Paliwa Alternatywne – Energia z odpadów – IV edycja

W dniach 29-30 sierpnia 2017 r. powermeetings.eu organizuje IV edycję Konferencji Paliwa Alternatywne – Waste to Energy – Energia z Odpadów. Poprzednie edycje spotkania, skupiające rokrocznie blisko 150 uczestników odbyły się w Warszawie, Krakowie oraz Koninie.

Konferencja, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń branżowych to cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju branży paliw alternatywnych.

W trakcie tegorocznego wydarzenia skupimy się m.in. na takich zagadnieniach jak:

  • Otoczenie regulacyjne inwestycji związanych z zagospodarowaniem odpadów, wytwarzaniem paliw alternatywnych oraz uwarunkowania ich wykorzystania do produkcji energii elektrycznej i ciepła
  • Najciekawsze wdrożenia i przykłady dobrych praktyk w zakresie wykorzystania odpadów do produkcji energii i ciepła
  • Paliwa alternatywne w branży energetycznej, ciepłowniczej, cementowej
  • Aspekty ekologiczne towarzyszące procesom termicznego przekształcania odpadów i ich wykorzystania
  • Rodzaje paliw alternatywnych, technologie
  • Modele współpracy pomiędzy władzami samorządowymi, sektorem komunalnym a potencjalnymi inwestorami

 

Uczestnikami Konferencji są przedstawiciele urzędów regulujących rynek w tym Ministerstwa Energii, Urzędu Regulacji Energetyki, Głównej Inspekcji Ochrony Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przedstawiciele władz samorządowych jak również osoby reprezentujące przedsiębiorstwa z szeroko pojętej branży energetycznej a m.in. elektrownie, elektrociepłownie, przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, przemysłowi odbiorcy energii, dostawcy i producenci paliw alternatywnych, podmioty kontrolujące jakość paliw alternatywnych, firmy zajmujące się budownictwem przemysłowym – budową nowych mocy wytwórczych, firmy dostarczające technologie oraz firmy inżynieryjne i badawcze, a także przedstawiciele jednostek sektora publicznego i przedsiębiorstwa sektora komunalnego.

Poprzednie edycje Konferencji swoją wiedzą i doświadczeniem wsparły takie firmy i instytucje jak: Amec Foster Wheeler, EQUIPO, Wessling, AIG, MZGOK w Koninie, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych O/Opole, BMH Technology, PWB, Doosan Lenjes, MOBRUK S.A., Agrex-Eco Sp. z o.o., Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki ENERGOPOMIAR Sp. z o.o., Energopiast Sp. z o.o., Grupa Ożarów S.A., Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, Kancelaria Banasik, Woźniak i Wspólnicy Sp. K., ENERGOPROJEKT-KATOWICE, PUHP LECH Sp. z o.o. w Białymstoku, Eko-Biomasa Sp. z o.o., Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku, PEC Wałbrzych, MPEC Olsztyn, Green Bussines Norway, Luxor, TransKrusz, CONTEC.

Pierwszego dnia Konferencji prelekcje przygotują przedstawiciele najważniejszych urzędów, czołowych firm działających w branży oraz dostawcy nowoczesnych rozwiązań.

Po części konferencyjnej zapraszamy na uroczystą kolację, która będzie doskonałą okazją do dalszej dyskusji oraz wymiany doświadczeń jak również zawarcia nowych kontaktów biznesowych.

W programie drugiego dnia Konferencji zaplanowaliśmy m.in. wizytę studyjną.

Warto zarezerwować termin 29-30 sierpnia 2017 już dziś!

Przejdź do strony wydarzenia

Zobacz również:

Pomoc publiczna w sektorze energetycznym

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Kongres: Europejski Rynek Pelletu

Paliwa Alternatywne – Energia z odpadów – IV edycja

Kontakt

Renata Kałużna Jesteśmy zespołem złożonym z doświadczonych profesjonalistów, działającym w ramach firmy powemeetings.eu, która specjalizuje się w doradztwie oraz organizacji konferencji i szkoleń dla różnych sektorów gospodarki.

Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 603 386 917
faks: +48 22 672 95 89

NIP: 952-139-65-83
REGON: 363385059

Renata.Kaluzna@powermeetings.eu

Stronę redaguje: Agnieszka Kozłowska | Kontakt: 22 740 67 80, 508 921 590, e-mail: newsroom@powermeetings.eu