Firmy lekceważą obowiązek przeprowadzenia audytu energetycznego

Jak czytamy w dzisiejszym „Dzienniku Gazecie Prawnej”, tylko 220 z 6 tys. firm złożyło do tej pory w URE potwierdzenie przeprowadzenia audytu energetycznego.
Gazeta przypomina, że zgodnie z ubiegłoroczną ustawą o efektywności energetycznej, audyty energetyczne firmy muszą przeprowadzić do końca września, a potwierdzenia ich realizacji przekazać URE do końca października. Za brak audytu grozi kara do 5 proc. przychodu osiągniętego przez firmę w poprzednim roku podatkowym.
Audyt energetyczny musi być przeprowadzony w firmach, które zatrudniają średniorocznie nie mniej niż 250 pracowników lub osiągają roczny obrót netto ze sprzedaży towarów i usług oraz operacji finansowych przekraczający 50 mln euro, a suma aktywów przekracza 43 mln euro. Może być on przeprowadzony w wersji podstawowej lub rozszerzonej. Pierwszy wskazuje możliwości poprawy efektywności energetycznej i rekomendacje potencjalnych rozwiązań. Audyt w wersji rozszerzonej zawiera rozwiązania dopasowane do specyfiki przedsiębiorstwa oraz informację o ich efektywności ekonomicznej – przypomina dalej „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zobacz również:

Sejm przyjął zmiany w ustawie o OZE, która poszerza definicję drewna energetycznego

Polska dostanie kolejne miliardy euro na energetykę z Funduszu Modernizacji

KE przyjęła strategie w sprawie integracji systemu energetycznego i wodoru

Podpisanie listu intencyjnego o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu