Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cieszącego się dużym zainteresowaniem seminarium:

 

MAGAZYNY ENERGII

– usługi regulacyjne, rynek mocy, OZE, proces inwestycyjny, finansowanie

7 marca 2024 I Warszawa & online

 

Lokalizacja 📱💻🖥? Szkolenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Warszawie oraz online, zatem można wziąć udział z każdego dowolnego miejsca na świecie 📍, w którym mają Państwo dostęp do internetu 🌍

Zapraszam do udziału! Szczegóły poniżej ⤵⤵⤵

Renata Kalużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu

Prowadzący

Sara Radzicka-Tolwaj

Sara Radzicka-Tolwaj

Senior Associate w praktyce Energy & Utilities kancelarii Bird & Bird.

Sara Radzicka-Tolwaj

Sara Radzicka-Tolwaj

Senior Associate w praktyce Energy & Utilities kancelarii Bird & Bird.

Od 2016 roku doradza podmiotom z sektora energetyki i gazownictwa w kwestiach regulacyjnych. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie energetycznym.

Ma doświadczenie w prowadzeniu projektów wymagających złożonej analizy, w tym z obszaru rynku mocy, unbundlingu, odnawialnych źródeł energii oraz prawa unijnego.

Doradza na rzecz podmiotów zajmujących się dystrybucją energii elektrycznej m.in. w zakresie wydawania warunków przyłączenia, wypełniania obowiązków ustawowych przez OSD oraz obowiązków sprawozdawczych wobec Prezesa URE.

Bierze czynny udział w sporządzaniu i opiniowaniu umów dla podmiotów z branży elektroenergetycznej i gazowej. Przygotowuje m.in. propozycje zmian legislacyjnych dla największych spółek elektroenergetycznych w kraju. Przeprowadza badania due diligence projektów fotowoltaicznych i wiatrowych. Wspiera podmioty zainteresowane wejściem na rynek magazynowania energii czy wytwarzania biometanu.

Klienci cenią sobie jej pragmatyczne podejście do proponowanych rozwiązań, które uwzględnia zarówno specyfikę ich biznesu, jak również branży, w której działają.

Wojciech Korga

Wojciech Korga

Senior Associate w praktyce Energy & Utilities kancelarii Bird & Bird

Wojciech Korga

Wojciech Korga

Senior Associate w praktyce Energy & Utilities kancelarii Bird & Bird

Doradza klientom od 2013 roku. Jest radcą prawnym z ponad ośmioletnim doświadczeniem w obsłudze firm z branży energetycznej, w tym jednej z największych spółek energetycznych w Polsce oraz naczelnego organu administracji publicznej.

Specjalizuje się w doradztwie prawno-regulacyjnym z obszarów prawa energetycznego, handlu i dystrybucji energii elektrycznej, tworzenia i utrzymywania zapasów obowiązkowych paliw ciekłych. Posiada wieloletnie doświadczenie w udzielaniu wsparcia prawnego przy realizacji liniowych inwestycji elektroenergetycznych o istotnym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego. Brał udział w tworzeniu aktów prawnych kształtujących prawa i obowiązki przedsiębiorców z branży energetycznej i paliwowej.

Zajmował się analizą środowiska prawnego w zakresie praw przedsiębiorców paliwowych w kontekście prowadzonych w oparciu o przepisy Traktatu Karty Energetycznej postępowań arbitrażowych.

Tomasz Chabrzyk

Tomasz Chabrzyk

Associate w praktyce Energy & Utilities kancelarii Bird & Bird

Tomasz Chabrzyk

Tomasz Chabrzyk

Associate w praktyce Energy & Utilities kancelarii Bird & Bird

Doradza klientom od 2016 r. Ma szerokie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej klientów z sektorów regulowanych.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem energetycznym, ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Wspiera polskich i międzynarodowych klientów zakresie zielonej transformacji gospodarki. Jego szczególny obszar specjalizacji stanowią regulacje związane z dekarbonizacją i emisjami (system EU ETS, CBAM, różne formy podatków węglowych).

Wspierał polskich i międzynarodowych klientów w określeniu wpływu wejścia w życie kluczowych inicjatyw wynikających z pakietu Fit for 55, w szczególności w zakresie rozporządzenia ustanawiającego CBAM oraz reformy systemu EU ETS. Uczestniczył w wielu projektach związanych z doradztwem w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

Ma doświadczenie w doradztwie przy projektach infrastrukturalnych. Brał udział w postępowaniach związanych z budową fabryki dla światowego lidera z branży elektromobilności. Doradzał także dużej organizacji branżowej w formułowaniu opinii i postulatów w procesie stanowienia prawa. Posiada doświadczenie w doradztwie regulacyjnym.

Przed dołączeniem do Bird & Bird, zdobywał doświadczenie zawodowe w kancelarii związanej z tzw. „Wielką Czwórką”.

Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Pracuje w języku polskim i angielskim.

Paulina Walczak

Paulina Walczak

Doradca ds. finansowania inwestycji
Metropolis Doradztwo Gospodarcze

Paulina Walczak

Paulina Walczak

Doradca ds. finansowania inwestycji
Metropolis Doradztwo Gospodarcze

Partnerzy

Współorganizator

Industry-Events.eu

Współorganizator

powermeetings.eu

Partner Merytoryczny

Bird & Bird

Bird & Bird jest międzynarodową kancelarią prawną posiadającą 30 biur w 21 krajach świata. Polskie biuro Bird & Bird reprezentuje blisko 100 prawników o szerokim zakresie specjalizacji, obejmującym m.in.: prawo energetyczne, nieruchomości, fuzje i przejęcia, venture capital, prawo handlowe, prawo bankowe i ubezpieczeń prawo nowych technologii, prawo pracy, prawo własność intelektualną i znaki towarowe, postępowania sądowe i arbitrażowe czy ochrony konkurencji. Nasze doświadczenie doceniają klienci, jak i prestiżowe rankingi takie jak Chambers Europe, Legal 500 czy IFLR1000. Pracujemy dla spółek z wielu sektorów gospodarki, w tym branży energetycznej, nieruchomościowej czy finansowej. Doradzamy w zakresie corporate governance i compliance, nowych regulacji, w tym RODO, MIFID II i PSD2, przeprowadzamy audyty dokumentów korporacyjnych i przetwarzania danych, doradzamy w zakresie best practice dla zarządów i rad nadzorczych.

Partner Merytoryczny

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze jest jedną z wiodących na rynku polskim firm zajmujących się pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania.

Założone w styczniu 2005 r. przedsiębiorstwo korzysta z wiedzy i doświadczenia 25 ekspertów z dziedziny ekonomii, finansów, prawa, podatków oraz ochrony środowiska, w tym ekspertów powołanych do oceny wniosków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Infrastruktura i Środowisko.

Wynikiem wieloletniej działalności i sukcesów w pozyskiwaniu dofinansowania jest współpraca z licznymi organizacjami i przedsiębiorstwami a także instytutami naukowymi. Współpraca ta wspomaga nasze działania i zwiększa naszą skuteczność.

Prowadzimy procesy inwestycyjne od pomysłu aż po rozliczenie. Naszym celem jest maksymalizacja uzyskanego dofinansowania przy najmniejszym możliwym ryzyku. Bierzemy na siebie ciężar obsługi projektu pod kątem dofinansowania po to, by nasi Klienci mogli się skupić na rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Wysoka skuteczność naszych działań oraz wartość pozyskanych dotacji, a także zaufanie, jakim darzą nas nasi stali Klienci, stawia naszą firmę w czołówce rankingów wg Forbes, Funduszy Europejskich czy Warsaw Business Journal, w których nie ustępujemy firmom z zagranicznym kapitałem.

Patronat Medialny

GramwZielone.pl
location

Seminarium odbędzie się hybrydowo:

stacjonarnie w Warszawie

oraz 

@online

Pytania❓ Zapraszamy do kontaktu

Co jeszcze organizujemy ❓

 

 

jolanta.szczepaniak@powermeetings.eu, renata.kaluzna@powermeetings.eu Magazyny energii marzec 2024

Jesteś zainteresowany tematem magazynów energii❓
Chcesz wiedzieć więcej zanim dołączysz do uczestników seminarium❓

Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗

Do usłyszenia, Jola Szczepaniak, powermeetings.eu
    * pola wymagane