Biomasa Partner Group przejęła od IKEA Industry tartak w Chociwlu

 

Od 1 marca 2021 roku Biomasa Partner Group przejmuje tartak w Chociwlu

 

Biomasa Partner Group to firma stawiająca na rozwój i właśnie teraz jest ona w trakcie realizacji największych i najpoważniejszych działań. W ubiegłym roku portfolio produktowe firmy powiększyło się o nową markę – OnDry – naturalny pellet ściółkowy dla koni, drobiu, bydła i trzody chlewnej, a kolejnym, ważnym etapem realizacji strategii rozwoju jest przejęcie, od 1 marca 2021 r., tartaku w Chociwlu (woj. zachodniopomorskie) od IKEA Industry.

 – Przejęcie zakładu w Chociwlu to dla nas ogromne wyzwanie i duża szansa. Dzięki przejęciu tartaku poszerzymy naszą ofertę produktową działając w ramach tej samej branży. Niezmiernie istotnym elementem przejęcia, zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej, było kontunuowanie pracy tartaku, zapewnienie ciągłości produkcji i przede wszystkim utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia. Wspólnie z kierownictwem IKEA Industry, wypracowaliśmy najlepszy plan z myślą o zatrudnionych tam pracownikach. Jest nam niezmiernie miło, że zespół pracujący w Chociwlu będzie nas wspierał w dalszym rozwoju – powiedziała Magdalena Rosiak, Wiceprezes Zarządu Biomasa Partner Group.

 

 

Tartak w Chociwlu nie tylko nie zostanie zlikwidowany, ale wręcz przeciwnie, będzie modernizowany i unowocześniany, zapewniając nowe możliwości rozwoju z uwzględnieniem troski o środowisko naturalne.

 

 

– Pozyskując w zrównoważony sposób surowce i materiały oraz wykorzystując nowoczesne technologie, będziemy tworzyć produkty nie tylko wysokiej jakości, ale również przyjazne środowisku. IKEA Industry stworzyła solidne fundamenty do dalszego rozwoju, a dzięki know-how i zaangażowaniu całego zespołu, w przyszłości zrealizujemy zaplanowane cele biznesowe – dodaje Magdalena Rosiak.

 


W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z:

Ludwika Przybylska
Marketing Manager
Tel. +48 665 712 753 | e-mail: ludwika.przybylska@biomasapartner.pl

 

***

Dodatkowe informacje:

Biomasa Partner Group

Jest wiodącym polskim producentem i preferowanym dostawcą ekologicznego i certyfikowanego pelletu drzewnego En Plus A1 i Din Plus, pelletu ze słomy: energetycznego i ściółkowego – wykorzystywanego w hodowli koni, drobiu, bydła i trzody chlewnej, brykietu drzewnego, surowca do produkcji pelletu oraz biomasy drzewnej na cele energetyczne. Posiada trzy zakłady produkcyjne zlokalizowane w Runowie Pomorskim, Chociwlu oraz Ząbkowicach Śląskich. Jest właścicielem marek: Excellent Selection, Premium Selection, Economy Selection – pellet drzewny oraz marki OnDry – pellet ze słomy. Swoje produkty dostarcza na rynek polski oraz na rynki zagraniczne w całej Europie. Firma świadczy także kompleksowe usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne (TSL).

Tartak w Chociwlu

Zakupiony przez koncern IKEA w 1993 roku, przeciera obecnie ok. 150 tys. m3 surowca drzewnego, z którego produkuje ok. 80 tys. m3 tarcicy sosnowej rocznie. Większość produkcji trafia do fabryk IKEA w Resku i Stepnicy, wykorzystywanej do produkcji gotowych mebli z drewna litego. Z tarcicy wyprodukowanej w Chociwlu powstają m.in. meble serii HEMNES oraz IVAR. W tartaku zatrudnionych jest ok. 130 pracowników. Od 1 marca 2021 roku właścicielem tartaku jest firma Biomasa Partner Group.


Zobacz również:

Drewno poużytkowe cennym surowcem dla przemysłu

Trzeba wykreować rynek drewna poużytkowego

Za nami Kongres Pelletu powermeetings.eu

Wiceminister Edward Siarka na Kongresie Pelletu 2022

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Jolanta Szczepaniak
Kontakt: powermeetings@powermeetings.eu