Interest in the potential of hydrogen, biogas and biomethane investments in the Polish economy has gained momentum. that is why we are organizing the next edition of the conference, during which we will create a place for discussion and exchange of experiences to positively contribute to the popularization of knowledge about the technology and the possibilities of using these fuels in the decarbonization of the industry.
➡ You will meet with industry representatives
➡ You will gain or supplement your knowledge
➡ You will build new and consolidate existing business relationships
➡ You will learn about the latest trends
➡ You will become familiar with changes in law and the latest technologies
➡ You will exchange experiences
➡ You will talk about business in a pleasant atmosphere
➡ You will learn what others do in the area in which you operate
Registration, morning coffee and time for the first B2B conversations
Opening of the Congress by the organizer
Opening speech
Session I:
Main assumptions and actions towards decarbonization of industry and the use of renewable gases
Coffee break and time for B2B conversations
Session II:
Financing hydrogen, biogas and biomethane projects
Session III:
Innovative technologies supporting industry decarbonization
Lunch
Session IV: Discussion panel:
Implementation of hydrogen technologies in industry, heating, transport and more…
Session V: Discussion panel:
Implementation of hydrogen technologies – plans and current activities of innovative cities
Banquet & networking till late
Workshop
Study visit
Lunch
Suggest a topic and a person you would like to hear from during the event
Szymon Byliński jest dyrektorem Departamentu Elektromobilności i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Jako pracownik Ministerstwa Gospodarki, a następnie Ministerstwa Energii, odpowiadał za regulacje dotyczące rynku paliw, infrastruktury paliw alternatywnych oraz jakości paliw. Był przewodniczącym ministerialnego zespołu ds. jakości paliw i paliw alternatywnych. Jest współautorem kluczowych dokumentów dla rozwoju elektromobilności w Polsce: ustawy z dnia 11 stycznia o elektromobilności i paliwach alternatywnych, Krajowych Ram Infrastruktury Paliw Alternatywnych. Obecnie, jako dyrektor Departamentu, odpowiada za regulację rynku elektromobilności oraz za polską strategię wodorową.
Absolwent i od 2007 r. pracownik Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a w latach 2007–2017 pracownik NBP, zatrudniony w jednostkach zajmujących się zagadnieniami integracji walutowej. Od września 2022 zatrudniony w Instytucie Energetyki – Państwowym Instytucie Badawczym. Zainteresowania badawcze i naukowe obejmują: konkurencyjność i umiędzynarodowienia przedsiębiorstw, łańcuchy wartości różnych sektorów gospodarki, źródła innowacyjności firm, mobilność współdzieloną, energetykę, zastosowania wodoru oraz wyzwania transformacji energetycznej i klimatycznej. Brał udział i kierował projektami badawczymi NCN, NCBR, studiami wykonalności i ekspertyzami w zakresie energetyki. Bierze również aktywny udział w pracach międzynarodowych i krajowych gremiów badawczych i doradczych. Członek Rad Nadzorczych. Członek i wiceprzewodniczący Państwowej Rady Ochrony Środowiska przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Przewodniczący zespołu ekspertów ds. wodoru w Izbie Gospodarczej Gazownictwa, członek Rady Naukowej Beijing Research Centre w Pekinie.
Michał Smoleń – kierownik programu badawczego Energia i klimat w Fundacji Instrat. Analityk polskich i europejskich polityk klimatycznych, współautor analiz dotyczących ścieżek dekarbonizacji polskiego systemu energetycznego z uwzględnieniem rozwoju gospodarki wodorowej. Wcześniej konsultant w PwC Polska.
Michał Andruszkiewicz jest adwokatem i partnerem w Departamencie Energetyki i Infrastruktury w kancelarii CMS. Kieruje również poznańskim biurem kancelarii.
Michał specjalizuje się w doradztwie dla sektora energetycznego oraz chemicznego i od ponad 12 lat kompleksowo wspiera klientów w różnych aspektach prawnych związanych z prowadzeniem działalności w tych sektorach. Doświadczenie Michała obejmuje między innymi doradztwo przy realizacji dużych instalacji przemysłowych (m.in. instalacji odwodorniania propanu oraz produkującej polipropylen oraz kompleksu olefin), nowych bloków energetycznych (w tym bloków gazowo-parowych oraz węglowych), inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii (w tym umowy i doradztwo regulacyjne) oraz projektów związanych z budową sieci elektroenergetycznej (interkonektory). Michał w szczególności wspiera swoich klientów przygotowując oraz negocjując umowy o generalne wykonawstwo inwestycji, wieloletnie umowy dostaw gazu oraz sprzedaży energii elektrycznej, umowy o przyłączenie do sieci, umowy o wykonanie projektu wstępnego (FEED), umowy PMC, umowy licencyjne na technologię, oraz różne umowy dotyczące robót budowlanych oraz dostaw sprzętu (w szczególności w projektach realizowanych w formule multi-contracting) oraz umowy dotyczące eksploatacji i konserwacji. Michał koordynował również zespół prawników doradzających przy licznych transakcjach połączeń i przejęć na polskim rynku odnawialnych źródeł energii (OZE).
Michał pracuje także dla klientów w kwestiach regulacyjnych związanych z zasadami funkcjonowania rynku energii elektrycznej i gazu, jak również uczestniczył w pracach nad przygotowywaniem zmian do instrukcji ruchu i eksploatacji sieci, a także doradzał przy zagadnieniach związanych z transgraniczną wymianą energii elektrycznej.
Współautor i kierownik Systemu KZR INiG – systemu certyfikacji zrównoważonej produkcji biopaliw i biopłynów, zatwierdzonego przez Komisję Europejską. Audytor oraz wieloletni trener w szkoleniach z zakresu Systemu KZR INiG, obliczania emisji gazów cieplarnianych. Autor ponad 70 prac badawczych, 30 publikacji, 35 referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Główny obszar badań to ocena na zgodność z kryteriami zrównoważonego rozwoju, wpływu na środowisko, w tym szacowania emisji GHG w cyklu życia, technologii produkcji paliw i biopaliw silnikowych. Ekspert Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Europejskim Komitecie Normalizacyjnym CEN/TC 383/WG 3 Biodiversity and environmental aspects. Członek Komitetu Technicznego nr 144 Koksu i Przetworzonych Paliw Stałych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Ekspert z ramienia Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w CEN/TC19 – Work Group WG 23 „Specification of automotive LPG and related test metod.
Absolwentka Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej na kierunku Energetyka, obszar zainteresowań zawodowych energia odnawialna, zielony wodór. Współautor Systemu KZR INiG w zakresie certyfikacji RFNBO i RCF.
Członek Zarządu i współzałożyciel METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o. – jednej z czołowych firm doradztwa w zakresie funduszy unijnych w Polsce.
Mgr. Inż. ochrony środowiska specjalizujący się w projektach dotyczących ochrony środowiska i energetyki.
Doświadczony doradca największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, a także indywidualnych inwestorów, mający na swoim koncie setki milionów złotych środków unijnych pozyskanych dla Klientów.
Wykształcenie:
Waldemar Roszak jest absolwentem Politechniki Poznańskiej w zakresie elektroenergetyki o specjalności Elektrownie i Elektrociepłownie. Ponadto ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie Zarządzania przedsiębiorstwami. Ukończył również szereg szkoleń i kursów związanych z obszarem szeroko rozumianej energetyki zawodowej.
Doświadczenie zawodowe
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze energetyki. Pełnił funkcje kierownicze w Zespole Elektrowni Pątnów Adamów Konin. Z firmą związany jest od ponad 25 lat.
W latach 90-tych pełnił funkcję specjalisty technicznego ds. energetycznych. Następnie został Kierownikiem Oddziału Analiz Energetycznych w Elektrowni Konin. W wyniku zmian organizacyjnych w 2007 roku objął w kierowanie wspólnego oddziału dla Elektrowni Pątnów, Adamów i Konin. Od 2016 roku objął stanowisko Kierownika Wydziału Głównego Energetyka i Paliw.
W ramach swoich obowiązków odpowiada miedzy innymi za wdrożenie nowych rozwiązań związanych z odnawialnymi źródłami energii w ZEPAK.
Waldemar Roszak jest również członkiem Zarządu Oddziału Konińskiego Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz członkiem Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie.
dr Krzysztof Jarosz – absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, menadżer z doświadczeniem w branży komunalnej, członek Podkarpackiej Rady Przemysłu Przyszłości, koordynator Projektu Wodorowego w Sanoku.
W przeszłości odpowiedzialny m.in. za rozwój i pozyskanie inwestorów w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko” oraz realizację projektu transportowego dla Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”.
dr hab. Christian Hofmann: Wykształcenie wyższe w zakresie inżynierii procesowej i rolniczej. Ukończył również liczne szkolenia w zakresie zarządzania projektami , posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w obszarach energii odnawialnych, produkcji H2 i paliw syntetycznych z biomasy, finansowania projektów oraz zarządzania procesem inwestycyjnym . Posiada doświadczenie jako inżynier procesu, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny.
Od 1990 roku przedsiębiorca, jako kontynuator inżynierskiej firmy rodzinnej- Właściciel firmy.
Od początku swojej działalności związany z szeroko rozumianą branżą energetyczną.
W 2009 roku po uzyskaniu koncesji URE na obrót paliwami ciekłymi i rozpoczęciu współpracy z PGNiG Odolanów rozpoczął dystrybucję LNG poprzez sieć własnych stacji regazyfikacji.
Od 2013 roku Prezes nowo powstałej spółki BEST Systemy Grzewcze sp. z o. o. w której prowadzona jest działalność badawczo-rozwojowa.
W 2014 r. Wykonał i wdrożył do eksploatacji wymiennik chłodu w instalacji LNG.
W 2018 r. Zrealizował przy współudziale PORT sp. z o.o. budowę prototypu urządzenia laserowego służącego do detekcji metanu, który jest obecnie gotowy do komercjalizacji.
Od 2018 r. jest członkiem Izby Gospodarczej Gazownictwa i Klastra Wodorowego oraz członkiem Polskiej Platformy LNG i bioLNG – od 2 lat zasiada w jej Radzie.
W 2022 r. przystąpił do Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej i został członkiem założycielem Dolnośląskiej Doliny Wodorowej.
Pasjonat lotnictwa i licencjonowany pilot śmigłowca.
Zdobywanie wiedzy w nowych obszarach jest jego siłą napędową do dalekosiężnych planów oraz interdyscyplinarnego doświadczenia w różnych branżach. Jego pasja poszukiwania innowacyjnych rozwiązań energetycznych i zrównoważonych produktów jest znakomitym wspólnym mianownikiem dla wszystkich poczynań biznesowych grupy BEST.
Posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży oraz doradzaniu efektywnych technologii dekarbonizacyjnych oraz energetycznych dla przemysłu.
Specjalistka w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz budowania efektywnych modeli biznesowych i finansowych z zakresu innowacyjnych zielonych technologii.
Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi z zakresu finansowania OZE [ventures i private equity]
Ekspertka z zakresu śladu węglowego i środowiskowego. Szkoli i doradza przedsiębiorstwom oraz administracji publicznej w tym zakresie.
Prezeska Polskiej Rady Śladu Węglowego oraz Członkini Zarządu Izby Gospodarczej Polski Wodór.
Specjalista w zakresie organizacji i ekonomiki procesów technologicznych, szczególnie w uzdatnianiu wody pitnej i przemysłowej oraz chemicznego czyszczenia. Absolwentka Uniwersytetu Techniczo-Przyrodniczego w Bydgoszczy na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
Łukasz Kosobucki – Prezes Zarządu Spółki Komunikacja Miejska Rybnik Sp. z o.o., mgr inż. Logistyki Transportu.
Jako zarządzający stawia przede wszystkim na wysoką jakość świadczonych usług łącząc zaspokajanie potrzeb pasażerów oraz dobre warunki pracy. To wszystko przy pomocy nowoczesnych rozwiązań z zakresu techniki i ekologii, przy racjonalnym kształtowaniu kosztów i wysokiej elastyczności na zmienne warunki. Doświadczenie zdobyte podczas pracy zawodowej w obszarze transportu publicznego pozwala na właściwą realizację założonych celów.
Powierzono mu stworzenie spółki komunikacyjnej, która operuje wyłącznie taborem nisko- i zeroemisyjnym, w tym w większości autobusami zasilanymi wodorem. Uruchomienie nowego podmiotu i wdrożenie tego rodzaju napędu do ruchu było pionierskim przedsięwzięciem i odbyło się bez większych problemów. Wcześniej, jako Dyrektor jednostki organizującej transport publiczny zakontraktował obsługę linii 23 autobusami elektrycznymi, co łącznie z autobusami Spółki spowodowało, że na ulicach Rybnika codziennie ponad połowa autobusów to autobusy nisko- i zeroemisyjne. Jako Dyrektor, a później Prezes wprowadził wiele nowoczesnych rozwiązań z zakresu informacji pasażerskiej oraz kanałów dystrybucji biletów.
Łukasz Kosobucki ma na celu ciągłe doskonalenie usług i rozwiązań z zakresu transportu publicznego. Jest zapraszany do współpracy przez inne podmioty, a wysokie zaangażowanie w działania Spółki pozwoliło na indywidualne podejście do wyposażenia autobusów, co spotkało się z uznaniem w branży.
Prezes Kosobucki jest propagatorem transportu zeroemisyjnego, w szczególności wodorowego, pokazując doświadczenie w eksploatacji pojazdów pamiętając o równowadze i promowaniu pojazdów niskoemisyjnych – hybrydowych.
Prywatnie jest oczywiście pasjonatem transportu publicznego, polskiego kina i przede wszystkim kochającym mężem i ojcem dwójki synów.
Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej w dziedzinie Inżynierii Procesowej. Doświadczenie w pracy naukowo-badawczej w Polskiej Akademii Nauk w zakresie inżynierii chemicznej oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle biopaliwowym na stanowiskach związanych z badaniami, jakością i zrównoważonym rozwojem ukształtowały praktyka ze specjalistyczną wiedzą w zakresie laboratoryjnych metod badawczych, bilansowania procesów produkcyjnych, a przede wszystkim w zakresie potwierdzania kryteriów zrównoważonego rozwoju dla biomasy, bilansowania biomasy oraz obliczania emisji gazów cieplarnianych. Była jedną z pierwszych osób w Polsce, które wdrożyły systemy zrównoważonego rozwoju w największych spółkach produkujących biopaliwa, a także jedną z pierwszych osób wykonujących obliczenia emisji gazów cieplarnianych dla upraw biomasy, jej transportu i produkcji.
Audytorka Bureau Veritas Polska dla systemów zrównoważonego rozwoju takich jak KZR INiG, SURE, ISCC, RedCert, a także ekspertka, w Polsce i na świecie, w zakresie weryfikacji obliczeń emisji gazów cieplarnianych.
Maciej Nietopiel jest związany z branżą energetyczną od ponad 20 lat. W ZE PAK pełni funkcję Wiceprezesa i odpowiada za pion finansowy. W ramach prowadzonego obecnie dynamicznego procesu transformacji Grupy kapitałowej ZE PAK pełni szereg funkcji w zarządach spółkach celowych odpowiadających za rozwój poszczególnych projektów z zakresu rozwoju odnawialnych źródeł energii (wiatr, fotowoltaika, biomasa) oraz wytwarzania i wykorzystania wodoru.
Maciej Nietopiel pełni również funkcję Prezesa Zarządu Spółki Polski Autobus Wodorowy odpowiadającej za projekt budowy autobusu wodorowego Nesobus i budowę zakładu produkcyjnego w Świdniku.
Absolwent Politechniki Gdańskiej od 14 lat pracujący w branży energetycznej, a od 10 lat na stanowiskach menadżerskich. W latach 2010-2013 pracował w Grupie TAURON, następnie przez 7 lat związanych branżą ciepłowniczą: do 2017 pracował w Gdańskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, gdzie zajmował stanowiska kierownicze, a do 2019 Dyrektor Rozwoju z ENGIE EC Słupsk. Od 2019 Szef Biura Efektywności Energetycznej w Grupie LOTOS a od 2022 Dyrektor Efektywności i Strategii w Rafinerii Gdańskiej – jednej z najnowocześniejszych rafinerii processingowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dotychczas był prelegentem wielu konferencji branżowych w tym m. in.: Kongresu „Polska Chemia” organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego (PIPC).
Firma Metacon AB produkuje i sprzedaje różnego rodzaju generatory do produkcji wodoru, stacje tankowania i inne akcesoria do budowy „pod klucz” instalacji wodorowych.
Działamy w branży inżynieryjnej już od ponad 30 lat, realizujemy projekty od studiów wykonalności, pozwolenia na budowę, dostawę urządzeń po montaż. Serwisujemy i zaopatrujemy obiekty w paliwa. Zajmujemy się projektowaniem i montażem kotłowni wodnych i parowych, instalacji mediów (gaz, para, woda) oraz innych urządzeń ciśnieniowych zgodnie z dyrektywą PED. Wykonujemy remonty, rozbudowy, przebudowy urządzeń i instalacji w ciągach technologicznych. Przeprowadzamy również krajowe oraz transgraniczne relokacje maszyn i ciągów technologicznych.
Oferujemy sprzedaż i dostawy LNG własnym transportem kriogenicznym. Oferujemy wykonanie instalacji magazynowania i regazyfikacji LNG oraz skroplonych gazów technicznych (O2, N2, CO2) na terenie całej Europy. Wydzierżawiamy kompletne stacje LNG.
W lipcu 2019 zakończyliśmy prace nad mobilnym układem regazyfikacji LNG
o wydajności do 2000 Nm3/h. Nasz układ składa się z dwóch kontenerów: w pierwszym (20-stopowy) znajduje się wymiennik chłodu, będący urządzeniem regazyfikującym LNG, i układy redukcyjne gazu, a drugi (10-stopowy) to kontenerowa kotłownia gazowa mogąca wytwarzać ciepło na potrzeby regazyfikacji. Nasz system wykorzystuje wymiennik chłodu do regazyfikacji LNG.
Ciepło, które musimy dostarczyć do wymiennika dla procesu regazyfikacji możemy dostarczyć na dwa sposoby: podłączenie ciepła odpadowego / instalacji chłodniczej odbiorcy gazu lub zasilenie układu ciepłem z kontenerowej kotłowni gazowej.
W czerwcu 2022 r. zaprezentowaliśmy oficjalnie nasz system detekcji metanu przy pomocy światła lasera. Przedstawione urządzenie skanuje wyznaczoną przestrzeń, w których mogą zaistnieć nieszczelności instalacji i informuje natychmiast w przypadku ich wykrycia ( poprzez sygnał optyczno-dźwiękowy, sms lub email)
W inwestycjach dotyczących kotłowni wodnych oraz parowych współpracujemy z renomowaną firmą o wieloletniej tradycji BOSCH/LOOS. Wysoka efektywność energetyczna wyrobów firmy BOSCH umożliwia zyskanie wymiernych korzyści dla klientów, poprzez oszczędność energii i wysoką sprawność. Najwyższa jakość naszych produktów wpływa na długie okresy bezawaryjnej eksploatacji. Szeroki zakres oferowanych usług firmy BEST oraz gwarantowana jakość naszych dostawców i kooperantów, pozwala na kompleksowe realizacje zadań we wszystkich branżach przemysłowych oraz na kontynuację partnerskiej współpracy po zakończeniu realizacji inwestycji (serwis, dostawy paliw).
Do naszych nowości produktowych możemy zaliczyć: system bezemisyjnej instalacji zasilanej gazem LNG, układ skraplania biometanu oraz mechaniczną izolację kriogeniczną.
Wierząc, że ciągły rozwój w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem i konsekwencją w działaniu to droga do sukcesu, firma BEST współpracuje z licznymi uczelniami technicznymi i ośrodkami naukowymi w całym kraju.
Należymy do wielu klastrów i organizacji branżowych biorąc czynny udział w konsolidacji środowiska przedsiębiorców, ośrodków badawczych oraz organizacji non profit. Bierzemy również udział w licznych konferencjach i wystawach.
Zapraszamy do współpracy – profesjonalne wykonane instalacje przez firmę BEST będą Państwa najlepszą długotrwałą i opłacalną inwestycją.
METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze jest jedną z wiodących na rynku polskim firm zajmujących się pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania.
Założone w styczniu 2005 r. przedsiębiorstwo korzysta z wiedzy i doświadczenia 25 ekspertów z dziedziny ekonomii, finansów, prawa, podatków oraz ochrony środowiska, w tym ekspertów powołanych do oceny wniosków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Infrastruktura i Środowisko.
Wynikiem wieloletniej działalności i sukcesów w pozyskiwaniu dofinansowania jest współpraca z licznymi organizacjami i przedsiębiorstwami a także instytutami naukowymi. Współpraca ta wspomaga nasze działania i zwiększa naszą skuteczność.
Prowadzimy procesy inwestycyjne od pomysłu aż po rozliczenie. Naszym celem jest maksymalizacja uzyskanego dofinansowania przy najmniejszym możliwym ryzyku. Bierzemy na siebie ciężar obsługi projektu pod kątem dofinansowania po to, by nasi Klienci mogli się skupić na rozwoju swojego przedsiębiorstwa.
Wysoka skuteczność naszych działań oraz wartość pozyskanych dotacji, a także zaufanie, jakim darzą nas nasi stali Klienci, stawia naszą firmę w czołówce rankingów wg Forbes, Funduszy Europejskich czy Warsaw Business Journal, w których nie ustępujemy firmom z zagranicznym kapitałem.
Podstawą wszelkiego działania Przedsiębiorstwa MARCOR jest bogate doświadczenie oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie uzdatniania, odzysku i recyklingu wody. Jesteśmy w 100% polskim przedsiębiorstwem z powodzeniem działającym na rynku od 1990 roku.
MARCOR często jako prekursor wdraża niekonwencjonalne technologie dla wielu rodzajów przemysłu. Nasze realizacje prowadzą do oszczędności wody i energii, a także do obniżenia opłat dla Wód Polskich za pobór wód głębinowych i powierzchniowych.
Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o. to spółka powołana w celu opracowania projektu autobusu wodorowego, budowy pototypu, wdrożenia produkcji seryjnej oraz budowy zakładu produkcyjnego w Świdniku (woj. Lubelskie). Projekt udało się zrealizować w rekordowym czasie niecałych dwóch lat. Obecnie spółka obsługuje już pierwsze kontrakty na dostawę autobusów do polskich miast, realizuje też innowacyjny projekt kompleksowego wynajmu (łącznie z serwisem i wodorem) autobusów wodorowych jako usługi. Plany związane z rozwojem działalności obejmują m.in. opracowanie 18 metrowego autobusu wodorowego oraz sprzedaż autobusów na rynki zagraniczne.
Spółka to nowo powstały podmiot, której w dniu 1 maja 2022 r. powierzone zostały zadania z zakresu lokalnego transportu zbiorowego m.in. administrowanie systemami informacji pasażerskiej, rozkładów jazdy, obsługi podróżnych, dystrybucji i kontroli biletów, promocji transportu.
W dniu 1 lipca 2023 r. Komunikacja Miejska Rybnik Sp. z o.o. rozpoczęła świadczyć usługi przewozowe na liniach organizowanych przez Miasto Rybnik jako podmiot wewnętrzny.
Spółka posiada 33 autobusy: tabor niskoemisyjny – pojazdy hybrydowe oraz pojazdy zeroemisyjne -zasilane wodorem. Ponad 90% taboru zostało wyprodukowane w 2023 roku.
SELFA GE S.A. to innowacyjna firma specjalizująca się w budowie elektrolizerów wodorowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.
Nasze rozwiązania są modułowe i w pełni skalowalne, oferując moc od 2,4 kW do ponad 1 MW. Jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe doradztwo w zakresie technologii wodorowych oraz zazielenienia przedsiębiorstw.
Nasze urządzenia mogą być integrowane z różnymi systemami, takimi jak instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii czy systemy zarządzania przedsiębiorstwem.
W SELFA GE S.A. wierzymy, że zielony wodór stanowi przyszłość nie tylko dla przemysłu, transportu oraz magazynowania energii, ale również w perspektywie kilku lat dla gospodarstw domowych.
„Energopomiar” Sp. z o.o. to ekspercka firma doradcza i pomiarowa, istniejąca na rynku od ponad 70 lat. Energopomiar wspiera klientów w procesach transformacji energetycznej, która może być oparta między innymi o technologie wodorowe. Produkcja zielonego wodoru wymaga od inwestorów kompleksowego podejścia i wiedzy obejmującej wiele dziedzin, dlatego w ramach swoich usług oferujemy interdyscyplinarne doradztwo techniczne, środowiskowe i formalno-prawne przy wdrażaniu inwestycji.
Dla podmiotów wprowadzających rozwiązania oparte na wodorze Energopomiar świadczy usługi w zakresie:
Powyższe usługi obejmują również doradztwo przy inwestycjach w OZE realizowanych w celu zasilania instalacji wytwarzających zielony wodór.
Baltic Control® Certification
We are one of the leading certification companies in the field of food production and sustainability. We mainly focus on animal welfare, feed, green production and sustainable energy production including certification of KZR INiG, ISCC EU AND PLUS AND REDcert standards and verification of Greenhouse Gas (GHG) according to ISO 14 065.
We are internationally recognized and strive to offer our customers a truly independent service, where necessary, with emphasis on quick response, attention to detail and competent execution. We add value to customer needs and maintain good and long-term business relationships.
Hydrogen Fuel Certification
Given the growing interest in hydrogen as a clean energy carrier, certification in this area is crucial for ensuring that hydrogen fuel is produced and used in ways that are truly sustainable and safe. For hydrogen to be considered a green and sustainable energy source, it must be produced through water electrolysis powered by renewable energy sources or, at the very least, involve carbon capture and storage technologies when produced from fossil fuels.
Baltic Control Certification, in the context of hydrogen fuel, would assess and certify the entire hydrogen supply chain—from production through to consumption. This includes certifying the origin of the hydrogen, the technologies used for its production, storage, and transportation methods, and the emissions associated with its production and use.
Overall Impact
By providing certification services in these areas, Baltic Control® Certification plays a crucial role in the transition towards a more sustainable and low-carbon economy. Their certifications help to build trust among consumers, businesses, and regulators by ensuring transparency and adherence to recognized standards. This, in turn, can accelerate the adoption of sustainable practices and the development of markets for sustainable products, including hydrogen, contributing significantly to the global efforts to combat climate change and promote sustainable development.
Instrat jest polską organizacją pozarządową, think tankiem z misją wspierania debaty i polityk publicznych otwartymi danymi i badaniami, działającym na rzecz sprawiedliwej, zielonej i cyfrowej gospodarki. Realizujemy programy badawcze w obszarach: Energia i klimat, Sprawiedliwa transformacja, Zrównoważone finanse oraz Gospodarka cyfrowa, a także rozwijamy platformę otwartych danych o energii, klimacie i górnictwie energy.instrat.pl.
Gdynia, Poland *
* After registration, participants receive location details and tips for booking accommodation.
Contact regarding content and cooperation
You are interested in participating in the
Hydrogen – Biogas – Biomethane Congress❓
Do you want to know more before you meet us on March 14 & 15 in Gdynia❓
Leave your contact details, I will call you back and together we will check whether this event is for you❗
Speak soon, Renata Kałużna, powermeetings.eu