Patronat Honorowy

Partner Merytoryczny

Partner

Partner Prawny

Współpraca

Organizator

 PATRONAT HONOROWY

 

Misją Inspekcji Ochrony Środowiska jest kontrola podmiotów gospodarczych, tak, by korzystanie ze środowiska odbywało się z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm w tym zakresie, monitorowanie i ocena stanu środowiska oraz dostarczanie społeczeństwu i władzy publicznej informacji o środowisku.

Zgodnie z wizją - Inspekcja to nowoczesna, profesjonalnie zarządzana instytucja publiczna, dostarczająca instrumentów do prowadzenia efektywnej polityki ekologicznej, wyrażająca troskę o stan środowiska dla obecnych i przyszłych pokoleń.

www.gios.gov.pl


 

 www.kujawsko-pomorskie.pl

 


 

www.torun.pl

 


www.wfosigw.torun.pl 


 

PARTNER MERYTORYCZNY

 

CIECH powstał w 1945 roku. Dziś jest liderem polskiego rynku chemicznego i jedną z największych polskich firm o międzynarodowym zasięgu.

To grupa konkurencyjna i nowocześnie zarządzana. W jej skład wchodzi osiem zakładów produkcyjnych oraz firmy handlowe i usługowe. Grupa CIECH oferuje najwyższej klasy produkty chemiczne: soda kalcynowana (drugie miejsce w Europie), soda oczyszczona, sól, żywice poliestrowe i epoksydowe, produkty AGRO i produkty szklane oraz inne chemikalia. Mają one zastosowanie m.in. w przemyśle: szklarskim, spożywczym, meblowym, do produkcji detergentów, w rolnictwie oraz budownictwie.

www.ciechgroup.com


 

 

 POLBRUK S.A.
– największy, obecny na polskim rynku od ponad 20 lat, producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce. Firma stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Wsparcie ze strony lidera pozwala nam wciąż się rozwijać i wprowadzać na rynek produkty wyraźnie podnoszące jakość i komfort życia.

W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów: Styl, Klasyka, TOP :: Taras-Ogród-Patio , jak również rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Wśród najbardziej charakterystycznych realizacji wykonanych przy użyciu naszych produktów można wymienić tak prestiżowe obiekty architektoniczne, jak: ulica Piotrkowska w Łodzi ze słynnymi żeliwnymi tabliczkami z imionami i nazwiskami mieszkańców, odremontowana stacja SKM Gdańsk Wrzeszcz (realizacja 2015), Skwer Kościuszki w Gdyni czy deptak otaczający halę widowiskową Tauron Arena w Krakowie.

Bogate portfolio realizacji, 18 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w całej Polsce, szeroka sieć dystrybucji oraz najlepsi eksperci czynią z Polbruk S.A. pewnego partnera handlowego – firmę nie tylko o ugruntowanej pozycji na rynku, ale również stawiającą przed sobą wciąż nowe cele. Nasza codzienna działalność opiera się na usprawnianiu procesów produkcyjnych w należących do firmy zakładach, stałym urozmaicaniu oferty poprzez wprowadzanie na rynek produktów o niebanalnym, wyjątkowym designie, a także – dbałości o bezpieczeństwo pracy. To zadanie jest traktowane w Polbruk S.A. priorytetowo.

Polbruk zatrudnia obecnie ponad 550 pracowników. Jeśli myślisz, że jest to miejsce również dla Ciebie, zachęcamy do przeglądania aktualnych ofert pracy i składania aplikacji. Do współpracy zapraszamy zarówno specjalistów w swoich dziedzinach, jak również osoby, które dopiero zaczynają budować swoją ścieżkę kariery.

www.polbruk.pl


PARTNER

Wodochronne zabezpieczenia budynków i budowli
Inteligentne rozwiązania z zakresu hydroizolacji oferowane przez firmę BASF Construction Chemicals

Niezależnie od problemu budowlanego lub budowanej konstrukcji, firma BASF Construction Chemicals oferuje inteligentne rozwiązania ułatwiające pomyślne zakończenie każdego przedsięwzięcia.
Nasze wiodące marki zapewniają najszerszy wybór sprawdzonych technologii, które wykorzystywane są do tworzenia lepszego świata.

Gospodarka wodna
Postępowanie zgodne z naturalnym obiegiem wody: ochrona wody i infrastruktury

Master Builders Solutions firmy BASF to rozwiązania w zakresie

 • Izolacja wodochronna budynków i instalacji przemysłowych
 • Izolacja wodochronna dachów
 • Przechowywanie wody procesowej
 • Ochrona pośrednia
 • Bariery wodne dla konstrukcji
 • Silosy do przechowywania żywności i napojów
 • Izolacje zbiorników z wodą pitną
 • Izolacje chemoodporne w oczyszczalniach ścieków
 • Izolacje chemoodporne dla biogazowni
 • Wodoszczelne powłoki parkingowe


Skuteczna ochrona konstrukcji budowlanych przed wnikaniem wody lub w celu zapobiegania stratom wody z myślą o jej oszczędzaniu, stanowią duże wyzwania. Firma BASF oferuje rozwiązania wodochronne dla złożonych konstrukcji przemysłowych od fundamentów aż po dach.

Czytaj więcej…

Zapraszamy do współpracy.

Basf Polska Sp. z o.o.
Dział Domieszek do Betonu
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice
tel. 48 12 372 80 00
faks 48 12 372 80 10
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Basf Polska Sp. z o.o.
ul. Al. Jerozolimskie 156
02-326 Warszawa
tel. 48 22 570 99 99
faks 22 570 95 99

 


 

PARTNER PRAWNY

Dentons to globalna firma prawnicza, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości obsługi prawnej na złożonym globalnym rynku. Firma powstała w marcu 2013 r. w wyniku połączenia międzynarodowej kancelarii prawniczej Salans LLP, kanadyjskiej firmy prawniczej Fraser Milner Casgrain LLP (FMC) oraz międzynarodowej kancelarii prawniczej SNR Denton.
Firma Dentons zbudowana jest na solidnych fundamentach trzech renomowanych kancelarii prawniczych. Każda z nich zapracowała na swoją reputację oraz rzeszę cenionych klientów, odpowiadając na lokalne, regionalne i krajowe potrzeby szerokiego spektrum klientów, wśród której znajdują się — osoby fizyczne, przedsiębiorcy, małe spółki i firmy rozpoczynające działalność; samorządy lokalne, władze na poziomie regionalnym i ogólnokrajowym oraz agendy rządowe, spółki prywatne oraz publiczne średniej i dużej wielkości, w tym podmioty prowadzące działalność o zasięgu międzynarodowym i globalnym.
Zespół Dentons to ponad 2600 prawników i doradców w 75 biurach w ponad 50 krajach – w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej, Chinach i Afryce, którzy pracują nad dostarczaniem skutecznych rozwiązań, umożliwiających realizację Państwa celów biznesowych.

Dzięki doświadczeniu o globalnym zasięgu w energetyce, bankowości i finansach, nieruchomościach oraz ubezpieczeniach, Dentons zapewnia swoim klientom dostęp do najwyższej klasy utalentowanych prawników specjalizujących się w 24 sektorach i 36 obszarach prawa.

Co odróżnia Dentons od innych firm prawniczych?

Dentons to firma o strukturze policentrycznej. Firma nie posiada centrali ani dominującej kultury narodowej. Zapewniamy dostęp do ekspertów na całym świecie, we wszystkich sektorach gospodarki i dziedzinach prawa.
Dentons proponuje rozwiązania. Zamiast teoretycznych analiz, skupiamy się na dostarczaniu konkretnych, praktycznych porad, które umożliwią zawarcie transakcji lub rozstrzygnięcie sporu.
Miarą sukcesu Dentons jest jakość świadczonych usług. Niezależnie od skali czy zakresu potrzeb biznesowych klientów, zapewniamy wsparcie, jakiego potrzebują.

www.dentons.com

 


WSPÓŁPRACA

 


MISJA:
Ministerstwo Środowiska, poprzez współtworzenie polityki państwa, troszczy się o środowisko w Polsce i na świecie oraz wpływa na długofalowy, realizowany z poszanowaniem przyrody i praw człowieka rozwój kraju tak, aby uwzględnić potrzeby zarówno współcześnie żyjących ludzi, jak i przyszłych pokoleń.

WIZJA:
Ministerstwo Środowiska jest nowoczesną, profesjonalną, darzoną zaufaniem społecznym instytucją, racjonalnie zarządzającą zasobami naturalnymi, dbającą o edukację ekologiczną społeczeństwa oraz otwartą na współpracę w zakresie ochrony środowiska.

www.mos.gov.pl/


www.kzgw.gov.pl


pgegiek.pl


EDF Toruń to obecnie producent i dostawca ciepła do ponad 100 tys. mieszkańców Torunia, lokalnych przedsiębiorstw i instytucji. Z roczną produkcją ponad 2500 TJ zaspakaja 57% potrzeb cieplnych Torunia. Spółka zapewnia całoroczne dostawy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Dysponuje mocą cieplną ok. 345 MWt, elektryczną 2,2 MW i jest właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej o długości ponad 230 km. EDF Toruń to istotny przedsiębiorca toruńskiego rynku obsługujący ok. 1200 klientów.

Na terenie EDF Toruń rozpoczęła się w lipcu 2015 roku budowa wysokosprawnej elektrociepłowni gazowej, która w I kwartale 2017 roku zastąpi obecne kotły węglowe. Elektrociepłownia gazowa w EDF Toruń będzie wyposażona w wysokosprawną i niskoemisyjną instalację kogeneracyjną, czyli produkującą jednocześnie energię elektryczną i ciepło, o łącznej zainstalowanej mocy cieplnej 330 MWt oraz mocy elektrycznej ok. 100 MWe.  

Nowa elektrociepłownia w długoletniej perspektywie zapewni ciągłość dostaw ciepła dla mieszkańców Torunia i poprawi bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej dla miasta i regionu. Dzięki zastąpieniu kotłów węglowych nową elektrociepłownią gazową, znacznie obniży się poziom emisji tlenków siarki (o 99%), tlenku azotu (83%) i pyłów (o 93%) przyczyniając się do znaczącej poprawy jakości powietrza w Toruniu.

www.edf.pl


www.mpec.com.pl


Uponor Infra (dawniej KWH Pipe) jest wiodącym międzynarodowym dostawcą rurowych systemów infrastrukturalnych z tworzyw sztucznych na potrzeby gospodarki komunalnej, drogownictwa i przemysłu. Dzięki bogatej ofercie produktowej, wieloletniemu doświadczeniu oraz know-how, dostarczamy Klientom najwyższej jakości rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb, oferujemy nasze wsparcie techniczne przy projektowaniu, szkolenia w zakresie montażu, usługi serwisowe oraz konsultacje na budowie.

Uponor Infra znana jest z realizacji technicznie zaawansowanych projektów jak: magistrale wodociągowe, kolektory grawitacyjne, przewierty horyzontalne, rurociągi technologiczne, rurociągi podwodne czy renowacje zniszczonych rurociągów. Nasze produkty cechuje wysoka jakość i wyjątkowa trwałość, dlatego sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

 

Uponor Infra Sp. z o.o.

ul. Dzielna 60

01-029 Warszawa

Tel. +48 22 864 52 25

Faks +48 22 835 00 59

www.uponor.pl/infra

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Pectore-Eco Sp. z o.o. jest firmą konsultingową założoną w 2009 r., reprezentującą wyłącznie polski kapitał. Spółka realizuje prace w dziedzinie ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem planowania w gospodarce wodnej. Siedziba Spółki znajduje się w Gliwicach, natomiast biuro w Warszawie stanowi istotne wsparcie w profesjonalnym przygotowaniu projektów dla wszystkich regionów w kraju. Spółka realizuje prace na rzecz jednostek administracji rządowej, samorządowej oraz prywatnych inwestorów. Łącząc wieloletnie doświadczenie z bieżącą aktywnością merytoryczną w dziedzinie ochrony środowiska jesteśmy silnym wsparciem dla naszych parterów i współpracowników. Zapewniając najwyższą jakość naszych usług stosujemy system zarządzania środowiskiem, zgodny z wymogami normy PN-EN ISO 14001:2005.


Arcadis jest wiodącą, globalną firmą projektowo-doradczą dla środowiska naturalnego i obiektów budowlanych. Poprzez umiejętne zastosowanie wiedzy i usług z zakresu projektowania, konsultingu, inżynierii oraz zarządzania projektami, dostarczamy naszym klientom wyjątkowe i jednocześnie zrównoważone środowiskowo rezultaty obejmujące cały cykl życia obiektów. Arcadis to 27 000 specjalistów obecnych w ponad 70 krajach, którzy generują roczny dochód w wysokości 3,4 miliardów euro. Wspieramy naszą wiedzą i doświadczeniem UN-Habitat, przyczyniając się do podniesienia jakości życia w dynamicznie rozwijających się miastach na całym świecie.

Cechuje nas duża odpowiedzialność za realizowane projekty. Jako jedna z największych firm doradczo-inżynierskich na świecie dążymy do rozwoju infrastruktury oraz budownictwa w równowadze, a także z uwzględnieniem środowiska społecznego i naturalnego. Dzięki międzynarodowym powiązaniom, wiedzę oraz głębokie rozumienie uwarunkowań lokalnych łączymy z najlepszymi praktykami i rozwiązaniami globalnymi. Bycie częścią światowej sieci biur przekłada się na korzyści dla naszych Klientów w postaci dostępu do doświadczeń ekspertów Arcadis. Zespół profesjonalistów z wielobranżowym doświadczeniem zapewnia doradztwo na najwyższym poziomie. Ponad 20-letnie obecność w branży na rynku polskim czyni nas liderem w zakresie usług doradczo-projektowych. Nasza wiedza ekspercka opiera się na doświadczeniach, które zdobyliśmy biorąc udział w kluczowych inwestycjach infrastrukturalnych i komercyjnych w Polsce oraz projektach badawczych realizowanych dla instytucji centralnych.


Arcadis Polska
ul. Wołoska 22a
02-675 Warszawa
T +48 22 203 20 00
F +48 22 203 20 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.arcadis.com


Jednostka Weryfikująca Technologie Środowiskowe
Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
ul. Kossutha 6
40-844 Katowice
tel. 32 254 01 64 wew. 264
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.ietu.katowice.pl/etv.htm

Jednostka Weryfikująca Technologie Środowiskowe przy Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (JWTŚ IETU), jako jedyna w Polsce oferuje usługę weryfikacji sprawności innowacyjnych technologii z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w ramach Programu Weryfikacji Technologii Środowiskowych Unii Europejskiej (EU ETV). Program EU ETV jest stworzonym przez Komisję Europejską narzędziem wsparcia dla producentów innowacyjnych technologii wodno-ściekowych w komercjalizacji i upowszechnianiu ich technologii na rynku krajowym oraz europejskim.
Oferowana przez nas usługa weryfikacji EU ETV spełnia najwyższe standardy zarówno w zakresie bezstronności jak i zapewnienia jakości, co gwarantuje:
akredytacja jednostki weryfikującej na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17020 dla jednostki inspekcyjnej typu A, udzielona przez PCA (certyfikat akredytacji nr AK 026),
procedura weryfikacji zgodna z Ogólnym Protokołem Weryfikacji Programu Weryfikacji Technologii Środowiskowych Unii Europejskiej,
jakość danych z badań wykorzystywanych do weryfikacji spełniająca wymagania normy PN-EN ISO/ EC 17025.
EU ETV to jedyny taki program na świecie, który umożliwia potwierdzenie sprawności technologii i korzyści wynikających z jej zastosowania w sposób bezstronny i rzetelny. Dotyczy to zwłaszcza technologii, których cech innowacyjnych i uzyskiwanej skuteczności działania nie mogą w pełni potwierdzić certyfikaty zgodności z normami lub gdy technologia działa skuteczniej niż przewidują to wartości określone w standardzie. Weryfikujemy technologie dostępne już na rynku, bądź gotowe do komercjalizacji, lecz bez pierwszego wdrożenia. Muszą być one innowacyjne i bardziej ekologiczne w porównaniu do technologii konwencjonalnych.
W procesie weryfikacji producent sam określa parametry odzwierciedlające sprawność technologii i ich wartości, biorąc pod uwagę potrzeby potencjalnych nabywców i cechy rozwiązania, stanowiące o jego przewadze konkurencyjnej. Podstawą do weryfikacji deklaracji działania technologii są dane z badań, spełniające wysokie wymagania jakościowe, które są poddawane profesjonalnemu osądowi przez niezależnych ekspertów JWTŚ IETU. Rezultatem weryfikacji jest potwierdzony efekt działania dla jej konkretnego zastosowania w określonych warunkach, który opisany jest w Świadectwie Weryfikacji. Świadectwa Weryfikacji EU ETV są rejestrowane i publikowane na stronie Komisji Europejskiej.
Świadectwo Weryfikacji EU ETV to uwiarygodnienie technologii i jej dostawcy na rynku. Pozwala skutecznie wyróżnić technologię oraz firmę wśród konkurencji. Świadectwa mogą być także wykorzystywane przy przygotowywaniu oferty przetargowej jako potwierdzenie deklarowanych parametrów działania technologii na potrzeby zamówień publicznych. Uzyskanie potwierdzenia sprawności technologii pozwala producentom uniknąć prowadzenia kosztownych testów lub demonstracji technologii dla kolejnych inwestorów. Świadectwo weryfikacji ETV to także przepustka pozwalająca na dotarcie do klientów na całym świecie dzięki uwiarygodnionej deklaracji sprawności technologii dostosowanej do potrzeb nabywców na rynkach docelowych.
Zainteresowanych weryfikacją zapraszamy do kontaktu z Jednostką Weryfikującą Technologie Środowiskowe przy Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, tel. 32 254 01 64 wew. 264, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.ietu.katowice.pl
Więcej informacji na temat programu EU ETV można znaleźć na stronie: Ministerstwa Środowiska http://www.mos.gov.pl oraz Komisji Europejskiej http://ec.europa.eu/environment/ecoap/etv_en.

www.ietu.katowice.pl


 

Dentons to globalna firma prawnicza, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości obsługi prawnej na złożonym globalnym rynku. Firma powstała w marcu 2013 r. w wyniku połączenia międzynarodowej kancelarii prawniczej Salans LLP, kanadyjskiej firmy prawniczej Fraser Milner Casgrain LLP (FMC) oraz międzynarodowej kancelarii prawniczej SNR Denton.
Firma Dentons zbudowana jest na solidnych fundamentach trzech renomowanych kancelarii prawniczych. Każda z nich zapracowała na swoją reputację oraz rzeszę cenionych klientów, odpowiadając na lokalne, regionalne i krajowe potrzeby szerokiego spektrum klientów, wśród której znajdują się — osoby fizyczne, przedsiębiorcy, małe spółki i firmy rozpoczynające działalność; samorządy lokalne, władze na poziomie regionalnym i ogólnokrajowym oraz agendy rządowe, spółki prywatne oraz publiczne średniej i dużej wielkości, w tym podmioty prowadzące działalność o zasięgu międzynarodowym i globalnym.
Zespół Dentons to ponad 2600 prawników i doradców w 75 biurach w ponad 50 krajach – w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej, Chinach i Afryce, którzy pracują nad dostarczaniem skutecznych rozwiązań, umożliwiających realizację Państwa celów biznesowych.

Dzięki doświadczeniu o globalnym zasięgu w energetyce, bankowości i finansach, nieruchomościach oraz ubezpieczeniach, Dentons zapewnia swoim klientom dostęp do najwyższej klasy utalentowanych prawników specjalizujących się w 24 sektorach i 36 obszarach prawa.

Co odróżnia Dentons od innych firm prawniczych?

Dentons to firma o strukturze policentrycznej. Firma nie posiada centrali ani dominującej kultury narodowej. Zapewniamy dostęp do ekspertów na całym świecie, we wszystkich sektorach gospodarki i dziedzinach prawa.
Dentons proponuje rozwiązania. Zamiast teoretycznych analiz, skupiamy się na dostarczaniu konkretnych, praktycznych porad, które umożliwią zawarcie transakcji lub rozstrzygnięcie sporu.
Miarą sukcesu Dentons jest jakość świadczonych usług. Niezależnie od skali czy zakresu potrzeb biznesowych klientów, zapewniamy wsparcie, jakiego potrzebują.

www.dentons.com


 

"Alwernia" SA jest liczącą się na rynku europejskim firmą, produkującą wyroby dla odbiorców polskich i zagranicznych różnych branż gospodarki.

Wytwarzane produkty znajdują zastosowanie przede wszystkim w:

 • produkcji środków piorących
 • garbarstwie
 • przemyśle spożywczym i mięsnym
 • produkcji farb i lakierów
 • hodowli zwierząt
 • ogrodnictwie i rolnictwie


W ciągu lat istnienia zakładów stosowane tu technologie uległy systematycznemu doskonaleniu. Oferta wytwarzanych towarów była ciągle poszerzana. Wprowadzano nowe, dotychczas w Polsce nie produkowane wyroby, np. kwas fosforowy termiczny, garbnik chromowy o standardowej zasadowości, bezwodnik kwasu chromowego, zielony tlenek chromu, sole fosforowe i mieszanki fosforowe jakości spożywczej.

 "Alwernia" SA specjalizuje się w następujących profilach produkcyjnych:

 • związki fosforu,
 • nawozy rolnicze i ogrodnicze,
 • związki chromu.


Od wielu lat jakość i parametry fizykochemiczne produktów kształtowane były zgodnie z preferencjami i wymaganiami odbiorców.

W ostatnich latach wprowadzono na rynek nowe produkty:

 • saletrę wapniową
 • saletrę magnezową
 • azotan sodu
 • fosforan monopotasu


Obecnie najważniejszymi, konsekwentnie realizowanymi zadaniami są:

 • eliminacja ubocznych skutków oddziaływania Spółki na środowisko naturalne poprzez doskonalenie procesów technologicznych, stosowanie technologii bezodpadowych, odzysk surowców,
 • osiągnięcie pozycji stabilnego i odpowiedzialnego dostawcy, przez zapewnienie wysokiej jakości produkcji, dostosowywanie jakości wyrobów do wymagań klientów, poprawę efektywności produkcji,
 • umocnienie pozycji na rynkach dotychczasowych i pozyskanie nowych odbiorców.


 Do najnowszych osiągnięć "Alwernia" SA nalezy wprowdzenie na rynek behalogenowych uniepalniaczy pod marką "ECORET".

www.alwernia.com.pl


 

Rejestracja

Patroni Medialni

 

Nasze doświadczenie

FORUM OCHRONY ŚRODOWISKA

I edycja, Sandomierz 2014

Inne wydarzenia