Być może w pierwszej chwili nie dostrzegasz związku – mówiąc o szczęściu wchodzimy w miękką sferę uczuć, a mówiąc o produktywności widzimy twardy biznes. Tymczasem nie bez powodu postawiliśmy je obok siebie…

Być może w pierwszej chwili nie dostrzegasz związku – mówiąc o szczęściu wchodzimy w miękką sferę uczuć, a mówiąc o produktywności widzimy twardy biznes. Tymczasem nie bez powodu postawiliśmy je obok siebie. Niedawno bowiem badania przeprowadzone przez Saïd Business School z Oxford University, we współpracy z brytyjską międzynarodową firmą telekomunikacyjną BT wykazały, że szczęśliwi pracownicy są o 13% bardziej produktywni.

Pracownicy BT zostali poproszeni o cotygodniowe ocenianie szczęścia przez sześć miesięcy za pomocą prostej ankiety e-mail zawierającej pięć przycisków emoji reprezentujących stany szczęścia – od bardzo smutnych do bardzo szczęśliwych. Śledzono dane dotyczące obecności, konwersji wezwań do sprzedaży i zadowolenia klientów, a także zaplanowanych godzin i przerw pracownika. Naukowcy zestawili te informacje wraz z danymi administracyjnymi uzyskanymi od firmy na temat cech pracowników, harmonogramów pracy i wydajności.

W badaniu uwzględniono również lokalne warunki pogodowe i odkryto wyraźny negatywny związek między niekorzystnymi warunkami pogodowymi a szczęściem pracowników.

Naukowcy odkryli, że zadowoleni pracownicy nie pracują dłużej niż niezadowoleni koledzy – są po prostu bardziej produktywni w czasie pracy, pracują szybciej, wykonując więcej połączeń na godzinę i, co ważne, przekształcają więcej połączeń w sprzedaż.

– Czy Twoi współpracownicy czują się w pracy szczęśliwi?

– Czy ich szczęście jest jednym z elementów, jakie bierzesz pod uwagę prowadząc firmę?

– Czy masz już w swojej organizacji Chief Happiness Officera / Managera Szczęścia / People & Culture Managera?

Jeżeli Twoja odpowiedź na powyższe pytania brzmi: NIE, to może warto sprawdzić, co można zrobić, aby to zmienić?

International Happiness at Work Institute przeprowadzi analizę / audyt poziomu szczęścia, zaangażowania i produktywności Twoich pracowników, da wskazówki, co można zmienić, aby wskaźniki poprawić oraz przeszkoli Twoich współpracowników na stanowisko Chief Happiness Officer (lub pokrewne – z reguły każda organizacja dobiera nazwę taką, jaka pasuje do struktury całej firmy) – wówczas pracownicy ci będą mogli prowadzić dalsze działania zmierzające do tego, aby poziom szczęścia w pracy oraz produktywność zespołu systematycznie rosła.

A dla zainteresowanych: jako pierwszy krok do dalszych działań proponujemy udział Twój / Twoich współpracowników w warsztatach ‚Zostań Chief Happiness Officerem’. Podczas warsztatów poznasz proste, często bez kosztowe, sposoby, jak poprawić atmosferę w zespole, jak zmotywować i zintegrować zespół, aby z jednej strony pracownicy czuli się lepiej, firma się rozwijała i produktywność rosła.

Zobacz również:

Ewa Stelmasiak w gronie panelistów Summitu

A = #Accomplishment

Self Leadership – droga do osobistej wolności i szczęścia

Zgłoś się do 6.11 i zapłać 40% mniej

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu