AWBUD generalnym wykonawcą kolejnej inwestycji mieszkaniowej

Grupa AWBUD podpisała umowę na wykonanie prac w systemie generalnego wykonawstwa na rzecz Vista Development Sp. z o.o. Przedmiotem kontraktu jest ukończenie realizacji II etapu osiedla Nowa Papiernia, powstającego we Wrocławiu, u zbiegu ulic T. Kościuszki, J. Piłsudskiego, Komuny Paryskiej oraz I. Prądzyńskiego. Kontrakt opiewa na łączną kwotę 29,3 mln zł netto. Prace budowlane rozpoczną się w listopadzie br. zaś ich zakończenie przewidziano na połowę lutego 2019 r.

Grupa Awbud w ramach otrzymanego zlecenia będzie odpowiedzialna za wykonanie trzech budynków wraz z otoczeniem i infrastrukturą zewnętrzną, tj.: ukształtowaniem terenu, zielenią, w nawiązaniu do istniejącej sieci komunikacyjnej, ciągami pieszo-jezdnymi, elementami małej architektury wraz z sieciami i przyłączami, a także uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla zrealizowanych obiektów budowlanych.

Inwestycja będąca przedmiotem zlecenia została rozpoczęta w 2016 roku, a część prac obejmujących wykonane fragmenty budowy, roboty tymczasowe, wykopy lub inne przekształcenia na terenie budowy, zrealizował inny wykonawca. Grupa Awbud uwzględni je w trakcie realizacji prac.

– Współpraca z Vista Development to kolejne nasze zlecenie w systemie generalnego wykonawstwa w segmencie budownictwa mieszkaniowego. Konsekwentnie realizujemy obraną strategię rozwoju w tym obszarze i doceniamy zaufanie jakim obdarzają nas kolejni inwestorzy realizujący projekty mieszkaniowe. – mówi Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A. – Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w realizacji prestiżowego i dobrze znanego we Wrocławiu projektu deweloperskiego, wielokrotnie nagradzanego w Polsce i za granicą,  jakim jest osiedle Nowa Papiernia – dodaje Michał Wuczyński.

Do najbardziej prestiżowych zleceń Grupy Awbud w obszarze budownictwa ogólnego – mieszkaniowego i komercyjnego, realizowanych w 2017 roku, należą m.in. prace żelbetowe przy budowie sklepu IKEA w Lublinie, budowa konstrukcji żelbetowej futurystycznego biurowca Diamentum Office we Wrocławiu i budynków mieszkalnych w inwestycji Murapol Parki Warszawy. Zaś do flagowych realizacji w systemie generalnego wykonawstwa, zaliczają się takie projekty jak: nowoczesny szpital Vratislavia Medica czy niedawno rozpoczęty projekt mieszkaniowy dla firmy GPI Centrum Południowe. Łączna wartość pozyskanych w bieżącym roku przez Grupę Awbud kontraktów, dla realizacji z obszaru budownictwa ogólnego, wynosi blisko 67 mln zł.

 

Źródło: materiały prasowe

Zobacz również:

Komisja Europejska opublikowała projekt nowej dyrektywy ws. Corporate Sustainability Reporting

🐣 Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych🐇❗

Co to jest Audyt Efektywności Energetycznej i Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa?

Jakich cen energii się spodziewać?

Więcej informacji

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Ewelina Nowakowska | Kontakt: 22 740 67 80, e-mail: newsroom@powermeetings.eu