AWBUD generalnym wykonawcą kolejnej inwestycji mieszkaniowej

Grupa AWBUD podpisała umowę na wykonanie prac w systemie generalnego wykonawstwa na rzecz Vista Development Sp. z o.o. Przedmiotem kontraktu jest ukończenie realizacji II etapu osiedla Nowa Papiernia, powstającego we Wrocławiu, u zbiegu ulic T. Kościuszki, J. Piłsudskiego, Komuny Paryskiej oraz I. Prądzyńskiego. Kontrakt opiewa na łączną kwotę 29,3 mln zł netto. Prace budowlane rozpoczną się w listopadzie br. zaś ich zakończenie przewidziano na połowę lutego 2019 r.

Grupa Awbud w ramach otrzymanego zlecenia będzie odpowiedzialna za wykonanie trzech budynków wraz z otoczeniem i infrastrukturą zewnętrzną, tj.: ukształtowaniem terenu, zielenią, w nawiązaniu do istniejącej sieci komunikacyjnej, ciągami pieszo-jezdnymi, elementami małej architektury wraz z sieciami i przyłączami, a także uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla zrealizowanych obiektów budowlanych.

Inwestycja będąca przedmiotem zlecenia została rozpoczęta w 2016 roku, a część prac obejmujących wykonane fragmenty budowy, roboty tymczasowe, wykopy lub inne przekształcenia na terenie budowy, zrealizował inny wykonawca. Grupa Awbud uwzględni je w trakcie realizacji prac.

– Współpraca z Vista Development to kolejne nasze zlecenie w systemie generalnego wykonawstwa w segmencie budownictwa mieszkaniowego. Konsekwentnie realizujemy obraną strategię rozwoju w tym obszarze i doceniamy zaufanie jakim obdarzają nas kolejni inwestorzy realizujący projekty mieszkaniowe. – mówi Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A. – Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w realizacji prestiżowego i dobrze znanego we Wrocławiu projektu deweloperskiego, wielokrotnie nagradzanego w Polsce i za granicą,  jakim jest osiedle Nowa Papiernia – dodaje Michał Wuczyński.

Do najbardziej prestiżowych zleceń Grupy Awbud w obszarze budownictwa ogólnego – mieszkaniowego i komercyjnego, realizowanych w 2017 roku, należą m.in. prace żelbetowe przy budowie sklepu IKEA w Lublinie, budowa konstrukcji żelbetowej futurystycznego biurowca Diamentum Office we Wrocławiu i budynków mieszkalnych w inwestycji Murapol Parki Warszawy. Zaś do flagowych realizacji w systemie generalnego wykonawstwa, zaliczają się takie projekty jak: nowoczesny szpital Vratislavia Medica czy niedawno rozpoczęty projekt mieszkaniowy dla firmy GPI Centrum Południowe. Łączna wartość pozyskanych w bieżącym roku przez Grupę Awbud kontraktów, dla realizacji z obszaru budownictwa ogólnego, wynosi blisko 67 mln zł.

 

Źródło: materiały prasowe

Zobacz również:

Adgar Poland Participation Partner podczas CIJ Awards Poland 2018

TPA Poland audytorem CIJ Awards Poland 2018

Arnold Investments became Associate Partner of CIJ Awards Hungary.

CBRE became Associate Partner of CIJ Awards Hungary.

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu