Wielkie przejęcie na polskim rynku energii

Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. wczoraj poinformował, że PGE oraz spółki EDF International SAS i EDF Investment II B.V. podpisały wstępna umowę dotyczącą sprzedaży aktywów EDF w Polsce.

Z transakcji przejęcia polskich aktywów EDF wycofały się inne polskie, państwowe koncerny energetyczne. Natomiast PGE, wcześniej deklarująca udział na poziomie 60 proc. w transakcji realizowanej wraz z partnerami biznesowymi, którzy ostatecznie z niej zrezygnowali, występuje teraz jako jedyny oferent i zobowiązała się do samodzielnego nabycia aktywów EDF w Polsce.

Aktywa francuskiego koncernu w naszym kraju obejmują wszystkie akcji EDF w spółce EDF Polska S.A., do której należą m.in. 4 elektrociepłownie w Krakowie, Gdańsku, Gdyni i Toruniu oraz sieć dystrybucjna ciepła w Toruniu, a także elektrownia Rybnik.

Umowa zakłada również nabycie wszystkich akcji EDF w ZEC „Kogeneracja” S.A., która jest właścicielem 4 elektrociepłowni we Wrocławiu, Zielonej Górze, Czechnicy i Zawidawiu oraz sieci dystrybucji ciepła w Zielonej Górze, Siechnicach i Zawidawiu.

Warunki zawartego porozumienia dają EDF opcję do wezwania PGE do podpisania umowy sprzedaży akcji wskazanych wyżej aktywów, przy spełnieniu pewnych warunków, w tym uzyskaniu zgód korporacyjnych EDF na transakcję sprzedaży.

Umowa sprzedaży akcji może zostać zawarta w terminie do 26 lipca 2017 br.

Zobacz również:

Ciepłownictwo: Prezes URE zmienia model regulacyjny dla ciepłownictwa by wspierać inwestycje i transformację sektora

Nowe perspektywy rozwoju rynków energii

Przewodnika CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy

ACER opublikowała zaktualizowane wytyczne dotyczące obszaru REMIT

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Jolanta Szczepaniak
Kontakt: powermeetings@powermeetings.eu