strategicznego dla Energetyki i Infrastruktury. Jednym z założycieli jest Artur Wronkowski, były Wice-Dyrektor z jednej z firm z tzw. Wielkiej Czwórki. A-RES realizuje projekty w 4 obszarach:

    1. Doradztwo M&A(zakup i sprzedaż) i pozyskania inwestora
    2. Pozyskiwanie finansowania(Dług, kapitał własny, dotacje itp.)
    3. Doradztwo Offtake & PPA / cPPA
    4. Doradztwo finansowe i biznesowe(modelowanie finansowe, wyceny, analizy inwestycyjne, opłacalności, biznesplany, studia wykonalności, analizy rynku, tworzenie strategii.

    Zespół zrealizował 2 projekty analityczne w obszarze wodoru, w tym model finansowy i biznesplan.

    Współpraca

    H2 ENERGY Sp. z o.o.

    H2 Energy – HUB – Wielkoskalowa fabryka zielonego wodoru z OZE

    Spółka H2 Energy realizuje największy w Polsce i jeden z największych w Europie HUB do produkcji zielonego wodoru w oparciu o wielkopowierzchniowe farmy fotowoltaiczne oraz turbiny wiatrowe.

    Ten ambitny projekt realizowany jest w woj. Lubuskim i swym zasięgiem obejmuje obszar ponad 2 tys. hektarów (do których spółka posiada tytuł prawny), a jego zakres obejmuje, przygotowanie, zaprojektowanie i budowę:

    • odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy ponad 2 GW, w tym farm PV i turbin wiatrowych.
    • instalacji do produkcji 90 tys. t/r ekologicznego, zielonego wodoru z możliwością budowy mocy elektrolizera nawet do 1 GW,
    • tłoczni i w zależności od potrzeb gazociągu/dedykowanego wodorociągu/wysokiego ciśnienia,
    • magazynów wodoru i energii elektrycznej z potencjałem systemowych usług regulacyjnych,
    • bocznicy kolejowej wraz z intermodalnym terminalem przeładunkowym.

    Inwestycja H2 Energy jest bardzo dobrze zlokalizowana w gminie Górzyca, w powiecie słubickim,
    a kluczowe aspekty lokalizacji głównej działki z przeznaczeniem pod produkcję zielonego wodoru to:

    [x] Przez działkę przebiega linia kolejowa nr 273 (tzw. magistrala nadodrzańska). Linia ta jest objęta Umową europejską o głównych międzynarodowych liniach kolejowych (AGC), a także stanowi element Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T).

    W ramach realizowanej inwestycji wykorzystane zostanie strategiczne położenie nieruchomości w celu uruchomienia bocznicy kolejowej wraz z Intermodalnym Terminalem Przeładunkowym.

    [x] Przez działkę przebiega również największy w Polsce (o średnicy 1,4 metra) tranzytowy gazociąg Jamał-Europa. Należy zwrócić uwagę, 85% istniejącej infrastruktury gazociągowej w UE ma być przystosowana do transportu zielonego wodoru.

    [x]  Inwestycja będzie zrealizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Niemiec – największego w Europie konsumenta wodoru (4 km od granicy, 25 km od przejścia granicznego Słubice/Frankfurt n. Odrą13)

    Etapy planowanej Inwestycji:  I etap: rok 2028

    200 MW mocy elektrolizera; Produkcja: 23 tys. ton H2 rocznie /650 MW mocy OZE (mix PV & WF)

                                                          II etap: rok 2030
    600-1000 MW
    moc elektroliz.; możliwa produkcja: 70 -90 tys.t/r. /2,3 GW mocy OZE (mix PV & WF)

    Oferujemy technologię przyszłości

    Mając na względzie zalety i ogromny potencjał wodoru jako paliwa przyszłości oraz wykorzystując pozytywne nastawienia, a także sprzyjający klimat dla rozwoju technologii wodorowych w Europie i na świecie H2 Energy aktywnie rozwija ten ambitny projekt budowy HUBu wodorowego. Spółka prowadzi szereg działań merytorycznych i badawczych związanych z wytwarzaniem, gromadzeniem, transportem i wykorzystaniem czystego wodoru, korzystając z wiedzy i doświadczeń naukowców między innymi
    z Akademii Górniczo-Hutniczej – podpisana umowa o współpracy, możliwość wsparcia naukowego.
    Jesteśmy członkiem European Clean Hydrogen Alliance oraz Klastra Technologii Wodorowych

    O nas:

    H2 Energy Sp. z o.o. jest częścią polskiej grupy kapitałowej WESTA Investments.
    To nowoczesne przedsiębiorstwo z małopolskim rodowodem, wieloletnim doświadczeniem, długą listą zadowolonych partnerów i udokumentowanymi sukcesami na rynku nieruchomości i inwestycji kapitałowych.
    Nasze doświadczenie to Wasz sukces. Zespół H2 Energy to profesjonaliści. Wszystkie etapy realizacji w naszym wykonaniu przebiegają zawsze sprawnie i bez zakłóceń. A nasi fachowcy dbają o każdy aspekt współpracy i rozwoju projektu.

    W mediach:

    https://www.pb.pl/powstanie-najwiekszy-w-polsce-hub-produkcji-zielonego-wodoru-1189928

    https://www.gramwzielone.pl/woddor/108501/w-zachodniej-polsce-powstanie-potezny-hub-energetyczny

    https://lci-lubuskie.pl/2023/11/17/czy-lubuskie-zostanie-wodorowa-dolina/

    Współpraca

    HydrogenTech

    HydrogenTech sp. z o.o. to polska firma badawczo-rozwojowa zlokalizowana w Krakowie. HydrogenTech koncentruje się na rozwoju i produkcji stosów stałotlenkowych ogniw paliwowych. Nasz zespół złożony jest z inżynierów i naukowców z rozległym doświadczeniem w technologii wodorowej, a także budowie i integracji systemów współpracujących z ogniwami paliwowymi .

    Nasza kluczowa przewaga technologiczna to wykorzystanie średniotemperaturowych (o temperaturze roboczej 700 °C) stałotlenkowych ogniw paliwowych wytwarzanych według opatentowanej technologii ogniw dwustronnych (DFC). Ogniwa DFC charakteryzują się w pełni ceramiczną konstrukcją z symetrycznie rozłożonymi warstwami aktywnymi po obu stronach ogniwa, co zmniejsza naprężenia w strukturze i dwukrotnie zwiększa aktywną powierzchnię ogniwa. Kanały rozprowadzające paliwo są zintegrowane z wewnętrznym suportem ogniwa. Elastyczność paliwowa ogniw DFC umożliwia ich zasilanie nie tylko czystym wodorem, ale także mieszaniną wodór – azot czy metanem w mieszaninie z parą wodną. Odwracalność trybu pracy ogniw DFC umożliwia pracę w trybie ogniwa paliwowego (produkcja energii elektrycznej) oraz w trybie elektrolizera pary wodnej (produkcja wodoru).

    Posiadamy aparaturę, urządzenia i doświadczenie umożliwiające produkcję kompletnych ogniw paliwowych, rozpoczynając proces od proszków ceramicznych. Dodatkowo, HydrogenTech posiada aparaturę do testowania pojedynczych ogniw i stosów ogniw paliwowych pozwalającą na charakteryzowanie pracy zarówno w trybie elektrolizy jak i generowania energii elektrycznej.

    Po więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej

    www.hydrogentech.pl

    Współpraca

    Forum Energii

    Współpraca

    Urząd Dozoru Technicznego

    Współpraca

    Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

    Współpraca

    Politechnika Krakowska

    Patronat Medialny

    WysokieNapiecie.pl

    Patronat Medialny

    GramwZielone.pl

    Patronat Medialny

    TerazŚrodowisko.pl

    Patronat Medialny

    ecieplo.pl

    Patronat Medialny

    www.ecoekonomia.pl

    www.ecoekonomia.pl to portal o najważniejszych dla planety i gospodarki sprawach. Głównym założeniem wydawców jest informowanie o tematach ekologicznych mających wpływ na codzienne życie, biznes oraz finanse.

    Ekologia to nie tylko lepsza jakość i nowoczesny styl życiaTo przede wszystkim biznes! Możliwość korzystnego jej wprowadzenia widzimy na każdym kroku. W domu, w biurze, w fabryce, na bazarku i polu. Wierzymy, że szybciej i efektywniej pomożemy planecie, jeśli sprawami eko zainteresują się wszyscy. Nie tylko podczas segregacji odpadów, ale także robienia zakupów, prowadzenia biura czy produkcji ubrań.

    Ekologia jest ekonomiczna – to nie frazes, to fakt! Zmianę sposobu postępowania wymuszają na nas nie tylko rosnące ceny tzw. „nieekologicznych” zachowań, jak na przykład brak segregacji śmieci. Ekologia stała się element filozofii firm, ich strategii lub po prostu sposobem prowadzenia działalności. Po to aby wspierać wszelkie działania powstał portal o ekologii.

    Patronat Medialny

    srodowisko.pl

    Patronat Medialny

    HydrogenPOLSKA.biz

    HydrogenPOLSKA.biz – Portal informacyjny założony w 2024 r. Redakcja zapewnia najnowsze informacje na temat rozwijającego się rynku wodoru w Polsce. Opisuje także rozwijającą się gospodarkę wodorową w regionie Morza Bałtyckiego. Wydawca: BLUEGREEN Content Studio.

    Patronat Medialny

    Polska Ekologia

    Od ponad 25 lat jesteśmy obecni na rynku ochrony środowiska w Polsce. Wydajemy katalog „Polska Ekologia”, zawierający informacje na temat firm i instytucji działających na tym rynku w naszym kraju. Katalog dostępny jest również w wersji internetowej ( www.polskekologia.pl ). Jesteśmy również właścicielem portalu PolskaEkologia24.pl dofinansowanego ze środków UE. Na portalu szczegółowo prezentowane są walory m.in. parków krajobrazowych w całym kraju, promujemy zielone technologie oraz racjonalną gospodarkę odpadami.

    Przez ponad dziesięć lat współpracowaliśmy z ministerstwem Przemysłu i Handlu Prowincji Quebec w Kanadzie. Współorganizowaliśmy pobyt polskich delegacji na targach ochrony środowiska w Kanadzie i spotkania handlowe dla firm kanadyjskich na terenie naszego kraju. W dalszym ciągu współpracujemy z Ambasadą Kanady w Warszawie.

     Jesteśmy inicjatorem wydarzeń edukacyjnych w formie tradycyjnej szkolnej i pozaszkolnej edukacji ekologicznej, jak i wydarzeń o charakterze popularnym: festynów, gier miejskich, pikników, wydarzeń kulturowych. Polska Ekologia jest wydawcą serii specjalistycznych przewodników popularnonaukowych: nr 1. Ptaki Wielkopolski, nr 2. Drzewa Wielkopolski; Mała Retencja w krajobrazie Wielkopolski. Obecnie przygotowujemy przewodnik związany z retencją w miastach. Wszystkie publikacje połączone są poprzez kody QR z edukacyjną aplikacją mobilną EkoWielkopolska, której Polska Ekologia jest właścicielem.

    Ponadto współorganizujemy Festiwal Culture for Climate. Na terenie Poznania i miast województwa wielkopolskiego organizujemy projekcje filmów, spotkania z reżyserami, animacje teatralne i warsztaty.

    Patronat Medialny

    zielonyrozwoj.pl

    Patronat Medialny

    offshorewindpoland.pl

    Wybierz pakiet

    UDZIAŁ STACJONARNY + WYSTĄPIENIE

    7 790 PLN+VAT WYPRZEDANE!
    • Udział w 2 dniach wydarzenia
    • Dostęp do materiałów pokonferencyjnych w formie elektronicznej
    • Zaświadczenie o udziale w formie elektronicznej
    • Logo Twojej firmy wśród Partnerów wydarzenia
    • Informacja o Twojej firmie w katalogu elektronicznym
    • 20 minutowe wystąpienie z prezentacją firmy/usług
    • Informacja o wystąpieniu na social mediach pm.eu oraz w newsletterze
    Kup bilet

    UDZIAŁ STACJONARNY + ROLL-UP + LOGO

    4 790 PLN+VAT WYPRZEDANE!
    • Udział w 2 dniach wydarzenia
    • Dostęp do materiałów pokonferencyjnych w formie elektronicznej
    • Zaświadczenie o udziale w formie elektronicznej
    • Logo Twojej firmy wśród Partnerów wydarzenia
    • Informacja o Twojej firmie w katalogu elektronicznym
    • Roll-up w sali konferencyjnej
    • Informacja o współpracy na social mediach pm.eu
    Kup bilet

    UDZIAŁ STACJONARNY + LOGO

    3 290 PLN+VAT WYPRZEDANE!
    • Udział w 2 dniach wydarzenia
    • Dostęp do materiałów pokonferencyjnych w formie elektronicznej
    • Zaświadczenie o udziale w formie elektronicznej
    • Logo Twojej firmy wśród Partnerów wydarzenia
    • Informacja o Twojej firmie w katalogu elektronicznym
    • Informacja o współpracy na social mediach pm.eu
    Kup bilet

    UDZIAŁ STACJONARNY

    2 790 PLN+VAT WYPRZEDANE!
    • Udział w 2 dniach wydarzenia
    • Dostęp do materiałów pokonferencyjnych w formie elektronicznej
    • Zaświadczenie o udziale w formie elektronicznej
    Kup bilet
    location

     

    Kraków *

     

    *Po rejestracji uczestnicy otrzymują szczegóły dotyczące lokalizacji
    i wskazówki do rezerwacji noclegu.

    Pytania❓ Zapraszamy do kontaktu:

      Co jeszcze organizujemy❓

      jolanta.szczepaniak@powermeetings.eu, renata.kaluzna@powermeetings.eu Kongres Wodoru – projekty biznesowe i finansowanie

      Jesteś zainteresowany udziałem w Kongresie Wodoru?
      Chcesz wiedzieć więcej zanim spotkasz się z nami na kolejnej edycji❓
      Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗

      Do usłyszenia, Renata Kałużna, powermeetings.eu




        * pola wymagane