EC Będzin będzie budować instalacje odsiarczania i odazotowania w innych jednostkach

Elektrociepłownia Będzin planuje jesienią włączyć do swojej oferty usługę projektowania i budowy instalacji odsiarczania i odazotowania. Wykonawcą ma być spółka zależna Energetyczne Towarzystwo Finansowo-Leasingowe Energo-Utech w współpracy z SBB Energy.

„Przygotowujemy strategię związaną z usługami finansowymi połączonymi z wykonawstwem w zakresie ochrony środowiska – mówi prezes EC Będzin Krzysztof Kwiatkowski. Na bazie naszych doświadczeń chcemy jesienią zaproponować innym elektrowniom i elektrociepłowniom wspólnie z SBB Energy usługę zaprojektuj, uzyskaj pozwolenia, sfinansuj, zbuduj i oddaj do eksploatacji instalację odsiarczania i odazotowania.”

Kwiatkowski podkreślił, że należąca do grupy Elektrociepłownia Będzin spełnia wymogi konkluzji BAT, ogłoszonych 17 sierpnia br. Obiekty, które ich nie spełniają, mają cztery lata na uzupełnienie braków, dlatego w grupie pojawi się propozycja usługi.

 

Źródło: https://www.energetykacieplna.pl/wiadomosci-i-komunikaty/ec-bedzin-bedzie-budowac-instalacje-odsiarczania-i-odazotowania-w-innych-jednostkach-132334-10?refo=eb&refa=hec107

Foto: info prasowe EC Będzin

Zobacz również:

URE: nowe wzory wniosków o umorzenie zielonych i błękitnych świadectw pochodzenia za 2021 rok

Stanowisko UOKIK w sprawie możliwości skorzystania przez zmodernizowane jednostki kogeneracji z systemu premii gwarantowanej

Prezes URE ogłosił wyniki aukcji na premię kogeneracyjną

Aukcje OZE: Prezes URE podsumowuje wyniki aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z OZE

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Jolanta Szczepaniak
Kontakt: powermeetings@powermeetings.eu