
Forum Przemysłu Drzewnego
🤝 Łączy nas drewno 🤝
IV edycja jedynego takiego wydarzenia branżowego w Polsce!
Lokalizacja: WARSZAWA


➡ Spotkasz się z przedstawicielami kilku branż skupionych wokół surowca drzewnego!
➡ Zdobędziesz lub uzupełnisz swoją wiedzę
➡ Zbudujesz nowe i utrwalisz dotychczasowe relacje biznesowe
➡ Poznasz najnowsze trendy
➡ Porozmawiasz o biznesie w sprzyjających warunkach
➡ Dowiesz się co inni robią w tym zakresie w jakim Ty działasz
Zatem obecność obowiązkowa 👍
dla przedstawicieli:
➡ lasów państwowych
➡ firm kupujących, przetwarzających i dostarczających drewno
➡ tartaków
➡ zakładów usług leśnych
➡ przemysłu: płytowego, meblowego, celulozowo-papierniczego, opakowaniowego, paletowego i innych skupionych wokół surowca drzewnego
➡ producentów pelletu i firm przetwarzających surowiec drzewny na cele energetyczne
➡ firm certyfikujących
➡ firm dostarczających technologie i usługi dla przemysłu drzewnego
BIFOREK – nasze nieformalne spotkanie networkingowe poprzedzające rozpoczęcie Forum, na którym można poznawać się z uczestnikami i spędzić miło czas.
Rejestracja i poranna kawa
Otwarcie Forum i przywitanie gości
Renata Kałużna, Dyrektor Zarządzający, powermeetings.eu
Sesja I
Wystąpienia inauguracyjne otwierające obrady Forum
✅ Lasy Państwowe – co dalej z pozyskaniem drewna, jakie ilości są planowane
✅ EUDR w PGL LP
✅ Stosunki międzynarodowe a import i export drewna i wyrobów drewnianych
Przerwa kawowa i czas na rozmowy B2B
Sesja II
Technologiczna
Sesja III
Drewno – jeśli nie z Lasów Państwowych to skąd?
✅ Drewno poużytkowe alternatywą dla surowca drzewnego
✅ Lasy prywatne w Polsce – zasoby drzewne w lasach prywatnych i możliwości ich wykorzystania
Lunch
Sesja IV
Drewno – jego zadania i inne formy wykorzystania
Sesja V
Panel dyskusyjny: Bieżące wyzwania w branży drzewnej
Paneliści:
Kolacja networkingowa
Warsztat I
FSC a EUDR w przemyśle drzewnym
Warsztat II
PEFC a EUDR w przemyśle drzewnym
Przerwa kawowa, czas na rozmowy B2B
i wymeldowanie z pokoi
Warsztat III
PR i komunikacja w branży drzewnej bo #DrewnoJestzLasu
Lunch i zakończenie Forum
Zaproponuj temat i osobę której chciałbyś wysłuchać w trakcie Forum
Absolwent Politechniki Łódzkiej, Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie.
W Departamencie Innowacji i Polityki Przemysłowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii odpowiedzialny jest za realizację zadań związanych z opracowywaniem i koordynowaniem strategii i polityk rozwoju gospodarczego, gdzie nadzoruje sprawy związane z opracowywaniem, wdrażaniem i monitorowaniem systemowych instrumentów polityki przemysłowej, służących wsparciu funkcjonowania branż przemysłowych. Długoletni ekspert ministerstwa odpowiedzialny za kreowanie rozwiązań zapewniających konkurencyjność przemysłu.
Michał Strzelecki od roku 1996 jest związany zawodowo z branżą meblarską w Polsce. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał w jednej z największych fabryk mebli, początkowo koordynując zakupy i logistykę materiałów i produktów wykorzystywanych do produkcji wysokiej klasy mebli kuchennych. Konsekwencja w działaniach, umiejętność prowadzenia trudnych rozmów z dostawcami dostrzeżona przez jego ówczesne kierownictwo zaowocowała rozwojem zawodowym i powierzeniem kolejnych obowiązków tym razem w biurze odpowiedzialnym za zakupy surowców strategicznych z punktu widzenia działalności fabryki mebli.
W 2001 roku rozpoczął swoją współpracę z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli, która trwa do dnia dzisiejszego. Od sierpnia 2016 roku Zarząd OIGPM powierzył mu funkcję Dyrektora OIGPM. Determinacja i dążenie do rozwoju OIGPM zaowocowała zmianą Izby w bardzo dobrze prosperującą organizację (świadczy o tym chociażby fakt wzrostu liczby członków OIGPM o ponad 50% od objęcia stanowiska). To właśnie czas kiedy Izba zarządzana jest operacyjnie przez Pana Michała Strzeleckiego zaowocował przystąpieniem do Izby takich firm jak: Black Red White, Wójcik Meble, Benix, Wersal, Ikea, Egger, Swiss Krono, itp. Jego ponad 20 letnia praca oraz chęć sprostania nowym wyzwaniom zaowocowała wydaniem na wniosek władz i innych podmiotów ponad 200 różnego rodzaju opinii i informacji o istniejących zwyczajach handlowych, cenach i pochodzeniu towarów. Co ważne jego zaangażowanie doceniane jest przez Zarząd OIGPM, a podejmowane przez niego decyzje posiadają pełne poparcie i zaufanie Zarządu Izby.
Dr inż. Stefan Traczyk urodził się 12 kwietnia 1966 r. w Garwolinie na Mazowszu. Swe życie osobiste związał z Celestynowem gdzie czternaście lat był leśniczym, a w latach 2006 – 2014 (dwie kadencje) pełnił funkcję Wójta Gminy. W swej karierze w latach 2016 – 2021 sprawował urząd Nadleśniczego Nadleśnictwa Jabłonna, a w latach 2017 – 2020 także funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie. Obecnie od maja 2021 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych w Enea Nowa Energia Sp. z o.o.
Społecznie jest on (od 2016 r.) członkiem Państwowej Rady Ochrony Przyrody, a od 2018 r. sprawuje także mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
Doktor Stefan Traczyk swe wykształcenie ukierunkował w zakresie szeroko pojętej ochrony środowiska oraz zarządzania, a Studia Doktoranckie ukończył na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie, gdzie napisał rozprawę doktorską. Tematem obronionej w 2018 r. rozprawy były „Uwarunkowania użytkowania w lasach prywatnych na przykładzie powiatu radomskiego”. W swej karierze naukowej ukończył on wiele kursów i fakultetów na studiach podyplomowych na takich uczelniach jak: SGH w Warszawie (Warsztaty Menedżerskie), UW (Wydział Prawa i Administracji) (Akademia Liderów Samorządowych), ALK w Warszawie (Zarządzanie w administracji publicznej), WSKSiM w Toruniu (Polityka Ochrony Środowiska – ekologia i zarządzanie) oraz Collegium Humanum – SGM w Warszawie (Master of Business Administration, MBA – Energetyka). Ukończył on także Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (edycja XVIII) i Seminarium Kierownicze Controllingu w Centrum Edukacji Gospodarczej INFOR oraz Szkolenie Kadry Kierowniczej zorganizowane na terenie Niemiec przez Carl Duisberg Gesellschaft e.V.
Prezes Stefan Traczyk w swej działalności społecznej i rozwoju osobistego, interesuje się samorządem lokalnym, środowiskiem naturalnym, łowiectwem, fotografiką i kulturą krajów niemieckojęzycznych. Od 2006 roku jest Biegłym Sądowym z zakresu leśnictwa. Jest również przewodniczącym Rady Instytutu Debat o Środowisku, prezesem Stowarzyszenia Celestynowska Inicjatywa Samorządowa oraz Stowarzyszenia Leśników i Właścicieli Lasów, a także członkiem Rady Patronackiej przy Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi.
Od 2017 r. koordynuje całość prac FSC w naszym kraju, odpowiada m.in. za wyznaczanie i realizację celów strategicznych, za współpracę z kluczowymi interesariuszami, ponadto specjalizuje się w zagadnieniach związanych z certyfikacją łańcucha dostaw. Z wykształcenia mgr inż. ochrony środowiska.
dr inż. Marek Rzońca jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW oraz studiów podyplomowych z zakresu oceny zasobów środowiska i jego zagrożeń na Uniwersytecie Wrocławskim. Prace dyplomowe realizował z zakresu ochrony przyrody oraz hodowli lasu i selekcji drzew. Swoją drogę zawodową rozpoczął w strukturach Lasów Państwowych. Następnie, przez ponad 7 lat pracował w Zakładzie Hodowli Lasu i Genetyki Drzew Leśnych Instytutu Badawczego Leśnictwa, gdzie działał
w wielu projektach badawczych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. W 2020 roku obronił pracę doktorską dotyczącą fenologii modrzewia europejskiego.
Od 2020 jest Koordynatorem FSC w Polsce ds. leśnictwa. Do jego obowiązków należą wszystkie kwestie związane z tematyką certyfikacji gospodarki leśnej, koordynacją rewizji standardu krajowego oraz promocją systemu FSC.
Dołączył do FSC w 2025 r. Koordynuje działania polskiego zespołu FSC w obszarze certyfikacji łańcucha dostaw i rozwiązań FSC w obszarze EUDR (a także innych regulacji UE).
Z wykształcenia jest leśnikiem – ma tytuł inżyniera leśnictwa, zdobyty na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Posiada również tytuł magistra zarządzania o specjalności psychologia i zarządzanie kapitałem ludzkim oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu ochrony przyrody.
PIGPD to jedna z największych ogólnopolskich organizacji samorządu gospodarczego w naszej branży. Istnieje od 1992 r. i zrzesza blisko 150 firm. Większość z nich to przedsiębiorstwa tartaczne, ale nie brakuje też producentów architektury ogrodowej, podłóg, palet, domów z drewna, maszyn i narzędzi, handlowców itd.. Są to zarówno podmioty zaliczane do największych w kraju, jak i małe oraz średnie firmy. Wszyscy oni są równoprawnymi członkami Izby.
Stowarzyszenie Papierników Polskich jest organizacją o charakterze naukowo-technicznym
i menedżerskim, skupiającą członków indywidualnych oraz podmioty gospodarcze, których działalność jest związana z papiernictwem i dziedzinami pokrewnymi.
Celem działalności Stowarzyszenia jest:
Koalicja na Rzecz Polskiego Drewna to oddolna inicjatywa przedsiębiorców i organizacji, które reprezentują przemysł meblarski, tartaczny, płytowy i papierniczy. Jej celem jest ochrona i wspieranie rozwoju polskiego przemysłu drzewnego, zrównoważonej gospodarki leśnej i promowanie drewna jako ekologicznego surowca.
Koalicja na Rzecz Polskiego Drewna nie jest organizacją, ale rodzajem porozumienia o charakterze otwartym – może do niej przystąpić każdy podmiot, którego cele są zbieżne z misją KnRPD.
Koordynatorem działań Koalicji na Rzecz Polskiego Drewna i jej Członkiem jest Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Wśród podmiotów, które przystąpiły do porozumienia, są także, między innymi: Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, a także firmy reprezentujące sektor papierniczy i tartaczny.
Związek Producentów Europalet UIC skupia pracodawców produkujących lub/i naprawiających europalety na podstawie licencji wydanych m.in przez Rail Cargo Austria – QBB. Obecnie nasze palety jako jedyne na rynku produkowane i naprawiane są według standardów kodeksu UIC 435, który od 60 lat gwarantuje ich najwyższą jakość.
Swoją działalność prowadzimy w porozumieniu i we współpracy z UIC – Międzynarodowym Związkiem Kolei i Rail Cargo Austria. Utrzymujemy też pozytywne relacje z SGS – niezależną jednostką kontrolną prowadzącą nadzory i kontrole opisane w Kodeksie UIC 435. Skutecznie edukujemy i informujemy rynek o standardach UIC oraz wspieramy firmy zainteresowane uzyskaniem licencji na produkcję i naprawy europalet.
Naszym nadrzędnym celem jest obrona dobrego imienia palety UIC EUR poprzez reklamę, edukację, szkolenia oraz wspieranie licencjobiorców.
Stowarzyszenie Dom Drewniany skupia najlepsze firmy zajmujące się produkcją domów z drewna – domów o konstrukcji szkieletowej i domów z bali. Skupia także producentów materiałów stosowanych do budowy domów o konstrukcji drewnianej.
Celem Stowarzyszenia jest:
FSC International – FSC jest międzynarodową organizacją not-for-profit, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej, biorąc pod uwagę aspekty społeczne, ekologiczne i ekonomiczne.
Jako firma odpowiedzialna społecznie zajmujemy się przetwarzaniem odpadów, które mogłyby trafić na składowiska.
Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia i nowoczesnego zaplecza technicznego wytwarzamy z nich zależnie od rodzaju paliwa alternatywne zastępujące stałe paliwa kopalne lub przygotowujemy je do recyklingu, aby zyskały drugie życie.
W ramach prowadzonej działalności przetwarzamy również biomasę, która znajduje zastosowanie w energetyce przemysłowej i ciepłownictwie, zapewniając dalsze ograniczenie zużycia konwencjonalnych źródeł energii.
W dwóch lokalizacjach w Koniecpolu i Sosnowcu przyjmujemy drewno poużytkowe, takie jak odpady wielkogabarytowe, uszkodzone palety, opakowania drewniane czy bębny do nawijania kabli i rur, które po odpowiednim przygotowaniu przekazujemy do firm wyspecjalizowanych w produkcji materiałów drewnopochodnych dla przemysłu meblarskiego, wykończenia wnętrz oraz budownictwa.
W zakładzie w Koniecpolu przy ul. Szkolnej 58 posiadamy linię stacjonarną umożliwiającą produkcję paliwa alternatywnego. Uzupełnia ją zestaw nowoczesnych mobilnych maszyn recyklingowych, wykorzystywanych zarówno do produkcji RDF-u, jak też przetwarzania biomasy oraz drewna poużytkowego.
Wysoka wydajność zastosowanych rozwiązań przekłada się na duże możliwości produkcyjne zakładu, przy jednoczesnym zapewnieniu parametrów jakościowych oczekiwanych przez naszych kontrahentów.
Wierzymy, że w ten sposób przyczyniamy się do lepszego jutra, zarówno naszego, jak i przyszłych pokoleń.
Firma Bureau Veritas jest światowym liderem branży TIC (Testing, Inspection and Certification).
Pracując dla 400 000 klientów w 140 krajach i wydając ponad 400 000 certyfikatów rocznie Bureau Veritas jest światowym liderem certyfikacji. Czynnie uczestniczy w tworzeniu i promocji standardów jakości na świecie.
Bureau Veritas certyfikuje firmy i organizacje na zgodność z normami: jakości, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej oraz specyficznymi standardami branżowymi.
Posiadamy sieć wysoko wykwalifikowanych audytorów, dzięki którym zapewniamy pełen zakres usług certyfikacyjnych i audytowych. Oferujemy również możliwość certyfikacji łączonej, w największym zakresie powszechnie stosowanych norm.
FOCUSED ON OUR CLIENTS, DRIVEN BY SOCIETY
Nasi pracownicy służą naszym klientom i są inspirowani przez społeczeństwo; sprawiają, że Bureau Veritas jest firmą usługową Business to Business to Society, która przyczynia się do pozytywnego przekształcania świata, w którym żyjemy.
BUREAU VERITAS POLSKA SP. Z O.O.
z siedzibą w Warszawie
ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa
tel: +48 22 549 04 00
e-mail: biuro@bureauveritas.com
„Meblarstwo – Komponenty i Technologie” to czasopismo skierowane głównie do producentów mebli i komponentów służących do ich wytworzenia. Pierwszy numer „Meblarstwa” ukazał się w styczniu 2001 roku i był naturalnym rozwinięciem tematyki, wydawanej od 1997 roku przez Wydawnictwo Inwestor, „Gazety Przemysłu Drzewnego”.
Drewno.pl jest najstarszym i największym w Polsce portalem branży drzewnej, którego strony każdego miesiąca odwiedza ponad 100 tys. użytkowników. Od 24 lat, codziennie dostarczamy informacje i wiedzę z zakresu obróbki i wykorzystania drewna. Współpracujemy z wieloma uczelniami wyższymi, szkołami zawodowymi, stowarzyszeniami branżowymi oraz ekspertami z zakresu drzewnictwa i leśnictwa. Organizujemy wydarzenia branżowe takie jak: konferencje, pokazy, warsztaty, plenery rzeźbiarskie, itp.
Drewno.pl, to także:
Reklama
Portal Drewno.pl to doskonałe miejsce reklamowe. W 2021r. portal Drewno.pl odwiedziło ponad 1,2 mln unikalnych użytkowników, którzy dokonali blisko ponad 5,7 mln odsłon stron.
Nasz profil na Facebooku śledzony jest przez ok. 4600 osób, a na Twitterze przez ok. 400 osób. Prowadzona przez nas grupa na Facebooku – „Biznes w tartaku” liczy ok. 3300 członków.
Drewno.pl umożliwia swoim klientom przeprowadzenie różnorodnych kampanii reklamowych wykorzystujących banery, artykuły sponsorowane, filmy wideo, reklamę w newsletterze, wpisy w Katalogu maszyn, czy ofert zwykłe i sponsorowane na Giełdzie ogłoszeń. Każdorazowo staramy się dobierać ofertę zapewniającą najlepszą możliwą realizację oczekiwań reklamodawców.
W 2025 roku spotykamy się
na Forum
w Warszawie*
*Po rejestracji na Forum uczestnicy otrzymują szczegóły lokalizacji
i wskazówki do rezerwacji noclegu.
Kontakt w sprawie merytoryki, współpracy i udziału
kom.: +48 505 659 477
e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu
Jesteś zainteresowany udziałem w kolejnej edycji
Forum Przemysłu Drzewnego,
która odbędzie się 24 i 25 czerwca 2025❓
Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗
Do usłyszenia, Renata Kałużna, powermeetings.eu