
Forum Przemysłu Drzewnego
🤝 Łączy nas drewno 🤝
IV edycja jedynego takiego wydarzenia branżowego w Polsce!
Lokalizacja: WARSZAWA


➡ Spotkasz się z przedstawicielami kilku branż skupionych wokół surowca drzewnego!
➡ Zdobędziesz lub uzupełnisz swoją wiedzę
➡ Zbudujesz nowe i utrwalisz dotychczasowe relacje biznesowe
➡ Poznasz najnowsze trendy
➡ Porozmawiasz o biznesie w sprzyjających warunkach
➡ Dowiesz się co inni robią w tym zakresie w jakim Ty działasz
Zatem obecność obowiązkowa 👍
dla przedstawicieli:
➡ lasów państwowych
➡ firm kupujących, przetwarzających i dostarczających drewno
➡ tartaków
➡ zakładów usług leśnych
➡ przemysłu: płytowego, meblowego, celulozowo-papierniczego, opakowaniowego, paletowego i innych skupionych wokół surowca drzewnego
➡ producentów pelletu i firm przetwarzających surowiec drzewny na cele energetyczne
➡ firm certyfikujących
➡ firm dostarczających technologie i usługi dla przemysłu drzewnego
BIFOREK – nasze nieformalne spotkanie networkingowe poprzedzające rozpoczęcie Forum, na którym można poznawać się z uczestnikami i spędzić miło czas.
Rejestracja i poranna kawa
Otwarcie Forum i przywitanie gości
Renata Kałużna, Dyrektor Zarządzający, powermeetings.eu
Sesja I
Wystąpienia inauguracyjne otwierające obrady Forum
✅ Lasy Państwowe – co dalej z pozyskaniem drewna, jakie ilości są planowane
✅ EUDR w PGL LP
✅ Stosunki międzynarodowe a import i export drewna i wyrobów drewnianych
Przerwa kawowa i czas na rozmowy B2B
Sesja II
Technologiczna
Sesja III
Drewno – jeśli nie z Lasów Państwowych to skąd?
✅ Drewno poużytkowe alternatywą dla surowca drzewnego
✅ Lasy prywatne w Polsce – zasoby drzewne w lasach prywatnych i możliwości ich wykorzystania
Lunch
Sesja IV
Drewno – jego zadania i inne formy wykorzystania
Sesja V
Panel dyskusyjny: Bieżące wyzwania w branży drzewnej
Paneliści:
Kolacja networkingowa
Warsztat I
FSC a EUDR w przemyśle drzewnym
Warsztat II
PEFC a EUDR w przemyśle drzewnym
Przerwa kawowa, czas na rozmowy B2B
i wymeldowanie z pokoi
Warsztat III
PR i komunikacja w branży drzewnej bo #DrewnoJestzLasu
Lunch i zakończenie Forum
Zaproponuj temat i osobę której chciałbyś wysłuchać w trakcie Forum
Absolwent Politechniki Łódzkiej, Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie.
W Departamencie Innowacji i Polityki Przemysłowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii odpowiedzialny jest za realizację zadań związanych z opracowywaniem i koordynowaniem strategii
i polityk rozwoju gospodarczego, gdzie nadzoruje sprawy związane z opracowywaniem, wdrażaniem
i monitorowaniem systemowych instrumentów polityki przemysłowej, służących wsparciu funkcjonowania branż przemysłowych. Długoletni ekspert ministerstwa odpowiedzialny za kreowanie rozwiązań zapewniających konkurencyjność przemysłu.
Michał Strzelecki od roku 1996 jest związany zawodowo z branżą meblarską w Polsce. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał w jednej z największych fabryk mebli, początkowo koordynując zakupy i logistykę materiałów i produktów wykorzystywanych do produkcji wysokiej klasy mebli kuchennych. Konsekwencja w działaniach, umiejętność prowadzenia trudnych rozmów z dostawcami dostrzeżona przez jego ówczesne kierownictwo zaowocowała rozwojem zawodowym i powierzeniem kolejnych obowiązków tym razem w biurze odpowiedzialnym za zakupy surowców strategicznych z punktu widzenia działalności fabryki mebli.
W 2001 roku rozpoczął swoją współpracę z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli, która trwa do dnia dzisiejszego. Od sierpnia 2016 roku Zarząd OIGPM powierzył mu funkcję Dyrektora OIGPM. Determinacja i dążenie do rozwoju OIGPM zaowocowała zmianą Izby w bardzo dobrze prosperującą organizację (świadczy o tym chociażby fakt wzrostu liczby członków OIGPM o ponad 50% od objęcia stanowiska). To właśnie czas kiedy Izba zarządzana jest operacyjnie przez Pana Michała Strzeleckiego zaowocował przystąpieniem do Izby takich firm jak: Black Red White, Wójcik Meble, Benix, Wersal, Ikea, Egger, Swiss Krono, itp. Jego ponad 20 letnia praca oraz chęć sprostania nowym wyzwaniom zaowocowała wydaniem na wniosek władz i innych podmiotów ponad 200 różnego rodzaju opinii i informacji o istniejących zwyczajach handlowych, cenach i pochodzeniu towarów. Co ważne jego zaangażowanie doceniane jest przez Zarząd OIGPM, a podejmowane przez niego decyzje posiadają pełne poparcie i zaufanie Zarządu Izby.
Dr inż. Stefan Traczyk urodził się 12 kwietnia 1966 r. w Garwolinie na Mazowszu. Swe życie osobiste związał z Celestynowem gdzie czternaście lat był leśniczym, a w latach 2006 – 2014 (dwie kadencje) pełnił funkcję Wójta Gminy. W swej karierze w latach 2016 – 2021 sprawował urząd Nadleśniczego Nadleśnictwa Jabłonna, a w latach 2017 – 2020 także funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie. Obecnie od maja 2021 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych w Enea Nowa Energia Sp. z o.o.
Społecznie jest on (od 2016 r.) członkiem Państwowej Rady Ochrony Przyrody, a od 2018 r. sprawuje także mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
Doktor Stefan Traczyk swe wykształcenie ukierunkował w zakresie szeroko pojętej ochrony środowiska oraz zarządzania, a Studia Doktoranckie ukończył na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie, gdzie napisał rozprawę doktorską. Tematem obronionej w 2018 r. rozprawy były „Uwarunkowania użytkowania w lasach prywatnych na przykładzie powiatu radomskiego”. W swej karierze naukowej ukończył on wiele kursów i fakultetów na studiach podyplomowych na takich uczelniach jak: SGH w Warszawie (Warsztaty Menedżerskie), UW (Wydział Prawa i Administracji) (Akademia Liderów Samorządowych), ALK w Warszawie (Zarządzanie w administracji publicznej), WSKSiM w Toruniu (Polityka Ochrony Środowiska – ekologia i zarządzanie) oraz Collegium Humanum – SGM w Warszawie (Master of Business Administration, MBA – Energetyka). Ukończył on także Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (edycja XVIII) i Seminarium Kierownicze Controllingu w Centrum Edukacji Gospodarczej INFOR oraz Szkolenie Kadry Kierowniczej zorganizowane na terenie Niemiec przez Carl Duisberg Gesellschaft e.V.
Prezes Stefan Traczyk w swej działalności społecznej i rozwoju osobistego, interesuje się samorządem lokalnym, środowiskiem naturalnym, łowiectwem, fotografiką i kulturą krajów niemieckojęzycznych. Od 2006 roku jest Biegłym Sądowym z zakresu leśnictwa. Jest również przewodniczącym Rady Instytutu Debat o Środowisku, prezesem Stowarzyszenia Celestynowska Inicjatywa Samorządowa oraz Stowarzyszenia Leśników i Właścicieli Lasów, a także członkiem Rady Patronackiej przy Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi.
W 2025 roku spotykamy się
na Forum
w Warszawie*
*Po rejestracji na Forum uczestnicy otrzymują szczegóły lokalizacji
i wskazówki do rezerwacji noclegu.
Kontakt w sprawie merytoryki, współpracy i udziału
kom.: +48 505 659 477
e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu
Jesteś zainteresowany udziałem w kolejnej edycji
Forum Przemysłu Drzewnego,
która odbędzie się 24 i 25 czerwca 2025❓
Zostaw swoje namiary, oddzwonię i razem sprawdzimy czy to wydarzenie jest dla Ciebie ❗
Do usłyszenia, Renata Kałużna, powermeetings.eu