Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił 8 naborów wniosków dla projektów finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz Norweski Mechanizm Finansowy (NMF) 2014-2021.

Wśród startujących 3 kwietnia 2020 naborów znalazł się wyczekiwany przez branżę obszar: Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne. Działanie: Rozwój wysokosprawnej kogeneracji przemysłowej i zawodowej.

W związku z powyższym aby ułatwić Państwu skorzystanie z dostępnych środków i przekazać wiele praktycznych wskazówek,

zapraszamy 2 kwietnia 2020 na szkolenie online:

Kogeneracja przemysłowa i zawodowa

– nowe środki finansowania z NFOŚiGW – jak pozyskać dotację?

– biowęgiel – antidotum na zazielenienie przedsiębiorstwa?

 

Drugim niezwykle ciekawym i na czasie tematem interesującym dla energetyki zawodowej i przemysłowej będzie biowęgiel alternatywą i antidotum na zazielenienie przedsiębiorstwa w kontekście Dyrektywy REDII i European Green Deal.

 

Lokalizacja 📱💻🖥? Seminarium odbędzie się w formie webinaru on-line , zatem można wziąć udział z każdego dowolnego miejsca na świecie 📍,
w którym mają Państwo dostęp do internetu 🌍

 

Zapraszam do udziału! Szczegóły poniżej ⤵⤵⤵

Renata Kalużna
Dyrektor Zarządzający
powermeetings.eu

Program

9:30 - 11:00

I część szkolenia

 

Nowe możliwości pozyskania środków na finansowanie kogeneracji przemysłowej i zawodowej

 

– jak skutecznie pozyskać środki z NFOŚiGW

– na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosków

 

Wojciech Nawrocki

Członek Zarządu, Współzałożyciel
METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze

11:00 - 11:15

Sesja Q & A – pytania do I części szkolenia

11:15 - 11:30

Przerwa

 

11:30 - 13:00

II część szkolenia

 

Biowęgiel alternatywą i antidotum na zazielenienie przedsiębiorstwa w kontekście Dyrektywy REDII i European Green Deal.

 

– Co są jest biowęgiel i toryfikat oraz inne technologie termicznej obróbki biomasy

– Zastosowanie biowegla w celach redukcji CO2 w ciepłownictwie oraz w instalacjach przemysłowych i komunalnych

– Przygotowanie projektu inwestycyjnego w ramach wyzwań nowej polityki klimatycznej i osiągnięcia pułapów redukcji emisji CO2

 

Anna Rozkosz
SilviEnergy

13:00 - 13:15

Sesja Q & A – pytania do II części szkolenia

Prelegenci

Anna Rozkosz

Anna Rozkosz

SilviEnergy

Certyfikowana trenerka biznesu i facylitatorka szkoleń.

Ekspertka z  zakresu innowacji i technologii energetycznych oraz rynku biomasy i zrównoważonego rozwoju.

Od 8 lat zaangażowana w tematykę pomocy publicznej, emisji GHG i zrównoważonego rozwoju, prawa ochrony środowiska oraz tematyki z zakresu efektywności energetycznej, również jako badaczka i analityczka.

Szkoli i doradza średnim i dużym przedsiębiorstwom oraz administracji publicznej. Ma na swoim koncie przeprowadzonych kilkadziesiąt szkoleń z zakresu tematyki pomocy publicznej oraz zrównoważonego rozwoju.

Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi z zakresu finansowania OZE [ventures i private equity]. Członkini International Biomass Torrefaction Council Europe oraz Przewodnicząca Polskiej Rady Biowęgla i Biomasy.

Od kilku lat zarządza przedsiębiorstwem wdrażającym innowacyjne technologie termicznej obróbki biomasy jak toryfikat i biowęgiel.

Wojciech Nawrocki

Wojciech Nawrocki

Członek Zarządu, Współzałożyciel
METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze

Członek Zarządu i współzałożyciel METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o. – jednej z czołowych firm doradztwa w zakresie funduszy unijnych w Polsce.
Mgr. Inż. ochrony środowiska specjalizujący się w projektach dotyczących ochrony środowiska i energetyki.
Doświadczony doradca największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, a także indywidualnych inwestorów, mający na swoim koncie setki milionów złotych środków unijnych pozyskanych dla Klientów.

Partnerzy

Organizator

powermeetings.eu

Współpraca

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze

METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze jest jedną z wiodących na rynku polskim firm zajmujących się pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania.

Założone w styczniu 2005 r. przedsiębiorstwo korzysta z wiedzy i doświadczenia 25 ekspertów z dziedziny ekonomii, finansów, prawa, podatków oraz ochrony środowiska, w tym ekspertów powołanych do oceny wniosków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Infrastruktura i Środowisko.

Wynikiem wieloletniej działalności i sukcesów w pozyskiwaniu dofinansowania jest współpraca z licznymi organizacjami i przedsiębiorstwami a także instytutami naukowymi. Współpraca ta wspomaga nasze działania i zwiększa naszą skuteczność.

Prowadzimy procesy inwestycyjne od pomysłu aż po rozliczenie. Naszym celem jest maksymalizacja uzyskanego dofinansowania przy najmniejszym możliwym ryzyku. Bierzemy na siebie ciężar obsługi projektu pod kątem dofinansowania po to, by nasi Klienci mogli się skupić na rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Wysoka skuteczność naszych działań oraz wartość pozyskanych dotacji, a także zaufanie, jakim darzą nas nasi stali Klienci, stawia naszą firmę w czołówce rankingów wg Forbes, Funduszy Europejskich czy Warsaw Business Journal, w których nie ustępujemy firmom z zagranicznym kapitałem.

Współpraca

SilviEnergy AB

SilviEnergy AB to spółka zarządzająca projektami największych dostawców technologii biomasowych ze Szwecji, zajmująca się rozwojem aktywów energii odnawialnej w Europie Środkowej i Wschodniej. Realizuje projekty z zakresu budowy instalacji do produkcji biowęgla, pelletu drzewnego oraz CHP z biomasy na cele energetyczne dla klientów przemysłowych.

Patronat Medialny

WysokieNapiecie.pl

Patronat Medialny

GramwZielone.pl

Patronat Medialny

Biznes Alert

Patronat Medialny

TerazŚrodowisko.pl
location

Wychodząc naprzeciw aktualnie panującej sytuacji i dbając o Państwa bezpieczeństwo a jednocześnie nie chcąc, aby tracili Państwo możliwość udziału w naszym interesującym wydarzeniu – zapraszamy do udziału w szkoleniu w formie webinaru on-line.

 

Co to oznacza?

Że nie wychodząc z domu lub firmy i na każdym nośniku z dostępem do internetu (komputer, tablet, smartfon) mogą Państwo brać czynny udział w naszym wydarzeniu

Kontakt

jolanta.szczepaniak@powermeetings.eu Kogeneracja przemysłowa i zawodowa – nowe środki finansowania, biowęgiel

Jesteś zainteresowany szkoleniem online na temat finansowania kogeneracji i biowęgla❓

Kolejna edycja już 🔜 24 kwietnia 2020
Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗

Do usłyszenia, Jakub Doleżał, powermeetings.eu
    * pola wymagane