Energetyka kocha czyste powietrze

Polski Komitet Energii Elektrycznej rozpoczyna kampanię informacyjno-edukacyjną „Energetyka kocha czyste powietrze”. Jej celem jest zmiana postaw społecznych, oraz zwiększenie świadomości energetycznej i ekologicznej mieszkańców naszego kraju. Kampanię zainaugurowano w Warszawie 20 lutego prezentacją raportu przygotowanego przez ekspertów PKEE na temat prawdziwych przyczyn powstawania zjawiska smogu.

Smog i emisje szkodliwych substancji do atmosfery mają bezpośrednio negatywny wpływ na stan naszego zdrowia, samopoczucia, zwiększają zachorowalność na bardzo poważne choroby oraz istotnie skracają długość ludzkiego życia. Za taki stan rzeczy odpowiada przed wszystkim tak zwana niska emisja. Niestety przeciętny mieszkaniec naszego kraju, całkowicie mylnie, winą za smog obarcza przemysł i zawodową energetykę. – Najwyższy więc czas by pewne mity i stereotypy zacząć skutecznie obalać poprzez odpowiednią informację i edukację. Przygotowany przez nas raport, wskazuje faktyczne źródła emisji zanieczyszczeń wywołujących smog – mówi Tomasz Kosiński dyrektor biura PKEE i dodaje – Sektor energetyczny w Polsce przechodzi od kilkunastu lat transformację, której siłą napędową jest ochrona środowiska i klimatu oraz dbałość o ludzkie zdrowie. Polskie grupy energetyczne podejmowały i podejmują liczne działania, które mają zapobiegać i ograniczać niekorzystny wpływ sektora na środowisko naturalne – podkreśla.

Celem wszystkich działań podejmowanych przez sektor w tym zakresie jest wsparcie ogólnopolskiego programu zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju. Obejmują one – m.in. – działania informacyjno-edukacyjne,
budowanie bogatej oferty ekologicznych systemów grzewczych, wsparcie dla osób decydujących się na wymianę starych pieców oraz współpracę z samorządami. Jednym z elementów szerokiego wachlarza działań podejmowanych przez polskie spółki energetyczne w walce ze zjawiskiem smogu są wprowadzone na początku tego roku taryfy antysmogowe.

W ramach kampanii „Energetyka kocha czyste powietrze” PKEE przygotuje i przeprowadzi m.in. cykl debat skierowanych do społeczności lokalnych w polskich miastach i miasteczkach o najwyższych wskaźnikach zanieczyszczenia powietrza.

– Chcemy zaangażować ekspertów, lokalne autorytety, a także przedstawicieli samorządów we wspólną debatę na temat tego, jak dbać o czyste powietrze. Będziemy zachęcać do korzystania z szerokiego wachlarza ofert przygotowanych przez sektor, podkreślając przy tym znaczenie ciepła systemowego – pochodzącego z elektrociepłowni i ciepłowni oraz ogrzewania elektrycznego – jako jednych z najlepszych rozwiązań proekologicznych. Będziemy lobbować za rozwojem energetyki i ciepłownictwa z myślą o ochronie powietrza – podsumowuje Kosiński.

 

Źródło: http://www.pkee.pl/pl,aktualnosci,4,aktualnosci,1,energetyka-kocha-czyste-powietrze-informacja-prasowa-o-inauguracji-kampanii-informacyjnoedukacyjnej-pkee,295

Zobacz również:

NFOŚiGW krajowym operatorem Funduszu Modernizacyjnego

Wytwarzanie energii z małych instalacji OZE w 2020 – raport Prezesa URE

PSE i płatnicy opłaty mocowej muszą złożyć Prezesowi URE informacje dotyczące pobieranej od odbiorców końcowych opłaty mocowej

URE: Aukcja na premię kogeneracyjną w czerwcu 2021

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu