W dniu 20 marca 2018 r. w Warsaw Spire Warszawie odbyło się Asset & Property & Facility Managment Forum zorganizowane przez powermeetings.eu. a dedykowane profesjonalistom rynku zarządzania nieruchomościami komercyjnymi.

Partnerem wydarzenia byli Engie, ista Polska oraz Apleona HSG.

Forum AM & PM & FM to już od 13 lat największa w Polsce i niepowtarzalna konferencja dla branży nieruchomości komercyjnych. XII poprzednich edycji z pewnością potwierdziło prestiż wydarzenia, nadając mu tym samym rangę najważniejszej imprezy skupiającej największe opiniotwórcze autorytety z branży. Nie inaczej było i w tym roku – w 13 edycji wydarzenia wzięło udział ponad 150 osób!

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez Renatę Kałużną, Dyrektora Zarządzającego powermeetings.eu oraz Jędrzeja Iwaszkiewicza, Współpomysłodawcę i Współzałożyciela The Heart gdzie mieliśmy przyjemność gościć już po raz kolejny.

Pierwszy Panel był poświęcony Rynkowi dostawców usług. Główne tematy panelu:

 • wielkość rynku zamawiającego i rynku dostawców
 • zakres usług i ich podział
 • wymagania względem dostawców i zmiana oczekiwań

Moderatorem panelu był Wojciech Walania, Olivia Business Centre, a w dyskusji udział wzięli

Jan Woźniak, Engie Polska, Roman Marszycki, Securitas Polska, Marek Thau, IKEA Group oraz Marcin Dudek, ista Polska.

Podczas panelu przedstawiono 3 prezentacje.

Pierwszą prezentację na temat „Nowych oczekiwań wobec dostawców FM” przedstawił Jan Woźniak, Engie Polska, następną bardzo ciekawą prezentację „Jak okiełznać koszty ochrony” przedstawił Roman Marszycki z firmy Securitas , a ostatni prezentację przedstawił Marcin Dudek, ista Polska – „Oszczędź sobie energii. Efektywne zarządzanie mediami w nieruchomościach”.

Następnym panelem forum był Rynek wg najemców i wynajmujących, podczas którego paneliści dyskutowali na następujące tematy:

 • sukces najemców to sukces dewelopera
 • wymagania względem właścicieli nieruchomości
 • wymagania względem firm obsługujących nieruchomości
 • komfort pracy i well-being – wpływ właściciela i dostawcy usług
 • na co dziś stawiają najemcy – oczekiwania i priorytety

Moderatorem panelu była Joanna Iwanowska-Nielsen, Członek Rady Nadzorczej CEMAT, Wildanova, NOLTA CareerExperts w dyskusji wzięli udział Marcin Piątkowski z Torusa, Sławomir Patejuk z Advicero Tax, Marta Wybrańska z ‎Avestus Real Estate, Agnieszka Nowak z GTC, Anna Szmilewskaz Vastint Poland oraz Karina Trafna, KiDS&Co.

Prezentację nt. „Umowy najmu, czynsz i opłaty w świetle obowiązującego ustawodawstwa” przedstawił Sławomir Patejuk z  Advicero.

Ostatnim panelem podczas Forum był Rynek wg właścicieli nieruchomości, podczas którego paneliści dyskutowali na następujące tematy:

 • struktura właścicielska
 • zakres usług in house vs zakres usług outsourcingowanych
 • wymagania względem dostawców usług FM, PM, AM
 • utrzymanie wartości i atrakcyjności nieruchomości / wzrost / spadek
 • powrót do szczegółowej analizy kosztów – nowe wyzwania i ograniczenia dotyczące m.in. poziomu kosztów, jakie można zaliczyć do KUP
 • nowe wyzwania dla właściciela / asset managera w zmieniających się warunkach: technologicznych (np. e-commerce, sztuczna inteligencja), rynkowych (np. biura co-workingowe) i prawnych (np. prawo wodne, ograniczenie handlu w niedziele)

Moderatorem panelu była Małgorzata Kosińska, Prezes Stowarzyszenia REIT Polska

W dyskusji udział wzięli: Artur Lis, Tristan Capital Partners, Witold Breś, Peakside,

Jakub Wajda, SUPREMIS – SAP oraz Łukasz Szacherski, SUPREMIS – SAP

Jakub Wajda oraz Łukasz Szacherski z firmy SUPREMIS – SAP przedstawili prezentację nt. „Operacyjne zarządzanie nieruchomościami, umowami i rozliczeniami w kontekście wyzwań prawnych i rynkowych. Perspektywa inwestora, właściciela, zarządcy”.

Zakończeniem Forum Asset & Property & Facility Management był koktajl w Restauracji The Place, który był doskonałą okazją do spotkania z przyjaciółmi z branży ale także przyczynił się do nawiązania wielu nowych kontaktów biznesowych.

Organizatorzy Forum Asset & Property & Facility Management bardzo dziękują wszystkim Moderatorom, Prelegentom, firmom partnerskim zaangażowanym w organizację kwietniowego wydarzenia, a w szczególności: Engie Polska, ista Polska, Apleona HSG, Minimax, Advicero, Supremis, FM Solutions, Gegenbauer Polska, Securitas, GTC, Avestus Real Estate, Kids&Co., Peakside Capital, GLL, Vastint, REIT, Tristan Capital Partners, Torus, Nolta, The Heart, Griffin Premium RE..

Dziękujemy redakcjom: www.budnet.pl/ , www.cijeurope.com/pl , www.e-biurowce.pl, www.logistyczny.com/, www.terenyinwestycyjne.info i www.renews.pl/, http://wbj.pl/  za wsparcie medialne Forum!

Partnerzy

Organizator

Firma powermeetings.eu działa na rynku energetycznym już od ośmiu lat. Wyłoniła się z firmy SC Consulting powstałej w 2004 roku i mającej na celu organizację profesjonalnych konferencji oraz szkoleń na rynku nieruchomości komercyjnych. W trakcie 12 lat istnienia zorganizowaliśmy ponad 350 wydarzeń (najczęściej autorskich), goszcząc prawie 30 tysięcy specjalistów.

Zespół powermeetings.eu odpowiedzialny jest za badanie rynku, dobór najbardziej aktualnych tematów i organizację spotkań w trakcie których skupiamy się zarówno na przekazaniu najlepszej wiedzy merytorycznej jak i kojarzeniu nowych partnerów biznesowych.

We współpracy z najlepszymi ekspertami z Polski i zagranicy przygotowaliśmy wiele ważnych i cennych wydarzeń. Wśród nich znajdują się również wydarzenia cykliczne, które już na stałe wpisały się
w kalendarze spotkań branżowych.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu staliśmy się wiodącym organizatorem Forum, Konferencji, Seminariów, Szkoleń i Warsztatów zarówno otwartych jak i zamkniętych dla szeroko pojętego sektora energetycznego.

Partner

 • 20 lat na rynku usług Facility Management
 • Obszar działalności – cała Polska
 • Obsługiwane sektory rynku: Budynki Biurowe, Centra Handlowe, Obiekty Przemysłowe i Logistyczne, Centra Danych, Uczelnie Wyższe, Obiekty Naukowo-Dydaktyczne, Szpitale, Szkoły
  i inne, Partnerstwo Publiczno – Prywatne
 • Ponad 380 pracowników w usługach
 • ISO: 9001, 14001, 18001, EMAS PL 2.14-007-79
 • Stała stabilność finansowa
 • Ponad 100 obsługiwanych Klientów
 • Ponad 2 000 000 m2 obsługiwanych powierzchni

ENGIE Services jest wiodącym partnerem w sektorze usług Facility Management Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ciągłemu rozwojowi posiadamy umiejętność świeżego spojrzenia na dzisiejsze wyzwania i dostosowania naszej organizacji do potrzeb naszych Klientów. Wykorzystując nasze zasoby, wiedzę i umiejętności, mamy na celu wspieranie podnoszenia bezpieczeństwa, rozwoju i sprawnego funkcjonowania organizacji naszych Klientów i Społeczności, którym służymy. Dostarczamy zintegrowane rozwiązania obejmujące usługi dla obiektów oraz efektywność energetyczną poprzez strategię opartą na innowacjach i nowych technologiach cyfrowych.

Partner

Jesteśmy partnerem w zarządzaniu i gospodarowaniu energią

ista Polska jest częścią międzynarodowej firmy ista International, będącej jednym ze światowych liderów w zakresie rozliczania indywidualnych kosztów ciepła, wody oraz innych mediów. Pomagamy zarówno zarządcom, jak i mieszkańcom w racjonalnym gospodarowaniu energią cieplną i wodą.

Dzięki naszym rozwiązaniom i dostępie do informacji mieszkańcy otrzymują możliwość kontroli poziomu zużycia poszczególnych mediów, a zarządcy mogą zwiększyć oszczędności w całym administrowanym budynku. Działamy w 24 krajach, w tym na terenie: Chin, Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także na większości rynków europejskich.

Dokładność i precyzja pomiarów są możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii modułów radiowych, które obejmują:

 • podzielniki kosztów ogrzewania,
 • wodomierze,
 • ciepłomierze,
 • odpowiednie systemy montażu.

Partner

Apleona HSG świadczy kompleksowe usługi zintegrowanego Facility Management. Firma wspiera technicznie i infrastrukturalnie obiekty biurowe, przemysłowe, logistyczne, centra handlowe i inne na terenie całego kraju. Apleona HSG obsługuje obiekty certyfikowane wg LEED oraz BREAM, jak również zapewnia usługi dodatkowe wspomagające procesy produkcji i zarządzania: construction management, programy do zarządzania energią, bezpieczeństwem pracy oraz CAFM. Firma posiada certyfikaty ISO 9001, 14001, 18001.

Wystawca

Minimax jest jedną z największych firm na świecie oferującą systemy ochrony przeciwpożarowej. Systemy przeciwpożarowe to złożone systemy bezpieczeństwa, które muszą być absolutnie niezawodne w nagłych wypadkach. Regularna konserwacja i naprawy są warunkiem zapewnienia nie tylko funkcjonowania instalacji, ale także ochrony ubezpieczeniowej obiektu.  Serwis Minimax Polska zapewnia profesjonalną obsługę w zakresie konserwacji rocznych, przeglądów okresowych oraz modernizacji instalacji i urządzeń. Prowadzimy również szkolenia z obsługi instalacji przeciwpożarowych w obiekcie klienta oraz na specjalnie zaprojektowanej mobilnej platformie demo. W Minimax dbamy o wysokie standardy jakości, innowacyjne rozwiązania i indywidualne podejście w obsłudze klienta. Działamy w atmosferze odpowiedzialności i bliskiej współpracy.

Oferujemy projektowanie, wykonawstwo oraz serwis systemów ppoż. dla obiektów handlowych, biurowych, centrów logistycznych, zakładów przemysłowych, elektrowni. Oferujemy instalacje w standardzie wymaganym przez inwestora, wg. uzgodnień z ubezpieczycielem i rzeczoznawcą ppoż.: VdS, NFPA, FM Global oraz Polskimi i Europejskimi Normami.

Współpraca

Advicero świadczy kompleksowe usługi w zakresie doradztwa podatkowego i outsourcingu księgowego.

Poprzez współpracujące podmioty oferujemy też doradztwo prawne oraz audyt.
Działamy na rynku usług doradczych od 2012 r. Obsługujemy zagraniczne i polskie podmioty prowadzące działalność w Polsce. Doradzamy poprzez zespół doświadczonych specjalistów, z wieloletnim praktycznym doświadczeniem i gruntowną znajomością rynku.

W roku 2015 Advicero uzyskała pierwsze miejsce w rankingu Firm Doradztwa Podatkowego, organizowanym przez redakcję dziennika „Rzeczypospolitej”, w kategorii Największy przyrost przychodów 2014/2013.

Advicero jest częścią globalnej sieci NEXIA International, jednej z 10 największych sieci audytorskich i konsultingowych na świecie. Poprzez sieć biur NEXIA oferujemy wsparcie dla naszych Klientów również poza granicami Polski.

Współpraca

Misją FM Solutions jest wyznaczanie najwyższych standardów w obsłudze technicznej nieruchomości poprzez zagwarantowanie wysokiego poziomu usług wykonywanych przez wykwalifikowany personel oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań serwisowych i informatycznych.

Oferowane przez FM Solutions usługi mają charakter kompleksowy. Projektujemy, wykonujemy i serwisujemy instalacje budowlane w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. Kompleksowo realizujemy instalacje klimatyzacji, wentylacji, przeciwpożarowe, wodno-kanalizacyjne, niskoprądowe, elektroinstalacje, automatyki budynkowej a także telewizji przemysłowej. Ponadto wykonujemy usługi związane z utrzymaniem czystości w budynkach oraz w ich otoczeniu a także przeglądy budowlane. Szereg usług które proponujemy naszym klientom stanowi kompleksową ofertę obsługi technicznej nieruchomości.

Współpraca

GTC

Współpraca

Avestus Real Estate to wiodący deweloper, doradca oraz inwestor w sektorze nieruchomości
w Polsce i Europie Środkowej, obecny na rynku od ponad 20 lat. Firma prowadzi projekty w Czechach, Polsce oraz na Węgrzech i Słowacji, gdzie realizuje inwestycje biurowe, handlowe, wielofunkcyjne oraz mieszkaniowe. W regionie Europy Środkowo- Wschodniej posiada około 2 mln mkw. powierzchni komercyjnej w fazie rozwoju, zarządzania lub doradztwa leasingowego.

Avestus Real Estate jest znany w Polsce z realizacji m.in. tak prestiżowych projektów biurowych, jak warszawski International Business Center, budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park, Warsaw Financial Center, czy park biurowy Enterprise Park w Krakowie. Avestus Real Estate jest aktywnie zaangażowany we wszystkie aspekty procesu deweloperskiego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Obecnie w Polsce realizuje projekt Imagine przy ul. Piłsudskiego w Łodzi.

 

Współpraca

Współpraca

Współpraca

Gegenbauer Polska Sp. z o.o. jest spółką córką Grupy Przedsiębiorstw Gegenbauer specjalizującej się w usługach Facility Management na terenie Niemiec.

Centrala spółki mieści się w Krakowie, a sieć obsługiwanych obiektów rozsiana jest po całym kraju. Nasze usługi kierujemy do właścicieli oraz zarządców nieruchomości na terenie całej Polski.

Przedmiotem naszej działalności w Polsce są usługi kompleksowego zarządzania nieruchomościami (Facility Management), czyli zarządzanie funkcjami technicznymi, infrastrukturalnymi i ekonomicznymi nieruchomości:

 • przemysłowych
 • logistycznych
 • biurowych
 • handlowych
 • publicznych

Usługi realizujemy w oparciu o blisko 90-letnią tradycję; dlatego też, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu merytorycznemu i wieloletniemu doświadczeniu praktycznemu, jesteśmy gotowi sprostać każdym wyzwaniom oraz zapewnić usługę nakierowaną na indywidualne oczekiwania Klientów.

Wśród oferowanych przez nas usług szczególne miejsce zajmują:

 • Zarządzanie funkcjami technicznymi nieruchomości
 • Zarządzanie ekonomiczne nieruchomością
 • Utrzymanie czystości wewnętrznych i zewnętrznych części nieruchomości
 • Ochronę mienia
 • Logistyka odpadów
 • Usługi biurowo administracyjne

Współpraca

Współpraca

SUPREMIS, Złoty Partner SAP to jeden z wiodących i największych Partnerów SAP w zakresie produktu SAP Business One w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

Firma jest laureatem wielu branżowych i prestiżowych nagród. W 2016 roku SAP Polska nagrodził‚ najlepsze wdrożenia systemów SAP oraz innowacyjne rozwiązania IT. Nagrodę otrzymała Grupa Capital Park, który jest aktywnym inwestorem oraz deweloperem działającym na polskim rynku nieruchomości. W 2016 roku SUPREMIS został‚ Partnerem Roku SAP Business One w regionie CEE, a także najlepszych partnerem SAP Business One Cloud.

SUPREMIS jest dostawcą systemu do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Kompleksowe rozwiązanie Property Management dla SAP Business One pozwala zarządzać całym biznesem w jednym miejscu, począwszy od ewidencji najemców, dostawców, ewidencji stanu posiadania (gruntów, budynków, pomieszczeń) do szczegółowych warunków umów najmu i towarzyszącym im zabezpieczeniom finansowym. Z systemu korzysta wiele innych firm z branży, wśród których znajdują się m.in. Carrefour Polska, Grupa BUMA, Globe Trade Center, London Cambridge Properties, Cushman & Wakefield, Pl.2012+ operator PGE Narodowy

Współpraca

KiDS&Co. jest ogólnopolską siecią nowoczesnych, anglojęzycznych przedszkoli i żłobków przybiurowcowych i firmowych. Swoją działalność od 12 lat rozwija we współpracy z najlepszymi developerami i Klientami korporacyjnymi. KiDS&Co. całkowicie wyręcza pracodawcę na każdym etapie prac nad otwarciem placówki: przygotowuje koncepcję architektoniczną lokalu, nadzoruje prace wykończeniowe, a następnie przejmuje na siebie pełną odpowiedzialność za zarządzanie przedszkolem. Stworzony przez KiDS&Co. rzetelny biznesplan otwarcia i funkcjonowania placówki, uwzględniający indywidualne potrzeby Klienta oraz możliwości lokalowe, obejmuje rekomendację najbardziej efektywnego modelu finansowania, w tym pozyskania funduszy ze środków unijnych oraz rządowych placówek terenowych. Dzięki temu Klient ma gwarancję optymalizacji kosztów oraz stabilności inwestycji.

Współpraca

Współpraca

Współpraca

Współpraca

Współpraca

Współpraca

Misją oraz podstawowym zadaniem Stowarzyszenia REIT Polska jest inicjowanie i wspieranie – przy wykorzystaniu w jak najlepszej wierze naszych członków, ich wiedzy i doświadczenia – wszelkich działań prowadzących do stworzenia ram prawnych dla podmiotów działających w formule REIT, a także popularyzacji tego typu rozwiązań wśród polskich obywateli i instytucji.

Współpraca

Współpraca

Współpraca

Współpraca

NOLTA Career Experts specjalizuje się w zakresie doradztwa personalnego połączonego z elementami coachingu i mentoringu.

NOLTA CE jest ekspertem od rynku nieruchomości – firmę tworzą osoby od lat związane z nieruchomościami oraz doradztwem transakcyjnym.

NOLTA CE działa w Polsce i wybranych krajach Europy Centralnej. Specjalizuje się w rekrutacji pracowników dla branż sektora nieruchomości oraz działów sprzedaży innych branż. Rekrutuje pracowników wyższego szczebla, managerów, specjalistów oraz pracowników zespołów wsparcia operacyjnego.

Wśród Klientów są zarówno pracodawcy, jak i pracownicy, a celem firmy jest optymalne dopasowanie ich wzajemnych oczekiwań i możliwości, w zależności od identyfikowanych potrzeb.

Patronat medialny

Patronat medialny

Patronat medialny

Patronat medialny

Patronat medialny

Serwis internetowy Tereny Inwestycyjne Info kierujemy do inwestorów, którzy szukają atrakcyjnych gruntów pod inwestycje, przedsiębiorców, samorządów i stref ekonomicznych, które dysponują terenami inwestycyjnymi.

Serwis Tereny Inwestycyjne Info pełni rolę platformy komunikacyjnej. Użytkownicy mają tu dostęp do aktualnych wiadomości ze świata biznesu, terminarza najważniejszych konferencji, targów i seminariów, wywiadów z ludźmi polityki i biznesu, porad eksperckich a także ciekawych artykułów na temat partnerstwa publiczno-prywatnego, ekoinwestycji czy realizowanych w Polsce projektów inwestycyjnych. Całości dopełnia galeria zdjęć dokumentujących istotne wydarzenia ze świata biznesu.

Serwis Tereny Inwestycyjne Info zawiera najważniejsze informacje o regionach, specjalnych strefach ekonomicznych, dostępnych dla przedsiębiorców dotacjach unijnych, sposobach finansowania inwestycji oraz ulgach i przywilejach.

Funkcjonalnym narzędziem dla inwestorów i oferentów jest wyszukiwarka ogłoszeń – baza przeznaczonych na sprzedaż gruntów inwestycyjnych.

Patronat medialny

Patronat medialny

WBJ

Zobacz więcej

Poprzednie edycje

Partnerzy poprzedniej edycji

location

Lokalizacja

Warsaw Spire – 38 piętro

Plac Europejski, Warszawa

Warsaw Spire to idealne miejsce dla biznesu. Tętniący energią symbol nowoczesnej Warszawy. Wyjątkowe połączenie nowoczesnych technologii, komfortu pracy, dbałości o środowisko i stworzonej dla mieszkańców Warszawy przestrzeni publicznej. Musisz tu być.

 • Nowa przestrzeń miejska łącząca funkcje biurowe i publiczne
 • Nowoczesny plac dla mieszkańców Warszawy
 • Przyjazne środowisko pracy
 • Wyjątkowa architektura
 • Innowacyjne rozwiązania technologiczne
 • Certyfikat BREEAM na poziomie Excellent
 • Kompleks trzech budynków (łączna powierzchnia 100 000 m2)
 • Unikalny adres Plac Europejski

Kontakt

Inne wydarzenia dla branży