W dniu 28 listopada 2018 roku w Brain Embassy w Warszawie, odbyło się seminarium Energia Elektryczna – ceny i prognozy, zużycie i optymalizacja, zorganizowane przez powermeetings.eu, a dedykowane właścicielom i zarządcom nieruchomości, dostawcom energii elektrycznej, dostawcom rozwiązań technologicznych oraz wszystkim zainteresowanym optymalizacją najwyższego kosztu jakim jest energia elektryczna.

Partnerami Strategicznymi byli Honeywell Building Solutions oraz Caverion, Partnerami Wspierającymi byli TAURON Sprzedaż oraz IFMA Polska. Przy wydarzeniu współpracowaliśmy z Torus, Neinver, EnerNOC, Sabur, Segro oraz Energy Solution.

Po krótkim przywitaniu zgromadzonych gości rozpoczęła się pierwsza część seminarium złożona z sześciu prezentacji.

Jako pierwszy wystąpił Pan Piotr Hałoń z firmy TAURON Sprzedaż. Tematem prezentacji był Market Update. Prelegent, przedstawił uczestnikom bieżące trendy rynkowe dotyczące sprzedaży i kupna energii elektrycznej oraz analizę cen poszczególnych surowców. Prezentacja wywołała liczne pytania i gorącą dyskusje.

Kolejna prezentacja, przeprowadzona przez Pana Bartłomieja Morawskiego z firmy Sabur, oraz Pana Marka Bednarczyka z Segro, przedstawiała konkretne rozwiązania dotyczące monitorowania oraz optymalizacji kosztów, związanych ze zużyciem energii elektrycznej. Panowie skupili się na rozwiązaniu technologicznym jakim jest ‘’System zarządzania i monitoringu zużycia mediów’’. Pan Bartłomiej Morawski, omówił teoretyczne założenia systemu, który wspiera zarządców zbierając wszystkie liczniki w jeden, efektywny system. Pan Marek Bednarczyk, na przykładzie firmy Segro wyjaśnił jak system działa w rzeczywistości.

Pan Tadeusz Stasiak z firmy Honywell opowiedział o prostych metodach poprawy efektywności energetycznej. Podczas wystąpienia, omówiona została, między innymi, kwestia audytu oświetlenia, uczenia maszynowego czy benchmarkingu. Tematy te, zostały wsparte przykładami zastosowania wdrożeń systemów zarządzania w konkretnych budynkach: CH Magnolia Wrocław, NCBJ – budynek 88, Świerk czy CH Pestka.

Kolejnym z wystąpień było wystąpienie Pana Mateusza Wnęta z firmy Caverion. Pan Mateusz podzielił się wiedzą na temat optymalizacji kosztów zużycia energii elektrycznej. Słuchacze uzyskali odpowiedzi na pytania gdzie szukać oszczędności, jak efektywnie dokonywać audytu instalacji budynku, a także poznali systemy zarządzania jakie oferuje firma Caverion.

Zarabianie na usługach DSR: nowe programy interwencyjne DSR oraz Rynek mocy – sposób na obniżkę rosnących kosztów energii to temat wystąpienia Pana Andrzeja Hojczaka z firmy EnerNOC.  Prelegent mówił, między innymi, o bezpieczeństwie dostaw mocy oraz omówił harmonogram i zasady przeprowadzania redukcji zużycia energii elektrycznej.

Ostatnia tego dnia prelekcja, wygłoszona przez Pana Krzysztofa Mazurskiego z firmy Energy Solution na temat zarządzania ryzykiem ceny na rynku energii elektrycznej w Polsce. Swoją prezentację rozpoczął od kilku słów na temat obecnej sytuacji na rynku energii elektrycznej w tym omówił elementy składowe cen energii oraz kwestię zielonych certyfikatów. Następnie, prelegent przeszedł do omówienia przykładowej kontraktacji energii.

Po przerwie, rozpoczął się panel dyskusyjny, w którym udział wzięli Pan Bartłomiej Godzisz z TAURON Sprzedaż, Pan Maciej Zacharewicz z Neinver oraz Pan Rafał Szymański z Torus. Panel moderowała Pani Renata Kałużna z powermeetings.eu.

Organizatorzy seminarium Energia Elektryczna – ceny i prognozy, zużycie i optymalizacja dziękują wszystkim firmom partnerskim zaangażowanym w organizację wydarzenia: Honeywell Building Solutions, Caverion, TAURON Sprzedaż, IFMA Polska. Torus, Neinver, EnerNOC, Sabur, Segro oraz Energy Solution.

Dziękujemy redakcjom: https://www.e-biurowce.pl/, http://www.renews.pl/, https://www.krn.pl/, https://kreatorzy.eu/, http://wbj.pl/ za wsparcie medialne seminarium!Partnerzy

Organizator

Powermeetings

Firma powermeetings.eu działa na rynku energetycznym już od ośmiu lat. Wyłoniła się z firmy SC Consulting powstałej w 2004 roku i mającej na celu organizację profesjonalnych konferencji oraz szkoleń na rynku nieruchomości komercyjnych. W trakcie 12 lat istnienia zorganizowaliśmy ponad 350 wydarzeń (najczęściej autorskich), goszcząc prawie 30 tysięcy specjalistów.

Zespół powermeetings.eu odpowiedzialny jest za badanie rynku, dobór najbardziej aktualnych tematów i organizację spotkań w trakcie których skupiamy się zarówno na przekazaniu najlepszej wiedzy merytorycznej jak i kojarzeniu nowych partnerów biznesowych.

Partner Strategiczny

Honeywell

Honeywell dostarcza od lat rozwiązania poprawiające wydajność urządzeń i oszczędność energii, chroniące środowisko i zwiększające bezpieczeństwo ludzi i ich majątku, stosowane w budynkach użyteczności publicznej, przemyśle, budownictwie mieszkaniowym. Ponadto Honeywell oferuje podzespoły dla producentów maszyn i urządzeń oraz dla przemysłu.

Partner Strategiczny

Caverion

Caverion projektuje, buduje, obsługuje i utrzymuje przyjazne dla użytkownika i energooszczędne rozwiązania techniczne dla budynków i przemysłu w Europie Wschodniej, Środkowej i Północnej. Nasze usługi i rozwiązania są stosowane w budynkach biurowych, centrach handlowych, budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej i zakładach przemysłowych; nasze działania zapewniają ciągłość biznesową, bezpieczne, zdrowe i komfortowe warunki, zoptymalizowaną wydajność i kontrolę kosztów.

Partner Wspierający

TAURON Polska Energia

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

Partner Wspierający

IFMA Polska

Współpraca

Torus

Wywodzimy się z Gdańska. W ciągu kilkunastu lat działalności dostarczyliśmy na trójmiejski rynek ponad 120 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, choć w swoim portfolio mamy też inwestycje hotelowe, magazynowe i mieszkaniowe.

Torus to liczący blisko 100 osób zespół fachowców i entuzjastów branży deweloperskiej. To oni stanowią o naszym unikatowe know – how. Ich profesjonalizm, determinacja i odwaga, umożliwiają tworzenie kompleksowej oferty w branży nieruchomości komercyjnych.

Współpraca

Neinver

NEINVER jest jednym z czołowych europejskich deweloperów, inwestorów oraz zarządców nieruchomości i funduszy. Założona w roku 1969 firma, zajmuje się budownictwem, wynajmem i zarządzaniem szerokim wachlarzem nieruchomości, wśród których znajdują się obiekty handlowe, parki przemysłowe i kompleksy biurowe. W ciągu ostatnich 18 lat NEINVER stworzył także ponad 2 000 000 m2 powierzchni przemysłowej w ramach projektów dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

NEINVER zbudował silną pozycję na europejskim rynku nieruchomości handlowych. Obiekty firmy oferują łącznie 619.000 m2 powierzchni handlowej, na której znajduje się 1,600 sklepów 800 czołowych marek krajowych i zagranicznych. Grupa NEINVER jest obecna w Hiszpanii, Polsce, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii oraz Republika Czeska.

Współpraca

EnerNoc

Współpraca

Sabur

Naszym klientom dostarczamy najbardziej innowacyjne i niezawodne urządzenia oraz oprogramowanie dla automatyki dostępne na rynku europejskim. Dzięki swej innowacyjności i niezawodności ułatwiają one osiąganie lepszych wskaźników ekonomicznych, powodują obniżenie kosztów eksploatacji instalacji oraz przyczyniają się do wzrostu komfortu i bezpieczeństwa. Naszą specjalnością są systemy automatyki o otwartej architekturze i szeroko wykorzystujące technologie internetowe już na poziomie sterowników.

Współpraca

Segro

Zespół SEGRO łączy wielonarodową wiedzę z lokalną wiedzą, aby zapewnić najlepsze rozwiązanie dla wymogów nieruchomości klienta i stałe zaangażowanie w doskonalenie obsługi klienta.

Obecnie firma prowadzi inwestycje w strategicznych lokalizacjach takich jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Współpraca

Energy Solution

Firma Energy Solution Sp. z o.o. zajmuje się profesjonalnym doradztwem w zakresie energii elektrycznej i gazu ziemnego. Doradztwo obejmuje obszar merytoryczny, finansowy oraz prawny. Firma świadczy usługi dla klientów biznesowych, takich jak zakłady produkcyjne, sklepy, sieci handlowe, deweloperzy, banki oraz podmiotów z sektora finansów publicznych: miasta, gminy, powiaty, uczelnie publiczne, szpitale.

Partner Medialny

e-biurowce

Partner Medialny

ReNews.pl Nieruchomości

Partner Medialny

KRN.pl

Partner Medialny

kreatorzy.eu

Partner Medialny

Warsaw Business Journal

Kontakt

Inne wydarzenia dla branży