Dzięki Skanska nowy skwer na warszawskiej Woli!

Drewniane ławki będą miejscem odpoczynku dla seniorów. Stół do gry w szachy – pretekstem do towarzyskich spotkań z sąsiadami. Ponad 400 nowych zasadzonych roślin podniesie walory estetyczne. A wszystko to na warszawskiej Woli.  Wolontariusze Skanska Residential Development Poland u zbiegu ulic Mireckiego i Gibalskiego zamontowali drewniane meble, posadzili rośliny, odświeżyli zatarte linie na pobliskim boisku oraz namalowali gry dla dzieci.

Prace na rzecz mieszkańców okolic skweru przy ul. Mireckiego to pomysł Skanska Residential Development Poland, dewelopera budującego osiedla mieszkaniowe w Warszawie. Ponad 40 wolontariuszy, na co dzień dyrektorów, specjalistów czy inżynierów, we współpracy z dziećmi uczęszczającymi do okolicznych szkół, postanowiło zmienić otaczającą rzeczywistość Woli.

Rodzaj wykonywanych przez wolontariuszy zadań wybrano nieprzypadkowo – poprzedziły je rozmowy z mieszkańcami, którzy wyrazili potrzebę m.in. posiadania miejsca odpoczynku i integracji dla seniorów.

– Nasza odpowiedzialność nie kończy się w granicach naszych inwestycji. Często podejmujemy działania, które poprawiają jakość i estetykę przestrzeni publicznych. Cieszę się, że razem z naszymi pracownikami mogliśmy odnowić część kwartału na Woli w sposób, który odpowiada potrzebom ich mieszkańców – mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.

 

Więcej na ten temat: http://www.skanska.pl/o-skanska/media/informacje-prasowe/210392/Skwer-przy-ul.-Mireckiego-na-warszawskiej-Woli-ma-nowe-meble-miejskie-i-rosliny

 

Zobacz również:

Komisja Europejska opublikowała projekt nowej dyrektywy ws. Corporate Sustainability Reporting

🐣 Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych🐇❗

Co to jest Audyt Efektywności Energetycznej i Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa?

Jakich cen energii się spodziewać?

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu