Ewentualne odstępstwa od granicznych wielkości emisji, Dyrektywa MCP, case study z przystosowania zakładów przemysłowych do standardów ochrony środowiska, systemy i testy oceny toksyczności ścieków oraz monitoringu metali on-line w ściekach czy nowe prawo wodne i wynikające z tego wyzwania i obowiązki dla przemysłu a także zanieczyszczenie powierzchni ziemi: zasady, odpowiedzialność, możliwe rozwiązania – to tylko niektóre z tematów jakie omawiano podczas IV Forum Ochrony Środowiska powermeetings.eu. Wydarzenie odbyło się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2017 r. w Krakowie.

Wszystkie wystąpienia były bardzo merytoryczne i wskazywały na fakt, iż przemysł przykłada bardzo dużą wagę do tak istotnej dziś kwestii, jak ochrona środowiska. Nowe, istotne i coraz ostrzejsze środowiskowe wyzwania, a możliwości i praktyka ich implementacji to bowiem wciąż „gorący temat” dla branży.

Wydarzenie adresowane było do przedsiębiorstw szeroko pojętego przemysłu w tym przedstawicieli: elektrowni, elektrociepłowni, przedsiębiorstw energetyki cieplnej, przemysłowych odbiorców energii, firm sektora chemicznego, paliwowego, cementowego i odpadowego, firm zajmujących się budownictwem przemysłowym – budową nowych mocy wytwórczych, firm dostarczających technologie oraz firm inżynieryjnych i badawczych.

W konferencji wzięło udział grono znakomitych Prelegentów i Panelistów – oraz grupa kilkudziesięciu ekspertów od ochrony środowiska reprezentujących elektrownie, elektrociepłownie i wiele innych gałęzi przemysłu oraz firmy – dostawcy rozwiązań i urządzeń z całej Polski.

Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu za aktywny udział oraz ciekawe dyskusje.

Dziękujemy naszym Partnerom: Grupa Azoty, Grupa Tauron Nowe Jaworzno, Ciech, Orlen, JSH Hamilton, Dentons, Veolia Water Technologies, Tigret, EC Test Systems, Energopomiar, Mlekovita, GIOS, BOŚ Bank.

Dziękujemy redakcjom: cire.pl, odnawialni.com.pl, wysokienapiecie.pl, portalkomunalny.pl  za wsparcie medialne Forum! Pozdrawiamy serdecznie i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji 15 i 16 listopada 2018 r.!

z pozdrowieniami,

Renata Kałużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu
Jolanta Szczepaniak
Project Manager
powermeetings.eu

Partnerzy

Organizator

Firma powermeetings.eu działa na rynku energetycznym już od ośmiu lat. Wyłoniła się z firmy SC Consulting powstałej w 2004 roku i mającej na celu organizację profesjonalnych konferencji oraz szkoleń na rynku nieruchomości komercyjnych. W trakcie 12 lat istnienia zorganizowaliśmy ponad 350 wydarzeń (najczęściej autorskich), goszcząc prawie 30 tysięcy specjalistów.

Zespół powermeetings.eu odpowiedzialny jest za badanie rynku, dobór najbardziej aktualnych tematów i organizację spotkań w trakcie których skupiamy się zarówno na przekazaniu najlepszej wiedzy merytorycznej jak i kojarzeniu nowych partnerów biznesowych.

We współpracy z najlepszymi ekspertami z Polski i zagranicy przygotowaliśmy wiele ważnych i cennych wydarzeń. Wśród nich znajdują się również wydarzenia cykliczne, które już na stałe wpisały się
w kalendarze spotkań branżowych.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu staliśmy się wiodącym organizatorem Forum, Konferencji, Seminariów, Szkoleń i Warsztatów zarówno otwartych jak i zamkniętych dla szeroko pojętego sektora energetycznego.

Partner Merytoryczny

Grupa Azoty jest największą polską grupą chemiczną. W jej skład wchodzą m.in. Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Obecnie Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Grupa Azoty oferuje również kompleksowy pakiet roztworów mocznika i amoniaku, który pod hasłem EFEKT RedNOx® dedykuje dla skutecznej redukcji szkodliwych substancji w przemyśle.

Największe w Polsce zakłady chemiczne należące do Grupy Azoty – spółki w Puławach, Kędzierzynie i Policach, najwięksi producenci amoniaku i mocznika, dysponują potencjałem i kompetencjami niezbędnymi do współuczestniczenia w procesie ochrony środowiska poprzez realizację dostaw produktów wykorzystywanych w technologii oczyszczania spalin.

Grupa produktów linii RedNOx®: NOXy®, PULNOx® (roztwory mocznika 40 i 45%) i LIKAM® (woda amoniakalna 25%)

Grupa Azoty od kilku lat zmienia oblicze polskiej chemii. Jej działania sprawiają, że jest to jedna z najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu w Europie. To efekt długofalowej strategii przyjętej przez Grupę, której jednym z filarów są nowe inwestycje. Już w tej chwili Spółka prowadzi szeroko zakrojone projekty – do końca 2020 r. na 68 projektów inwestycyjnych Grupa Azoty przeznaczy ponad 7 mld zł.

Spółka, nazywana dziś championem narodowym, zatrudnia łącznie prawie 14 tys. pracowników, a jej wartość budowana od lat przez stabilny akcjonariat sprawiła, że została uznana za jedną z firm strategicznych dla polskiej gospodarki. Grupa Azoty to też pierwsza środkowoeuropejska firma, która w 2015 roku znalazła się na liście 40. najbardziej wpływowych podmiotów światowego rynku chemicznego ICIS TOP 40 Power Players 2015, a także na opublikowanej przez Boston Consulting Group liście 10 najatrakcyjniejszych dla inwestorów spółek chemicznych świata. Sukces ten powtórzyła znajdując się na 9 miejscu wśród 189 najatrakcyjniejszych dla inwestorów spółek chemicznych świata, według Boston Consulting Group, w 2016 r.

Partner Prawny

Dentons to globalna firma prawnicza, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości obsługi prawnej na złożonym globalnym rynku. Firma powstała w marcu 2013 r. w wyniku połączenia międzynarodowej kancelarii prawniczej Salans LLP, kanadyjskiej firmy prawniczej Fraser Milner Casgrain LLP (FMC) oraz międzynarodowej kancelarii prawniczej SNR Denton.
Firma Dentons zbudowana jest na solidnych fundamentach trzech renomowanych kancelarii prawniczych. Każda z nich zapracowała na swoją reputację oraz rzeszę cenionych klientów, odpowiadając na lokalne, regionalne i krajowe potrzeby szerokiego spektrum klientów, wśród której znajdują się — osoby fizyczne, przedsiębiorcy, małe spółki i firmy rozpoczynające działalność; samorządy lokalne, władze na poziomie regionalnym i ogólnokrajowym oraz agendy rządowe, spółki prywatne oraz publiczne średniej i dużej wielkości, w tym podmioty prowadzące działalność o zasięgu międzynarodowym i globalnym.
Zespół Dentons to ponad 2600 prawników i doradców w 75 biurach w ponad 50 krajach – w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej, Chinach i Afryce, którzy pracują nad dostarczaniem skutecznych rozwiązań, umożliwiających realizację Państwa celów biznesowych.

Dzięki doświadczeniu o globalnym zasięgu w energetyce, bankowości i finansach, nieruchomościach oraz ubezpieczeniach, Dentons zapewnia swoim klientom dostęp do najwyższej klasy utalentowanych prawników specjalizujących się w 24 sektorach i 36 obszarach prawa.

Co odróżnia Dentons od innych firm prawniczych?

Dentons to firma o strukturze policentrycznej. Firma nie posiada centrali ani dominującej kultury narodowej. Zapewniamy dostęp do ekspertów na całym świecie, we wszystkich sektorach gospodarki i dziedzinach prawa.
Dentons proponuje rozwiązania. Zamiast teoretycznych analiz, skupiamy się na dostarczaniu konkretnych, praktycznych porad, które umożliwią zawarcie transakcji lub rozstrzygnięcie sporu.
Miarą sukcesu Dentons jest jakość świadczonych usług. Niezależnie od skali czy zakresu potrzeb biznesowych klientów, zapewniamy wsparcie, jakiego potrzebują.

Partner

J.S. Hamilton stanowi grupę firm zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo – Wschodniej świadczących szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania, w tym miedzy innymi:

 • szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych: próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, osadów, gleb itp.), paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, konsumenckie testy produktów, badania sprzętu elektrycznego i elektronicznego na zgodność z dyrektywą RoHS
 • badania i pomiary środowiska pracy – analizy w zakresie szkodliwości fizycznych, chemicznych i mikrobiologicznych
 • usługi rzeczoznawczo-kontrolne i spedycja
 • kontrole techniczne oraz nadzór nad terminowością wysyłek
 • usługi doradcze, w tym opracowania z zakresu Ochrony Środowiska
 • szkolenia

Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach – to osoby dynamiczne, rzetelne oraz otwarte w stosunku do klientów oraz ich oczekiwań, profesjonaliści podchodzący z pasją do swojej pracy.

Partner

Firma TIGRET Sp. z o.o., założona w 1999 roku,  jest dystrybutorem produktów kilku firm – światowych liderów w zakresie oceny jakości wody i ścieków, zwłaszcza w układzie on-line. Układy on-line dając bardzo duży margines bezpieczeństwa, zapewniają utrzymanie i podnoszenie jakości produktów oraz reputacji marki. Głównymi produktami w tym obszarze są systemy do:

oceny ekotoksyczności (testy Toxkit i Microtox oparte na różnych organizmach, zgodne z OECD i ISO). Znakomite narzędzie do ochrony złoża biologicznego oczyszczalni, oceny jakości ścieków i jakości oczyszczania, identyfikacji dostawców toksycznych ścieków i określania maksymalnego dopuszczalnego ładunku od takiego dostawcy. Doskonale nadają się również do monitoringu on-line wody do spożycia i wód procesowych, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa.

pomiaru i monitoringu metali w ściekach i wodach (system OVA do pomiaru on-line lub przenośny system PDV do pomiarów laboratoryjnych – pomiary Ag, As III, As total,, Au, B, Cd, Co, Cr VI, Cr total, Cu, Fe, Hg, Mn, Mo, Ni, Pb, Pd, Sb III, Se IV, Sn, Te, Ti, U, Zn. System OVA może być wpięty w sieć kontrolną zakładu i umożliwia sterowanie dozowaniem koagulantów w czasie rzeczywistym, przynosząc wymierne oszczędności technologiczne).

pomiaru i monitoringu Biologicznego Zapotrzebowania Tlenu – system on-line

pomiaru i monitoringu Lotnych Związków Organicznych – system on-line

pomiaru i monitoringu THM – system on-line

pomiaru i monitoringu chlorofilu i mętności – system on-line

pomiaru i monitoringu BTEX i WWA – system on-line

pomiaru i monitoringu Al, Cu, NH3, NO2, PO4, Ni, Cr, Cl2, Zn, F, B, Fe, krzemionek, fenoli, cyjanku – systemy on-line dla wody

Dystrybuujemy również analizatory odorów: terenowy Nasal Ranger i laboratoryjny AC’Scent oraz światowy standard w zakresie oceny czystości mikrobiologicznej powietrza: system SAS.

Wykonujemy usługi badań przesiewowych ekotoksyczności, mutagenności, genotoksyczności oraz aktywności hormonalnej dla potrzeb klientów przemysłowych.

Partner

EC Test Systems Sp. z o. o. zajmuje się dostarczaniem rozwiązań pomiarowych, diagnostycznych oraz symulacyjnych z zakresu drgań i akustyki. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski światowych liderów tej branży. Reprezentujemy firmy
z których doświadczeń korzystają największe koncerny motoryzacyjne, lotnicze i zbrojeniowe oraz inne przedsiębiorstwa działające w pozostałych gałęziach przemysłu. Ofertę uzupełniają zaawansowane systemy wizyjne i termowizyjne.

Naszym klientom dostarczamy kompleksowe rozwiązania w zakresie pomiarów procesów szybkozmiennych, takich jak eksplozje, ruchy obiektów z bardzo dużą prędkością, drgania, deformacje uderzeniowe, dynamika płynów itp. Dostarczamy zintegrowane systemy badawczo-rozwojowe do analiz termalnych (badanie naprężeń, wibrotermografia, termografia impulsowa i lockin) oraz rozwiązania do realizacji testów zmęczeniowych.
W ofercie posiadamy również systemy do pomiarów akustyki budowlanej, skanery 3D
oraz oprogramowanie symulacyjne.

Dostarczając najnowsze rozwiązania znajdujące się obecnie na rynku pomagamy uruchamiać nawet najbardziej zaawansowane stanowiska badawczo-rozwojowe.

Partner

Veolia Water Technologies Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania i usługi obejmujące uzdatnianie wody, oczyszczanie ścieków, przeróbkę osadów ściekowych; w tym m.in. hydrolizę termiczną, suszenie i termiczną utylizację osadów.
Spółka należy do międzynarodowej grupy Veolia, będącej liderem w optymalnym zarządzaniu gospodarką wodno-ściekową, energetyczną i odpadami.

W Polsce firma działa od początku lat 90-tych. Specjalizuje się w projektowaniu i realizacji obiektów „pod klucz”, dostawach instalacji i urządzeń, przygotowaniu audytów wodnych oraz serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Veolia zapewnia pomoc w planowaniu i organizacji inwestycji, wsparcie eksperckie, współpracę w ramach PPP i długoterminowe finansowanie inwestycji.

Veolia Water Technologies stosuje wysokozaawansowane i innowacyjne technologie, które pozwalają na tworzenie indywidualnych rozwiązań, gwarantując:

 • całościowe zarządzanie cyklem wodnym,
 • zamykanie obiegów wodnych w systemie Zero Liquid Discharge lub Zero Waste Discharge,
 • wykorzystanie oczyszczonych ścieków, odzysk surowców (np. wody, fosforu ze ścieków),
 • produkcję i odzysk energii poprzez wykorzystanie biogazu lub energii odpadowej z procesów oczyszczania ścieków,
 • zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych instalacji.
 • Veolia Water Technlolgies jest jednym z pionierów rozwoju, wdrażania i eksploatacji technologii beztlenowego oczyszczania ścieków, wykorzystujących odnawialne źródła energii i kogenerację, których głównych celem jest poprawa efektywności energetycznej przedsiębiorstwa.

Lista instalacji wodno-ściekowych dla  przemysłu zrealizowanych przez Veolia Water Technologies Sp. z o.o. w Polsce obejmuje ponad 40 obiektów m.in. dla: SM Mlekovita, Grupa Maspex, CPP Toruń-Pacific, Kompania Piwowarska, Carlsberg, Anwil SA, PCC Rokita, ORLEN Eko, EDF Polska, PGE KWB Turów, Mondi Świecie, Wepa i wielu innych.

Veolia stosuje politykę odpowiedzialności społecznej biznesu (CSR). Podstawą jest prowadzenie zrównoważonej gospodarki zasobami naturalnymi poprzez wspieranie gospodarki o obiegu zamkniętym, zaangażowanie w zwalczanie zmian klimatycznych, ochrona i przywracanie bioróżnorodności biologicznej.

Szczegółowa oferta Veolia Water Technologies sp. z o.o. dostępna na stronie: www.veoliawatertechnologies.pl

Veolia Water Technologies Sp. z o.o.

 • Warszawa, ul. Puławska 2, tel.:+48 22 5688300
 • Kraków, ul. Balicka 48, tel.: +48 12 4233866
 • Tychy, ul. Metalowa 3, tel.: +48 32 2178206

e-mail: info.poland@veolia.com
www.veoliawatertechnologies.pl

Partner

Profesjonalne usługi pomiarowe, badawcze i doradcze dla energetyki zawodowej i przemysłowej, ciepłownictwa oraz różnych branż przemysłu.

Wybrane usługi:

 • Analiza wpływu Konkluzji BAT na jednostki wytwórcze. Doradztwo w zakresie dostosowania instalacji oczyszczania spalin do nowych uregulowań prawnych.
 • Pomiary gwarancyjne i badania w zakresie urządzeń ochrony środowiska (odsiarczanie, odazotowanie, odpylanie). Doradztwo przy wdrażaniu technik redukcji SO2 i NOx. Pomiary emisji zanieczyszczeń pyłowo-gazowych i hałasu. Pomiary równoległe stacjonarnych systemów ciągłego pomiaru emisji zanieczyszczeń.
 • Badania zawartości rtęci w ramach pomiarów emisji zanieczyszczeń oraz określenie skuteczności wychwytywania rtęci przez stałe produkty spalania i instalacje oczyszczania spalin.
 • Opracowanie wniosku o dofinansowanie z funduszy europejskich oraz studium wykonalności i analizy ekonomiczno-finansowej inwestycji. Potwierdzanie efektów ekologicznych.
 • Przygotowanie dokumentacji do uzyskania lub zmiany pozwolenia zintegrowanego. Przygotowanie raportów początkowych, raportów o oddziaływaniu przedsięwzięć na środowisko oraz operatów wodnoprawnych i powietrznych.
 • Monitoring środowiska w rejonie obiektów przemysłowych i składowisk odpadów. Badania właściwości odpadów przeznaczonych do deponowania na składowiskach. Ekspertyzy, raporty i inne opracowania w zakresie gospodarki odpadami.
 • Badania oraz ocena właściwości ubocznych produktów spalania i możliwości ich zagospodarowania.
 • Analizy chemiczne oraz fizykochemiczne paliw, sorbentów i odpadów IOS, wód, ścieków.
 • Badania, doradztwo techniczne, nadzór w zakresie urządzeń gospodarki wodno-ściekowej, oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody. Badania technologiczne wody i ścieków.
 • Doradztwo w zakresie optymalizacji procesów energetycznych. Kompleksowe audyty efektywności energetycznej zakładów na potrzeby optymalizacji bieżącej eksploatacji oraz pozyskania białych certyfikatów i wdrożenia systemu zarządzania energią.
 • Pomiary gwarancyjne bloków i urządzeń energetycznych. Pomiary eksploatacyjne oraz przed- i poremontowe. Diagnostyka i doradztwo w zakresie urządzeń oraz instalacji energetycznych (kotły, turbiny i urządzenia pomocnicze).
 • Doradztwo i pomiary w zakresie produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz kogeneracji wysokosprawnej. Opracowywanie procedur w celu poprawnego prowadzenia produkcji i rozliczeń energii odnawialnej.
 • Kompleksowa obsługa procesów inwestycyjnych, w tym opracowanie SIWZ, doradztwo techniczne i formalno-prawne na etapie wyboru wykonawcy, doradztwo finansowe, pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu lub Doradcy Technicznego.

Pełny zakres usług na oferowanych przez „ENERGOPOMIAR” Sp. z o.o. na: www.energopomiar.com.pl

ENERGOPOMIAR dysponuje analizatorem do ciągłego pomiaru zawartości rtęci w emitowanych gazach.

Partner

Współpraca

Misją Inspekcji Ochrony Środowiska jest kontrola podmiotów gospodarczych, tak, by korzystanie ze środowiska odbywało się z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm w tym zakresie, monitorowanie i ocena stanu środowiska oraz dostarczanie społeczeństwu i władzy publicznej informacji o środowisku.

Zgodnie z wizją – Inspekcja to nowoczesna, profesjonalnie zarządzana instytucja publiczna, dostarczająca instrumentów do prowadzenia efektywnej polityki ekologicznej, wyrażająca troskę o stan środowiska dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Współpraca

CIECH powstał w 1945 roku. Dziś jest liderem polskiego rynku chemicznego i jedną z największych polskich firm o międzynarodowym zasięgu.

To grupa konkurencyjna i nowocześnie zarządzana. W jej skład wchodzi osiem zakładów produkcyjnych oraz firmy handlowe i usługowe. Grupa CIECH oferuje najwyższej klasy produkty chemiczne: soda kalcynowana (drugie miejsce w Europie), soda oczyszczona, sól, żywice poliestrowe i epoksydowe, produkty AGRO i produkty szklane oraz inne chemikalia. Mają one zastosowanie m.in. w przemyśle: szklarskim, spożywczym, meblowym, do produkcji detergentów, w rolnictwie oraz budownictwie.

Współpraca

Spółka Nowe Jaworzno Grupa TAURON powstała poprzez wydzielenie z TAURON Wytwarzanie. Wydzielona została zorganizowana część przedsiębiorstwa funkcjonalnie związana z przygotowaniem, budową i działalnością nowego bloku o mocy 910 MW, który powstaje na terenie Elektrowni Jaworzno.

Nowa Strategia Grupy TAURON na lata 2016-2025 zakłada, że realizacja budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno będzie prowadzona w nowej formule finansowania zakładającej sprzedaż udziałów spółki Nowe Jaworzno Grupa TAURON partnerom zewnętrznym, pod warunkiem objęcia przez nich pakietu niedającego kontroli.

Blok 910 MW w Elektrowni Jaworzno – atuty inwestycji

 • Odbudowa mocy wytwórczych w Grupie TAURON – zastąpienie wyeksploatowanych bloków nową wysokosprawną jednostką wytwórczą.
 • Obniżenie kosztów zmiennych wytwarzania energii elektrycznej.
 • Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie kopalń należących do Grupy TAURON – niskie koszty transportu węgla.
 • Spełnienie przepisów związanych z ograniczeniem emisji substancji szkodliwych do atmosfery (SO2, NOx, pył).
 • Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o około 2 mln ton rocznie w porównaniu do bloków klasy 120 MW.
 • Przystosowanie bloku do możliwości sekwestracji CO

Współpraca

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowym zestawieniu Platts TOP250.

Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 30 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczna prowadzona jest z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci blisko 2700 nowoczesnych i stacji paliw. Oferta PKN ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych sprzedawanych w ponad 80 krajach świata. W ramach rozwoju energetyki, sfinalizowany został projekt elektrociepłowni gazowo-parowej opartej na kogeneracji we Włocławku, a podobny projekt w Płocku przebiega zgodnie z harmonogramem i powinien zostać ukończony na przełomie 2017 i 2018 r. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2016 wyniosły ok. 114 mln boe.

ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 3,9 mld zł, PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już cztery razy z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.

Współpraca

Patronat medialny

Patronat medialny

Patronat medialny

WysokieNapiecie.pl tworzone jest przez największy w Polsce zespół dziennikarzy
zajmujących się wyłącznie sektorem paliwowo-energetycznym i jest jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów w tej branży.
W ramach stałej współpracy nasze teksty publikuje niemal 30 serwisów .
Zespół redakcyjny Obserwatora Legislacji Energetycznej tworzą najlepsi dziennikarze –
prawnicy i ekonomiści – z wieloletnim doświadczeniem w takich mediach jak Gazeta Wyborcza,
Rzeczpospolita, Parkiet, BBC, PAP, Polskie Radio, cire.pl i wnp.pl. Nagradzani m.in. przez Prezesa
UOKiK za najlepszy tekst o ochronie konkurencji na rynku energii czy przez TGE za najlepszy
tekst poświęcony rynkowi energii elektrycznej oraz za popularyzację zagadnień związanych z
liberalizacją rynków energii i gazu.  Nasze artykuły i komentarze były publikowane i cytowane m.in. przez Gazetę Wyborczą, Rzeczpospolitą, Puls Biznesu, Dziennik Gazetę Prawną, Parkiet, Fakt, Politykę, Newsweek, Wprost, Forbes, PAP, Bloomberg, IAR, Polskie Radio, TOK FM, Interię, WP, TVP, Polsat, TVN24, TVN24 BiŚ, wnp.pl i cire.pl, a także liczne zagraniczne media.

Patronat medialny

Zobacz więcej

Poprzednie edycje

Kontakt