Polityka klimatyczna UE postrzega technologie magazynowania energii elektrycznej jako kluczowe dla wzrostu wykorzystania energii ze źródeł odnawianych. Większe wykorzystanie magazynów energii będzie zatem wspierać realizowanie ambitnych celów unijnej polityki w zakresie energii i klimatu, przewidującej ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 20% w 2020 r., 40% w 2030 r., a następnie 80% w roku 2050. Ocenia się również, że magazynowanie energii elektrycznej na szeroką skalę będzie stanowić kluczowy czynnik usprawniający funkcjonowanie systemu elektroenergetycznego, w szczególności wpływając z jednej strony na możliwość absorpcji większych wolumenów generacji energii ze źródeł odnawialnych, z drugiej zaś na poprawę bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej.
Obserwowany w ostatnich latach szybki rozwój technologii magazynowania energii elektrycznej otworzył nowe możliwości jej praktycznego wykorzystania w różnych obszarach systemu elektroenergetycznego, czego obecny stan regulacji nie uwzględnia. Procedowane zmiany mają na celu stworzenie optymalnych warunków dla rozwoju zastosowań magazynów energii elektrycznej, w tym usunięcie barier uniemożliwiających uzyskanie z tego tytułu korzyści ekonomicznych.
Warto zaznaczyć, że magazyny energii elektrycznej, między innymi przez wspieranie integracji OZE, wpisują się w realizację obowiązującej obecnie „Polityki energetycznej Polski do 2040 r.”.
Chcąc przybliżyć Państwu zakres aktualnych regulacji w obszarze zasad funkcjonowania magazynów energii Zespół powermeetings.eu zaprasza do udziału w IV edycji seminarium:
MAGAZYNY ENERGII
– aktualne i projektowane regulacje, perspektywy rozwoju
23 lutego 2022 I Warszawa & online
Lokalizacja 📱💻🖥? Szkolenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Warszawie oraz online, zatem można wziąć udział z każdego dowolnego miejsca na świecie 📍, w którym mają Państwo dostęp do internetu 🌍
Zapraszam do udziału! Szczegóły poniżej ⤵⤵⤵
Renata Kalużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu
Rejestracja/Logowanie do systemu
Magazynowanie energii – aktualne i projektowane regulacje
Przerwa
Magazyny energii w „Polityce energetycznej Polski do 2040 r.”
Magazyny energii – aktualny stan prawny:
Projektowane zasady funkcjonowania magazynów energii:
Technologie magazynowania energii oparte na zielonym wodorze
Sesja Q & A
Katarzyna Szwed – Lipińska — absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny, specjalista z zakresu prawa handlowego, wieloletni pracownik Urzędu Regulacji Energetyki.
Czołowy ekspert do spraw systemów wsparcia, znakomity teoretyk i praktyk, zajmujący się na co dzień zagadnieniami problemowymi objętymi tematyką seminarium. Doświadczony administratywista w obszarze stosowania przepisów prawa dotyczących szeroko rozumianego wsparcia wytwarzania energii elektrycznej w źródłach odnawialnych, w wysokosprawnej kogeneracji, a także w zakresie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. Aktywny uczestnik szeregu prac legislacyjnych związanych z regulacją rynków paliw i energii.
Sara Radzicka specjalizuje się w prawie energetycznym. Doradza podmiotom z sektora energetyki i gazu w szczególności w kwestiach związanych z unbundlingiem, przyłączaniem odbiorców do sieci, rynkiem mocy czy odnawialnymi źródłami energii.
Kancelaria OCTO legal to zespół ekspertów prawnych, świadczących kompleksowe usługi doradcze dla biznesu, w tym ze szczególnym uwzględnieniem prawa energetycznego.
Jakość jest priorytetem. Nasi prawnicy oferują konkretne rozwiązania, aby pomóc klientom poruszać się w zmiennym środowisku prawnym i przygotować ich na przyszłe wyzwania. Zespół energetyczny kancelarii OCTO legal łączy szerokie i różnorodne doświadczenie w doradztwie regulacyjnym z praktycznym zrozumieniem aspektów biznesowych działalności klientów. Nasi eksperci to prawnicy, którzy zdobyli swoje doświadczenie nie tylko w największych międzynarodowych kancelariach, ale także dużych przedsiębiorstwach energetycznych i organach administracji publicznej.
Stawiamy na uniwersalność. Niezależnie od skali i rodzaju działalności klienta nasze kompetencje i doświadczenie pozwalają nam zaoferować strategiczne doradztwo dla podmiotów działających w sektorze energetycznym i jego podsektorach.
Nie boimy się wyzwań. Pomagamy w przewidywaniu, unikaniu lub łagodzeniu regulacyjnych problemów. Bez względu na stopień problematyczności lub skomplikowania projektu bądź jego innowacyjny charakter, staramy się dostarczyć kreatywne rozwiązania jednocześnie chroniąc newralgiczne dla klienta aspekty jego działalności i potrzeby.
Dbamy o komunikację. W każdym projekcie kluczową rolę pełni nasza komunikacja z klientem. Płynna komunikacja pozwala nam lepiej zrozumieć potrzeby klienta oraz techniczne aspekty projektu. Z kolei nasza responsywność i elastyczność daje klientom aktualną wiedzę na temat etapu projektu oraz pewność, co do uzyskania wsparcia nawet w najbardziej niespodziewanych sytuacjach.
Online: 1 190,00 1 090,00 PLN + VAT cena promocyjna przy zgłoszeniu do 21.02.22
Stacjonarnie: 1 390,00 1 290,00 PLN + VAT cena promocyjna przy zgłoszeniu do 21.02.22
Seminarium odbędzie się hybrydwow:
stacjonarnie w Warszawie
oraz
@online
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu
kom.: +48 603 386 917
e-mail: Renata.Kaluzna@powermeetings.eu
Manager Działu Energetyka
powermeetings.eu
tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 505 659 477
e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu
Jesteś zainteresowany tematem magazynów energii❓
Chcesz wiedzieć więcej❓
Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗
Do usłyszenia, Jola Szczepaniak, powermeetings.eu