Za nami ważne wydarzenie – seminarium poświęcone tematyce Zielonego ładu – #GreenDeal w przemyśle i energetyce.

Zagadnienie Green Deal jako planu redukcji emisji w UE, jego różne aspekty i potencjalne skutki przybliżyły uczestnikom trzy kobiety – mistrzynie w swoich dziedzinach: – Katarzyna Szwed-Lipińska, Radca Prawny, Ekspert ds. Systemów Wsparcia, wieloletni pracownik URE, Ilona Olsztyńska, Product Development Manager, SGS Polska i Anna Rozkosz, Bioendev AB.

Pani Katarzyna Szwed-Lipińska przypomniała cele i strukturę pakietu zimowego oraz założenia zielonego ładu, którego celem jest neutralność klimatyczna Unii Europejskiej po 2050 roku. Wskazała istnienie zapisów Dyrektywy RED II, które już zostały zaimplementowane w polskim prawodawstwie oraz te, które trzeba będzie w nim uwzględnić do czerwca 2021 roku.

Ilona Olsztyńska pogłębiła temat zielonego ładu jako kontynuacji polityki klimatycznej UE oraz przybliżyła zagadnienie gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) i śladu węglowego (CF) będących elementami planu działania dla osiągnięcia gospodarki niskoemisyjnej.

Anna Rozkosz zwróciła uwagę na zagadnienie taksonomii ekonomicznej i zrównoważonego finansowania jako środka do realizacji celu Green Deal. Tak, tak – również instytucje finansowe włączają się w prace nad zahamowaniem zmian klimatycznych i wspierają inwestycje w zrównoważone projekty, które generują efekt ekologiczny…

Podsumowując – przed nami duże zmiany systemowe w zakresie oze!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom seminarium – przedstawicielom branż, firm, instytucji i organizacji, którym bliska jest ochrona środowiska. Trzymamy kciuki za zieloną przyszłość i zapraszamy 6 maja 2020 do Warszawy na kolejnej wydarzenie w powyższej tematyce:

Ekonomia zrównoważonego rozwoju w przemyśle – #GreenDeal w praktyce

 

Prelegenci

Katarzyna Szwed-Lipińska

Katarzyna Szwed-Lipińska

Radca Prawny
Ekspert ds. Systemów Wsparcia
Wieloletni pracownik URE

Katarzyna Szwed – Lipińska — absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny, specjalista z zakresu prawa handlowego.
Czołowy ekspert do spraw systemów wsparcia, znakomity teoretyk i praktyk. Doświadczony administratywista w obszarze stosowania przepisów prawa dotyczących szeroko rozumianego wsparcia wytwarzania energii elektrycznej w źródłach odnawialnych, w wysokosprawnej kogeneracji, a także w zakresie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. Aktywny uczestnik szeregu prac legislacyjnych związanych z regulacją rynków paliw i energii.

Anna Rozkosz

Anna Rozkosz

Bioendev AB

Certyfikowana trenerka biznesu i facylitatorka szkoleń.

Ekspertka z  zakresu innowacji i technologii energetycznych oraz rynku biomasy i zrównoważonego rozwoju.

Od 8 lat zaangażowana w tematykę pomocy publicznej, emisji GHG i zrównoważonego rozwoju, prawa ochrony środowiska oraz tematyki z zakresu efektywności energetycznej, również jako badaczka i analityczka.

Szkoli i doradza średnim i dużym przedsiębiorstwom oraz administracji publicznej. Ma na swoim koncie przeprowadzonych kilkadziesiąt szkoleń z zakresu tematyki pomocy publicznej oraz zrównoważonego rozwoju.

Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi z zakresu finansowania OZE [ventures i private equity]. Członkini International Biomass Torrefaction Council Europe oraz Przewodnicząca Polskiej Rady Biowęgla i Biomasy.

Od kilku lat zarządza przedsiębiorstwem wdrażającym innowacyjne technologie termicznej obróbki biomasy jak toryfikat i biowęgiel.

Ilona Olsztyńska

Ilona Olsztyńska

Product Development Manager
SGS Polska

Ilona Olsztyńska Kierownik ds. Rozwoju Produktów Certyfikowanych w Obszarze Regulowanym Prawnie, a także Auditor Wiodący w obszarach: weryfikacji i certyfikacji biomasy na cele energetyczne, systemów należytej staranności, KZR INiG, EUTR, FSC, ISO 9001 oraz Inspektor Zakładowej Kontroli Produkcji wyrobów budowlanych.

Została wpisana na listę auditorów/ekspertów Polskiego Centrum Akredytacji.

Członek komitetów technicznych przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym: KT 215, KT 212 i KT100 oraz Rady Systemu KZR INiG przy Instytucie Nafty i Gazu w Krakowie. Członek Rady Głównej Polskiej Izby Biomasy.

Ilona Olsztyńska należy do Komitetu Technicznego powołanego przez SGS Polska Sp. z o.o.
w zakresie opracowania Krajowego Standardu Uwierzytelniania Biomasy na cele energetyczne
PL-KSUB-SNS, a także wiodącym ekspertem w zakresie uwierzytelniania upraw energetycznych, drewna energetycznego i miejsc wytwarzania biomasy na cele energetyczne w Polsce i zagranicą. Posiada uprawnienia brakarza II klasy drewna okrągłego oraz brakarza tarcicy konstrukcyjnej.

Partnerzy

Organizator

powermeetings.eu

Partner

Bioendev AB

Firma Bioendev AB ze siedzibą w Szwecji, producent toryfikatu oraz biowęgla na cele energetyczne oraz na cele redukcji CO2.

Firma posiada technologię do produkcji biowęgla na cele swoich klientów i dysponuje w pełni przygotowana instalację do produkcji na skalę przemysłową.

Od kilku lat intensywnie rozwija swoją działalność uruchamiając kolejne inwestycje jak w Indiach czy w USA wykorzystując w pełni potencjał biomasy swoich klientów oraz dostosowując swóje produkty dla zamawiających.

Swój produkt przede wszystkim kieruje na rynek dla klienta przemysłowego aby w pełni umożliwić wprowadzenie nowych technologii z udziałem biowęgla na różne cele- , redukcja CO2 , spalanie, produkcja, zagospodarowanie odpadów z biomasy.

Firma posiada w pełni dopracowany produkt dla szerokiego grona klientów z sektora energetycznego i przemysłowego.

Firma Bioendev obecnie intenwnsywnie rozwija kilka projektów w Europie Środkowej.

Patronat Medialny

WysokieNapiecie.pl

Patronat Medialny

GramwZielone.pl

Patronat Medialny

Biznes Alert

Patronat Medialny

onOZE.pl

Patronat Medialny

TerazŚrodowisko.pl
location

 

Lokalizacja:

powermeetings.eu

Al. Jerozolimskie 27, III piętro

Warszawa

Kontakt

jolanta.szczepaniak@powermeetings.eu #GreenDeal w praktyce

Jesteś zainteresowany wydarzeniem?
Chcesz wiedzieć więcej?




    * pola wymagane