KONGRES TECHNOLOGII WODOROWYCH

- kluczowe technologie w dekarbonizacji przemysłu
Lokalizacja: GDYNIA
Dołącz do nas!

Dlaczego warto wziąć udział?

Biorąc pod uwagę rozpęd jakiego nabrało zainteresowanie potencjałem inwestycji wodorowych, biogazowych i biometanowych w polskiej gospodarce organizujemy kolejną edycję konferencji, w trakcie której stworzymy miejsce do dyskusji i wymiany doświadczeń, aby pozytywnie przyczynić się do popularyzowania wiedzy na temat technologii oraz możliwości wykorzystania tych paliw w dekarbonizacji przemysłu.

➡ Spotkasz się z przedstawicielami firm szukających i oferujących rozwiązania biznesowe

➡ Zdobędziesz lub wzbogacisz swoją wiedzę

➡ Zbudujesz nowe i utrwalisz dotychczasowe relacje biznesowe

➡ Poznasz kierunki rozwoju i najnowsze trendy

➡ Zapoznasz się ze zmianami w prawie i najnowszymi technologiami

➡ Wymienisz się doświadczeniami, bo to fantastyczna okazja, by porozmawiać z ekspertami

➡ Poznaj się z innymi przedstawicielami branży – może to początek nowej ciekawej współpracy

Kongres w liczbach

130+

Uczestników

70+

Firm

60h+

Networkingu

12h+

Wykładów i dyskusji

Co o nas mówią

Szymon Byliński

Szymon Byliński

Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Delfina Rogowska

Delfina Rogowska

Instytut Nafty i Gazu - PIB
Szymon Walkowski

Szymon Walkowski

Rafineria Gdańska
Łukasz Kosobucki

Łukasz Kosobucki

Komunikacja Miejska Rybnik



Prelegenci 🔝

Jorgo Chatzimarkakis

Jorgo Chatzimarkakis

CEO
Hydrogen Europe

Jorgo Chatzimarkakis

Jorgo Chatzimarkakis

CEO
Hydrogen Europe

Jorgo Chatzimarkakis has been working at Hydrogen Europe since 2016. He currently holds the position of CEO of the association. He previously covered roles in the planning department of the Foreign Office of Germany, at Infineon Technologies and was Member of the European Parliament (2004-2014) inter alia in the ITRE Committee (Industry, Technology, Research and Energy) where he could contribute to lay the cornerstone for the first and the second Joint Undertaking on hydrogen and fuel cells.

He was awarded Hydrogen Person of the Year at the World Hydrogen Awards 2022, “as a major player promoting hydrogen in Europe and world-wide, accelerating collaboration and industry development”.

Jorgo was born in Duisburg, Germany. He holds German and Greek nationality, and a degree in political science from the University of Bonn.

Stanisław Lamczyk

Stanisław Lamczyk

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Stanisław Lamczyk

Stanisław Lamczyk

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Stanisław Lamczyk (ur. 1957) – polski parlamentarzysta, Senator X kadencji, Poseł na Sejm V, VI, VII, VIII i obecnej X kadencji. Absolwent Wydziału Mechanicznego Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim. W 2010 r. uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swojej działalności parlamentarnej od lat związany z Komisją Infrastruktury, a obecnie również członek Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Podkomisji stałej do spraw transformacji energetycznej, odnawialnych źródeł energii i energetyki jądrowej. Jako przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Prawa Elektrycznego aktywnie działa na rzecz transformacji energetycznej opartej na odnawialnych źródłach energii. Odpowiada za pracę nad Białą Księgą Transformacji Energetycznej – kluczowym dokumentem wyznaczającym kierunki transformacji w Polsce.

Aivars Starikovs

Aivars Starikovs

Członek Zarządu
Hydrogen Europe
President
Latvian Hydrogen Association

Aivars Starikovs

Aivars Starikovs

Członek Zarządu
Hydrogen Europe
President
Latvian Hydrogen Association

Aivars Starikovs jest członkiem zarządu Hydrogen Europe. Hydrogen Europe reprezentuje europejski przemysł, stowarzyszenia krajowe i ośrodki badawcze działające w sektorze wodoru i ogniw paliwowych.

Aivars jest również członkiem zarządu Latvian Hydrogen Association i doradcą ds. energii i paliw alternatywnych prezesa Łotewskiej Akademii Nauk.

Jego obecne obowiązki obejmują: koordynację współpracy międzynarodowej, współpracę z odpowiedzialnymi ministerstwami i władzami miejskimi, opracowywanie i wdrażanie planu biznesowego infrastruktury oraz zapewnianie doskonałości w badaniach, rozwoju i zarządzaniu. Obecnie jako koordynator klastra Europy Północno-Wschodniej zajmuje się rozwojem działań w zakresie wspólnych zamówień publicznych na autobusy z ogniwami paliwowymi, co stymuluje business cases i ciągłą implementację transportu wodorowego o zerowej emisji.

Wcześniej koordynator priorytetowego Narodowego Programu Badawczego „Innowacyjne technologie pozyskiwania energii i wykorzystania niskoemisyjnego zapewnienia energii odnawialnej, środki wsparcia w celu łagodzenia degradacji środowiska i klimatu – LATENERGI” w celu oceny technologii wodorowych w zastosowaniach stacjonarnych i mobilnych na Łotwie.

Bch Physicist i MSc International Economics and Management z University of Latvia, ma doświadczenie w gazyfikacji biomasy w reaktorach termochemicznych i pirolitycznych, opublikował szereg raportów obejmujących zastosowania biomasy i gazu ziemnego w technologiach ICE, CHP i ogniw paliwowych, w tym ocenę wykonalności zakładów kogeneracji biomasy i biogazu na Łotwie i w innych krajach europejskich. Aby kontynuować rozwój zawodowy, studiuje obecnie na Łotewskim Uniwersytecie Nauk Przyrodniczych i Technologii.

Jacek Bogusławski

Jacek Bogusławski

Członek Zarządu
Województwa Wielkopolskiego
Przewodniczący
Wielkopolskiej Platformy Wodorowej

Jacek Bogusławski

Jacek Bogusławski

Członek Zarządu
Województwa Wielkopolskiego
Przewodniczący
Wielkopolskiej Platformy Wodorowej

Samorządowiec, były przedsiębiorca, miłośnik wodoru i nowoczesnych technologii.

Absolwent studiów MBA – Zarządzanie polityką energetyczną i klimatyczną oraz studiów Executive MBA dyplom akredytowany przez Apsley Business School – London. Studia magisterskie ukończone na Uniwersytecie Szczecińskim kierunek ekonomia.

Od listopada 2018 roku Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego (II kadencja), odpowiedzialny za gospodarkę, środowisko, sport i turystykę w Regionie. Od 2019 roku pełni funkcję Przewodniczącego Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, która jest platformą wymiany doświadczeń i inicjowania działań na rzecz budowy potencjału gospodarczego Wielkopolski, pozwalającego na uzyskanie statusu lidera w obszarze gospodarki związanej z wykorzystaniem technologii wodorowych.

Jest jednym z inicjatorów podpisania Deklaracji utworzenia Wielkopolskiej Doliny Wodorowej, umożliwiającej stworzenie skoordynowanego i zintegrowanego ekosystemu powiązań wspierających rozwój technologii, wiedzy, biznesu i edukacji, przyczyniającego się do dekarbonizacji gospodarki na rzecz neutralności klimatycznej, z poszanowaniem wyzwań społecznych związanych z transformacją. Odpowiada za kontakty z Wielkopolską Radą Trzydziestu (WR30) czyli przedstawicielami organizacji samorządu gospodarczego, nauki, biznesu i samorządów WW. Od września 2020 r jest członkiem Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości.
Od sierpnia 2022 roku jest członkiem Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego działającej przy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Stanisław Szultka

Stanisław Szultka

Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Stanisław Szultka

Stanisław Szultka

Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Z wykształcenia ekonomista. Ekspert w dziedzinie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw, trendów rozwoju technologii oraz polityki rozwoju. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie badań i analiz ekonomicznych, planowania strategicznego, rozwoju technologii oraz programowania i ewaluacji polityk publicznych. W wyżej wymienionym zakresie realizował projekty m.in. dla Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju, PARP, NCBiR oraz samorządów regionalnych w Polsce. Doświadczony menedżer z wieloletnią udokumentowaną historią pracy w branży think tanków. Autor lub współautor kilkudziesięciu ekspertyz i analiz z obszaru konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw oraz strategii rozwoju klastrów i regionów, regulacji prawnych i współpracy interesariuszy. Zaangażowany w rozwój regionu, w tym m.in. prace przygotowawcze projektów wodorowych dla Województwa Pomorskiego.

Jerzy Kopeć

Jerzy Kopeć

Zastępca Dyrektora Departamentu
Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki
Urząd Marszałkowski
Województwa Małopolskiego

Jerzy Kopeć

Jerzy Kopeć

Zastępca Dyrektora Departamentu
Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki
Urząd Marszałkowski
Województwa Małopolskiego

Jerzy Kopeć – Zastępca Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Nadzoruje prace związane z aktualizacją i wdrażaniem Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego 2030 oraz inteligentnych specjalizacji, w tym polityk sektorowych, takich jak rozwój łańcucha wartości w obszarze rozwoju i wykorzystania technologii wodorowych.

Koordynuje prace Regionalnej Grupy ds. Rozwoju Technologii Wodorowych. Członek Zarządu Inicjatywy Awangarda, odpowiedzialny za projekt „Zaawansowana produkcja energetyczna do zastosowań związanych z energią w trudnych warunkach”.

W trakcie swojej działalności zawodowej zdobył bogate doświadczenie jako menedżer w różnych sektorach gospodarki.

Dawid Litwin

Dawid Litwin

Wójt Gminy Potęgowo

Dawid Litwin

Dawid Litwin

Wójt Gminy Potęgowo

W latach 2010-2014 radny Rady Gminy Potęgowo. Od 2014 roku Wójt Gminy Potęgowo. Wygrywając wybory na wójta został najmłodszym wójtem w województwie pomorskim. W 2018 roku, ubiegając się o reelekcję, wygrał wybory z poparciem niemal 68-procentowym, pokonując w pierwszej turze 3 kontrkandydatów.
Magister ekonomii, absolwent Politechniki Koszalińskiej.
Członek Zarządu Związku Gmin Pomorskich oraz członek Zarządu Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej.
Od 2015 roku Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Potęgowie. W 2016 roku odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa.
W 2019 roku wyróżniony przez Kapitułę Nagrody Zielonego Feniksa „Za Osiągnięcia We Wdrażaniu Rozwiązań i Technologii Ekoenergetycznych”.
W 2020 roku podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego nagrodzony „Bursztynem Polskiej Energetyki” za działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej energetyki
W 2021 roku gmina Potęgowo zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Energetyczny Inwestor Roku” w Ogólnopolskim Konkursie na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd, organizowanym przez Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie. Kapituła konkursu składająca się z ekspertów technologii energetycznych, wskazała Gminę Potęgowo także jako v-ce lidera najbardziej innowacyjnego Energetycznie Samorządu w Polsce.
2023 rok – Gmina Potęgowo otrzymała tytuł HIT 2023 za model działania w zakresie tworzenia warunków dla rozwoju energii ze źródeł odnawialnych
W 2024 roku gmina Potęgowo zajęła I miejsce w Konkursie „Samorząd w transformacji Energetycznej”2024 . Nagrodę tą przyznawano za wybitne osiągnięcia i plany w dziedzinie rozwoju odnawialnej źródeł energii.
W 2024 roku otrzymał tytuł HIT Promocji Regionów 2024 za bezinteresowne, charytatywne działania na rzecz społeczności lokalnej oraz osobiste zaangażowanie w promocję i rozwój regionu.

Miłosz Stec

Miłosz Stec

Prezes Zarządu
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Tychy

Miłosz Stec

Miłosz Stec

Prezes Zarządu
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Tychy

Miłosz Stec – absolwent Politechniki Śląskiej, gdzie ukończył Zarządzanie i Inżynierię Produkcji.

Posiada tytuł Executive MBA zdobyty w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK/Uniwersytecie Sztokholmskim oraz ukończone studia podyplomowe z zakresu Controllingu Biznesowego (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), Prawa Gospodarczego i Handlowego (Uniwersytet Śląski) oraz Zarządzania Projektami (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie).

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w różnych branżach.

Doświadczony menedżer i lider biznesu, pełniący funkcję Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej (PKM) Tychy, wiodącego dostawcy usług transportu publicznego w regionie śląskim.

Jego misją jest tworzenie wartości dla wszystkich interesariuszy, podnoszenie jakości życia społeczności oraz wspieranie innowacyjności w sektorze transportu publicznego.

Maksym Bratko

Maksym Bratko

Prezes Zarządu
MPK Rzeszów

Maksym Bratko

Maksym Bratko

Prezes Zarządu
MPK Rzeszów

Maksym Bratko – mgr. nauk społecznych w obszarze zarządzania, absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pasjonat publicznego transportu zbiorowego, w szczególności komunikacji miejskiej, autor książki o historii transportu publicznego na Lubelszczyźnie, od 2018 do 2024 roku zajmował się organizowaniem transportu w Kraśniku (woj. Lubelskie),
najpierw w tamtejszym Urzędzie Miasta, a następnie od 2020 r. jako Dyrektor ds. Eksploatacji i Rozwoju w MPK Kraśnik. W trakcie swojej pracy organizował min. pierwszy na wschodzie kraju Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny, który zawiązano w celu organizacji linii użyteczności publicznej z wykorzystaniem dotacji z „FRPA”. W trakcie swojej pracy aktywnie uczestniczył w przygotowywaniu projektów dotyczących wymiany floty na autobusy zeroemisyjne. Od 2021 roku organizator ogólnopolskich zlotów autobusów zabytkowych. W 2024 roku pełnił funkcję Dyrektora Technicznego i Dyrektora ds. Przewozów Dalekobieżnych w PKS „Polonus” S.A, a od Października 2024 roku pełni funkcje Prezesa Zarządu MPK w Rzeszowie.
Prywatnie poza komunikacją zbiorową interesuje się lotnictwem, polityką, motoryzacją, lepidopterologią oraz muzyką rockową i podróżami. Entuzjasta nowych technologii w transporcie, rozwoju ekologicznej komunikacji w oparciu o zeroemisyjne rozwiązania energetyczne.

Maciej Nietopiel

Maciej Nietopiel

Prezes Zarządu
Polski Autobus Wodorowy
Wiceprezes Zarządu
ZE PAK

Maciej Nietopiel

Maciej Nietopiel

Prezes Zarządu
Polski Autobus Wodorowy
Wiceprezes Zarządu
ZE PAK

Maciej Nietopiel jest związany z branżą energetyczną od ponad 20 lat. W ZE PAK pełni funkcję Wiceprezesa i odpowiada za pion finansowy. W ramach prowadzonego obecnie dynamicznego procesu transformacji Grupy kapitałowej ZE PAK pełni szereg funkcji w zarządach spółkach celowych odpowiadających za rozwój poszczególnych projektów z zakresu rozwoju odnawialnych źródeł energii (wiatr, fotowoltaika, biomasa) oraz wytwarzania i wykorzystania wodoru.

Maciej Nietopiel pełni również funkcję Prezesa Zarządu Spółki Polski Autobus Wodorowy odpowiadającej za projekt budowy autobusu wodorowego Nesobus i budowę zakładu produkcyjnego w Świdniku.

Jan Jarmakowski

Jan Jarmakowski

Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu
Gdynia Container Terminal

Jan Jarmakowski

Jan Jarmakowski

Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu
Gdynia Container Terminal

Jan Jarmakowski ‐ Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu Gdynia Container Terminal Sp. z o.o. posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarach zarządzania, finansów i poprawy efektywności organizacyjnej przedsiębiorstw. Z branżą portową oraz terminalem GCT jest związany od 2010 roku.

Gdynia Container Terminal Sp. z o.o. (Hutchinson Ports Gdynia) jest częścią Hutchison Ports ‐ wiodącego na rynku operatora portowego, obecnego w 52 portach w 26 krajach na świecie.

Zanim związał się Hutchison Ports, Jan Jarmakowski  pracował na różnych stanowiskach menedżerskich między innymi w Atos Origin oraz PricewaterhouseCoopers, gdzie kierował dużymi zespołami projektowymi,  nadzorował wdrożenia systemów informatycznych w Polsce i na terenie 25 krajów regionu CEE, zarządzał centrum informatycznych usług wspólnych.

Jan Jarmakowski jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, kierunku Ekonomika i Organizacja Transportu Morskiego, jest członkiem ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants). Pełni również funkcję członka zarządu Rady Interesantów Portu Gdynia oraz Wiceprzewodniczącego Rady Pomorskiego Oddziału Regionalnego Krajowej Izby Gospodarki Morskiej.

Katarzyna Gruszecka-Spychała

Katarzyna Gruszecka-Spychała

Wiceprezes Zarządu ds. Finansów i Zarzadzania Aktywami
Zarząd Morskiego Portu Gdynia

Katarzyna Gruszecka-Spychała

Katarzyna Gruszecka-Spychała

Wiceprezes Zarządu ds. Finansów i Zarzadzania Aktywami
Zarząd Morskiego Portu Gdynia

Katarzyna Gruszecka-Spychala to doświadczona menadżerka i radca prawna z bogatym doświadczeniem w administracji publicznej i samorządzie, pełniąca obecnie funkcję wiceprezeski Zarządu ds. Finansów i Zarzadzania Aktywami w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A.

Przez dwie kadencje była wiceprezydentką Gdyni ds. gospodarki, odgrywając kluczową rolę w tworzeniu strategii rozwoju miasta, zajmując się jakością życia mieszkańców i promując zrównoważony wzrost miasta. Jej liderstwo we wspieraniu życia gospodarczego miasta zyskało uznanie i przyniosło prestiżową, europejską nagrodę Innovation in Politics w kategorii „Economy”, której jest pierwszą i jedyną polską laureatką do tej pory. Oprócz pełnienia funkcji samorządowych, Katarzyna Gruszecka-Spychała od wielu lat aktywnie uczestniczy w Urban Land Institute (ULI), przyczyniając się do różnych inicjatyw i będąc jedną z założycielek Waterfront Council w ramach tej organizacji. Jest również członkinią zespołu zadaniowego Komitetu Rozwoju Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk, Komisji Rewizyjnej Okręgowej Izby Radcy Prawnych w Gdańsku oraz Rady Uniwersytetu Gdańskiego, na którym studiowała nie tylko prawo, ale też italianistykę.

dr inż. Delfina Rogowska

dr inż. Delfina Rogowska

Kierownik Biura Systemu KZR INiG
Instytut Nafty i Gazu – PIB

dr inż. Delfina Rogowska

dr inż. Delfina Rogowska

Kierownik Biura Systemu KZR INiG
Instytut Nafty i Gazu – PIB

Współautor i kierownik Systemu KZR INiG – systemu certyfikacji zrównoważonej produkcji biopaliw i biopłynów, zatwierdzonego przez Komisję Europejską. Audytor oraz  wieloletni trener w szkoleniach z zakresu  Systemu KZR INiG, obliczania emisji gazów cieplarnianych.  Autor ponad 70 prac badawczych, 30 publikacji, 35 referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych.  Główny obszar badań to ocena na zgodność z kryteriami zrównoważonego rozwoju, wpływu na środowisko, w tym szacowania emisji GHG w cyklu życia, technologii produkcji paliw i biopaliw silnikowych. Ekspert Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Europejskim Komitecie Normalizacyjnym CEN/TC 383/WG 3 Biodiversity and environmental aspects. Członek Komitetu Technicznego nr 144 Koksu i Przetworzonych Paliw Stałych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Ekspert z ramienia Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w CEN/TC19 – Work Group WG 23 „Specification of automotive LPG and related test metod.

Agnieszka Ozga

Agnieszka Ozga

Dyrektor Pionu Transformacji Energetycznej
GAZ-SYSTEM

Agnieszka Ozga

Agnieszka Ozga

Dyrektor Pionu Transformacji Energetycznej
GAZ-SYSTEM

Pani Agnieszka Ozga jest związana z GAZ-SYSTEM S.A. od 2004 roku. Od 2009 roku zatrudniona w Pionie Rozwoju Rynku Gazu w obszarze projektów międzynarodowych, gdzie od 2018 roku zajmowała stanowisko Kierownika Działu Współpracy i Projektów Międzynarodowych. Od 2022 r. Dyrektor Pionu Współpracy Międzynarodowej, a obecnie Dyrektor Pionu Transformacji Energetycznej. Zaangażowana w rozwój projektów transgranicznych GAZ-SYSTEM S.A. mających na celu dywersyfikację oraz bezpieczeństwo dostaw gazu zarówno do Polski jaki i regionu Europy Środkowo – Wschodniej, pozyskiwanie dofinansowania z Funduszy UE, koordynację polityki międzynarodowej Spółki, współpracę z międzynarodowymi Operatorami Systemów Przesyłowych oraz powadzenie rynkowych procedur dla wielu projektów realizowanych przez Spółkę. Obecnie do jej obowiązków należy także przygotowanie GAZ-SYSTEM S.A. do wdrożenia pakietu gazowo-wodorowego, rozwój rynku wodoru oraz angażowanie się Spółki w inicjatywy dekarbonizacyjne, które przyczynią się do transformacji energetycznej Polski.

Katarzyna Lenart

Katarzyna Lenart

Zastępca Dyrektora Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Katarzyna Lenart

Katarzyna Lenart

Zastępca Dyrektora Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Katarzyna Lenart – zastępczyni Dyrektorki Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od ponad 10 lat realizuje projekty i programy B+R skoncentrowane na opracowaniu innowacyjnych rozwiązań z obszaru zielonych technologii i transformacji energetycznej. Obecnie odpowiedzialna za realizację przedsięwzięć badawczych z obszaru Europejskiego Zielonego Ładu i cyfryzacji. Absolwentka studiów ochrona środowiska, studiów podyplomowych z zakresu technologii wodorowych i biometanu, oraz zarządzania innowacjami i projektami.

dr inż. Katarzyna Stec

dr inż. Katarzyna Stec

Dyrektor Centrum Materiałów Ogniotrwałych
Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

dr inż. Katarzyna Stec

dr inż. Katarzyna Stec

Dyrektor Centrum Materiałów Ogniotrwałych
Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

dr inż. Katarzyna Stec – Dyrektor Centrum Materiałów Ogniotrwałych, Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Od kilku lat prowadzi badania nad korozją wodorową materiałów ceramicznych w wysokich temperaturach. Jest członkiem komitetu technicznego nr 28 Polskiego Komitetu Normalizacji i ekspertem technicznym w Europejskim Komitecie Normalizacji CEN/TC 187/WG. Jest członkiem Grupy roboczej G3: Wytwarzanie wodoru powołanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach Porozumienia Sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej i członkiem Małopolskiej Regionalnej Grupy ds. Rozwoju Technologii Wodorowych w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim. Jako ekspert brała udział w projekcie „Strategia bezpieczeństwa technologii wodorowych w Polsce w latach 2022-2030 finansowanym przez MEiN w ramach konkursu „Nauka dla Społeczeństwa”.

Paweł Banach

Paweł Banach

Menedżer zespołu inżynierów ekologów
Bank Ochrony Środowiska SA

Paweł Banach

Paweł Banach

Menedżer zespołu inżynierów ekologów
Bank Ochrony Środowiska SA

Od wielu lat związany z Bankiem Ochrony Środowiska SA. Aktywnie wspiera klientów w podejmowaniu decyzji o realizacji projektów, które wnoszą istotny wkład w łagodzenie zmian klimatu oraz transformację ekologiczną.
Zdobyta specjalistyczna wiedza pozwala mu na holistyczne spojrzenie i ocenę złożonych inwestycji w zakresie technicznym, ekonomicznym i ekologicznym. Pomaga też znaleźć najlepsze dostępne rozwiązania, w kontekście bankowalności projektów i ich realizacji w zgodzie ze środowiskiem. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, studiów podyplomowych na Politechnice Poznańskiej oraz Uniwersytecie Wrocławskim.
Wierzy w antropologiczne zmiany klimatu na ziemi i podejmuje działania w celu zmniejszenia swojego śladu węglowego.

Katarzyna Nowak

Katarzyna Nowak

Koordynator Branżowego Punktu Kontaktowego Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia
Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Warszawski Instytut Technologiczny

Katarzyna Nowak

Katarzyna Nowak

Koordynator Branżowego Punktu Kontaktowego Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia
Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Warszawski Instytut Technologiczny

Prawniczka z wieloletnim doświadczeniem specjalizująca się we współpracy międzynarodowej i prawie europejskim. Koordynatorka Branżowego Punktu Kontaktowego Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia, który działa w Sieci Badawczej Łukasiewicz- Warszawskim Instytucie Technologicznym.

Wspiera polskich przedsiębiorców i naukowców w opracowywaniu rozwiązań i innowacji zwiększających efektywność energetyczną w budownictwie, w zakresie energii produkowanej ze źródeł odnawialnych czy związanych z technologiami wodorowymi. Zajmuje się zbliżaniem nauki i biznesu celem aplikowania o środki finansowe na międzynarodowe projekty B+R w ramach Programu Horyzont Europa.

dr Aleksander Makaruk

dr Aleksander Makaruk

R&D Lead
Axiom angewandte Prozesstechnik GmbH
CTO
Axiom Polska

dr Aleksander Makaruk

dr Aleksander Makaruk

R&D Lead
Axiom angewandte Prozesstechnik GmbH
CTO
Axiom Polska

Anna Zrobczyńska

Anna Zrobczyńska

Doradca ds. Finansowania Inwestycji
METROPOLIS

Anna Zrobczyńska

Anna Zrobczyńska

Doradca ds. Finansowania Inwestycji
METROPOLIS

Anna Zrobczyńska od 16 lat w METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze Sp. o.o. zajmuje się pozyskiwaniem finansowania w formie dotacji oraz pożyczek. Z sukcesami współpracuje zarówno z dużymi podmiotami, jak i MŚP. Specjalizuje się w projektach środowiskowych dla ciepłownictwa, energetyki i przemysłu.

Paweł Trojanowski

Paweł Trojanowski

Business Development Director Hydrogen Systems
Rockfin HyVentive

Paweł Trojanowski

Paweł Trojanowski

Business Development Director Hydrogen Systems
Rockfin HyVentive

Pasjonat nowoczesnych technologii, od kilkunastu lat związany zawodowo z branżą energetyczną. W Rockfin odpowiada za rozwój marki HyVentive obejmującej innowacyjne urządzenia i systemy do produkcji, magazynowania i wykorzystania wodoru. Współtwórca i autor podcastu Uwaga Wodór! w którym na przestrzeni kilku lat przedstawiał autorskie spojrzenie na tematykę transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zielonych technologii.

Ukończył studia na wydziałach Elektrotechniki i Automatyki, Zarządzania i Ekonomii oraz MBA z Zarządzania Technologiami Wodorowymi. Przeszedł klasyczną ścieżkę rozwoju zawodowego od inżyniera do menadżera – zaczynając od projektowania i programowania systemów automatyki, prowadzenia projektów B+R, poprzez sprzedaż i rozwój biznesu, aż po budowę i realizację strategii rozwoju międzynarodowego firm m.in. w obszarach zielonej energii, paliw alternatywnych oraz technologii IT.

www.linkedin.com/in/pawel-trojanowski/

Olaf Godlewski

Olaf Godlewski

Dyrektor Sprzedaży
Worthington Enterprises

Olaf Godlewski

Olaf Godlewski

Dyrektor Sprzedaży
Worthington Enterprises

Olaf Godlewski, urodzony 23.04.1978 w Warszawie. Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej na kierunku Eksploatacja i Utrzymanie Pojazdów Samochodowych oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie. Od 2005 związany z przemysłem oraz branżą motoryzacyjną. Doświadczenie zawodowe zdobyte w firmach Mercedes-Benz, SKF, BMZ oraz Worthington.  Obecnie Dyrektor Sprzedaży w Worthington Enterprises.

Wojciech Grządzielski

Wojciech Grządzielski

Ekspert ds. Dekarbonizacji Sieci Gazowej
Polska Spółka Gazownictwa

Wojciech Grządzielski

Wojciech Grządzielski

Ekspert ds. Dekarbonizacji Sieci Gazowej
Polska Spółka Gazownictwa

Ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w sektorze dystrybucji gazu, gdzie zajmował się oceną techniczno-ekonomicznej rozwoju sieci gazowych i planów rozwoju, a także opiniował propozycje zmian legislacyjnych.

Równoległa działalność naukowa pozwoliła mu na określenie metodologii planowania zrównoważonego rozwoju systemu gazowego, której część proponowanych elementów została wdrożona w OSD. Równolegle podejmował następujące działania: reprezentacja OSD na konferencjach technicznych, publikowanie artykułów naukowych i książek.

Od 2016 r. szerzej zajął się tematyką uwarunkowań i możliwości dekarbonizacji sieci gazowych oraz końcowego wykorzystania biogazu i biometanu. Aktywnie uczestniczył i proponował rozwiązania w ramach prac Grup Roboczych Izby Gospodarczej Gazownictwa oraz „Porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu”. Od 2022 r. głównym zadaniem była efektywność produkcji i dystrybucji w sektorze ciepłowniczym, gdzie biogaz i biometan były brane pod uwagę jako szansa na skuteczną dekarbonizację i integrację sektorów.

Grzegorz Pawelec

Grzegorz Pawelec

Dyrektor ds. Analityki Rynkowej i Regulacyjnej
Hydrogen Europe

Grzegorz Pawelec

Grzegorz Pawelec

Dyrektor ds. Analityki Rynkowej i Regulacyjnej
Hydrogen Europe

Grzegorz dołączył do Hydrogen Europe w maju 2019 r. jako menedżer ds. badań, innowacji i finansowania, odpowiedzialny za koordynację Grupy Roboczej ds. sektora morskiego, skupiającej się na zastosowaniach wodoru i paliw alternatywnych w dekarbonizacji żeglugi oraz portów, a także Grupy Roboczej ds. funduszy europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Funduszu Innowacji. Od stycznia 2022 r. Grzegorz jest dyrektorem ds. Analityki Rynkowej i Regulacyjnej, nadzorując publikację Clean Hydrogen Monitor i inne działania związane z analizą perspektyw rynkowych technologii wodorowych. Przed dołączeniem do Hydrogen Europe, Grzegorz zdobył 15-letnie doświadczenie w doradztwie biznesowym, specjalizując się w projektach dotyczących rynku energii i paliw alternatywnych.

Pawel Seremak

Pawel Seremak

Head of Projects
Hydrogen Sweden

Pawel Seremak

Pawel Seremak

Head of Projects
Hydrogen Sweden

Zaangażowany od kilku lat w rozwój rynku zielonego wodoru w Szwecji, Paweł jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej zamieszkałym Szwecji od ponad 30 lat. Posiada ponad 2 dekady szerokiego doświadczenia menedżerskiego w szwedzkim przemyśle motoryzacyjnym w zakresie strategii i zarządzania produktami, rozwoju biznesu i transformacji przemysłu związanej z elektryfikacją transportu. Pracuje obecnie jako kierownik projektów w szwedzkim krajowym stowarzyszeniu wodorowym, Vätgas Sverige. Kierował inicjatywą Nordyckiego Korytarza Wodorowego wspieraną przez program UE Connecting Europe Facility, torując drogę do rozwoju infrastruktury wodorowej dla transportu drogowego w Szwecji. Jest kierownikiem projektu Baltic Sea Region Hydrogen Council, który jest wspólnym przedsięwzęciem organizacji wodorowych reprezentujących kraje bałtyckie i Ukrainę w budowaniu zintegrowanego rynku wodoru w regionie Morza Bałtyckiego.

prof. Michał Wieczorowski

prof. Michał Wieczorowski

Polska Izba Wodoru

prof. Michał Wieczorowski

prof. Michał Wieczorowski

Polska Izba Wodoru

Kierownik Zakładu Metrologii i Systemów Pomiarowych w Instytucie Technologii Mechanicznej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej
Prorektor Politechniki Poznańskiej ds. rozwoju i współpracy z gospodarką w kadencji 2020-2024

Wiceprzewodniczący Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk
Przewodniczący Rady do spraw innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Przewodniczący Zespołu Doradczego do opracowania innowacyjnych kierunków w zakresie rozwoju usług metrologicznych Głównego Urzędu Miar
Członek Rady Metrologii przy Prezesie GUM
Członek Rady Normalizacyjnej przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym

Stypendysta fundacji Fulbright’a w Northwestern University w Evanston w USA.
Visiting Professor w Université Polytechnique Hauts-de-France, Valenciennes (Francja).

Współzałożyciel ITA sp. z o.o. jednej z największych firm metrologicznych w Polsce

Inicjator założenia Polskiej Izby Wodoru

Daniel Kopciuch

Daniel Kopciuch

Główny specjalista w departamencie projektów i inwestycji
Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Daniel Kopciuch

Daniel Kopciuch

Główny specjalista w departamencie projektów i inwestycji
Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Z zawodu inżynier, absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Absolwent menadżerskich studiów podyplomowych MBA – Zarządzanie technologiami wodorowymi, studiów podyplomowych nowoczesne metody zarządzania w koksownictwie.

Od 7 lat pracownik Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jako główny specjalista i kierownik projektów nadzoruje realizację przedsięwzięć wykorzystania wodoru i elektromobilności w rozwoju GZM, opartych o wymianę taboru na autobusy zeroemisyjne oraz realizację inwestycji budowy infrastruktury ładowania z wykorzystaniem środków unijnych. Związany z wieloma inicjatywami rynku elektromobilności i technologii wodorowych, bierze udział w pracach m. in. Parlamentarnego Zespołu ds. Energii i Wodoru, Grupy roboczej Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.

Clas-Eirik Strand

Clas-Eirik Strand

Owner
Strand Eco Energy

Clas-Eirik Strand

Clas-Eirik Strand

Owner
Strand Eco Energy

EDUCATION

BS Mechanical Engineering (specializing in Internal Combustion Engines), NOVIA University of Applied Sciences, Vaasa, Finland, 1972 Advanced Management Course (MBA), INSEAD, Fontainebleau, France, 1986 Various Wärtsilä Group Management and Professional Courses (IMD, INSEAD)

WORK HISTORY

Since August 2009- ongoing

MARTECH ENGINEERING GmbH, Owner and Managing Director

BoD memberships, 2009 – 2021

  • Jacobsen Elektro Holding, Norway
  • Proventia GmbH, Switzerland
  • Tekomar Group Ltd, Switzerland
  • Nanol Technologies Ltd., Finland
  • M.T. SpA, Italy
  • ENTRO Group, Norway
  • CSI Energy Group, Mauritius
  • JUPPCL Co.Ltd, Uganda
  • Citec Group, Finland

Ongoing

  • Aliceco Energy Ab Oy, Finland
  • STRAND Eco Energy SzOO, Poland
  • Koncentra Group AB, Sweden and its

 subsidiaries:

  • AIAB Energy AB, Sweden
  • JTK Power Oy, Finland
  • Koncentra Pistons Oy, Finland
  • KS Large Bore Pistons GmbH, Germany

WÄRTSILÄ Group

Shanghai, China, President Wärtsilä China Ltd. & Executive Director, East Asia Operations

 Responsible for Wärtsilä’s development in China and East Asia with several Wärtsilä sales and services entities started. Manufacturing Joint Ventures as well as Wärtsilä manufacturing entities started and number of employees increased from 200 to 1600.

Winterthur, Switzerland, President

Responsible for Wärtsilä Switzerland which is Wärtsilä’s 2-stroke marine engine technology, design and licensing company with sales of 165 MEUR and 420 employees. Design of the world’s largest diesel engine (109 000 hp). Member of the Wärtsilä Marine Division Board.

Mulhouse, France, President

Responsible for Wärtsilä France (Group) with 300 MEUR in sales and 1150 employees

Mulhouse, France, Executive Vice President, Cummins Wärtsilä S.A.

In charge of Marine, Power, Service and Industrial Business at the Cummins Wärtsilä Joint Venture. In charge of unwinding the JV.

Zürich, Switzerland, Group Vice President, Key Accounts & Business Development

Development of a new strategy for „The Ship Power Supplier” and „High Speed Engines” (alternative plan for the Cummins Wärtsilä JV) Major Key accounts are cruise vessel owners, Independent Power Producers (IPP) and energy companies.

Strasbourg,France/Zürich, Switzerland, Senior Vice President 

Responsible for Business Area Power Plants with global sales of 0,9 BUSD and 1300 employees.

Annapolis, Maryland, USA, President/Executive Vice President.

Responsible for Wärtsilä’s North American business and its growth from virtually nothing to 0,5 BUSD in sales and with a manufacturing presence of Wärtsilä engines and packaging of EMD branded generating sets in the USA. Responsible for Business Area Power Plants.

Vaasa, Finland, Vice President  

Responsible for Business Unit Power Plants at Wärtsilä’s Finnish company and started Business Area Power Plants.

Vaasa, Finland, General Manager

Responsible for Business Unit Services at Wärtsilä’s Finnish company and started Business Area Services.

Singapore, Managing Director

Responsible for Wärtsilä’s sales, service and manufacturing activities in Singa­pore, Southeast Asia and Australia.

Vaasa, Finland, Technical Manager

Responsible for all application and product engineering for Power and Marine Business Units at Wärtsilä’s Finnish company.

VAASA SHIPPING Ltd., Vaasa, Finland, Marine Superintendent

Responsible for all management (manning, maintenance etc.) activities for a fleet of eight (8) vessels.

WÄRTSILÄ Group, Vaasa, Finland, Senior Service Engineer

Responsible for maintenance and repair work for a newly introduced series of engines (Services Product Manager).

UNITED NATIONS (UNESCO), Bangkok, Thailand, Associate Expert, Mechanical Engineering

Responsible for a Teacher Training Programme in Combustion Engines.

ÖSTRA NYLANDS YRKESSKOLA, Porvoo, Finland, Lecturer (Vocational College) Automotive Engineering

Tomasz Pelc

Tomasz Pelc

Prezes Zarządu
NEXUS Consultants

Tomasz Pelc

Tomasz Pelc

Prezes Zarządu
NEXUS Consultants

Właściciel firmy NEXUS Consultants, specjalizującej się w realizacji kompleksowych projektów z zakresu marketingu, finansów, zarządzania i organizacji oraz pozyskiwania finansowania zewnętrznego (w tym funduszy unijnych).

Zrealizował ponad 1.000 projektów doradczych dla dużych i średnich przedsiębiorstw z wielu branż,
w szczególności energetycznych, chemicznych, handlowych i logistycznych, usługowych, organizacji publicznych i innych. Do tej pory pracował dla największych firm energetycznych w Polsce i za granicą, takich jak: ENERGA, ENEA, TAURON, PGE, PGNiG, EDF, Iberdrola, SPAC, RWE, CEZ. Angażował się także w duże projekty wodorowe w Polsce, w zakresie dystrybucji wodoru w gazociągach, magazynowania w kawernach solnych oraz produkcji energii odnawialnej i jej konwersji na wodór.

Autor mapy drogowej dotyczącej wodoru dla jednej z największych polskich firm. Inicjator powołania Klastra Technologii Wodorowych. Dzięki jego zaangażowaniu powstały takie projekty jak „Pomorska Dolina Wodorowa”, konferencja „PCHET” czy podprojekt “Hy-way to Hel” dotyczący wodorowego transportu publicznego (autobusowego, kolejowego i morskiego) łączącego Gdynię, Sopot i Gdańsk
z Półwyspem Helskim.

Andrzej Buczkowski

Andrzej Buczkowski

CEO
Strand Eco Energy

Andrzej Buczkowski

Andrzej Buczkowski

CEO
Strand Eco Energy

Wykształcenie: Politechnika Gdańska, Instytut Okrętowy – Mgr inż. Budowy Okrętów

Przebieg pracy zawodowej i zdobyte doświadczenie

  • Praktyki studenckie w stoczniach szwedzkich (Arendal, Gotaverken) i hiszpańskich (Puerto Real i Cadiz),
  • Praca w Biurze Projektowo-Konstrukcyjnym Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni (wszystkie szczeble projektowe od asystenta technicznego przez projektanta, starszego projektanta do asystenta głównego projektanta),
  • Praca w Spółdzielni Projektowej „Naviprojekt” na stanowisku głównego projektanta,
  • Praca w Stoczni Remontowej „Nauta” na stanowisku kierownika projektu przebudowy trawlerów islandzkich,
  • Praca dla Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) jako dyrektor zarządzający w stoczni rządowej w Suvie, na Fidżi,
  • Praca w Stoczni Gdynia na stanowisku Dyrektora Handlowego, oraz  Wiceprezesa Zarządu, (łączna wartość zakontraktowanych statków to ponad 3,5 miliarda USD),
  • Praca w Polskich Liniach Oceanicznych na stanowisku specjalisty ds. inwestycyjnych,
  • Działalność własna w obszarze konsultingu okrętowego,
  • Praca w Stoczni Gdańskiej na stanowisku Dyrektora Generalnego oraz Wiceprezesa Zarządu,
  • Praca dla firmy Wärtsilä (obroty firmy to ponad 5 miliardów Euro rocznie):
     – Prezydent Wärtsilä Vietnam,
    Dyrektor Serwisu Wärtsilä China,
    Dyrektor Sprzedaży na Europę Zachodnią i USA Wärtsilä Switzerland,
    Dyrektor Sprzedaży (Short Sea Shipping) Wärtsilä Finland,
    Dyrektor Sprzedaży Wärtsilä Polska, (Żegluga Krótkiego Zasięgu),
  • Współwłaściciel Northwind Sp. z o.o.
dr Wojciech Prus

dr Wojciech Prus

Wiceprezes
Polska Izba Wodoru

dr Wojciech Prus

dr Wojciech Prus

Wiceprezes
Polska Izba Wodoru

Wojciech Prus- doktor nauk prawnych, specjalizujący się w zagadnieniach prawa finansowego, w tym podatkowego (doradca podatkowy), współwłaściciel kancelarii prawno  podatkowej Prus i Wspólnicy SKA z siedzibą w Gdyni, Viceprezes Polskiej Izby Wodoru, odpowiedzialny m.in. za kontakty zagraniczne

Renata Kałużna

Renata Kałużna

Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu

Renata Kałużna

Renata Kałużna

Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu

Partnerzy Kongresu🔝

Organizator

powermeetings.eu

Patronat Honorowy

Ministerstwo Przemysłu

Patronat Honorowy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Patronat Honorowy

Ministerstwo Infrastruktury

Patronat Honorowy

Ministerstwo Aktywów Państwowych

Patronat Honorowy

Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego

Patronat Honorowy

Ambasada Chile w Polsce

Patronat Honorowy

Gmina Potęgowo

Współpraca

Hydrogen Europe

Patronat Wspierający

Polska Izba Wodoru

Patronat Wspierający

Baltic Sea Region Hydrogen Council

Baltic Sea Region Hydrogen Council ma na celu zgromadzenie przedstawicieli branż z całego łańcucha wartości wodoru, aby uwolnić potencjał rozwoju wodoru w regionie Morza Bałtyckiego i na Ukrainie.

Projekt ma na celu wsparcie sektora energetycznego, przemysłu i transportu w przenoszeniu rozwiązań niskoemisyjnego wodoru z niszy do skali w regionie Morza Bałtyckiego i na Ukrainie, w ich wysiłkach na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i redukcji emisji dwutlenku węgla. Ostatecznym celem jest rozwój gospodarki wodorowej i rynków, które działają optymalnie zarówno z perspektywy technicznej, ekonomicznej, jak i środowiskowej ponad granicami krajów.

Patronat Wspierający

Latvian Hydrogen Association

Łotewskie Stowarzyszenie Wodorowe

Stowarzyszenie powstało w 2005 r. w celu pomocy w rozwoju gospodarki wodorowej na Łotwie, przy wykorzystaniu wyłącznie lokalnych zasobów naturalnych i wodoru jako nośnika energii w celu zapewnienia energetyki, transportu i przemysłu produkcyjnego z najmniejszym negatywnym wpływem na środowisko oraz wspierania przyjaznego dla środowiska źródła energii do produkcji i zużycia.

 Misja

Misją Łotewskiego Stowarzyszenia Wodorowego jest zjednoczenie społeczności naukowców i przedsiębiorców, którzy pracują z technologiami i materiałami, jednocześnie badając zasoby odnawialne i ich potencjał, w celu rozwiązania problemów, które mają znaczenie dla całego społeczeństwa.

Główne cele Łotewskiego Stowarzyszenia Wodorowego

  • Przyspieszenie postępu naukowego i technologicznego w technologiach wodorowych i badaniach nad nimi w łotewskiej pracy naukowej, integracji w edukacji i realizacji tego jako ekonomicznego pomostu między Łotwą a Europą.
  • Promowanie wprowadzania technologii wodorowych i ich wykorzystania ze względu na zmniejszony wpływ na otaczające środowisko oraz wspieranie przyjaznych dla środowiska sposobów zużycia i rozwoju zasobów energii.
  • Łączenie placówek badawczych, placówek rządowych i deweloperów technologii wodorowych w ramach projektów łączonych, udział w projektach międzynarodowych, reprezentacja ich członków na wystawach na konferencjach i kongresach oraz pomoc młodym specjalistom kształcącym się w zakresie technologii wodorowej i pokrewnych tematów.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://h2lv.eu/

Patronat Wspierający

Stowarzyszenie Krajowa Izba Biopaliw

Krajowa Izba Biopaliw jest organizacją branżową zrzeszającą i reprezentującą sektor wytwórczy biopaliw i biokomponentów. Priorytetowym celem działalności KIB jest podniesienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw poprzez wspomaganie ich efektywnego funkcjonowania na rynku krajowym i międzynarodowym. W ramach swojej działalności KIB prowadzi działalność informacyjną, doradczą i szkoleniową.

Patronat Wspierający

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego jest największą polską organizacją pracodawców branży motoryzacyjnej, zrzeszającą obecnie 57 firm: producentów i przedstawicieli producentów pojazdów samochodowych, motocykli, skuterów oraz producentów nadwozi w Polsce. Jako sprawna, profesjonalna i wiarygodna organizacja reprezentująca interesy przedsiębiorców jesteśmy głosem branży motoryzacyjnej w kontaktach z organami administracji publicznej, środkami masowego przekazu, związkami zawodowymi, innymi organizacjami branżowymi (polskimi i światowymi) oraz całym społeczeństwem.

Podzielając pogląd, że motoryzacja jest kołem zamachowym gospodarki, na bieżąco podejmujemy działania mające na celu inicjowanie zmian legislacyjnych, opiniujemy projekty ustaw branżowych oraz innych rozwiązań prawnych ważnych dla naszych firm członkowskich. Wspieramy przedsięwzięcia na rzecz rozwoju i promocji polskiego sektora motoryzacyjnego. Prezentujemy własne ekspertyzy, opinie oraz raporty w kwestiach kluczowych dla motoryzacji. Bierzemy udział w pracach gremiów sejmowych oraz rządowych.

Będąc członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA, Stowarzyszenia Europejskich Producentów Motocykli ACEM oraz Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Nadwozi, Przyczep i Naczep – CLCCR reprezentujemy interesy naszych firm członkowskich w organach Unii Europejskiej oraz wspólnie z innymi europejskimi stowarzyszeniami uczestniczymy w konferencjach oraz debatach organizowanych na szczeblu unijnym, a także w kampaniach społeczno-edukacyjnych. Reagujemy w sytuacjach trudnych i kryzysowych, znamy problemy naszej branży i szukamy sposobów ich rozwiązania. Stanowimy forum wymiany doświadczeń i poglądów we wszelkich kwestiach istotnych dla sektora motoryzacyjnego. Zabiegamy o stworzenie jak najlepszych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej przez nasze firmy oraz dążymy do integracji branży motoryzacyjnej w Polsce.

Patronat Wspierający

Krajowa Izba Klastrów Energii

Krajowa Izba Klastrów Energii jest organizacją samorządu gospodarczego, reprezentującą interesy gospodarcze zrzeszonych w niej ponad 150 podmiotów: przedsiębiorców i ich związków. Z perspektywy Krajowego Systemu Energetycznego klastry energii są ograniczonymi obszarami, dążącymi do samobilansowania. Obecnie w składzie Izby są Operatorzy Systemów Dystrybucji, Inwestorzy oraz producenci i odbiorcy energii odnawialnej.

Kluczowym działaniem KIKE jest współpraca z Urzędem Regulacji Energetyki oraz budowa platformy zapewniającej elastyczności systemu oraz współpracy pomiędzy samorządem a administracją samorządową i centralną oraz innymi uczestnikami rynku energii. KIKE poza działalnością w Polsce bierze czynny udział w pracach nad dokumentami dotyczącymi energetyki w ramach przepisów europejskich oraz implementacją zaleceń Green Deal.

Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE nieustanie wspiera członków w działaniu na rzecz rozwoju energetyki rozporoszonej.

Patronat Naukowy

Politechnika Wrocławska

Patronat Naukowy

Politechnika Gdańska, Centrum Technologii Wodorowych

Sponsor Biforka

Gdynia Container Terminal Sp. z o.o.

Gdynia Container Terminal  (GCT) to nowoczesny terminal kontenerowy położony w porcie w Gdyni, będący częścią globalnej sieci Hutchison Ports. Od momentu przejęcia terenów postoczniowych w 2005 roku, GCT zainwestował ponad 100 milionów euro w rozwój infrastruktury, zwiększając zdolności przeładunkowe i podnosząc jakość usług. Terminal obsługuje jednostki żeglugi bliskiego zasięgu oraz oceaniczne, oferując m.in. przeładunki kontenerów, ładunków drobnicowych i pojazdów, składowanie oraz magazynowanie towarów. Działalność GCT opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju, minimalizując wpływ na środowisko naturalne

Partner

Instytut Nafty i Gazu – PIB

Instutut Nafty i Gazu – PIB – jest jednostką naukowo-badawczą, która oprócz podstawowej działalności naukowej prowadzi system certyfikacji zrównoważonej produkcji biopaliw, paliw z biomasy i biopłynów. Celem Systemu już od ponad 10 lat jest dostarczenie przedsiębiorcom rozwiązań pozwalającym na wykazanie spełniania zobowiązań nałożonych na nich dyrektywą 2018/2001. Tym samym certyfikacja zapewnia, że produkcja biopaliw i biopłynów odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, w szczególności nie powoduje nadmiernej eksploatacji gruntów, a biopaliwa wykazują wysoką redukcję emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia względem odpowiednika kopalnego. Ponieważ zasięg Systemu KZR INiG jest globalny, certyfikacją może być objęty każdy podmiot, niezależnie od miejsca prowadzenia działalności, również z krajów spoza Unii Europejskiej. Niezwykłą zaletą Systemu KZR INiG jest szeroki zakres certyfikacji obejmujący kilka łańcuchów dostaw: biokomponentów ciekłych i biopłynów, paliw stałych z biomasy, w tym z biomasy leśnej, innych odpadów i pozostałości czy produkowanych z odpadów miejskich, biogazu. System jest obecnie w trakcie uzyskiwania decyzji do certyfikacji paliw odnawialnych pochodzenia niebiologicznego i paliw węglowych z recyklingu. Zebrane doświadczenie w certyfikacji pozwoli kolejnym branżą jak np. producentom wodoru RFNBO sprawnie wdrożyć postawione przed nimi wymagania prawne. Kadra Instytutu liczy blisko 300 osób, z czego większość stanowią pracownicy naukowi i badawczo-techniczni, o specjalizacji zawodowej związanej głównie z poszukiwaniem i eksploatacją, przesyłem ropy, gazu i paliw ciekłych, wodoru, biogazu, biomatenu.

Współpraca

Zarząd Morskiego Portu Gdynia

Port Gdynia to uniwersalny port i jeden z wiodących węzłów logistycznych południowego Bałtyku.
Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych, w tym głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach i w systemie ro-ro. W Porcie Gdynia funkcjonuje rozwinięta sieć połączeń multimodalnych z zapleczem, regularne linie żeglugowe bliskiego zasięgu, połączenia promowe oraz kontenerowe serwisy oceaniczne.

Istotnym segmentem jego działalności jest również obsługa ładunków masowych w oparciu o specjalistyczne terminale przeładunkowe.

Port Gdynia stanowi także węzeł wejściowy do korytarza transportowego Bałtyk – Adriatyk oraz Autostrady Morskiej Gdynia – Karlskrona.

Współpraca

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR)

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) jest agencją rządową łączącą świat nauki i biznesu. Tworzy odpowiednie warunki do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Poprzez współfinansowanie procesów B+R wspiera rodzimych przedsiębiorców, istotnie zmniejszając ich ryzyko biznesowe towarzyszące wdrażaniu przełomowych projektów badawczych. Misją NCBR jest realizacja zadań służących społecznemu i gospodarczemu rozwojowi Polski oraz rozwiązywanie konkretnych cywilizacyjnych problemów jej mieszkańców. NCBR realizuje szereg programów krajowych i międzynarodowych, a także projekty związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa. NCBR pełni także rolę Instytucji Pośredniczącej w programach operacyjnych Unii Europejskiej: Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki oraz Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Współpraca

BSR HyAirport

Projekt BSR HyAirport ma na celu ułatwienie wczesnego przyjęcia tej kluczowej technologii (GH2) w regionie BSR poprzez przygotowanie lotnisk do przechowywania, przeładunku i dostarczania gazowego zielonego wodoru (GH2) jako przyszłego źródła energii w lotnictwie. Wspólne wyzwania, którym musi sprostać partnerstwo, obejmują ocenę opcji i opracowanie koncepcji regionalnych dostaw zielonego wodoru (GH2) do portów lotniczych zgodnie z lokalnym zapotrzebowaniem, wymogami prawnymi i bezpieczeństwem związanym ze składowaniem i obsługą GH2 na lotniskach, a także opracowanie i testowanie sprzętu i procedur tankowania i obsługi statków powietrznych napędzanych wodorem.

Dzięki partnerstwu portów lotniczych, partnerów technologicznych, linii lotniczych i instytucji badawczych z całego obszaru objętego programem, projekt stworzy unikalną (być może wiodącą) platformę wspólnego opracowywania, wdrażania i testowania praktycznych rozwiązań służących wspólnym wyzwaniom i specyficznym potrzebom lotnictwa napędzanego wodorem w regionie BSR.

Współpraca

Axiom Polska

Axiom angewandte Prozesstechnik GmbH oraz spółkę córkę Axiom Polska Sp. z o.o. wyróżnia ponad 20-letnie doświadczenie w technologiach separacji gazów. Działalność firmy Axiom obejmuje projektowanie i optymalizację procesów, a także ich wdrażanie i uruchamianie instalacji. Firma Axiom dostarczyła dziesiątki jednostek do uszlachetniania gazu do produkcji paliw gazowych (wodór, metan syntetyczny), wiele z nich jako jednostki pilotażowe.

Współpraca

ROCKFIN

Współpraca

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze to czołowa firma na polskim rynku, specjalizująca się w skutecznym pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania. Nasze wieloletnie doświadczenie obejmuje szeroki zakres działań doradczych, rozliczeniowych oraz zarządczych w obszarze inwestycji opartych na środkach publicznych.

Od naszego założenia w styczniu 2005 roku, wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie 15 wysoko wykwalifikowanych ekspertów. Zespół ten to zespół ekonomistów, finansistów, prawników, specjalistów ds. podatków oraz ochrony środowiska. Wśród nich znajdują się również eksperci z cennym doświadczeniem w ocenie projektów w ramach programów regionalnych i krajowych. Nasza praktyka opiera się na rzetelnej wiedzy i udokumentowanym doświadczeniu.

Nie tylko doradzamy, lecz także działamy praktycznie w sektorze energetycznym. Nasze osiągnięcia obejmują budowę własnych elektrowni, w tym biogazowni rolniczej o mocy 0,499 MW oraz farmy fotowoltaicznej o mocy 0,99 MW. To praktyczne zaangażowanie daje nam unikalny wgląd w realia branży.

Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu i udanym projektom w dziedzinie pozyskiwania dofinansowania, udało nam się nawiązać owocną współpracę z licznymi organizacjami, przedsiębiorstwami oraz instytutami naukowymi. To partnerstwo nie tylko wzmacnia nasze działania, ale także zwiększa skuteczność naszych działań.

Wybierając METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze, wybierasz pewnego partnera w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania. Nasza wiedza, doświadczenie i praktyczne podejście są gwarancją skutecznych działań, które przyczynią się do osiągnięcia Twoich celów biznesowych.

Współpraca

Worthington Industries Poland

Worthington (Sustainable Energy Solutions W  Europie)  zajmuje się oferowaniem rozwiązań i usług w zakresie magazynowania, transportu i dystrybucji gazów przemysłowych oraz  paliw alternatywnych, wspierając rozwijający się ekosystem wodorowy  oraz inne  źródła energii, takie jak sprężony gaz ziemny czy biogaz.  SES włącza zrównoważone praktyki do swojej długoterminowej strategii biznesowej i zobowiązał się do inicjatywy Science-Based Target (SBTi) w zakresie celów krótkoterminowych i celów Net 0. Firma jest jednym z najbardziej doświadczonych projektantów i producentów zbiorników ciśnieniowych w Europie, zatrudniającym ponad 500 pracowników w zakładach w Austrii, Niemczech i Polsce. Dzięki kompozytowym oraz  stalowym zbiornikom  wysokociśnieniowym,  SES projektuje i tworzy rozwiązania dla paliw alternatywnych, gazów technicznych, biopaliw  oraz  zrównoważonego zarządzania energią dla kompletnych ekosystemów.

Współpraca

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny

Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny powstał 1 stycznia 2023 r. poprzez połączenie dwóch Instytutów z Sieci Badawczej Łukasiewicz. Dzięki nowoczesnemu podejściu do realizowanych badań naukowych opracowywane są innowacyjne produkty, technologie i rozwiązania dla biznesu.

W Instytucie działa Branżowy Punkt Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia (BPK TNiCE) który koncentruje się na wsparciu przedsiębiorców i naukowców w pozyskiwaniu środków na realizację projektów B+R z Programu Horyzont Europa, których celem jest opracowywanie rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną w budownictwie i w transporcie, w obszarze energii produkowanej ze źródeł odnawialnych oraz służących optymalizacji magazynowania i wykorzystania energii. Zakres działalności BPK Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia obejmuje zagadnienia związane z rozwojem technologii, rozwiązań i usług w obszarach:

  • budownictwa pasywnego i energooszczędnego
  • odnawialnych źródeł energii
  • systemów zarządzania energią
  • baterii i magazynowania energii
  • technologii wodorowych
  • niskoemisyjnego transportu.

Współpraca

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jest wiodącym instytutem badawczym w Małopolsce, który wspiera przemysł materiałów budowlanych w rozwoju innowacyjnych technologii. Interdyscyplinarny zespół naukowców realizuje aktualne wyzwania Zrównoważonego Rozwoju i Gospodarki o Obiegu Zamkniętym oraz Europejskiego Zielonego Ładu.  Wśród priorytetów jest obecnie wdrażanie niskoemisyjnych i energooszczędnych technologii, dekarbonizacja i ograniczenie emisji CO2, oraz implementacja zielonego paliwa, czyli wodoru. Posiada status Jednostki Notyfikowanej Unii Europejskiej Nr 1487.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, będący wiodącym instytutem badawczym w Małopolsce, odgrywa kluczową rolę w rozwoju innowacyjnych technologii dla przemysłu materiałów budowlanych. Jego interdyscyplinarny zespół naukowców skupia się na realizacji aktualnych wyzwań związanych ze Zrównoważonym Rozwojem, Gospodarką o Obiegu Zamkniętym oraz wdrażaniem założeń Europejskiego Zielonego Ładu. Instytut kładzie szczególny nacisk na wdrażanie technologii niskoemisyjnych i energooszczędnych, dekarbonizację oraz ograniczenie emisji CO2. Priorytetem stała się również implementacja zielonego paliwa, jakim jest wodór, co stanowi odpowiedź na potrzeby ekologiczne i technologiczne współczesnego świata.

Dzięki szerokiemu zakresowi uprawnień, w tym statusowi Jednostki Notyfikowanej Unii Europejskiej Nr 1487 i akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji, Instytut potwierdza swoją wiarygodność i profesjonalizm w dziedzinie badań i innowacji. Specjalizuje się w badaniach nad bezpieczeństwem pożarowym oraz właściwościami izolacyjnymi i akustycznymi materiałów budowlanych, co przyczynia się do rozwoju bezpiecznych i wydajnych technologii budowlanych. Ponadto, prace badawcze Instytutu przyczyniają się do lepszego zrozumienia właściwości ogniowych elewacji oraz są kluczowe dla poprawy bezpieczeństwa pożarowego, wspierając tym samym zrównoważony rozwój europejskiej przestrzeni budowlanej.

Współpraca

Grupa Azoty S.A.

Współpraca

MPK-Rzeszów

MPK-Rzeszów sp. z o. o. – największa firma świadcząca usługi komunikacji miejskiej na podkarpaciu. Od 1958 roku zajmuje się świadczeniem usług przewozowych na terenie Rzeszowa i gmin ościennych. Aktualnie firma zatrudnia 700 osób, wykonuje 11 mln wozokilometrów rocznie, posiada 230 autobusów (w tym 18 elektrycznych i ponad 100 na gaz CNG), a także 15 pojazdów technicznych. Poza działalnością przewozową firma świadczy usługi zewnętrzne takie jak stacja paliw, myjnia automatyczna, wulkanizacja, ozonowanie, wynajem autobusów, wynajem powierzchni reklamowych, okręgowa stacja kontroli pojazdów.

Misją firmy jest ciąga poprawa jakości usług przewozowych dzięki sukcesywnej wymianie taboru na wygodne i nowoczesne pojazdy nisko i zero emisyjne, które są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Współpraca

PKM Sp. z o.o. w Tychach

Współpraca

GAZ-SYSTEM

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce i podmorskim gazociągiem Baltic Pipe. Jest właścicielem i operatorem Terminalu LNG w Świnoujściu, a także właścicielem Gas Storage Poland – spółki pełniącej funkcję operatora magazynów gazu ziemnego.

GAZ-SYSTEM realizuje obecnie budowę terminalu FSRU w Zatoce Gdańskiej, który wpisuje się w ramy polityki zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa dostaw gazu. Spółka jednocześnie planuje pełnić aktywną rolę w procesie transformacji i dekarbonizacji polskiej gospodarki, prowadząc projekty w obszarze możliwości przesyłu biometanu i wodoru

Współpraca

ZE PAK SA

Współpraca

Polski Autobus Wodorowy

Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o. to spółka powołana w celu opracowania projektu autobusu wodorowego, budowy pototypu, wdrożenia produkcji seryjnej oraz budowy zakładu produkcyjnego w Świdniku (woj. Lubelskie). Projekt udało się zrealizować w rekordowym czasie niecałych dwóch lat. Obecnie spółka obsługuje już pierwsze kontrakty na dostawę autobusów do polskich miast, realizuje też innowacyjny projekt kompleksowego wynajmu (łącznie z serwisem i wodorem) autobusów wodorowych jako usługi. Plany związane z rozwojem działalności obejmują m.in. opracowanie 18 metrowego autobusu wodorowego oraz sprzedaż autobusów na rynki zagraniczne.

Współpraca

Bank Ochrony Środowiska

Od ponad 30 lat misją Banku Ochrony Środowiska S.A. jest edukacja i wspieranie przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska. Bank specjalizuje się w udzielaniu kredytów na projekty z zakresu ochrony środowiska, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Aktywnie współpracuje z NFOŚiGW oraz wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska, oferując preferencyjne finansowanie inwestycji ekologicznych.

W 2021 roku Bank dołączył do grona sygnatariuszy Polskiego Porozumienia Wodorowego, deklarując zaangażowanie we wspieraniu rozwoju technologii H2 na rynku krajowym.

BOŚ stawia wymagania w zakresie ochrony środowiska zarówno partnerom biznesowym, jak również sobie – jako odpowiedzialnej organizacji. Każde podejmowane działanie postrzega jako inwestycję w przyszłość. Kluczowe projekty społeczne realizuje poprzez programy Fundacji BOŚ. Jednocześnie wdraża inicjatywy skierowane do swoich pracowników, tworząc w ten sposób miejsce pracy, gdzie łączą się zaangażowanie, profesjonalizm i szacunek.

Współpraca

Energy Exemplar

W erze, w której świat szybko zmierza w kierunku czystszej przyszłości poprzez dekarbonizację, misją Energy Exemplar jest „Wzmacnianie transformacyjnych decyzji energetycznych”. Założone w 1999 roku w Adelajdzie w Australii, wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do modelowania i symulacji PLEXOS® cieszy się zaufaniem innowacyjnych organizacji na całym świecie. Na jednej zunifikowanej platformie interesariusze z całego łańcucha wartości energii rewolucjonizują ekosystem energetyczny i płynnie planują przyszłość energii z bezprecedensową przejrzystością, szybkością i innowacyjnością.

Współpraca

PAK SERWIS

Przedsiębiorstwo Remontowe PAK SERWIS Sp. z o.o. to ponad 60 lat doświadczenia w utrzymaniu ruchu oraz montażu urządzeń i instalacji energetycznych. To także kontynuacja tradycji i energetycznego etosu pracy służb serwisowych i remontowych, które w 1999 roku zostały wyodrębnione ze struktur ZE PAK S.A.

Dziś PAK SERWIS to ok. 700 wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników w tym prawie 200 inżynierów a oferta obejmuje usługi branży energetycznej, mechanicznej, elektrycznej, AKPiA, IT oraz szeroko rozumianej branży OZE. By sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów oraz być na bieżąco z nowymi technologiami Spółka cały czas rozwija się w takich obszarach jak cyfrowe systemy sterowania i zabezpieczeń, spawalnictwo czy pomiary dla celów ochrony środowiska. Dzięki ogromnemu doświadczeniu Przedsiębiorstwo Remontowe PAK SERWIS Sp. z o.o. może kompleksowo zrealizować szereg niezwykle skomplikowanych prac, takich jak budowa i modernizacja bloków energetycznych czy stacji wysokiego napięcia. Stała obecność na obiektach energetycznych i dbanie o utrzymanie na nich ruchu pozwala na wdrażanie i wykorzystywanie w tym procesie najnowocześniejszych metod i narzędzi w tym komputerowych systemów CMMS.

PAK SERWIS bardzo dobrze radzi sobie w branży OZE i z sukcesami bierze czynny udział w odbywającej się właśnie transformacji energetycznej w regionie wschodniej Wielkopolski jak również całego kraju. Dowodem tego jest zrealizowana budowa Farmy fotowoltaicznej w Janiszewie o mocy ok. 82 MWp oraz dwóch Farm wiatrowych w Kazimierzu Biskupim i Przyrowie o łącznej mocy 65,9 MW.

Jednak to nie jedyne prace wpisujące się w kanon prac branży OZE i najnowocześniejszych technologii wpływających na ochronę środowiska i poprawę jakości życia każdego z nas. Kolejnym ogromnym sukcesem Spółki jest zrealizowanie niezwykle skomplikowanego jak i prestiżowego projektu jakim była Budowa wytwórni wodoru wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz Stacje tankowania wodoru na terenie Polski.

Usługi Przedsiębiorstwa Remontowego PAK SERWIS Sp. z o.o. realizowane są w oparciu o procedury certyfikowanego, zintegrowanego systemu zarządzania jakością o wszystkie działania ukierunkowane są na uzyskanie zadowolenia klientów przez spełnianie ich bardzo wysokich wymagań i oczekiwań.

Szczegółowe informacje dotyczące profilu działalności oraz realizowanych prac znajdują się na stronie internetowej Spółki pod adresem www.pakserwis.com.pl

Współpraca

„Energopomiar” Sp. z o.o.

„Energopomiar” Sp. z o.o. to ekspercka firma doradcza i pomiarowa, istniejąca na rynku od ponad 70 lat. Energopomiar wspiera klientów w procesach transformacji energetycznej, która może być oparta między innymi o technologie wodorowe. Produkcja zielonego wodoru wymaga od inwestorów kompleksowego podejścia i wiedzy obejmującej wiele dziedzin, dlatego w ramach swoich usług oferujemy interdyscyplinarne doradztwo techniczne, środowiskowe i formalno-prawne przy wdrażaniu inwestycji.

Dla podmiotów wprowadzających rozwiązania oparte na wodorze Energopomiar świadczy usługi w zakresie:

  • doradztwa technicznego w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań do produkcji oraz zagospodarowania zielonego paliwa, w tym wielowariantowe analizy koncepcyjne, studia wykonalności, program funkcjonalno-użytkowy (PFU),
  • opracowania wniosku o dofinansowanie (wraz z wymaganą dokumentacją) inwestycji z programów krajowych i unijnych,
  • doradztwa środowiskowego (opracowanie wymaganych dokumentów, pozwoleń środowiskowych, opinii, ocen oddziaływania na środowisko itd. oraz wsparcie przy kontakcie z urzędami i organami weryfikującymi dokumentację),
  • obliczenia śladu węglowego i środowiskowego (dla organizacji i produktu),
  • doradztwa pod kątem zgodności z Taksonomią UE (wdrożenie wymogów, kwalifikacja oraz ocena zgodności),
  • doradztwa i nadzoru na każdym etapie procesu inwestycyjnego – począwszy od opracowania specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ), doradztwa w procesie przetargowym i przy wyborze dostawców, poprzez nadzór nad realizacją [w tym Inżynier Kontraktu (dla inwestorów) i Niezależny Doradca Techniczny (dla banków i instytucji finansujących inwestycje)], koordynację szkoleń dla obsługi, a kończąc na wsparciu przy oddaniu do eksploatacji w pełni funkcjonalnego układu.

Powyższe usługi obejmują również doradztwo przy inwestycjach w OZE realizowanych w celu zasilania instalacji wytwarzających zielony wodór.

https://energopomiar.com/

Współpraca

ABB Sp. z o.o.

ABB jest światowym liderem technologicznym w dziedzinie elektryfikacji i automatyzacji, kształtującym przyszłość świata, w którym zasoby wykorzystywane są w sposób zrównoważony. Nasze motto „Engineered to Outrun” oddaje ideę łączenia wiedzy z zakresu inżynierii i cyfryzacji, by wspierać klientów i partnerów w ich zrównoważonym rozwoju, poprawie wydajności i osiąganiu ponadprzeciętnych wyników. Przeszło 110 000 pracowników na całym świecie kontynuuje ponad 140-letnią historię firmy. Akcje ABB są notowane na giełdach SIX Swiss Exchange (ABBN) i Nasdaq Stockholm (ABB).

ABB w Polsce prowadzi pełen zakres działalności biznesowej, od badań i rozwoju, przez projekty inżynieryjne i produkcję, po sprzedaż i serwis. Firma zatrudnia ponad 5 tys. pracowników w kilkunastu lokalizacjach. ABB posiada fabryki w Aleksandrowie Łódzkim, Przasnyszu i Bielsku-Białej. W Krakowie i Łodzi firma prowadzi Globalne Centrum Usług Wspólnych oraz Korporacyjne Centrum Technologiczne, a w Warszawie Globalne Centrum Rozwiązań Zrobotyzowanych w zakresie robotyki. Polska jest ważnym ośrodkiem w globalnym łańcuchu dostaw ABB. www.abb.com

Współpraca

Atutor Integracja Cyfrowa

ATUTOR – Twój partner w cyfrowej transformacji

ATUTOR to dynamicznie rozwijająca się firma, specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla sektora energetycznego. Naszą misją jest wspieranie Klientów w procesie transformacji cyfrowej poprzez wdrażanie innowacyjnych narzędzi zarządzania dokumentacją techniczną oraz budowę inteligentnych systemów wspomagających decyzje.

25 lat już realizujemy projekty dla energetyki, wdrażając m.in. system do zarządzania dokumentacją inżynierską – Meridian. To zaawansowane rozwiązanie wspiera gromadzenie, kontrolę wersji i dystrybucję kluczowych informacji w organizacjach energetycznych. Współpracujemy z największymi elektrowniami i elektrociepłowniami w Polsce, dostarczając im narzędzia usprawniające operacyjne procesy zarządzania danymi technicznymi.

Transformacja cyfrowa i zaawansowane modelowanie energetyczne

W odpowiedzi na rosnące wymagania sektora energetycznego, ATUTOR poszerza swoje kompetencje w obszarze transformacji cyfrowej. Kluczowym elementem tej strategii jest wdrożenie systemu Plexos – zaawansowanego narzędzia do modelowania i optymalizacji systemów energetycznych. Plexos umożliwia precyzyjne prognozowanie pracy systemów elektroenergetycznych, co pozwala na optymalizację kosztów, minimalizację strat oraz efektywne zarządzanie zasobami.

Jedną z głównych zalet Plexos jest jego zdolność do wspierania procesów podejmowania decyzji inwestycyjnych. Dzięki zaawansowanym funkcjom modelowania, system pozwala na analizę różnych scenariuszy rozwoju infrastruktury energetycznej, identyfikując najbardziej efektywne ekonomicznie źródła energii. To rozwiązanie idealnie wpisuje się w globalne trendy dekarbonizacji, zwiększania efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Dzięki wdrożeniu Plexos, ATUTOR oferuje swoim klientom narzędzie, które wspiera strategiczne planowanie i zarządzanie w dynamicznie zmieniającym się sektorze energetycznym.

Innowacje wspierające rozwój

ATUTOR nie ogranicza się do integracji gotowych rozwiązań – aktywnie pracujemy nad własnymi narzędziami, które wykorzystują sztuczną inteligencję do automatyzacji procesów i optymalizacji zarządzania dokumentacją techniczną. Tworzymy nowoczesne systemy wspomagające digitalizację i analizę danych, umożliwiające firmom lepsze wykorzystanie zasobów oraz redukcję ryzyka operacyjnego.

Dlaczego warto współpracować z ATUTOR?

  • Doświadczenie i specjalizacja – lata współpracy z kluczowymi graczami rynku energetycznego pozwoliły nam doskonale zrozumieć potrzeby branży.
  • Innowacyjne technologie – wdrażamy najnowsze rozwiązania IT, które wspierają optymalizację operacyjną i redukcję kosztów.
  • Kompleksowe podejście – oferujemy pełne wsparcie w zakresie zarządzania dokumentacją techniczną, cyfrowych bliźniaków oraz integracji systemów IT.
  • Rozwój i elastyczność – dostosowujemy nasze usługi do dynamicznie zmieniającego się rynku, zapewniając Klientom przewagę konkurencyjną.

Dzięki połączeniu zaawansowanych technologii, wiedzy eksperckiej i elastycznego podejścia, ATUTOR staje się kluczowym partnerem dla firm dążących do cyfrowej transformacji. Nasze rozwiązania nie tylko zwiększają efektywność operacyjną, ale także umożliwiają świadome i strategiczne zarządzanie zasobami w oparciu o dane. Wspólnie z naszymi Klientami kształtujemy przyszłość energetyki, wykorzystując potencjał nowoczesnych technologii.

Współpraca

BUREAU VERITAS

Bureau Veritas jest światowym liderem w dziedzinie badań laboratoryjnych, inspekcji i usług certyfikacyjnych. Założona w 1828 roku, Grupa zatrudnia ponad 83 000 pracowników w ponad 1 600 biurach i laboratoriach na całym świecie. Bureau Veritas pomaga swoim klientom poprawić wyniki, oferując usługi i innowacyjne rozwiązania, które zapewniają, że ich majątek, produkty, infrastruktura oraz procesy spełniają normy i regulacje w zakresie jakości, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska oraz odpowiedzialności społecznej i klimatycznej.

 

Bureau Veritas Polska

  1. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

biuro@bureauveritas.com

www.bureauveritas.pl

 

LinkedIn

Facebook

Współpraca

NEXUS Consultants

NEXUS Consultants Sp. z o.o. jest polską firmą doradczą z siedzibą w Gdyni. Od 1993 roku aktywnie uczestniczymy w procesie transformacji polskiej gospodarki. Wspieramy przedsiębiorstwa w ich rozwoju rynkowym poprzez wskazywanie efektywnych rozwiązań, opartych na nowoczesnych narzędziach zarządzania z zakresu marketingu, finansów i organizacji. Nasze działania doradcze w pełni uwzględniają potrzeby naszych klientów oraz ich potencjał.

Współpraca

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Współpraca

Strand Eco Energy

Patronat Medialny

WysokieNapiecie.pl

Patronat Medialny

Cire.pl

Patronat Medialny

GramwZielone.pl

Patronat Medialny

Portal Komunalny

Patronat Medialny

www.ecoekonomia.pl

www.ecoekonomia.pl to portal o najważniejszych dla planety i gospodarki sprawach. Głównym założeniem wydawców jest informowanie o tematach ekologicznych mających wpływ na codzienne życie, biznes oraz finanse.

Ekologia to nie tylko lepsza jakość i nowoczesny styl życiaTo przede wszystkim biznes! Możliwość korzystnego jej wprowadzenia widzimy na każdym kroku. W domu, w biurze, w fabryce, na bazarku i polu. Wierzymy, że szybciej i efektywniej pomożemy planecie, jeśli sprawami eko zainteresują się wszyscy. Nie tylko podczas segregacji odpadów, ale także robienia zakupów, prowadzenia biura czy produkcji ubrań.

Ekologia jest ekonomiczna – to nie frazes, to fakt! Zmianę sposobu postępowania wymuszają na nas nie tylko rosnące ceny tzw. „nieekologicznych” zachowań, jak na przykład brak segregacji śmieci. Ekologia stała się element filozofii firm, ich strategii lub po prostu sposobem prowadzenia działalności. Po to aby wspierać wszelkie działania powstał portal o ekologii.

Patronat Medialny

ecieplo.pl

Patronat Medialny

TruckFocus.pl

TruckFocus.pl jest portalem skierowanym do pracowników i właścicieli firm transportowych, pracowników serwisów naprawiających pojazdy ciężarowe i wszystkich chcących znać najświeższe informacje z branży.

Publikuje nowości ze świata ciężarówek i autobusów – zarówno artykuły poświęcone nowym modelom pojazdów, częściom zamiennym jak i akcesoriom i oponom. Informuje o ważnych wydarzeniach w branży transportowej. Na TruckFocus.pl ukazują się artykuły techniczne oraz raporty i badania.

Znajdziesz tu także informacje o szkoleniach dla mechaników, diagnostów i pracowników spedycji, transportu i logistyki oraz oferty pracy w branży.

Nowinki techniczne, raporty, sondaże, aktualności ze świata samochodów ciężarowych – to wszystko i jeszcze więcej znajdziesz na TruckFocus.pl.

Patronat Medialny

fleetLOG

Magazyn fleetLOG skupia różnorodne media zajmujące się najnowszymi trendami w transporcie drogowym i logistyce. Traktując transport jako swoisty ekosystem, odnosi się do założeń transportu 4.0 oraz postulatu optymalizacji procesów i budowania gospodarki o obiegu zamkniętym. Mając na uwadze racjonalne używanie zasobów i ochronę środowiska, analizuje nowe technologie w kontekście szans, jakie stwarzają dla biznesu i ogółu społeczeństwa.

Patronat Medialny

Eurogospodarka

Fundacja Nowe Teraz https://www.noweteraz.pl/ – to organizacja non-profit, której misją jest edukacja, wsparcie i inspirowanie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Główne obszary działalności fundacji obejmują: – Pomoc osobom wykluczonym: Fundacja wspiera osoby z niepełnosprawnościami, bezdomnych oraz dzieci wymagające profesjonalnej pomocy medycznej, a także ich rodziców potrzebujących wsparcia psychologicznego i finansowego. – Wsparcie dla zadłużonych: Poprzez program „Salon Dłużnika” fundacja pomaga osobom zadłużonym w powrocie do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. – Edukacja finansowa: Realizując projekt „Eurogospodarka”, fundacja propaguje edukację finansową i podnosi świadomość społeczną, przeciwdziałając wykluczeniu finansowemu. Ponadto, Fundacja Nowe Teraz prowadzi projekty takie jak „Gloria Victis”, mający na celu integrację międzypokoleniową i promowanie patriotyzmu, oraz „Domy Nowe Teraz”, który oferuje rotacyjne pobyty dla osób bezdomnych, pomagając im w samodzielnym zaspokajaniu podstawowych potrzeb i reintegracji społecznej. Fundacja finansuje swoje działania m.in. poprzez organizację wystaw i aukcji charytatywnych w Galerii Nowe Teraz, z których dochód przeznaczany jest na pomoc dla osób wykluczonych oraz realizację celów statutowych.

Patronat Medialny

Wiadomości Naftowe i Gazownicze

Wiadomości Naftowe i Gazownicze to czasopismo które od ponad kilkudziesięciu lat nieprzerwanie wspiera i promuje polski przemysł naftowy i gazowniczy. Od momentu swojego powstania stanowi coś więcej niż tylko branżowy periodyk. To żywy zapis historii tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi przemysłu oraz medium, które łączy inżynierów, techników, naukowców i pasjonatów włączonych w rozwój sektora energetycznego.

Na łamach naszego czasopisma czytelnicy znajdą:

  • Najnowsze informacje z branży: Doniesienia o inwestycjach, technologiach
    i innowacjach.
  • Artykuły historyczne: Wgląd w przeszłość, który pozwala zrozumieć korzenie współczesnych technologii i rozwój sektora.
  • Publikacje naukowo-techniczne i biznesowe: Analizy, prognozy, raporty  oraz przegląd najważniejszych światowych wydarzeń z obszaru wydobycia ropy i gazu.
  • Przestrzeń promocyjną i reklamową: Miejsce na prezentacje firm, ich osiągnięć oraz ofert wspierających rozwój gazownictwa w Polsce.
  • Platforma integracji i wsparcia środowiska SITPNiG : czasopismo poświęca ważną część swojej przestrzeni wydawniczej wydarzeniom z życia Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego (SITPNiG). Relacje z działalności stowarzyszenia oraz jego oddziałów podkreślają rolę czasopisma jako medium integrującego całe środowisko naftowe i gazownicze w Polsce

Wiadomości Naftowe i Gazownicze to miesięcznik wydawany w wersji papierowej
i elektronicznej, który docierają bezpośrednio do kilku tysięcy prenumeratorów. Jako dowód uznania, lipcowe wydanie z 2021 roku zostało wyróżnione przez Naczelną Organizację Techniczną jako najlepszy numer czasopisma technicznego i specjalistycznego.

Zapraszamy do lektury i współpracy z Wiadomościami Naftowymi i Gazowniczymi – czasopismem, które nie tylko informuje, ale także inspiruje i wspiera rozwój polskiego przemysłu naftowego i gazowniczego.

Patronat Medialny

Hydrogenpolska.biz

HydrogenPOLSKA.biz – portal informacyjny założonym w 2024 roku, specjalizującym się w tematyce gospodarki wodorowej w Polsce. Redakcja dostarcza aktualnych informacji o:

  • Rozwoju infrastruktury do produkcji, magazynowania i dystrybucji wodoru w kraju, uwzględniając projekty realizowane przez głównych graczy rynkowych oraz inicjatywy samorządowe
  • Innowacjach technologicznych w sektorze wodorowym, śledząc postępy polskich naukowców i firm technologicznych rozwijających rozwiązania dla tej branży
  • Regulacjach prawnych i strategiach rządowych dotyczących rozwoju gospodarki wodorowej, analizując ich wpływ na sektor energetyczny i przemysłowy
  • Współpracy międzynarodowej Polski w zakresie technologii wodorowych, ze szczególnym uwzględnieniem projektów realizowanych w ramach Unii Europejskiej

Zespół składa się z doświadczonych dziennikarzy specjalizujących się w tematyce energetycznej i przemysłowej, wspieranych przez ekspertów branżowych.

Patronat Medialny

Telewizja Biznesowa

Telewizja Biznesowa to miejsce, gdzie pasja do biznesu i inwestycji łączy się z praktyczną wiedzą i doświadczeniem. Zrodzona z połączenia dwóch renomowanych brandów – Comparic TV oraz Inwestorzy.tv – oferuje bogaty wachlarz treści dedykowanych przedsiębiorcom, inwestorom i entuzjastom rynku finansowego.

Patronat Medialny

Środowisko.pl

Portal srodowisko.pl jest przeznaczony dla specjalistów zajmujących się ochroną środowiska, recyklingiem i gospodarką odpadami. Dostarcza aktualne informacje, nowości branżowe, opisy technologii oraz oferty firm działających w tych sektorach.

Na portalu można znaleźć m.in.:
✅ Artykuły i wiadomości dotyczące ochrony środowiska
✅ Katalog firm oferujących usługi i technologie dla branży
✅ Ogłoszenia dotyczące sprzętu i usług związanych z recyklingiem, gospodarką wodną, odpadową i energetyką odnawialną

Istotnym elementem portalu jest technologia xtech™(https://www.xtech.pl/) , która łączy nabywców z dostawcami. To ona sprawia, że czas zazwyczaj spędzany na obdzwanianiu firm i wysyłaniu setek maili, można przeznaczyć na inne zadania. Portal srodowisko.pl to również miejsce, gdzie firmy mogą promować swoje produkty i usługi, a specjaliści branżowi zdobywać wiedzę i nawiązywać kontakty biznesowe.

Patronat Medialny

Zielony Rozwój

Zielonyrozwoj.pl – Redakcja specjalizuje się w dostarczaniu aktualnych informacji o innowacyjnych technologiach w obszarze transformacji energetycznej, GOZ i zrównoważonego rozwoju. Jej misją jest promowanie zrównoważonego rozwoju energetyki oraz polskich osiągnięć – prezentuje dokonania rodzimych naukowców, inżynierów i firm technologicznych. Łączy ekspercką wiedzę branżową z rzetelnością dziennikarską, dostarczając wartościowych treści o rozwiązaniach kształtujących przyszłość polskiej energetyki i ochrony środowiska.

Patronat Medialny

Samochody Specjalne

Samochody Specjalne – to miesięcznik i portal internetowy poświęcony tematyce szeroko pojętego transportu i technice pojazdów użytkowych i specjalistycznych.

Patronat Medialny

GospodarkaMorska.pl

Patronat Medialny

ZielonaGospodarka.pl

Patronat Medialny

sozosfera.pl

Patronat Medialny

Smartgmina.pl

Patronat Medialny

Klastry.org.pl

Wybierz pakiet

UDZIAŁ STACJONARNY + wystąpienie

7 790,00 PLN + VAT
  • WYPRZEDANE!
  • Udział w "Biforku" networkingowym poprzedzającym rozpoczęcie Kongresu
  • Udział w 2 dniach wydarzenia
  • Udział w branżowej kolacji pierwszego dnia Kongresu
  • Dostęp do materiałów pokonferencyjnych w formie elektronicznej
  • Zaświadczenie o udziale w formie elektronicznej
  • 20 minutowe wystąpienie z prezentacją firmy/usług
  • Logo Twojej firmy wśród Partnerów wydarzenia
  • Informacja o Twojej firmie w katalogu elektronicznym
  • Możliwość rozstawienia roll-upu w sali konferencyjnej
  • Informacja o wystąpieniu na social mediach powermeetings.eu oraz w newsletterze
Kup bilet

UDZIAŁ STACJONARNY + Roll-up + Logo

4 790,00 PLN + VAT
  • Udział w "Biforku" networkingowym poprzedzającym rozpoczęcie Kongresu
  • Udział w 2 dniach wydarzenia
  • Udział w branżowej kolacji pierwszego dnia Kongresu
  • Dostęp do materiałów pokonferencyjnych w formie elektronicznej
  • Zaświadczenie o udziale w formie elektronicznej
  • Roll-up w sali konferencyjnej
  • Logo Twojej firmy wśród Partnerów wydarzenia
  • Informacja o Twojej firmie w katalogu elektronicznym
  • Informacja o współpracy na social mediach powermeetings.eu oraz w newsletterze
Kup bilet

UDZIAŁ STACJONARNY + Logo

3 390,00 PLN + VAT
  • Udział w "Biforku" networkingowym poprzedzającym rozpoczęcie Kongresu
  • Udział w 2 dniach wydarzenia
  • Udział w branżowej kolacji pierwszego dnia Kongresu
  • Dostęp do materiałów pokonferencyjnych w formie elektronicznej
  • Zaświadczenie o udziale w formie elektronicznej
  • Logo Twojej firmy wśród Partnerów wydarzenia
  • Informacja o Twojej firmie w katalogu elektronicznym
Kup bilet

UDZIAŁ STACJONARNY

2 790,00 PLN + VAT
  • Udział w "Biforku" networkingowym poprzedzającym rozpoczęcie Kongresu
  • Udział w 2 dniach wydarzenia
  • Udział w branżowej kolacji pierwszego dnia Kongresu
  • Dostęp do materiałów pokonferencyjnych w formie elektronicznej
  • Zaświadczenie o udziale w formie elektronicznej
Kup bilet

Relacja z ostatniej edycji

location

 

Gdynia *

 

*Po rejestracji uczestnicy otrzymują szczegóły dotyczące lokalizacji
i wskazówki do rezerwacji noclegu.

Pytania❓ Zapraszamy do kontaktu:

    Co jeszcze organizujemy❓

     

     

    jolanta.szczepaniak@powermeetings.eu, renata.kaluzna@powermeetings.eu Kongres Technologii Wodorowych

    Jesteś zainteresowany udziałem w Kongresie Wodoru?
    Chcesz wiedzieć więcej zanim spotkasz się z nami na kolejnej edycji❓
    Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗

    Do usłyszenia, Renata Kałużna, powermeetings.eu




      * pola wymagane