Biomasa Partner Group przejęła od IKEA Industry tartak w Chociwlu

 

Od 1 marca 2021 roku Biomasa Partner Group przejmuje tartak w Chociwlu

 

Biomasa Partner Group to firma stawiająca na rozwój i właśnie teraz jest ona w trakcie realizacji największych i najpoważniejszych działań. W ubiegłym roku portfolio produktowe firmy powiększyło się o nową markę – OnDry – naturalny pellet ściółkowy dla koni, drobiu, bydła i trzody chlewnej, a kolejnym, ważnym etapem realizacji strategii rozwoju jest przejęcie, od 1 marca 2021 r., tartaku w Chociwlu (woj. zachodniopomorskie) od IKEA Industry.

 – Przejęcie zakładu w Chociwlu to dla nas ogromne wyzwanie i duża szansa. Dzięki przejęciu tartaku poszerzymy naszą ofertę produktową działając w ramach tej samej branży. Niezmiernie istotnym elementem przejęcia, zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej, było kontunuowanie pracy tartaku, zapewnienie ciągłości produkcji i przede wszystkim utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia. Wspólnie z kierownictwem IKEA Industry, wypracowaliśmy najlepszy plan z myślą o zatrudnionych tam pracownikach. Jest nam niezmiernie miło, że zespół pracujący w Chociwlu będzie nas wspierał w dalszym rozwoju – powiedziała Magdalena Rosiak, Wiceprezes Zarządu Biomasa Partner Group.

 

 

Tartak w Chociwlu nie tylko nie zostanie zlikwidowany, ale wręcz przeciwnie, będzie modernizowany i unowocześniany, zapewniając nowe możliwości rozwoju z uwzględnieniem troski o środowisko naturalne.

 

 

– Pozyskując w zrównoważony sposób surowce i materiały oraz wykorzystując nowoczesne technologie, będziemy tworzyć produkty nie tylko wysokiej jakości, ale również przyjazne środowisku. IKEA Industry stworzyła solidne fundamenty do dalszego rozwoju, a dzięki know-how i zaangażowaniu całego zespołu, w przyszłości zrealizujemy zaplanowane cele biznesowe – dodaje Magdalena Rosiak.

 


W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z:

Ludwika Przybylska
Marketing Manager
Tel. +48 665 712 753 | e-mail: ludwika.przybylska@biomasapartner.pl

 

***

Dodatkowe informacje:

Biomasa Partner Group

Jest wiodącym polskim producentem i preferowanym dostawcą ekologicznego i certyfikowanego pelletu drzewnego En Plus A1 i Din Plus, pelletu ze słomy: energetycznego i ściółkowego – wykorzystywanego w hodowli koni, drobiu, bydła i trzody chlewnej, brykietu drzewnego, surowca do produkcji pelletu oraz biomasy drzewnej na cele energetyczne. Posiada trzy zakłady produkcyjne zlokalizowane w Runowie Pomorskim, Chociwlu oraz Ząbkowicach Śląskich. Jest właścicielem marek: Excellent Selection, Premium Selection, Economy Selection – pellet drzewny oraz marki OnDry – pellet ze słomy. Swoje produkty dostarcza na rynek polski oraz na rynki zagraniczne w całej Europie. Firma świadczy także kompleksowe usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne (TSL).

Tartak w Chociwlu

Zakupiony przez koncern IKEA w 1993 roku, przeciera obecnie ok. 150 tys. m3 surowca drzewnego, z którego produkuje ok. 80 tys. m3 tarcicy sosnowej rocznie. Większość produkcji trafia do fabryk IKEA w Resku i Stepnicy, wykorzystywanej do produkcji gotowych mebli z drewna litego. Z tarcicy wyprodukowanej w Chociwlu powstają m.in. meble serii HEMNES oraz IVAR. W tartaku zatrudnionych jest ok. 130 pracowników. Od 1 marca 2021 roku właścicielem tartaku jest firma Biomasa Partner Group.


Zobacz również:

Spalarnie zyskały miliardy wsparcia, ale czy to wystarczy?

Spotkanie MKiŚ i LP z przedstawicielami przemysłu drzewnego

Nowy Dyrektor Lasów Państwowych

Dostęp do rejestru CBAM od 1.01.2024 r.

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

powermeetings.eu
Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

kom.: +48 603 386 917

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Jolanta Szczepaniak
Kontakt: powermeetings@powermeetings.eu