Skanska otworzyła biurowiec dla ABB

Skanska oficjalnie otworzyła biurowiec Axis nieopodal Ronda Mogilskiego w Krakowie, który w całości na swoje centrum operacyjne wynajęło ABB.

Oferujący 20 tys. mkw. elastycznej przestrzeni biurowej Axis na długo przed oddaniem do użytku zyskał głównego najemcę ABB. Dzięki odpowiednio wcześnie rozpoczętej współpracy budynek został już na etapie projektowania dostosowany do potrzeb globalnego lidera technologii energetyki i automatyki.

– Cieszę się, że firma Skanska, podobnie jak i ABB, przykłada szczególną wagę do rozwiązań innowacyjnych i ograniczających negatywny wpływ na środowisko. W budynku biurowym Axis zainstalowano inteligentne systemy zasilania i automatyki budynków naszej firmy. Dodajmy do tego infrastrukturę na najwyższym poziomie i pracę w komfortowych warunkach, w przestrzeni zaaranżowanej zgodnie z naszą strategią Workplace 2020 – to wszystko sprzyja rozwojowi talentów i konsolidacji zespołów, które odegrają kluczową rolę w globalnym rozwoju naszej organizacji. Dlatego też uważam, że zlokalizowanie Globalnego Centrum Usług Wspólnych ABB właśnie tutaj, było bardzo dobrą decyzją – powiedział Paweł Łojszczyk, dyrektor zarządzający ABB w Polsce.

Sukces budynku potwierdza również jego szybka sprzedaż funduszowi Niam. Do portfolio inwestora Axis trafiło w pakiecie z trzema innymi obiektami biurowymi Skanska znajdującymi się na rynkach regionalnych.

Axis to drugi budynek biurowy, po Kapelance 42 zrealizowany przez Skanska Property Poland w Krakowie. Liczący 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne obiekt został zaprojektowany w estetyce skandynawskiej architektury. Pracownicy znajdą tutaj także szatnie z prysznicami dla rowerzystów oraz punkty do ładowania aut elektrycznych. W ogólnodostępnym hallu budynku nie zabrakło również kawiarni i punktów usługowych.

Autorem projektu jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

Źródło: http://www.skanska.pl/pl/Media/Wywietl-komunikat/?nid=ASLtjCE7

Foto: materiały prasowe Skanska

Zobacz również:

🐣 Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych🐇❗

Co to jest Audyt Efektywności Energetycznej i Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa?

Jakich cen energii się spodziewać?

9.11.2020 rusza nabór na dofinansowanie budowy instalacji do produkcji paliwa z biomasy rolnej i leśnej w postaci pelletu

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu