W dniu 12 czerwca 2018 r. w Warsaw Spire Warszawie odbyło się Forum Innowacji i Nowych Technologii w Nieruchomościach, zorganizowane przez powermeetings.eu, a dedykowane deweloperom, inwestorom, zarządcom nieruchomości i wszystkim miłośnikom nowoczesnych technologii.

Partnerami wydarzenia byli Honeywell Building Solutions oraz Matex Controls zaś Partnerem Merytorycznym LOREDO Real Estate Solutions.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez Panią Renatę Kałużną, Managing Director, powermeetings.eu oraz Wojciecha Walani, MRICS, CCIM CEO – Olivia Serwis, Olivia Business Centre.

Pierwszy Panel poświęcony był Cyklowi życia budynku vs co i na jakim etapie możemy wdrożyć / zastosować. Moderatorem panelu był Maciej Wiśniewski, LOREDO Real Estate Solutions (RES).

W dyskusji udział wzięli Renata Nowakowska, Skanska Commercial Development Europe, Piotr Kozłowski, ECHO Investment, Wojciech Znojek, Sabur, Roman Marszycki, Securitas oraz Monika Duda, M4 Real Estate.

Od naszych ekspertów mogliśmy usłyszeć o stosowanych już przez nich innowacyjnych rozwiązaniach oraz nowych technologiach. Poznaliśmy ich opinie na temat dalszego rozwoju technologii i innowacyjności w branży nieruchomości, za co im ogromnie dziękujemy.

Następną częścią konferencji były prezentacje firm posiadających najnowocześniejsze rozwiązania dla branży nieruchomości. Tytuł panelu to Wykorzystanie nowych technologii w nieruchomościach a główne zagadnienia to:

 • rodzaje technologii
 • dostępność
 • korzyści z zastosowania

Podczas panelu przedstawiono 7 prezentacji:

 • Klaudiusz Stefanowski z Honeywell Building Solutions mówił o Honeywell Outcome Based Service – czyli jak czerpać korzyści z predykcyjnej analizy danych.

„Honeywell Building Solutions od lat specjalizuje się we wdrażaniu głęboko zintegrowanych systemów BMS. Liczba danych generowanych przez współczesne systemy BMS jest ogromna. Często jednak słyszymy od osób z wyższego szczebla organizacji klienta pytanie, co tak naprawdę daje nam nasz BMS? Niestety, takie czynniki jak: zmiany organizacyjne, brak czasu, brak dostatecznej wiedzy wpływają na to, że klienci nie są w stanie wykorzystać pełnych możliwości zainstalowanych systemów.

Istnieje olbrzymia potrzeba wykorzystywania dodatkowych narzędzi zdolnych wspomóc użytkownika budynku w analizie tych danych, gdyż drzemie w nich olbrzymi potencjał, który obecnie jest wykorzystywany tylko w niewielkim stopniu.

Tymczasem współczesne budynki podlegają wyraźnej cyfrowej transformacji i przechodzą w kierunku rozwiązań konwergentnych, ściśle zintegrowanych z infrastrukturą IP oraz usługami dla najemców.

Jednakże obecnie istnieje duża rozbieżność pomiędzy tym jak budynek jest obsługiwany, w stosunku do tego jak mogłoby to wyglądać przy użyciu wcześniej wymienionych technologii.

To wszystko ma jednak czemuś służyć. Jeśli rozbijemy koszty operacyjne budynku na różne obszary, zauważymy, że nowoczesne technologie mogą nas wspomóc w redukcji tych kosztów w wielu z tych obszarów.

Co jednak jeszcze istotniejsze – technologie te mogą wspomóc nas w przyciągnięciu oraz utrzymaniu atrakcyjnych najemców.

Coraz częściej w wyborze przestrzeni biurowej dla firmy bierze udział dział HR, uwzględniając specyficzne oczekiwania pracowników.

Poza danymi gromadzonymi przez systemy BMS, ze względu na dostępność różnego rodzaju technologii mobilnych, także użytkownicy budynków stają się źródłem cennych danych, które można wykorzystać na wiele sposobów.

 1. Ograniczenie kosztów obsługi obiektu poprzez predykcyjne podejście do serwisu. Serwis predykcyjny działający w połączeniu z serwisem planowym. Serwis predykcyjny pozwala usunąć potencjalną przyczynę awarii zanim ona nastąpi.
 2. Dashboardy energetyczne, które nie tylko dają nam możliwość monitorowania, prognozowania i porównywania zużycia energii w różnych okresach, ale także wykrywania symptomów nieprawidłowego działania urządzeń, na które może wskazywać np. ponadnormatywne zużycie energii.
 3. Kolejny obszar to monitorowanie i planowanie wykorzystania przestrzeni biurowej. Polega to na tworzeniu specjalnych map obciążenia sal konferencyjnych, biur, czy też przestrzeni co-workingowych.
 4. Inny zbliżony obszar wykorzystania technologii connected builidng to tworzenie map obiektu dających możliwość odnajdowania i kierowania do określonych obszarów obiektu, czy też rezerwacji biurek i sal konferencyjnych.

Szybki wgląd w stan techniczny systemów bezpieczeństwa (oślepiona kamera, utrata ostrości, próba sabotażu, stan przejść kontroli dostępu).

Wpływ na produktywność pracowników, dzięki możliwości generowania „comfort requests”. Określanie wskaźnika komfortu biorąc pod uwagę wiele różnych czynników takich jak T, H, CO2 i innych także z wykorzystaniem i porównaniem do standardów LEED, BREEAM, lub WELL.

Wzrost efektywności obsługi technicznej. Dostępność aplikacji mobilnych, które informują właściwe osoby o krytycznych alarmach i pozwalają zareagować najszybciej jak jest to możliwe, gdziekolwiek jesteśmy.

Danie użytkownikom możliwości oceny czystości Sali konferencyjnej, lub przestrzeni biurowej. Użytkownicy mogą także zasygnalizować nie działąjący poprawnie projektor, przepaloną żarówkę, lub inne niedogodności, które dzięki tej informacji mogą być szybko usunięte.

Honeywell Building Solutions od kilku lat intensywnie pracuje nad rozwiązaniami Connected Services, które pomogą wprowadzić budynki w erę technologii mobilnych.

Rozwiązania te są podzielone na 3 kategorie i wymagają podłaczenia systemu BBMS do chmury Honeywell. Te kategorie to Pulse – powiadomienia o alarmach i krytycznych zdarzeniach w budynku, Vectorto mobilna aplikacja umożliwijąca nawigację w budynku , używanie usług concierge oraz mobilną kontrolę dostępu oraz sterownaie komfortem i ocenianie powierzchni biurowych.

Dashborady KPI – dashboardy wskazują również czas pracy poszczególnych urządzeń oraz ich dostępność w wybranych okresach czasu.

Ocena efektywności energetycznej dzięki porównaniu do linii bazowej znormalizowanej w stosunku do temperatury zewnętrznej. Klienci otrzymują również predykcję zużycia.

Honeywell Remote Monitoring – HRM monitoruje serwery i stacje operatorskie w trybie 24×7 oraz zapewnia wczesną identyfikację potencjalnych problemów.

Integracja dowolnych systemów BMS.

Wszystkie te elementy stanwią całośc systemu OBS – Outcome Base Services, który jest przyszłościa konwergentnych budynków projektowanych oraz wykonywanych przez Honeywell Building Solutions

OBS pracuje z systemami Honeywell oraz ma możliwość implementacji na systemach BMS dowolnych producentów”

 • Bartosz Kwiatkowski z VPPlant przedstawił bardzo ciekawą prezentację nt. Elektromobilności – przewaga konkurencyjna na rynku nieruchomości.
 • Mateusz Barczyk przestawił rozwiązania Matex Controls nt. VEMS i InvisoLite: inteligentne systemy wspomagające efektywne zarządzanie energią w przedsiębiorstwie. Mateusz mówił o  specjalnie opracowanym algorytmie, który analizuje w czasie rzeczywistym obciążenia technologiczne budynku, warunki atmosferyczne i dane z systemu ERP. Dzięki zebranym informacjom VEMS odpowiednio dostosowuje pracę systemów wentylacji, klimatyzacji i oświetlenia, aby sprostać bieżącym potrzebom przy zoptymalizowanej ilości energii.
 • Adam Cięciwa oraz Paweł Ryszewski z firmy Halton mówili o WELL ME – Buildings for People – personalizacja klimatu w przestrzeniach biurowych. Panowie opowiadali o celach i przewadze programu oraz dbałości o dobre samopoczucie ludzi pracujących w pomieszczeniach. Program WELL ME – Buildings for People pomaga stworzyć niesamowite warunki pracy, aby wszyscy pracownicy mogli dzięki nim być bardziej zadowoleni i kreatywni w pracy.
 • Krzysztof Lisiecki z SEGRO oraz Andrzej Hamryszczak z VCN przedstawili swoje rozwiązania nt. Nowoczesny i bezpieczny wjazd do parku logistycznego, czyli jak dzięki technologii zaangażować klientów parku.
 • Ostatnią prezentację w tej części przestawił Ernest Szydelski z VR Global mówił o tym jak ograniczyć ryzyko innowacji w świecie nieruchomości.

Następny Panel poświęcony był Wymiernemu efektowi wykorzystania nowych technologii vs koszty.

Mieliśmy w tym panelu dwie prezentacje:

Adam Szydłowski z  Turner & Townsend  opowiedział o osiąganiu pewności kosztów a zastosowanie innowacyjnych technologii. Pan Adam mówił 0 definiowaniu czyli podnoszenie wartości dzięki pełnemu zrozumieniu czym jest sukces komercyjny dla klienta. Optymalizacji tzn maksymalizacja osiąganych rezultatów komercyjnych poprzez działania, które nieustająco tworzą wartość dodaną i podnoszą wydajność. Kontrola – podnoszenie wydajności poprzez ustanowienie koniecznej kontroli, aby zapewnić, że projekt jest efektywnie zarządzany od początku aż do końca oraz komunikacja i pomoc klientom w osiąganiu wspaniałych rezultatów komercyjnych poprzez jasną, proaktywną komunikację, dostarczając ustrukturyzowane raporty poprzez wszystkie stadia projektu.

Następną prezentację przedstawił Roman Marszycki z Securitas  sprawnie udowodnił jak standaryzacja, automatyzacja i wizualizacja procesu komunikacji pozwala na oszczędzanie czasu.  W krótkim wystąpieniu  wskazał narzędzia, którymi dysponuje Securitas, a które  wdrożone i konsekwentnie stosowane pozwalają skupić się zarządcy na sprawach bezpośrednio związanych  z najemcami. Szczególnie ciekawie Pan Roman przedstawił możliwość implementacji prezentowanego oprogramowania w wielu obiektach,  graficzne prezentowanie raportów czy w końcu w pełni automatyczny proces opieki nad gościem odwiedzających obiekt.
Całość zamknięto pokazem raportowania w systemie on-line.

Ostatni Panel Forum poświęcony był nowym technologiom i miał za zadanie rozstrzygnąć czy są one złem koniecznym czy nieuniknioną przyszłością każdej branży. Moderatorem panelu była  Joanna Iwanowska-Nielsen, CEMAT, Wildanova, NOLTA CareerExperts a swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami podzieli się również Eyal Litwin z Adgar Poland, Christopher Siemienski z CFE Polska, Tomasz Torłop z CA Immo Real Estate Management Poland oraz Wincenty Zawadzki z Neinver.

Zakończeniem Forum Innowacji i Nowych Technologii w Nieruchomościach był koktajl w Restauracji Stixx, który był doskonałą okazją do spotkania z przyjaciółmi z branży ale także przyczynił się do nawiązania wielu nowych kontaktów biznesowych.

Organizatorzy Forum Innowacji i Nowych Technologii w Nieruchomościach bardzo dziękują wszystkim firmom partnerskim zaangażowanym w organizację czerwcowego wydarzenia, a w szczególności: Honeywell Building Solutions, Matex Controls, LOREDO Real Estate Solutions, Segro, Aera Max Professional, Adgar Poland, Echo Investment, Skanska, Halton, CA Immo, M4 Real Estate, Neinver, Olivia Busines Centre, Sabur, Nolta CareerExperts, Securitas, Turner&Townsend, VPP Plant, VR Global, The Heart.

Dziękujemy redakcjom: www.budnet.pl/, www.cijeurope.com/pl, www.e-biurowce.pl, www.terenyinwestycyjne.info, http://innowacyjnafirma.info/ i http://wbj.pl/  za wsparcie medialne Forum!

    

Filmyplay

Wojciech Walania, Olivia Business Centre

play

Wincenty Zawadzki, Neinver

play

Wojciech Znojek, Sabur

play

Adam Szydłowski, Turner & Townsend

play

Bartosz Kwiatkowski, VPPlant

play

Christopher Siemienski, CFE Polska

play

Eyal Litwin, Adgar Poland

play

Ernest Szydelski, VR Global

play

Klaudiusz Stefanowski, Honeywell Building Solutions

play

Monika Duda, M4 Real Estate

play

Renata Nowakowska, Skanska

play

Piotr Kozłowski, ECHO Investment

play

Roman Marszycki, Securitas

play

Tomasz Torłop, CA Immo

Program

12 czerwca 2018
8.00 - 9.00

Rejestracja uczestników

9.00

Przywitanie Gości i wprowadzenie do tematu

Moderatorzy Forum:

 • Wojciech Walania, Olivia Business Centre
 • Renata Kałużna, powermeetings.eu
9.00 - 10.00

Cykl życia nieruchomości komercyjnej vs co i na jakim etapie możemy wdrożyć / zastosować

 

Moderator: Maciej Wiśniewski, LOREDO Real Estate Solutions (RES)

 

Prelegenci: 

 • Renata Nowakowska, Skanska Commercial Development Europe
 • Piotr Kozłowski, Echo Investment
 • Monika Duda, M4 Real Estate
 • Wojciech Znojek, Sabur
 • Roman Marszycki, Securitas
10.00 - 11.30

Wykorzystanie nowych technologii w nieruchomościach cz. 1

 • rodzaje technologii
 • dostępność
 • korzyści z zastosowania

Prezentacje:

 • Honeywell Outcome Based Service – czyli jak czerpać korzyści z predykcyjnej analizy danych.

          Klaudiusz Stefanowski, Honeywell Building Solutions

 • Innowacyjne rozwiązania Fellowes – czyste powietrze w pracy i w domu.

          Grzegorz Pollak, Fellowes Polska

 • Elektromobilność przewaga konkurencyjna na rynku nieruchomości.

          Bartosz Kwiatkowski, VPPlant 

11.30 - 12.00

Przerwa kawowa

12.00 - 13.00

Wykorzystanie nowych technologii w nieruchomościach cz. 2

 • rodzaje technologii
 • dostępność
 • korzyści z zastosowania

Prezentacje:

 • VEMS i InvisoLite: inteligentne systemy wspomagające efektywne zarządzanie energią w przedsiębiorstwie.

          Mateusz Barczyk, Matex Controls

 • WELL ME – Buildings for People – Personalizacja klimatu w przestrzeniach biurowych.

          Adam Cięciwa, Paweł Ryszewski, Halton

 • Nowoczesny i bezpieczny wjazd do parku logistycznego, czyli jak dzięki technologii zaangażować klientów parku.

          Krzysztof Lisiecki, SEGRO oraz Andrzej Hamryszczak, VCN

 • Jak ograniczyć ryzyko innowacji w świecie nieruchomości

          Ernest Szydelski, VR Global

13.00 - 14.00

Lunch

14.00 - 15.00

Wymierny efekt wykorzystania nowych technologii vs koszty

 

Prezentacje:

 • Osiąganie pewności kosztów a zastosowanie innowacyjnych technologii.

          Adam Szydłowski,  Turner & Townsend

 • Trzy sposoby oszczędzania czasu

          Roman Marszycki, Securitas

15.00 - 16.00

Nowe technologie – zło konieczne czy nieunikniona przyszłość każdej branży

 

Moderator: Joanna Iwanowska – Nielsen, CEMAT, Wildanova, NOLTA CareerExperts

 

Paneliści:

 • Eyal Litwin, Adgar Poland
 • Christopher Siemienski, CFE Polska
 • Tomasz Torłop, CA Immo Real Estate Management Poland
 • Wincenty Zawadzki, Neinver
16.00-20:00

Koktajl

Opinie uczestników

Ciekawe i fachowe tematy, dobrze połączone w całość

Klaudiusz Stefanowski Honeywell

Szerokie omówienie zagadnień z różnych dziedzin, poszerza horyzonty.

Paweł Ryszewski Halton

Wyjątkowe miejsce umożliwiające nawiązywanie relacji biznesowych.

Beata Sołtys Sabur

Partnerzy

Organizator

Powermeetings

Firma powermeetings.eu działa na rynku energetycznym już od ośmiu lat. Wyłoniła się z firmy SC Consulting powstałej w 2004 roku i mającej na celu organizację profesjonalnych konferencji oraz szkoleń na rynku nieruchomości komercyjnych. W trakcie 12 lat istnienia zorganizowaliśmy ponad 350 wydarzeń (najczęściej autorskich), goszcząc prawie 30 tysięcy specjalistów.

Zespół powermeetings.eu odpowiedzialny jest za badanie rynku, dobór najbardziej aktualnych tematów i organizację spotkań w trakcie których skupiamy się zarówno na przekazaniu najlepszej wiedzy merytorycznej jak i kojarzeniu nowych partnerów biznesowych.

Partner

Honeywell Building Silutions

Partner

Matex Controls

Matex Controls dostarcza usługi kompleksowej budowy i aranżacji powierzchni typu fit-out w systemie design & build. Prowadzimy prace budowlano-montażowe, kompleksowo wykonujemy instalacje techniczne oraz dostarczamy i instalujemy wyposażenie przestrzeni komercyjnych.

Firma zajmuje się kompleksowym projektowaniem, budowaniem i utrzymywaniem instalacji technicznych w budynkach komercyjnych, hotelowych, centrach handlowych i obiektach przemysłowych.

Matex Controls oferuje również zbiór innowacyjnych rozwiązań do zarządzania zużyciem energii w budynkach, m.in. system VEMS© (Virtual Energy Management System), który optymalizuje zużycie energii w ponad 70 obiektach (kina, stadiony itd.) na terenie Polski oraz 400 za granicą (Czechy, Słowacja, USA, Tajwan).

Firma projektuje i wdrażamy autorskie systemy i aplikacje typu Well Building Standard (WellMe, InviteMe).

Matex Controls jest częścią międzynarodowej Grupy DK Energy/ Dalkia Group EDF zatrudniającej ponad 15.500 pracowników (2017) o rocznym obrocie finansowym powyżej 4 biliona EUR (2017). Koncern jest jednym w największych na świecie podmiotów dostarczających usługi energetyczne dla sektora nieruchomości.

Więcej na: www.matexcontrols.pl i www.vems.pl

Partner Merytoryczny

LOREDO RES (Real Estate Solutions)

LOREDO RES (Real Estate Solutions) to młoda firma, która łączy w sobie wieloletnie doświadczenie, korporacyjne procesy oraz elastyczność małych przedsiębiorstw.

Jako pierwsza z firm na rynku, dzięki nowym technologiom oraz posiadanemu doświadczeniu, chce usprawnić metody zarządzania nieruchomościami w całym cyklu ich życia. Wraz ze swoimi Partnerami, LOREDO RES świadczy usługi dla sektora prywatnego oraz publicznego. Zakres usług obejmuje cały cykl życia nieruchomości. Główne obszary działalności firmy to: Digitalizacja, Faciltiy Management, Real Estate Consulting.

LOREDO RES – Twoim Partnerem w podróży do Real Estate 2.0!

Współpraca

Fellowes Polska

Współpraca

Echo Investment

Echo Investment jest największą polską firmą deweloperską, realizującą projekty w sektorze biurowym, handlowym i mieszkaniowym. Nasza strategia rentownego wzrostu opiera się na trzech filarach:

– Polska – skupiamy się na ośmiu najważniejszych miastach w kraju. To najsilniejszy rynek nieruchomości w regionie. Doskonale znamy jego realia i zasady funkcjonowania, bo mamy tu ponad 20 lat dobrych doświadczeń. To kapitał, z którego będziemy korzystać.

– pozycja lidera – naszą aspiracją jest zajęcie czołowej pozycji na każdym rynku, na którym pracujemy: biurowym, handlowym i mieszkaniowym. To daje nam optymalne wykorzystanie zasobów oraz odpowiednio dużą skalę.

– działalność deweloperska – budujemy, wynajmujemy i sprzedajemy gotowe projekty. W założeniu nie czerpiemy zysków z najmu powierzchni handlowej i biurowej, bo nie trzymamy gotowych nieruchomości w bilansie.

Nasza strategia zakłada współpracę z głównym akcjonariuszem na rynkowych zasadach. Podmioty skupione wokół grupy PIMCO-Oaktree-Griffin mogą zlecać firmie Echo Investment usługi deweloperskie, konsultingowe czy wynajmu gotowych budynków. Mogą być również współinwestorami w projektach deweloperskich czy też potencjalnymi kupującymi nowo wybudowane inwestycje handlowe, biurowe czy mieszkaniowe.

Ambicją Echo Investment jest realizowanie dużych, wielofunkcyjnych i miastotwórczych projektów. Chcemy tworzyć miejsce funkcjonowania dla mieszkańców miast – wygodne do pracy, mieszkania, rozrywki i zaspokajania wszystkich potrzeb. Projekty realizowane przez Echo Investment mają promować miejski styl życia i przyciągać ludzi przez cały dzień.

Szybki obrót kapitałem ma przynieść wyższe stopy zwrotu dla akcjonariuszy. Chcemy dzielić się z nimi naszymi zyskami poprzez coroczną wypłatę dywidendy.

Współpraca

Virtual Power Plant

Virtual Power Plant (VPPlant) świadczy usługi optymalizacji energii w nowoczesnych budynkach dzięki technologii Enabler DSR, która dostosowuje zużycie energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu.

Platforma VPP umożliwia wymianę korzyści z tytułu bieżącego dopasowania konsumpcji energii przez aktywnych odbiorców energii w funkcji zdolności wytwórczych lub przesyłowych sieci energetycznej.  Usługi świadczone przez VPPlant są mierzone negawatami (energia – której zużycia świadomie zaniechano). W ramach projektu badawczo-rozwojowego, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w programie BRIdge Alfa – spółka opracowała usługę Enabler DSR. Technologia dostosowuje zużycie energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu oraz przygotowuje technicznie budynek do zmian, które zajdą w najbliższej dekadzie w europejskiej energetyce. Za usługę Enabler DSR spółka VPPlant została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” przyznanym wspólnie przez redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl.

W 2016 r. VPPlant rozpoczęła projekt oBEMS w celu dostosowania usługi Enabler DSR dla lepszej optymalizacji biurowców. Projekt jest współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

W październiku 2017 r. spółka VPPlant zaprezentowała się w ramach finału konkursu „Startupy w Pałacu” organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Startup Poland.

Współpraca

Olivia Business Centre

Olivia Business Centre to prestiżowe i tętniące życiem centrum biznesowe zlokalizowane w samym sercu metropolii, tuż obok Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Dostarczając obecnie 73 tys. mkw. z planowanych 170 tys. mkw.nowoczesnej powierzchni biurowej do wynajęcia, Olivia Business Centre jest największym centrum biznesowym w Polsce północnej.

Współpraca

NEINVER

NEINVER jest jednym z czołowych europejskich deweloperów, inwestorów oraz zarządców nieruchomości i funduszy. Założona w roku 1969 firma, zajmuje się budownictwem, wynajmem i zarządzaniem szerokim wachlarzem nieruchomości, wśród których znajdują się obiekty handlowe, parki przemysłowe i kompleksy biurowe. W ciągu ostatnich 18 lat NEINVER stworzył także ponad 2 000 000 m2 powierzchni przemysłowej w ramach projektów dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

NEINVER zbudował silną pozycję na europejskim rynku nieruchomości handlowych. Obiekty firmy oferują łącznie 619.000 m2 powierzchni handlowej, na której znajduje się 1,600 sklepów 800 czołowych marek krajowych i zagranicznych. Grupa NEINVER jest obecna w Hiszpanii, Polsce, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii oraz Republika Czeska.

Współpraca

Sabur

Naszym klientom dostarczamy najbardziej innowacyjne i niezawodne urządzenia oraz oprogramowanie dla automatyki dostępne na rynku europejskim. Dzięki swej innowacyjności i niezawodności ułatwiają one osiąganie lepszych wskaźników ekonomicznych, powodują obniżenie kosztów eksploatacji instalacji oraz przyczyniają się do wzrostu komfortu i bezpieczeństwa. Naszą specjalnością są systemy automatyki o otwartej architekturze i szeroko wykorzystujące technologie internetowe już na poziomie sterowników.

Współpraca

Segro

Współpraca

VR Global

VR Global, Inc. skupia się na modernizacji procesu komercjalizacji nieruchomości przy wykorzystaniu takich technologii jak wirtualna, rozszerzona i mieszana rzeczywistość. Dzięki analitycznemu podejściu do rynku nieruchomości oraz współpracy z takimi partnerami jak Skanska, Gremi International czy Related, zespół VR Global jest w stanie dostarczać efektowne rozwiązania znacznie usprawniające komercjalizację inwestycji

Współpraca

Skanska

Współpraca

Turner & Townsend

Dzięki ponad 20 doświadczonym ekspertom w Polsce, pracującym w naszych biurach w Krakowie i Warszawie, wspieraliśmy klientów w realizacji najbardziej wymagających programów budowlanych i rewitalizacyjnych w kraju.

Będąc liderem na rynku w zarządzaniu kosztami, pomogliśmy naszym klientom w osiągnięciu znacznych oszczędności, dzięki zastosowaniu m.in. inżynierii wartości (Value Engineering) i analizy porównawczej w projektach, w które zostaliśmy zaangażowani.

Wierzymy w innowacje i jesteśmy zaangażowani we wspieranie działań promujących wprowadzanie modelowania informacji o budynkach – BIM (angielskie Building Information Modelling) w Polsce jak i we współpracę z liderami na polskim rynku z zakresu BIM.

Współpraca

CA Immo Real Estate Management Poland

CA Immo jest specjalistą w zakresie nieruchomości biurowych w stolicach Europy Środkowej, z filiami w sześciu krajach centralnej części Starego Kontynentu. Działalność firmy obejmuje cały łańcuch wartości w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, od wynajmu i zarządzania, po opracowywanie projektów. Założona w roku 1987, firma CA Immo – spółka notowana na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w ramach indeksu ATX – zarządza nieruchomościami w Niemczech, Austrii i Europie Wschodniej. Firma zaczęła swoją ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w roku 1999, nabywając nieruchomości na Węgrzech i w Czechach, a następnie wchodząc na rynek polski, co miało miejsce w 2001 r.

Warszawa to jeden z głównych rynków dla CA Immo. Potfel nieruchomości CA Immo obejmuje obiekty zlokalizowane głównie w obrębie warszawskiego Centralnego Obszaru Biznesu (CBD), obejmując biurowce klasy A, takie jak Warsaw Towers czy Saski Crescent. Budynki biurowe w Warszawie przekonują swoją nowoczesną architekturą, jak również najlepszą lokalizacją oraz zaawansowaną infrastrukturą otaczającą.

Współpraca

Adgar

Współpraca

M4 Real Estate

Naszym celem jest dostarczanie jak najwyższej jakości usług w zakresie pośrednictwa nieruchomościami tworząc wartość dodaną dla naszych Partnerów

Współpraca

Halton

Halton jest firmą rodzinną, specjalizującą się w produktach, usługach i rozwiązaniach z zarkresu klimatyzacji pomieszczeń. Głównym celem firmy jest tworzenie komfortowego i bezpiecznego klimatu wewnątrz budynków przy jednoczesnej oszczędności energii i zachowaniu zrównoważonego cyklu życia.

Firma prowadzi swoją działalność w 25 krajach na całym świecie. Siedziby firmy znajdują się w Finlandii, Malezji i USA, natomiast zakłady produkcyjne w Finlandii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Chinach, Malezji i na Węgrzech. Laboratoria badawcze środowiska wewnętrznego są zlokalizowane w USA, Finaldii oraz Francji.

Współpraca

Securitas

Securitas AB jest światowym liderem w zakresie ochrony osób i mienia. Spółki wchodzące w skład Grupy Securitas świadczą usługi ochrony dla odbiorców indywidualnych oraz firm w 55 krajach świata. Zajmujemy się tylko tym, na czym znamy się najlepiej. Bezpieczeństwo to nasza pasja od 1934 roku.

Współpraca

Nolta Career Experts

Patronat medialny

Budnet

Patronat medialny

CIJ Europe

Patronat medialny

e-biurowce

Patronat medialny

Tereny Inwestycyjne Info

Serwis internetowy Tereny Inwestycyjne Info kierujemy do inwestorów, którzy szukają atrakcyjnych gruntów pod inwestycje, przedsiębiorców, samorządów i stref ekonomicznych, które dysponują terenami inwestycyjnymi.

Serwis Tereny Inwestycyjne Info pełni rolę platformy komunikacyjnej. Użytkownicy mają tu dostęp do aktualnych wiadomości ze świata biznesu, terminarza najważniejszych konferencji, targów i seminariów, wywiadów z ludźmi polityki i biznesu, porad eksperckich a także ciekawych artykułów na temat partnerstwa publiczno-prywatnego, ekoinwestycji czy realizowanych w Polsce projektów inwestycyjnych. Całości dopełnia galeria zdjęć dokumentujących istotne wydarzenia ze świata biznesu.

Serwis Tereny Inwestycyjne Info zawiera najważniejsze informacje o regionach, specjalnych strefach ekonomicznych, dostępnych dla przedsiębiorców dotacjach unijnych, sposobach finansowania inwestycji oraz ulgach i przywilejach.

Funkcjonalnym narzędziem dla inwestorów i oferentów jest wyszukiwarka ogłoszeń – baza przeznaczonych na sprzedaż gruntów inwestycyjnych.

Patronat medialny

WBJ
WBJ

WBJ

Patronat Medialny

Innowacyjna Firma.info

Kontakt

Inne wydarzenia dla branży