Szanowni Państwo,

w dniu 29 marca 2017 roku Stowarzyszenie REIT Polska oraz powermeetings.eu organizują II konferencję na temat: SRWN / REIT – nowy model inwestowania w nieruchomości & nowe możliwości inwestycyjne w Polsce.

Mając na uwadze aktualnie prowadzone w Ministerstwie Rozwoju prace nad Ustawą o Spółkach Rynku Wynajmu Nieruchomości wydarzenie to doskonale wpisuje się w zakres aktualnie prowadzonych działań oraz może przyczynić się w sposób znaczący do popularyzacji idei SRWN.

Misją oraz podstawowym zadaniem Stowarzyszenia REIT Polska jest inicjowanie i wspieranie – przy wykorzystaniu naszej wiedzy i doświadczenia – wszelkich działań prowadzących do stworzenia ram prawnych dla podmiotów działających w formule REIT, a także popularyzacji tego typu rozwiązań wśród polskich obywateli i instytucji. Jako Stowarzyszenie jesteśmy także aktywnym uczestnikiem procesu legislacyjnego.

Konferencja jest kolejną, jakże ważną inicjatywą, związaną z propagowaniem tematu funduszy SRWN w gronie najważniejszych przedstawicieli komercyjnego oraz mieszkaniowego rynku nieruchomości.

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce należy do liczących się i atrakcyjnych rynków europejskich. Przez ostatnie 25 lat rozwijał się dynamicznie z minimalnym udziałem polskich inwestorów. W zgodnej opinii założycieli Stowarzyszenia, aktualny stan może zmienić się poprzez wprowadzenie systemowych i sprawdzonych rozwiązań, z wielką korzyścią dla polskich inwestorów i polskiej gospodarki.

Do udziału zapraszamy aktywnych uczestników rynku nieruchomości – od doradców, przez inwestorów i fundusze, po ekspertów rynku kapitałowego. Wydarzenie adresujemy do wszystkich animatorów rynku nieruchomości zainteresowanych jego rozwojem.

Zapraszamy i do zobaczenia 29 marca 2017.

Małgorzata Kosińska

Prezes Stowarzyszenia REIT POLSKA

Renata Kałużna

Dyrektor Zarządzający powermeetings.eu

Aktualności

Małgorzata Kosińska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia REIT Polska

Moderatorem konferencji będzie Małgorzata Kosińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia REIT Poland. Małgorzata Kosińska pełni funkcję Prezesa organizacji REIT Polska zrzeszającej firmy i specjalistów z zakresu nieruchomości….

Partner Lider Grupy Doradztwa Nieruchomości EY w regionie CSE wystąpi w trakcie konferencji

Mamy przyjemność poinformować, iż Pani Anna Kicińska, Partner Lider Grupy Doradztwa Nieruchomości  EY w regionie CSE potwierdziła swoją obecność oraz wystąpienie w trakcie konferencji. Anna Kicińska jest…

Przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego wystąpi w trakcie konferencji

Mamy przyjemność poinformować, iż Pan Włodzimierz Kocon, Wiceprezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, potwierdził swoją obecność oraz wystąpienie w trakcie konferencji. Pan Włodzimierz Kocon ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym w…

Przedstawiciel Sponsora firmy CBRE wystąpi w trakcie konferencji

Mamy zaszczyt poinformować, iż Pan Wojciech Pisz, Director Investment Properties w CBRE Sp. z o.o. – przedstawiciel Sponsora konferencji potwierdził swój udział  jak również dołączył do grona panelistów spotkania. Wojciech…

Przedstawiciel REINO Partners wystąpi w trakcie konferencji

Mamy przyjemność poinformować, iż Pan Radosław Świątkowski, Prezes Zarządu REINO Partners potwierdził swoją obecność oraz wystąpienie w trakcie konferencji. Radosław Świątkowski – współzałożyciel, udziałowiec i Prezes Zarządu…

Przedstawiciel Tristan Capital Partners wystąpi w trakcie konferencji

Pan Karol Bartos, Dyrektor Wykonawczy Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners potwierdził swoją obecność  dołączył do grona panelistów konferencji. Karol Bartos pełni funkcję Dyrektora…

Zobacz więcej

Program

29 marca 2017
9:00 - 10:00

Panel Ustawodawcy
Prezentacja założeń do Ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości (SRWN).

10:00 - 11:00

Panel Formalno – Prawny
Założenia Ustawy – procedury i środowisko ekonomiczno – prawne.
Praktyczne aspekty wdrożenia nowego modelu biznesowego.

11:00-11:30

Przerwa kawowa

11:30-13:00

Panel Rynku
Update aktywów na rynku.
Ustawa vs realia rynkowe.
Aktualna sytuacja na rynku i przewidywania na przyszłość.

13:00-14:00

Lunch

14:00 - 16:00

Panel Eksperta – Praktyka
Praktyczne podejście do tworzenia struktur typu REIT – procedury prawne & warunki do spełnienia.
Wpływ polskich REIT-ów na polski rynek nieruchomości komercyjnych.

Zaproponuj temat i osobę, którą chciałbyś usłyszeć

Prelegenci

Małgorzata Kosińska

Prezes Zarządu
Stowarzyszenie REIT Polska

Małgorzata Kosińska

Prezes Zarządu
Stowarzyszenie REIT Polska

Małgorzata Kosińska, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie REIT Polska. Wcześniej pełniła funkcję Prezesa Zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach zarządczych, pozyskane w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, nabyte w międzynarodowych firmach, do których należą  Pirelli Pekao Real Estate, BPH TFI, BZWBK, DTC, Knight Frank, PwC. W firmach tych pełniła różne funkcje, w tym m.in. funkcję Członka Zarządu, Dyrektora Zarządzającego. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej uczestniczyła w wielu różnych projektach dotyczących nieruchomości komercyjnych oraz w prowadzeniu inwestycji na rynku mieszkaniowym. Prowadziła projekty w których odpowiedzialna była za porządkowanie wybranych aktywów i ich restrukturyzację, procesy inwestycyjne oraz due dilligence.  Między innymi podczas pracy w BPH TFI powierzono jej stworzenie funduszu, opracowanie jego strategii i struktury,  prowadzenie transakcji zakupu, a następnie zarządzanie  jego aktywami na kwotę ok 300 mln euro. W BZ WBK odpowiadała za utworzenie działu zarządzania nieruchomościami i zarządzanie portfelem aktywów banku w tym zakresie wraz z procesem sprzedaży nieruchomości należących do Banku w różnych częściach Polski. W DTC zarządzała portfelem nieruchomości o pow.  ok. 120 000 m2.  Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych SGH i Sheffield Hallam University.

Anna Kicińska

Partner
Lider Grupy Doradztwa Nieruchomości
EY w regionie CSE

Anna Kicińska

Partner
Lider Grupy Doradztwa Nieruchomości
EY w regionie CSE

Anna Kicińska jest partnerem w Dziale Doradztwa Rynku Nieruchomości. Specjalizuje się w doradztwie rynku nieruchomości, zwłaszcza w zakresie wycen, analiz portfeli nieruchomości oraz doradztwa przy sprzedaży nieruchomości. Przeprowadza analizy nieruchomości na zlecenia dużych korporacji w całej Polsce, w ramach projektów dotyczących zarówno nieruchomości prywatnych jak i portfeli inwestycyjnych Klientów instytucjonalnych. W 1997 roku uzyskała tytuł Rzeczoznawcy Majątkowego. W 2001 roku została członkiem międzynarodowej organizacji doradców nieruchomości The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), a w 2015 CCIM (Certified Commercial Investment Member).

Wojciech Pisz

Director Investment Properties
CBRE Sp. z o.o.

Wojciech Pisz

Director Investment Properties
CBRE Sp. z o.o.

Wojciech Pisz dołączył do działu CBRE Investment Properties we wrześniu 2016 roku. Posiada ponad 19-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Wcześniej pracował między innymi w Banku Peako S.A.,HypoVereinsbank Bank Hipoteczny SA, Cushman & Wakefieled oraz TFI PZU S.A. Wojciech był zaangażowany w udane transakcje zakupu lub sprzedaży następujących nieruchomości: New City, Green Towers, Galeria Dominikanska, Renoma, Centrum Handlowe Promenada, Warsaw Trade Tower czy też Danone Sales & Leaseback. W czasie swojego zatrudnienia w TFI PZU S.A. Wojciech był odpowiedzialny za wyniki dwóch funduszy nieruchomościowych oraz za realizację wypracowanej strategii zarówno nowych akwizycji oraz sprzedaży posiadanych nieruchomości, której przykładem jest zakup czterech parków logistycznych o łącznej powierzchni ok. 200 tysięcy metrów kwadratowych i wartości ok. 140 mln EUR.

Włodzimierz Kocon

Wiceprezes Zarządu
Banku Gospodarstwa Krajowego

Włodzimierz Kocon

Wiceprezes Zarządu
Banku Gospodarstwa Krajowego

Ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (d. SGPiS) oraz podyplomowy program MBA na Politechnice Warszawskiej. Od ponad 20 lat związany z działalnością inwestycyjną i rynkiem nieruchomości. Zdobywał doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w PwC, Von der Heyden Group, APP Polska sp. z o. o. oraz Gerald Eve International (Poland) Sp. z o.o. W latach 2007-2013 był związany z PZU Asset Management/TFI PZU, gdzie pełniąc  stanowisko dyrektora Biura Sektora Nieruchomości był odpowiedzialny za działalność inwestycyjną Grupy PZU na rynku nieruchomości. W 2013 r. pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego, współtworząc koncepcję Funduszu Mieszkań na Wynajem oraz  przygotowywał strategię inwestycyjną spółki zależnej banku i stanął na jej czele jako prezes Zarządu BGK Nieruchomości S.A. Przed objęciem funkcji wiceprezesa Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego był niezależnym doradcą rynku nieruchomości. Posiada licencję zawodową pośrednika w obrocie nieruchomości. Jest członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors.

Tomasz Trzósło

Dyrektor Zarządzający
Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych
JLL Polska

Tomasz Trzósło

Dyrektor Zarządzający
Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych
JLL Polska

Tomasz Trzósło jest odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój polskiego oddziału JLL – firmy doradczej świadczącej kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Przed objęciem funkcji Dyrektora Zarządzającego kierował pracami zespołu ekspertów JLL z obszaru rynków kapitałowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Doradzał w szeregu  transakcji inwestycyjnych i finansowych, negocjowaniu kredytów oraz strukturyzacji i pozyskiwaniu kapitału na rzecz największych deweloperów i globalnych funduszy. Teraz odpowiada za rozwój usług, pozyskiwanie biznesu oraz współpracę z kluczowymi klientami z tego obszaru. Aktywnie wspiera również rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Tomasz ma 18 lat doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych.

 

Katarzyna Kopczewska

Partner, Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa

Katarzyna Kopczewska

Partner, Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa

Katarzyna Kopczewska – jest partnerem w kancelarii Baker McKenzie. Specjalizuje się w kwestiach opodatkowania sektora nieruchomości i budownictwa oraz wsparciu podatkowym podczas transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w Departamencie Prawno-Podatkowym PwC. W swojej karierze doradzała polskim i zagranicznym funduszom inwestycyjnym  przy dokonywaniu największych inwestycji na rynku nieruchomości w Polsce wraz z projektowaniem i wdrażaniem ich struktur finansowych i holdingowych. Pracowała dla największych deweloperów biurowych działających na Polskim rynku, między innymi tworząc dla nich  fundusze inwestycje zamknięte.

Jest członkiem Stowarzyszenia REIT Polska oraz autorem licznych publikacji prasowych na temat REIT oraz w zakresie opodatkowania obrotu nieruchomościami komercyjnym w Polsce.

Karol Bartos

Dyrektor Wykonawczy
Portfolio & Asset Management
Tristan Capital Partners

Karol Bartos

Dyrektor Wykonawczy
Portfolio & Asset Management
Tristan Capital Partners

Karol Bartos pełni funkcję Dyrektora Wykonawczego Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners w Londynie i jest odpowiedzialny za portfolio nieruchomości handlowych i biurowych na terenie całej Europy.

Wcześniej był związany z firmą MGPA, gdzie na stanowisku Dyrektora Generalnego odpowiadał za wszystkie działania i rozwój firmy w Polsce, w tym pozyskiwanie nowych projektów, finanse oraz zarządzanie portfolio nieruchomości o wartości ponad 1 miliarda euro. Z sukcesem przeprowadził jeden z największych i najbardziej skomplikowanych procesów certyfikacji ekologicznej w Polsce, zwieńczony pozyskaniem certyfikatu LEED Gold dla biurowca Rondo 1 w Warszawie. Przed dołączeniem w 2008 roku do MGPA pracował w jako Menedżer ds. Zarządzania Aktywami firmie Heitman, gdzie podlegało mu portfolio nieruchomości w 6 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ukończył Szkołę Główną Handlową
w Warszawie z tytułem magistra ekonomii ze specjalizacją w zakresie finansów spółek oraz nieruchomości.

Mariusz Stawiarczyk

Radca Prawny, Partner
Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k.

Mariusz Stawiarczyk

Radca Prawny, Partner
Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k.

Radca prawny. Specjalizuje się w prawie nieruchomości i prawie budowlanym. Posiada wyjątkowe doświadczenie w kompleksowych transakcjach na rynku nieruchomości, w tym w procesach inwestycyjnych dotyczących zabudowy nieruchomości, włącznie z zagadnieniami finansowania, restrukturyzacji oraz zagospodarowania nieruchomości. Doradzał przy nabywaniu nieruchomości, zagospodarowywaniu gruntów na potrzeby inwestycji biurowych, handlowych, hotelowych, magazynowych, mieszkaniowych i przemysłowych. Pracował przy finansowaniu i refinansowaniu projektów nieruchomościowych, reprezentując zarówno inwestorów, jak i banki, a także przy umowach najmu powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych. Reprezentował klientów w postępowaniach administracyjnych dotyczących decyzji związanych z procesem budowlanym oraz doradzał w sprawach dotyczących roszczeń reprywatyzacyjnych.

Jest partnerem w kancelarii Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k.

Mec. Stawiarczyk jest Członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim.

Radosław Świątkowski

Prezes Zarządu
REINO Partners

Radosław Świątkowski

Prezes Zarządu
REINO Partners

Radosław Świątkowski – współzałożyciel, udziałowiec i Prezes Zarządu REINO Partners, spółki zarządzającej inwestycjami i funduszami inwestycyjnymi na rynku nieruchomości, która z powodzeniem tworzy i zarządza pierwszymi dywidendowymi strukturami dla polskich inwestorów – REINO Dywidenda FIZ, REINO Dywidenda 2 FIZ oraz REINO Dywidenda Plus SA, inwestującymi w nieruchomości komercyjne przynoszące stały dochód i posiadającymi większość cech struktur typu REIT, które z powodzeniem uczestniczyły w nabyciu trzech budynków biurowych: Kapelanka 42b w Krakowie, Malta House w Poznaniu i Alchemia I w Gdańsku (o łącznej wartości ponad 120 mln EUR).

Prezes Zarządu REINO Dywidenda Plus SA oraz Członek Założyciel i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia REIT Polska.

Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe związane z inwestycjami i rynkiem kapitałowym, nieruchomościami, fuzjami i przejęciami, tworzeniem przedsięwzięć, zarządzaniem projektami, przedsiębiorstwami i funduszami (fundusz private equity/venture capital oraz fundusz deweloperski), doradztwem strategicznym i finansowym, restrukturyzacją przedsiębiorstw i portfeli aktywów. Łączna wartość aktywów i transakcji, w których zarządzaniu lub finalizowaniu uczestniczył przekracza 3 mld PLN.

Partnerzy

Sponsor

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, obsługująca inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości. W Polsce marka CBRE działa od 2000 roku i obecnie zatrudnia ponad 1000 specjalistów w 9 biurach zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi doradztwa transakcyjnego dla korporacji i najemców, zarządzanie nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Doradcy firmy posiadają wyspecjalizowaną wiedzę i doświadczenie we wszystkich sektorach nieruchomości komercyjnych – biurowym, handlowym, magazynowym oraz hotelowym.

Odpowiadając na potrzeby klientów CBRE jako pierwsza agencja doradcza na rynku nieruchomości przeniosła swoje usługi na wyższy poziom integrując działy obsługujące najemców w jedną wyspecjalizowaną strukturę Advisory & Transaction Services. Nowopowstała komórka oferuje nie tylko usługi związane bezpośrednio z transakcjami najmu, ale również zarządzanie portfelem nieruchomości, doradztwo techniczne i usługi związane ze strategią środowiska pracy oraz strategią HR.

Niezależnie od miejsca, sektora i rodzaju działalności firma CBRE dostarcza najwyższej jakości zintegrowane usługi związane z nieruchomościami. Dysponując niezrównaną lokalną wiedzą i doświadczeniem wspartym światową siecią kontaktów, zespół CBRE realizuje cele biznesowe klientów, pomagając im budować przewagę konkurencyjną.
Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych www.cbre.pl, www.officego.pl, www.industrialgo.pl oraz naszych profili Linkedin, Twitter, Vimeo, Instagram.

Organizator

Misją oraz podstawowym zadaniem Stowarzyszenia REIT Polska jest inicjowanie i wspieranie – przy wykorzystaniu w jak najlepszej wierze naszych członków, ich wiedzy i doświadczenia – wszelkich działań prowadzących do stworzenia ram prawnych dla podmiotów działających w formule REIT, a także popularyzacji tego typu rozwiązań wśród polskich obywateli i instytucji.

Organizator

Od ponad 10 lat wiodący organizator profesjonalnych i prestiżowych wydarzeń branżowych w Polsce. Organizujemy kongresy, konferencje, szkolenia, seminaria i warsztaty dla różnych sektorów gospodarki oraz zapewniamy specjalistyczne wsparcie i doradztwo w kwestii organizacji imprez, PR i marketingu.

W ciągu ostatniej dekady stworzyliśmy szeroką sieć kontaktów i partnerów w sektorach: energetyki, węgla, paliw, chemii i nieruchomości. Naszym celem jest stworzenie miejsca do dyskusji o nowych trendach i zmianach mających znaczenie dla przemysłu, do nawiązywania nowych kontaktów, jak również do budowania relacji biznesowych pomiędzy naszymi ekspertami, partnerami i uczestnikami.

Programy naszych imprez są zawsze starannie dostosowane do potrzeb i interesów branży, a my jesteśmy dumni z naszej staranności w doborze tematów, prelegentów i partnerów, aby zapewnić najwyższą jakość wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń. We współpracy z najlepszymi ekspertami z Polski i zagranicy opracowujemy i organizujemy wydarzenia podyktowane zmianami w otoczeniu legislacyjnym, przeobrażeniami rynkowymi oraz aktualnymi trendami.

Patronat medialny

CIJ

Zobacz więcej

Rejestracja

Lub wypełnij formularz online:

Zgłaszający uczestnictwo
Dane firmy do faktury VAT
Ilość uczestników
 

Uczestnik 1

Uczestnik 2

Uczestnik 3

Uczestnik 4

Uczestnik 5

 • Koszt udziału jednej osoby konferencji: 250 euro netto + VAT
 • Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i angielskim.
 • Opłata za udział w Konferencji obejmuje: uczestnictwo, materiały konferencyjne, poczęstunek typu: lunch, kawa, herbata, woda.
 • Opłata nie obejmuje rezerwacji noclegu.
 • Nadesłanie zgłoszenia jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.
 • Potwierdzenie rejestracji zgłaszanego uczestnika zostanie przesłane wraz
  z fakturą proforma na podany adres e-mail w ciągu 2 dni roboczych od daty otrzymania formularza zgłoszeniowego.
 • Warunkiem wstępu na Konferencję jest dokonanie wpłaty przed spotkaniem na konto: powermeetings.eu, Al. Jerozolimskie 27, 00-508 Warszawa;
  NIP 952-139-65-83; MBANK S.A.; 56 1140 2004 0000 3502 7600 2231
 • W ciągu 7 dni od daty otrzymania wpłaty na konto zostanie wystawiona faktura VAT i przesłana pocztą na podany adres.
 • Osoby odwołujące uczestnictwo na 14 dni przed Konferencją, otrzymają zwrot uiszczonej opłaty. Wycofującym się na 13 – 7 dni przed Konferencją zwracamy 50% opłaty. Na 6 dni przed Konferencją i  później nie przyjmujemy odwołań uczestnictwa w spotkaniu.
 • Zamiast zgłoszonej osoby w wydarzeniu może wziąć udział inny pracownik firmy.
 • Osoby, które nie odwołają swojej rejestracji, a nie wezmą udziału w Konferencji, zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacji z Konferencji należy dokonać w formie pisemnej. Brak wpłaty nie jest jednoznaczny z rezygnacją z udziału.
 • Nie odwołanie zgłoszenia i nie wzięcie udziału w Konferencji nie jest jednoznaczne z rezygnacją z uczestnictwa i spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Od nieterminowej zapłaty powermeetings.eu przysługują odsetki ustawowe.
 • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian
  w programie Konferencji oraz, w szczególnych wypadkach, zmiany lokalizacji oraz terminu.
 • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia uczestnictwa bez podania przyczyny.

Poprzednia edycja

location

 Lokalizacja:

Hotel RADISSON BLU CENTRUM

ul. Grzybowska 24
Warszawa

 

 

Kontakt

Inne wydarzenia dla branży