W dniach 13-14 czerwca 2019 zespół powermeetings.eu oraz SGS Polska zapraszają do Warszawy i udziału w I edycji Konferencji:
Polski Rynek Węgla – handel, jakość, bilansowanie
Konferencja łącząca na wspólnej płaszczyźnie ekspertów oraz praktyków rynku węgla w Polsce będzie wyjątkową okazją do poszerzenia i zaktualizowania wiedzy, kompetencji oraz praktycznej analizy bieżących zagadnień w obszarze wydobycia, sprzedaży, jakości oraz bilansowania węgla.
Głównym celem spotkania jest przedstawienie aktualnych i kluczowych kwestii prawnych, ekonomicznych i technicznych mających wpływ na funkcjonowanie
i kształtujących rynek węgla w Polsce.
Główna, merytoryczna część konferencji skupiona będzie na następujących zagadnieniach:
Po części konferencyjnej zapraszamy do udziału w uroczystej kolacji, która będzie doskonałą okazją do kontynuowania rozmów branżowych w kuluarach,
a niepowtarzalna atmosfera towarzysząca każdemu naszemu spotkaniu z pewnością ułatwi nawiązywanie nowych relacji biznesowych.
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli:
Jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzącej konferencji podobnie jak w trakcie naszych poprzednich wydarzeń stworzymy miejsce do ważnej merytorycznej debaty w gronie specjalistów.
Podsumowując z naszego wydarzenia wyjdą Państwo z dużą dawką merytorycznej wiedzy w połączeniu z poszerzoną siecią nowych, przydatnych w codziennej pracy, kontaktów biznesowych.
Zapraszamy do uczestnictwa oraz współpracy przy tworzeniu tego wyjątkowego spotkania branży.
Do zobaczenia w maju!
Renata Kałużna Anna Tarnawska
Dyrektor Zarządzający Dyrektor Branży Minerals
powermeetings.eu SGS Polska
Rejestracja i poranna kawa
Trendy na światowym rynku węgla
Analiza rynku węgla energetycznego w Polsce
Najnowsze zmiany w obszarze obrotu paliwami stałymi – I część
Przerwa kawowa
Najnowsze zmiany w obszarze obrotu paliwami stałymi – II część
Inwentaryzacja węgla w kontekście optymalizacji niepewności obmiarów.
Rola niezależnej inspekcji oraz tolerancje parametrów węgla.
Lunch
Zmiany w podatku akcyzowym dotyczące węgla c.d.
Panel dyskusyjny: Rynek Węgla w Polsce – stan aktualny, perspektywy rynku pod względem produkcji energii, miejsce węgla w Polskim mixie energetycznym
Podsumowanie i zakończenie konferencji
Kolacja
Wizyta studyjna – zwiedzanie jednostki wytwarzającej ciepło i energię z węgla
*Organizatorzy pozostawiają sobie możliwość dokonania zmian w programie konferencji
Zaproponuj temat i osobę, którą chciałbyś usłyszeć
Janusz Olszowski jest absolwentem Wydziału Górnictwa i Geologii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Na tej samej uczelni ukończył dodatkowo Podyplomowe Studium Aerologii oraz Podyplomowe Studium Administracji i Zarządzania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Ustawicznie podnosił swoje kwalifikacje na licznych specjalistycznych szkoleniach z zakresu ekonomii, prawa i górnictwa.
W latach 1980-1996 pracował na stanowiskach kierowniczych pod ziemią w kopalniach węgla „Janina”, „Halemba”, a także Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. Pełnił tam funkcję głównego inżyniera i uczestniczył w akcjach ratowniczych oraz przeprowadzał kontrole kopalni podziemnych, odkrywkowych i otworowych. W roku 1996 został dyrektorem w Górniczej Izbie Przemysłowo-Handlowej, a od roku 1998 jest prezesem Izby.
Kieruje pracą Zarządu Izby, a ponadto osobiście zajmuje się analizowaniem i opiniowaniem obowiązujących oraz projektowanych aktów prawnych, reprezentując Izbę w trakcie prac komisji rządowych i parlamentarnych. Zakres jego obowiązków obejmuje ponadto kwestie związane z ekonomiczno-finansowymi aspektami funkcjonowania i restrukturyzowania sektora paliwowo – energetycznego oraz sprawy dotyczące czystych technologii węglowych.
W latach 2016 – 2018 Janusz Olszowski pełnił funkcję Wiceprezydenta Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego EUROCOAL.
Jest autorem kilkudziesięciu publikacji, ekspertyz oraz referatów wygłoszonych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. W ramach działalności dodatkowej pracuje także w licznych komisjach, komitetach i innych gremiach takich jak np.: Komitet Sterujący ds. górnictwa przy Ministrze Energii, Komitet Wykonawczy Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego EUROCOAL, Komisja Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie przy Wyższym Urzędzie Górniczym, Rada Społeczno-Programowa Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej, Rady Naukowe Głównego Instytutu Górnictwa oraz Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Zespół Trójstronny ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników oraz Komitet Górnictwa Polskiej Akademii Nauk.
Za dotychczasową pracę został wyróżniony licznymi odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Uzyskał stopień zawodowy Generalnego Dyrektora Górniczego I Stopnia.
Absolwentka Wydziału Transportu Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. W latach 2000 – 2001 pracowała w angielskiej firmie spedycyjnej Traker International w Londynie. Od 11 lat związana z firmą SGS Polska Sp. z o.o. Początkowo na stanowiskach operacyjnych, handlowca, audytora wewnętrznego i zastępcy dyrektora branży. Następnie od roku 2006 jako dyrektor branży zajmującej się kontrolą paliw stałych, wyrobów stalowych, nawozów sztucznych, chemikaliów stałych oraz procedur i systemów pobierania próbek Zaangażowana również w międzynarodowe projekty regionalne w strukturach korporacyjnych Grupy SGS.
Kierownik Techniczny Branży Minerals. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach kierunku Zarządzanie i Marketing. W firmie SGS pracuje od 1992 roku, początkowo jako inspektor Biura Brzeszcze, następnie jako Kierownik Placówki i Koordynator Zespołu Kontroli, od roku 2004 jako Kierownik Techniczny Branży Minerals w obszarze inspekcji węgla, koksu, biomasy i innych materiałów sypkich. W latach 2007-2013 dodatkowo pełnił funkcję Kierownika ds. Jakości w SGS Polska Sp. z o.o. w obszarach inspekcji i certyfikacji wyrobów.
SGS jest światowym liderem w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji. Grupa SGS jest rozpoznawana jako wzór jakości i rzetelności. Zatrudniając ponad 85 000 etatowych pracowników zarządzamy siecią ponad 1800 biur i laboratoriów na całym świecie.
SGS w Polsce jest spółką zatrudniającą 650 etatowych pracowników. Siedziba główna firmy mieści się w Warszawie a w całej Polsce posiadamy ponad 30 oddziałów.
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, aby oferować najwyższej jakości usługi we wszystkich gałęziach przemysłu. Nasze niezależne usługi stanowią dla klientów wartość dodaną i zapewniają zrównoważony rozwój ich działalności.
Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa to organizacja samorządu gospodarczego zrzeszająca m.in. kopalnie węgla kamiennego i brunatnego, producentów maszyn i urządzeń górniczych, firmy usługowe działające na rzecz górnictwa oraz jednostki naukowo-badawcze.
GIPH działa na podstawie dwóch ustaw: o izbach gospodarczych oraz o organizacjach pracodawców.
Reprezentuje swoich członków nie tylko jako przedsiębiorców, ale i jako pracodawców, w tym wobec związków zawodowych pracowników (m.in. poprzez prowadzenie sporów zbiorowych, zawieranie i wypowiadanie ponadzakładowych układów zbiorowych prac oraz innych porozumień).
Członkowie Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej zatrudniają ponad 100.000 pracowników. Naszym celem jest wspieranie i ochrona interesów zrzeszonych podmiotów, ich promocja w kraju i za granicą oraz kształtowanie właściwego wizerunku reprezentowanych w Izbie sektorów gospodarki.
Zajmujemy się sprawami ważnymi NIE TYKO DLA GÓRNICTWA ale DLA WSZYSTKICH przedsiębiorców i pracodawców.
Członkiem Izby może zostać każdy przedsiębiorca, pracodawca lub jego wyodrębniona jednostka organizacyjna.
1 290,00 PLN netto + VAT dla osób zgłoszonych / wpłat dokonanych do 31 maja 2019
1 490,00 PLN netto + VAT dla osób zgłoszonych / wpłat dokonanych od 1 czerwca 2019
Lokalizacja:
Warszawa
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu
tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
e-mail: Renata.Kaluzna@powermeetings.eu
Project Manager
powermeetings.eu
Kontakt w sprawie merytoryki i współpracy
tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 505 659 477
e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu
Specjalista ds. sprzedaży
powermeetings.eu
Kontakt w sprawie udziału
tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 690 144 776
e-mail: Jakub.Dolezal@powermeetings.eu