Enea wróciła do planu modernizacji Elektrowni Połaniec

Grupa Enea podjęła decyzję o kontynuowaniu projektu Feniks, w ramach którego w ostatnich latach zwiększono sprawność i wydłużono żywotność pięciu bloków węglowych Elektrowni Połaniec – informuje Enea, która od roku jest jej właścicielem.

– Enea wróciła do zahamowanego planu modernizacji. Grupa Enea pracuje także nad rozwiązaniami dotyczącymi najstarszego, pierwszego, bloku elektrowni, który ma przed sobą w ramach derogacji jeszcze 4-5 lat pracy – czytamy w komunikacie spółki.

Rok temu Elektrownia Połaniec stała się częścią Grupy Enea. Zakup od francuskiego koncernu Engie największej elektrowni w południowo-wschodniej części kraju zwiększył potencjał wytwórczy Enei, w tym zielonej energii produkowanej z jednego z największych na świecie bloków biomasowych.

– Ostatni rok był dla Grupy Enea okresem dynamicznego rozwoju. Dzięki akwizycji Elektrowni Połaniec i nowemu blokowi Elektrowni Kozienice dysponujemy dziś 6,2 GW zainstalowanej mocy. Przez ostatni rok Enea Elektrownia Połaniec stała się ważnym ogniwem naszej Grupy. Dzięki postępującemu procesowi integracji możemy wykorzystywać potencjał obszaru wydobywczo-wytwórczego Kozienice-Bogdanka-Połaniec i z powodzeniem realizować naszą Strategię. Przewidujemy dalszy rozwój elektrowni, między innymi z wykorzystaniem nowych technologii, takich jak wytwarzanie energii elektrycznej w oparciu o paliwo RDF – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei.

Enea zapowiada też, że jej moce wytwórcze zostaną dostosowane do wymogów środowiskowych dyrektywy BAT. Szacunkowo inwestycje na ten cel do 2023 r. mogą sięgnąć ok. 350 mln zł.

 

Enea jest Partnerem Strategicznym VII Forum Biomasy i Czystej Energii powermeetings.eu.

Drugiego dnia Forum zapraszamy do zwiedzania „Zielonego Bloku” w Elektrowni Połaniec – największego na świecie bloku energetycznego w 100% opalanego biomasą

Więcej na ten temat: https://powermeetings.eu/konferencja/forum-biomasy/

 

 

Więcej na ten temat Enea: https://media.enea.pl/pr/386588/rok-elektrowni-polaniec-w-grupie-enea

 

Zobacz również:

W Ełku, Lęborku i Koszalinie ciepło będzie produkowane z biomasy

Projekt Polskiej Strategii Wodorowej opublikowany

Zielone światło dla rozwoju magazynów energii w Polsce

Ustawa offshore przyjęta przez Senat

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu