Kogeneracja gazowa jest jednym z najczęściej wybieranych źródeł ciepła i energii w czasie dekarbonizacji polskiego przemysłu i ciepłownictwa. Jest to obecnie wraz z inwestycjami w odnawialne źródła energii bardzo mocno rozwijająca się technologia.
W dużej mierze wynika to z efektywności energetycznej tego typu źródeł i co za tym idzie, w czasach coraz większych kosztów energii – płynących z niej oszczędności.
Jeśli chcą Państwo poznać najważniejsze aspekty ekonomiczne i techniczne inwestycji w kogenerację gazową zapraszamy do udziału w
V edycji seminarium:
Kogeneracja gazowa – w przemyśle i ciepłownictwie
21 lipca 2021 I Warszawa/@online
Lokalizacja 📱💻🖥? Seminarium odbędzie się hybrydowo: stacjonarnie w Warszawie oraz online, zatem można wziąć udział z każdego dowolnego miejsca na świecie 📍, w którym mają Państwo dostęp do internetu 🌍
Zapraszam do udziału! Szczegóły poniżej ⤵⤵⤵
Renata Kałużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu
Rejestracja / Logowanie do systemu
Techniczna i ekonomiczna strona inwestycji w kogenerację gazową
– dlaczego warto inwestować w kogenerację gazową,
– jakich błędów unikać już od etapu planowania inwestycji,
– jak zoptymalizować koszty inwestycji.
Marcin Karykowski
Dyrektor
DB Energy
Przerwa
Systemy wsparcia kogeneracji gazowej
– proces uzyskiwania efektu zachęty,
– premia gwarantowana,
– premia kogeneracyjna.
Jacek Mszyca
Dyrektor Zarządzający JMEnergy
Ustawa kogeneracyjna – główne założenia
Jan Sakławski
Radca prawny, Partner
Kancelaria Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy
Przerwa na lunch
Paliwo w kogeneracji gazowej
Dariusz Bliźniak
Wiceprezes Zarządu
Respect Energy
Dostępne możliwości finansowania inwestycji kogeneracyjnych
Wojciech Nawrocki
Członek Zarządu, Współzałożyciel
METROPOLIS
Rozwój systemu energetycznego w Polsce i nowe możliwości komercjalizacji źródeł
Dariusz Chrzanowski
Dyrektor Operacyjny
Plus Energia
Przegląd dostępnych technologii
Marcin Karykowski
Dyrektor
DB Energy
Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą i projektami dla instytucji finansowych oraz doradczych. Od 2009 roku ściśle związany z energetyką oraz przemysłem energochłonnym. Od 2016 roku zarządza sprzedażą w DB Energy SA – firmą zajmującą się poprawą efektywności energetycznej (audyty energetyczne i efektywności energetycznej, koncepcje techniczne, projekty i realizacje związane z optymalizacją kosztów energii wraz z ich finansowaniem – umowy typu ESCO i EPC).
Ukończył Uczelnię Łazarskiego w Warszawie. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu finansów, Prawa energetycznego, Europejskiego sytemu Handlu Emisjami (EU ETS), obrotu energią i gazem oraz prawami majątkowymi (TGE). Pasjonat odnawialnych źródeł energii.
Jacek Mszyca – absolwent wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, MBA University of Central Lancashire Preston i Lubelskiej Szkoły Biznesu oraz studiów podyplomowych z zakresu audytingu energetycznego.
W latach 90-tych energetyk w Zakładach Nitron S.A. Współpracownik firm projektowych i doradczych w zakresie energetyki cieplnej.
Organizator Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Ciepłogaz Sp. z o.o. w Krupski Młynie. W latach 1998 – 2007 Prezes Zarządu tej firmy, a obecnie członek Rady Nadzorczej. Również członek Rad Nadzorczych w innych organizacjach.
Weryfikator jednostek kogeneracji i rzeczoznawca do spraw Ochrony Środowiska i Energetyki w TÜV Rheinland Polska sp. z o.o. Niezależny ekspert zakresie energetyki. Autor i współautor kilkuset audytów energetycznych, ekspertyz i opinii.
Trener/wykładowca w zakresie kogeneracji, efektywności energetycznej, Prawa energetycznego i rozliczania mediów.
Jan Sakławski kieruje praktyką energetyki i infrastruktury. Jest doświadczonym doradcą dla klientów z branży budowlanej, energetycznej oraz przemysłowej. Wspiera przedsiębiorców w sprawach dotyczących projektów infrastrukturalnych oraz projektów z zakresu ochrony środowiska. Konsultuje procesy zwiększania efektywności energetycznej zakładów, oraz kwestie dotyczące handlu uprawnieniami do emisji. Uczestniczył w badaniach due diligence, sporządzał opinie prawne i doradzał klientom w złożonych procesach inwestycyjnych.
Posiada ponadto bogate doświadczenie procesowe, które zdobył reprezentując Klientów w wielomilionowych sporach korporacyjnych, infrastrukturalnych, związanych z energetyką oraz dotyczących funduszy unijnych, a także w postępowaniach przed organem regulacyjnym.
Jan Sakławski jest często zapraszany do udziału w konferencjach branżowych jako prelegent. Jest autorem publikacji i komentarzy z zakresu energetyki, otoczenia prawnego zakładów przemysłowych oraz procesu inwestycyjnego.
Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Złożył egzamin radcowski z wyróżnieniem. Pracował w największych i najbardziej prestiżowych kancelariach prawniczych w Polsce. Twórca bloga prawonaplacubudowy.pl oraz przemyslowy.net.
Członek Zarządu i współzałożyciel METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o. – jednej z czołowych firm doradztwa w zakresie funduszy unijnych w Polsce.
Mgr. Inż. ochrony środowiska specjalizujący się w projektach dotyczących ochrony środowiska i energetyki.
Doświadczony doradca największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, a także indywidualnych inwestorów, mający na swoim koncie setki milionów złotych środków unijnych pozyskanych dla Klientów.
Z branżą energetyczną związany od ponad dekady. W ostatnim czasie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Spółki Energa Obrót, gdzie odpowiedzialny był m.in. za sprzedaż energii na rynku b2c oraz b2b. Odpowiadał także, za rozwój portfela innowacyjnych produktów i usług. Ponadto, Pełnomocnik Grupy Energa ds. rozwoju elektromobilności i członek RN spółki ElectroMobility Poland SA. Wcześniej, poza branża energetyczną zdobywał doświadczenie pracując dla firm HVAC oraz jednej z największych grup stalowych w kraju, odpowiadając za sprzedaż na rynkach zagranicznych.
METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze jest jedną z wiodących na rynku polskim firm zajmujących się pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania.
Założone w styczniu 2005 r. przedsiębiorstwo korzysta z wiedzy i doświadczenia 25 ekspertów z dziedziny ekonomii, finansów, prawa, podatków oraz ochrony środowiska, w tym ekspertów powołanych do oceny wniosków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Infrastruktura i Środowisko.
Wynikiem wieloletniej działalności i sukcesów w pozyskiwaniu dofinansowania jest współpraca z licznymi organizacjami i przedsiębiorstwami a także instytutami naukowymi. Współpraca ta wspomaga nasze działania i zwiększa naszą skuteczność.
Prowadzimy procesy inwestycyjne od pomysłu aż po rozliczenie. Naszym celem jest maksymalizacja uzyskanego dofinansowania przy najmniejszym możliwym ryzyku. Bierzemy na siebie ciężar obsługi projektu pod kątem dofinansowania po to, by nasi Klienci mogli się skupić na rozwoju swojego przedsiębiorstwa.
Wysoka skuteczność naszych działań oraz wartość pozyskanych dotacji, a także zaufanie, jakim darzą nas nasi stali Klienci, stawia naszą firmę w czołówce rankingów wg Forbes, Funduszy Europejskich czy Warsaw Business Journal, w których nie ustępujemy firmom z zagranicznym kapitałem.
esteśmy partnerami dla biznesu.
Kancelarię tworzą eksperci z różnych dziedzin prawa z wieloletnim doświadczeniem. Połączyliśmy siły, aby dostarczać Klientom kompleksowe rozwiązania i wspierać ich w realizacji założonych celów.
Każdy z nas ma swoją specjalizację i wnosi do zespołu inne kompetencje. Krzysztof Brysiewicz jest uznanym doradcą w zakresie pomocy publicznej i środków unijnych. Wojciech Bokina jest doświadczonym ekspertem w zakresie restrukturyzacji i prawa upadłościowego. Jan Sakławski od lat zajmuje się branżą energetyczną oraz budowlaną. Dr Magdalena Porzeżyńska jest radcą prawnym zajmującym się prawem ochrony środowiska i prawem energetycznym, zwłaszcza w zakresie OZE, łączącym tę wiedzę z praktyką prawa pomocy publicznej, z kolei adwokat Bartłomiej Pietruszka, odpowiada w Kancelarii za obszar prawa karnego, w szczególności tzw. white-collar crime.
Stawiamy na długoterminowe relacje z Klientami opierające się na wzajemnym zaufaniu. Dzięki temu znamy i rozumiemy ich biznes. Identyfikujemy kluczowe obszary prawne, które wymagają uwagi i wracamy z optymalnymi propozycjami rozwiązań. Wiodącym elementem każdej przygotowanej przez nas strategii jest zawsze ukierunkowanie na biznesowy cel Klienta.
Stacjonarnie: 1 290,00 1 190,00 PLN + VAT cena promocyjna przy zgłoszeniu do 19.07.21
Online: 1 090,00 990,00 PLN + VAT cena promocyjna przy zgłoszeniu do 19.07.21
Seminarium odbędzie się hybrydowo
stacjonarnie: Warszawa
oraz
@online
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu
kom.: +48 603 386 917
e-mail: Renata.Kaluzna@powermeetings.eu
Manager Działu Energetyka
powermeetings.eu
Kontakt w sprawie merytoryki i współpracy
kom.: +48 505 659 477
e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu
Specjalista ds. sprzedaży
powermeetings.eu
Kontakt w sprawie udziału
kom.: +48 690 144 776
e-mail: Jakub.Dolezal@powermeetings.eu
Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗
Do usłyszenia, Jakub Doleżał, powermeetings.eu