Szanowni Państwo,

w dniu 29 marca 2017 roku Stowarzyszenie REIT Polska oraz powermeetings.eu organizują II konferencję na temat: SRWN / REIT – nowy model inwestowania w nieruchomości & nowe możliwości inwestycyjne w Polsce.

Mając na uwadze aktualnie prowadzone w Ministerstwie Rozwoju prace nad Ustawą o Spółkach Rynku Wynajmu Nieruchomości wydarzenie to doskonale wpisuje się w zakres aktualnie prowadzonych działań oraz może przyczynić się w sposób znaczący do popularyzacji idei SRWN.

Misją oraz podstawowym zadaniem Stowarzyszenia REIT Polska jest inicjowanie i wspieranie – przy wykorzystaniu naszej wiedzy i doświadczenia – wszelkich działań prowadzących do stworzenia ram prawnych dla podmiotów działających w formule REIT, a także popularyzacji tego typu rozwiązań wśród polskich obywateli i instytucji. Jako Stowarzyszenie jesteśmy także aktywnym uczestnikiem procesu legislacyjnego.

Konferencja jest kolejną, jakże ważną inicjatywą, związaną z propagowaniem tematu funduszy SRWN w gronie najważniejszych przedstawicieli komercyjnego oraz mieszkaniowego rynku nieruchomości.

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce należy do liczących się i atrakcyjnych rynków europejskich. Przez ostatnie 25 lat rozwijał się dynamicznie z minimalnym udziałem polskich inwestorów. W zgodnej opinii założycieli Stowarzyszenia, aktualny stan może zmienić się poprzez wprowadzenie systemowych i sprawdzonych rozwiązań, z wielką korzyścią dla polskich inwestorów i polskiej gospodarki.

Do udziału zapraszamy aktywnych uczestników rynku nieruchomości – od doradców, przez inwestorów i fundusze, po ekspertów rynku kapitałowego. Wydarzenie adresujemy do wszystkich animatorów rynku nieruchomości zainteresowanych jego rozwojem.

Zapraszamy i do zobaczenia 29 marca 2017.

Małgorzata Kosińska

Prezes Stowarzyszenia REIT POLSKA

Renata Kałużna

Dyrektor Zarządzający powermeetings.eu

Aktualności

Przedstawiciel Sponsora firmy CBRE wystąpi w trakcie konferencji.

Mamy zaszczyt poinformować, iż Pan Daniel Bienias Dyrektor Zarządzający CBRE w Polsce – przedstawiciel Sponsora konferencji potwierdził swój udział  jak również dołączył do grona panelistów spotkania. Daniel Bienias jest…

Kancelaria prawna Baker McKenzie sponsorem konferecji.

Baker McKenzie jest jedną z największych kancelarii prawnych na świecie obecną zarówno na rynkach rozwiniętych jak i obszarach chrakteryzujących się największym potencjałem rozwoju gospodarczego. Aktualnie ponad…

Pan Patrick Burke z EY wystąpi w trakcie konferencji.

Mamy przyjemność poinformować, iż Pan Patrick Burke  Executive Director-Business Development Leader for Central & Southern Europe at EY, potwierdził swoją obecność oraz wystąpienie w trakcie konferencji.

Pan Marcin Obroniecki wystąpi w trakcie konferencji.

Mamy przyjemność poinformować, iż Pan Marcin Obroniecki, Zastępca Dyrektora, Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów wystąpi w trakcie konferencji. Marcin Obroniecki jest zastępcą dyrektora Departamentu…

Przedstawiciel Ministerstwa Finansów wystąpi w trakcie konferencji.

Mamy przyjemność poinformować, iż Pan Paweł Gruza, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, potwierdził swoją obecność oraz wystąpienie w trakcie konferencji. Paweł Gruza urodził się 1 czerwca 1977 roku…

Pan Michał Pietuszko wystąpi w trakcie konferencji.

Mamy przyjemność poinformować, iż Pan Michał Pietuszko Counsel w departamencie ds. nieruchomości DLA Piper, potwierdził swoją obecność oraz wystąpienie w trakcie konferencji. Michał Pietuszko is a legal…

Zobacz więcej

Program

29 marca 2017
9:00 - 9:30

Otwarcie konferencji i prezentacje otwierające

Małgorzata Kosińska, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie REIT Polska

Paweł Gruza, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów

9:30-10:00

Prezentacja założeń do Ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości (SRWN).

Marcin Obroniecki, Zastępca Dyrektora, Departament Rozwoju Rynku Finansowego, Ministerstwo Finansów

 

10:00 - 11:00

Panel Formalno – Prawny

Aleksander Kot, Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego, Deloitte

Michał Pietuszko, Counsel, DLA PIPER

Mariusz Stawiarczyk, Radca Prawny, Partner, Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k

Simon Clubbs, Director of Tax, SEGRO London

Moderator: Katarzyna Kopczewska, Partner, Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.

11:00-11:30

Przerwa kawowa

11:30-12:30

Potencjał polskiego rynku i aktywów

Maciej Drozd, Wiceprezes Zarządu, Echo Investment S.A.

Izabela Olszewska, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Łukasz Olszewski, Dyrektor Sprzedaży – Europa Środkowa i Wschodnia, Turcja i Grecja, S&P Global Ratings

Moderator: Daniel Bienias, Dyrektor Zarządzający, CBRE

12:30 - 13:30

REIT – doświadczenia z rynku amerykańskiego

Patrick Burke, Executive Director-Business Development Leader for Central & Southern Europe at EY

13:00-14:00

Lunch

14:00 - 15:00

Panel Eksperta – Praktyka cz. 1 – praktyka i ekspertyza międzynarodowa

David Proctor, Head of Investment, Continental Europe, SEGRO

Karol Bartos, Dyrektor Wykonawczy Portfolio & Asset Management, Tristan Capital Partners

Anna Duchnowska, Director – Asset Management, Head of Polish Operations w Invesco Real Estate

Anna Kicińska, Partner, Lider Grupy Doradztwa Nieruchomości EY w regionie CSE

Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych, JLL Polska

Moderator: Dorota Latkowska-Diniejko, Partner Zarządzający, REINO Partners

15:00 - 16:00

Panel Eksperta – Praktyka cz. 2 – praktyka i ekspertyza polska

Maciej Dyjas, partner współzarządzający, Co-CEO Griffin Real Estate

Radosław Świątkowski, Prezes Zarządu, REINO Partners

Włodzimierz Kocon, Wiceprezes Zarządu, Bank Gospodarstwa Krajowego

Włodzimierz Stasiak, Wiceprezes Zarządu BGK Nieruchomości

Adrian Karczewicz, Head of Divestments CEE, Skanska Commercial Development Europe

Moderator: Aleksander Kot, Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego, Deloitte

Zaproponuj temat i osobę, którą chciałbyś usłyszeć

Prelegenci

Paweł Gruza

Podsekretarz Stanu
Ministerstwo Finansów

Paweł Gruza

Podsekretarz Stanu
Ministerstwo Finansów

Paweł Gruza urodził się 1 czerwca 1977 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył w licznych merytorycznych szkoleniach, seminariach i konferencjach w Polsce i za granicą (m.in. kursy standardów rachunkowości polskiej i międzynarodowej, ustawodawstwo gospodarcze Unii Europejskiej, międzynarodowe planowanie podatkowe, branżowe programy szkoleniowe).

Posiada szerokie doświadczenie zawodowe. Zarządzał wieloma interdyscyplinarnymi projektami dla firm z sektora przemysłowego i finansowego. W latach 2000 – 2006 pracował w firmach doradczych. Od kwietnia 2016 r. był wiceministrem Skarbu Państwa.

Współautor pierwszego komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (1999) oraz współautor pierwszego w Polsce komentarza do unijnych dyrektyw w sprawie VAT (2004, wybór i redakcja orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE). Autor artykułów w czasopismach specjalistycznych oraz prasie ekonomicznej.

Ekspert ds. finansów i gospodarki Fundacji Republikańskiej; w styczniu 2016 r. powołany do jej zarządu

Marcin Obroniecki

Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego
Ministerstwo Finansów

Marcin Obroniecki

Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego
Ministerstwo Finansów

Marcin Obroniecki jest zastępcą dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Odpowiada m.in. za rynek kapitałowy i systemy płatnicze. Od 2016 roku wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Krajowego Funduszu Kapitałowego S.A. W 2015 roku współtworzył start-up DobryPrad.pl, porównywarkę ofert energetycznych, gdzie odpowiadał m.in. za rozwój i pozycjonowanie strony (SEO). W latach 2012-2015 pracował w Banku Zachodnim WBK w Biurze Analiz Rynkowych. Absolwent podwójnego dyplomu pomiędzy Sciences Po w Paryżu oraz Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Autor kilku publikacji naukowych i współautor pierwszej na polskim rynku monografii na temat państwowych funduszy majątkowych.

 

Małgorzata Kosińska

Prezes Zarządu
Stowarzyszenie REIT Polska

Małgorzata Kosińska

Prezes Zarządu
Stowarzyszenie REIT Polska

Małgorzata Kosińska, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie REIT Polska. Wcześniej pełniła funkcję Prezesa Zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach zarządczych, pozyskane w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, nabyte w międzynarodowych firmach, do których należą  Pirelli Pekao Real Estate, BPH TFI, BZWBK, DTC, Knight Frank, PwC. W firmach tych pełniła różne funkcje, w tym m.in. funkcję Członka Zarządu, Dyrektora Zarządzającego. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej uczestniczyła w wielu różnych projektach dotyczących nieruchomości komercyjnych oraz w prowadzeniu inwestycji na rynku mieszkaniowym. Prowadziła projekty w których odpowiedzialna była za porządkowanie wybranych aktywów i ich restrukturyzację, procesy inwestycyjne oraz due dilligence.  Między innymi podczas pracy w BPH TFI powierzono jej stworzenie funduszu, opracowanie jego strategii i struktury,  prowadzenie transakcji zakupu, a następnie zarządzanie  jego aktywami na kwotę ok 300 mln euro. W BZ WBK odpowiadała za utworzenie działu zarządzania nieruchomościami i zarządzanie portfelem aktywów banku w tym zakresie wraz z procesem sprzedaży nieruchomości należących do Banku w różnych częściach Polski. W DTC zarządzała portfelem nieruchomości o pow.  ok. 120 000 m2.  Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych SGH i Sheffield Hallam University.

Maciej Dyjas

Partner współzarządzający, Co-CEO
Griffin Real Estate

Maciej Dyjas

Partner współzarządzający, Co-CEO
Griffin Real Estate

Since 2014, Maciej Dyjas is a Co-Managing Partner and Co-CEO of Griffin Real Estate – a leading and dynamically developing investor operating on the commercial real estate market in Central & Eastern Europe. He also holds a position of  Managing Partner of Cornerstone Partners – a private equity investment firm, active in CEE region, with an impressive track-record of transactions in healthcare and pharmaceutical sectors, retail and consumer goods market, industrial and manufacturing and infrastructure. Before joining Griffin and Cornerstone, he was a Managing Partner and CEO of Eastbridge Group – a family holding company based in Luxembourg, which has been investing in multiple markets (CEE, Benelux, US) and diverse industries such as real estate, consumer products, media, retail, education, insurance and biotechnology.

He holds degrees in Mathematics, IT and Management from University of Warsaw / Poland and University of Stuttgart / Germany.

Since 2014 Maciej Dyjas is a member of the Board of Directors of Jan Karski Educational Foundation. While since 2011 he is a member of the Polish Business Roundtable (Polska Rada Biznesu).

Between 1999 and 2009 he was an active member of „Poland for Europe” program and a non-profit organization which aimed to support Poland’s membership in the European Union, through promotion of Polish art and culture in Europe.

Married, 3 children.

Radosław Świątkowski

Prezes Zarządu
REINO Partners

Radosław Świątkowski

Prezes Zarządu
REINO Partners

Radosław Świątkowski – współzałożyciel, udziałowiec i Prezes Zarządu REINO Partners, spółki zarządzającej inwestycjami i funduszami inwestycyjnymi na rynku nieruchomości, która z powodzeniem tworzy i zarządza pierwszymi dywidendowymi strukturami dla polskich inwestorów – REINO Dywidenda FIZ, REINO Dywidenda 2 FIZ oraz REINO Dywidenda Plus SA, inwestującymi w nieruchomości komercyjne przynoszące stały dochód i posiadającymi większość cech struktur typu REIT, które z powodzeniem uczestniczyły w nabyciu trzech budynków biurowych: Kapelanka 42b w Krakowie, Malta House w Poznaniu i Alchemia I w Gdańsku (o łącznej wartości ponad 120 mln EUR).

Prezes Zarządu REINO Dywidenda Plus SA oraz Członek Założyciel i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia REIT Polska.

Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe związane z inwestycjami i rynkiem kapitałowym, nieruchomościami, fuzjami i przejęciami, tworzeniem przedsięwzięć, zarządzaniem projektami, przedsiębiorstwami i funduszami (fundusz private equity/venture capital oraz fundusz deweloperski), doradztwem strategicznym i finansowym, restrukturyzacją przedsiębiorstw i portfeli aktywów. Łączna wartość aktywów i transakcji, w których zarządzaniu lub finalizowaniu uczestniczył przekracza 3 mld PLN.

Daniel Bienias

Dyrektor Zarządzający CBRE

Daniel Bienias

Dyrektor Zarządzający CBRE

Daniel Bienias jest Dyrektorem Zarządzającym CBRE w Polsce, gdzie kieruje ponad 300 osobowym zespołem profesjonalistów.  Poprzednio pełnił funkcję Senior Dyrektora działu reprezentacji najemców w CBRE. Daniel posiada ponad 15-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Doradzał wielu lokalnym i międzynarodowym firmom. Daniel Bienias jest Absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Sheffield Hallam. Posiada licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz licencję Dyplomowanego Specjalisty Komercyjnych Inwestycji CCIM – Certified Commercial Investment Member.

Włodzimierz Kocon

Wiceprezes Zarządu
Banku Gospodarstwa Krajowego

Włodzimierz Kocon

Wiceprezes Zarządu
Banku Gospodarstwa Krajowego

Ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (d. SGPiS) oraz podyplomowy program MBA na Politechnice Warszawskiej. Od ponad 20 lat związany z działalnością inwestycyjną i rynkiem nieruchomości. Zdobywał doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w PwC, Von der Heyden Group, APP Polska sp. z o. o. oraz Gerald Eve International (Poland) Sp. z o.o. W latach 2007-2013 był związany z PZU Asset Management/TFI PZU, gdzie pełniąc  stanowisko dyrektora Biura Sektora Nieruchomości był odpowiedzialny za działalność inwestycyjną Grupy PZU na rynku nieruchomości. W 2013 r. pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego, współtworząc koncepcję Funduszu Mieszkań na Wynajem oraz  przygotowywał strategię inwestycyjną spółki zależnej banku i stanął na jej czele jako prezes Zarządu BGK Nieruchomości S.A. Przed objęciem funkcji wiceprezesa Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego był niezależnym doradcą rynku nieruchomości. Posiada licencję zawodową pośrednika w obrocie nieruchomości. Jest członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors.

Aleksander Kot

Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego w Deloitte

Aleksander Kot

Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego w Deloitte

Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych i w kwestiach dotyczących międzynarodowego opodatkowania nieruchomości. Jest ekspertem w dziedzinie opracowywania wszechstronnych, gotowych rozwiązań podatkowych, które mogą być natychmiast wdrożone przez klientów. Prowadzi wykłady poświęcone podatkom i rachunkowości dla studentów ACCA i jest oficjalnym egzaminatorem ACCA w zakresie polskich przepisów podatkowych.

Anna Duchnowska

Dyrektor Działu Asset Management,
Invesco Real Estate Sp. z o.o

Anna Duchnowska

Dyrektor Działu Asset Management,
Invesco Real Estate Sp. z o.o

Anna Duchnowska posiada ponad 14-letnie doświadczenie zawodowe, z czego przez ostatnie 10 lat, zajmowała się zarządzaniem aktywami, inwestycjami, leasingiem oraz finansowaniem na rynkach nieruchomości komercyjnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów handlowych i biurowych.

Dołączyła do zespołu Invesco Real Estate (IRE) w marcu 2014 roku, obejmując stanowisko Dyrektora ds. Zarządzania Aktywami w Polsce. Jest także prezesem polskiego biura IRE, które zostało otwarte w marcu 2014 roku, jako drugie biuro firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przed podjęciem współpracy z IRE przez dwa lata pełniła funkcję dyrektora ds. reprezentacji właścicieli budynków oraz zarządzania aktywami w Colliers International, zaś poprzednie siedem lat była szefem zarządzania aktywami jednego z funduszy nieruchomości AIB PPM.

Jej kwalifikacje wzbogaca dyplom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz MBA amerykańskiego Uniwersytetu Minnesota. Anna Duchnowska jest także członkiem Association of Chartered Accountants (FCCA), międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania oraz the Royal Institute of Chartered Surveyors (MRICS), międzynarodowej organizacji zawodowej, która propaguje i wspiera budowanie najwyższych kwalifikacji i standardów zawodowych w sektorze gruntów, nieruchomości, budownictwa i infrastruktury.

Katarzyna Kopczewska

Partner, Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa

Katarzyna Kopczewska

Partner, Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa

Katarzyna Kopczewska – jest partnerem w kancelarii Baker McKenzie. Specjalizuje się w kwestiach opodatkowania sektora nieruchomości i budownictwa oraz wsparciu podatkowym podczas transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w Departamencie Prawno-Podatkowym PwC. W swojej karierze doradzała polskim i zagranicznym funduszom inwestycyjnym  przy dokonywaniu największych inwestycji na rynku nieruchomości w Polsce wraz z projektowaniem i wdrażaniem ich struktur finansowych i holdingowych. Pracowała dla największych deweloperów biurowych działających na Polskim rynku, między innymi tworząc dla nich  fundusze inwestycje zamknięte.

Jest członkiem Stowarzyszenia REIT Polska oraz autorem licznych publikacji prasowych na temat REIT oraz w zakresie opodatkowania obrotu nieruchomościami komercyjnym w Polsce.

Anna Kicińska

Partner, Lider Grupy Doradztwa Nieruchomości EY
w regionie CSE

Anna Kicińska

Partner, Lider Grupy Doradztwa Nieruchomości EY
w regionie CSE

Anna Kicińska jest partnerem w Dziale Doradztwa Rynku Nieruchomości. Specjalizuje się w doradztwie rynku nieruchomości, zwłaszcza w zakresie wycen, analiz portfeli nieruchomości oraz doradztwie transakcyjnym przy kupnie/sprzedaży nieruchomości. Przeprowadza analizy nieruchomości na zlecenia dużych korporacji w całej Polsce, w ramach projektów dotyczących zarówno nieruchomości prywatnych jak i portfeli inwestycyjnych Klientów instytucjonalnych. W 1997 roku uzyskała tytuł Rzeczoznawcy Majątkowego. W 2001 roku została członkiem międzynarodowej organizacji doradców nieruchomości The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), a w 2015 CCIM (Certified Commercial Investment Member). Od roku 2016 jest członkiem założycielem stowarzyszenia REIT Polska.

Tomasz Trzósło

Dyrektor Zarządzający
Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych
JLL Polska

Tomasz Trzósło

Dyrektor Zarządzający
Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych
JLL Polska

Tomasz Trzósło jest odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój polskiego oddziału JLL – firmy doradczej świadczącej kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Przed objęciem funkcji Dyrektora Zarządzającego kierował pracami zespołu ekspertów JLL z obszaru rynków kapitałowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Doradzał w szeregu  transakcji inwestycyjnych i finansowych, negocjowaniu kredytów oraz strukturyzacji i pozyskiwaniu kapitału na rzecz największych deweloperów i globalnych funduszy. Teraz odpowiada za rozwój usług, pozyskiwanie biznesu oraz współpracę z kluczowymi klientami z tego obszaru. Aktywnie wspiera również rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Tomasz ma 18 lat doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych.

 

Karol Bartos

Dyrektor Wykonawczy
Portfolio & Asset Management
Tristan Capital Partners

Karol Bartos

Dyrektor Wykonawczy
Portfolio & Asset Management
Tristan Capital Partners

Karol Bartos pełni funkcję Dyrektora Wykonawczego Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners w Londynie i jest odpowiedzialny za portfolio nieruchomości handlowych i biurowych na terenie całej Europy.

Wcześniej był związany z firmą MGPA, gdzie na stanowisku Dyrektora Generalnego odpowiadał za wszystkie działania i rozwój firmy w Polsce, w tym pozyskiwanie nowych projektów, finanse oraz zarządzanie portfolio nieruchomości o wartości ponad 1 miliarda euro. Z sukcesem przeprowadził jeden z największych i najbardziej skomplikowanych procesów certyfikacji ekologicznej w Polsce, zwieńczony pozyskaniem certyfikatu LEED Gold dla biurowca Rondo 1 w Warszawie. Przed dołączeniem w 2008 roku do MGPA pracował w jako Menedżer ds. Zarządzania Aktywami firmie Heitman, gdzie podlegało mu portfolio nieruchomości w 6 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ukończył Szkołę Główną Handlową
w Warszawie z tytułem magistra ekonomii ze specjalizacją w zakresie finansów spółek oraz nieruchomości.

Mariusz Stawiarczyk

Radca Prawny, Partner
Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k.

Mariusz Stawiarczyk

Radca Prawny, Partner
Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k.

Radca prawny. Specjalizuje się w prawie nieruchomości i prawie budowlanym. Posiada wyjątkowe doświadczenie w kompleksowych transakcjach na rynku nieruchomości, w tym w procesach inwestycyjnych dotyczących zabudowy nieruchomości, włącznie z zagadnieniami finansowania, restrukturyzacji oraz zagospodarowania nieruchomości. Doradzał przy nabywaniu nieruchomości, zagospodarowywaniu gruntów na potrzeby inwestycji biurowych, handlowych, hotelowych, magazynowych, mieszkaniowych i przemysłowych. Pracował przy finansowaniu i refinansowaniu projektów nieruchomościowych, reprezentując zarówno inwestorów, jak i banki, a także przy umowach najmu powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych. Reprezentował klientów w postępowaniach administracyjnych dotyczących decyzji związanych z procesem budowlanym oraz doradzał w sprawach dotyczących roszczeń reprywatyzacyjnych.

Jest partnerem w kancelarii Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k.

Mec. Stawiarczyk jest Członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim.

Izabela Olszewska

Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju na Giełdzie Papierów Wartościowych

Izabela Olszewska

Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju na Giełdzie Papierów Wartościowych

Absolwentka Wydziału Finansów i Statystyki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Z rynkiem kapitałowym związana jest od 1992 roku, początkowo jako analityk giełdowy w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego, a od 1999 roku jako pracownik Giełdy Papierów Wartościowych. Na GPW pełniła różne funkcje menedżerskie, współpracowała z inwestorami i przedsiębiorcami, krajowymi i zagranicznymi, z różnych dziedzin gospodarki, odpowiadała za poszerzanie oferty produktowej rynku regulowanego i rynków alternatywnych.

Współpracuje z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych jako członek Zespołu Doradczego.

Maciej Drozd

Wiceprezes Zarządu
Echo Investment S.A.

Maciej Drozd

Wiceprezes Zarządu
Echo Investment S.A.

Od 1995 roku związany z Eastbridge Group, początkowo jak dyrektor finansowy spółek operacyjnych tej Grupy, a następnie od lipca 2009 do czerwca 2015 pełnił także funkcję dyrektora finansowego (CFO) oraz partnera zarządzającego w Eastbridge Group. Studiował filozofię, matematykę i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim, magister filozofii, a także magister zarządzania UW, posiada także MBA University of Illinois.

16 lipca 2015 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu spółki.

Dorota Latkowska-Diniejko

Wiceprezes Zarządu
REINO Partners

Dorota Latkowska-Diniejko

Wiceprezes Zarządu
REINO Partners

Dorota Latkowska-Diniejko, MRICS – współzałożyciel, udziałowiec i Wiceprezes Zarządu REINO Partners, spółki zarządzającej inwestycjami i funduszami inwestycyjnymi na rynku nieruchomości, która z powodzeniem tworzy i zarządza pierwszymi dywidendowymi strukturami dla polskich inwestorów – REINO Dywidenda FIZ, REINO Dywidenda 2 FIZ oraz REINO Dywidenda Plus SA, inwestującymi w nieruchomości komercyjne przynoszące stały dochód i posiadającymi większość cech struktur typu REIT, które z powodzeniem uczestniczyły w nabyciu trzech budynków biurowych: Kapelanka 42b w Krakowie, Malta House w Poznaniu i Alchemia I w Gdańsku (o łącznej wartości ponad 120 mln EUR).

Wiceprezes Zarządu REINO Dywidenda Plus SA oraz Członek Założyciel Stowarzyszenia REIT Polska.

Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe w branży nieruchomości w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej. Przed powołaniem REINO Partners, współtwórca, partner i udziałowiec polskiej spółki wiodącego, globalnego doradcy na rynku nieruchomości – Knight Frank, w którym przez wiele lat kierowała działem Capital Markets, zajmującym się obsługą rynku inwestycyjnego oraz doradztwem deweloperskim i finansowym. Uczestniczyła w procesach pozyskiwania kapitału i finansowania dłużnego, nabywania oraz sprzedaży nieruchomości, strukturyzowania transakcji, przeprowadzała procesy due diligence. Łączna wartość transakcji z jej udziałem przekroczyła 2 mld EUR.

Michał Pietuszko

Counsel w departamencie ds. nieruchomości
DLA Piper

Michał Pietuszko

Counsel w departamencie ds. nieruchomości
DLA Piper

Michał Pietuszko is a legal advisor with more than ten years’ professional experience in the real estate sector.

He advises on real estate market transactions, and on all stages of the implementation of investment projects, from the legal due diligence of real properties, through designing the structure of transactions, purchasing real properties or SPVs, obtaining administrative decisions related to the management of real properties and the completion of construction processes, to issues of real property usufruct and commercialisation. He mainly advises companies from the construction and power engineering sectors, as well as developers and investors operating on the real estate market.

In addition, Michał has extensive experience in all legal aspects of the commercialisation and management of shopping centres. He has advised domestic and international developers on the implementation of their investments in Poland, including investments implemented in partnership with public institutions. He has also worked on many transactions related to the sale and purchase of large-area retail facilities.

David Proctor

Head of Investment
Continental Europe
SEGRO

David Proctor

Head of Investment
Continental Europe
SEGRO

David joined SEGRO in 2009.  He has more than 13 years’ experience working for UK Listed real estate companies specialising in industrial property investment in both the UK and Continental Europe.  David has been leading the SEGRO Continental European investment team since 2014.

Patrick Burke

Executive Director-Business Development Leader
Central & Southern Europe at EY

Patrick Burke

Executive Director-Business Development Leader
Central & Southern Europe at EY

Patrick Burke od 2 lat jest dyrektorem ds. Business Development w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej (CSE) oraz członkiem zespołu CSE Executive w EY. Wcześniej przez 15 lat był partnerem w Arthur Andersen oraz przez 13 lat był związany z firmami zarządzanymi przez the Walton Family (Walmart). W ciągu 30-letniej kariery przyczynił się do wzmocnienia przedsiębiorstw poprzez rozwój nowych rynków, produktów i usług. Współpracował z amerykańskimi funduszami inwestycyjnymi (w tym REIT) inwestującymi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jego obszary specjalizacji obejmowały usługi doradcze związane ze strukturyzacją  transakcji podatkowych, walutowych, ochrony walutowej, traktatów o podatku dochodowym, księgowości, finansowania długów i kapitału własnego, a także VAT.

Simon Clubbs

Director of Tax
SEGRO

Simon Clubbs

Director of Tax
SEGRO

Simon joined SEGRO in 2006.  He has more than 15 years’ experience in real estate taxation in both the UK and Continental Europe.  Prior to joining SEGRO, Simon worked for KPMG.  He is a member of the British Property Federation and European Public Real Estate Association tax committees and is a member of the Institute of Chartered Accountants in England and Wales (FCA).

Łukasz Olszewski

Dyrektor Sprzedaży - Europa Środkowa i Wschodnia, Turcja i Grecja
S&P Global Ratings

Łukasz Olszewski

Dyrektor Sprzedaży - Europa Środkowa i Wschodnia, Turcja i Grecja
S&P Global Ratings

Łukasz Olszewski jest Dyrektorem Sprzedaży – Europa Środkowa i Wschodnia, Turcja i Grecja, odpowiada za budowanie nowych relacji biznesowych oraz sprzedaż, a także za zarządzanie istniejącymi relacjami z największymi klientami S&P Global Ratings w regionie.

Wcześniej był dyrektorem działów bankowości inwestycyjnej w Citibanku (Londyn i Warszawa), Standard Bank, Haitong i PKO BP. W Citibanku brał aktywny udział w odbudowie działaności bankowości inwestycyjnej w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski spędził 6 lat w Londynie, pracując w Citibanku i Standard Banku w zespołach bankowości inwestycyjnej oraz rynków kapitału dłużnego na terenie CEEMEA.

Łukasz jest doradcą inwestycyjnym zatwierdzonym przez FCA. Uzyskał stopień magistra na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, studia podyplomowe ukończył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz NYU Stern School of Business w Nowym Jorku.

Włodzimierz Stasiak

Wiceprezeses Zarządu
BGK Nieruchomości S.A

Włodzimierz Stasiak

Wiceprezeses Zarządu
BGK Nieruchomości S.A

Włodzimierz Stasiak jest Wiceprezesem Zarządu BGK Nieruchomości S.A., spółki zarządzającej aktywami Funduszu Sektora Mieszkań na Wynajem oraz tworzącej komercyjny filar Programu Mieszkanie Plus. W latach 2012–2015 pełnił funkcję Członka Zarządu ds. finansowych i inwestycji w Polskim Holdingu Nieruchomości, odpowiadając m.in. za opracowanie i realizację restrukturyzacji portfela inwestycyjnego nieruchomości holdingu oraz jego IPO. Poza sektorem nieruchomości pracował wcześniej m.in. w sektorze bankowym, przemysłowym i usługowym. Ma ponaddwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu strategicznym, analizie inwestycyjnej, finansowaniu projektów, restrukturyzacji przedsiębiorstw, optymalizacji procesów operacyjnych, wdrażaniu systemów informacji zarządczej. Jest biegłym rewidentem.

Partnerzy

Sponsor Główny

Sponsor Główny

Sponsor

Baker McKenzie jest jedną z największych kancelarii prawnych na świecie obecną zarówno na rynkach rozwiniętych jak i obszarach chrakteryzujących się największym potencjałem rozwoju gospodarczego. Aktualnie ponad 6000 prawników z 77 biur świadczy usługi w 47 krajach, łącząc wiedzę i doświadczenie biznesowe aby sprostać wysokim oczekiwaniom klientów.

Baker McKenzie jako pierwsza spośród międzynarodowych kancelarii rozpoczęła działalność
w Europie Środkowej i Wschodniej. Biuro w Warszawie powstało w 1992 roku i aktualnie jest w nim zatrudnionych ponad 80 prawników i doradców podatkowych, dzięki czemu należy do ścisłego grona największych kancelarii w Polsce. Kancelaria Baker McKenzie świadczy kompleksowe usługi
w następujących obszarach: rozstrzyganie sporów i arbitraż, rynki finansowe, fuzje i przejęcia, własność intelektualna i nowoczesne technologie, nieruchomości, infrastruktura, energetyka, partnerstwo publiczno-prywatne, prawo handlowe, prawo podatkowe, prawo konkurencji, prawo pracy, zagraniczne inwestycje bezpośrednie i prawo farmaceutyczne.

Baker McKenzie jest jedną z najczęściej rekomendowanych kancelarii w Polsce i na świecie,
o czym świadczy zajmowana przez kancelarię wysoka pozycja w prestiżowych rankingach, m.in. Acritas, Chambers Global, Chambers Europe i Legal 500.

Sponsor

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, obsługująca inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości. W Polsce marka CBRE działa od 2000 roku i obecnie zatrudnia ponad 1000 specjalistów w 9 biurach zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi doradztwa transakcyjnego dla korporacji i najemców, zarządzanie nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Doradcy firmy posiadają wyspecjalizowaną wiedzę i doświadczenie we wszystkich sektorach nieruchomości komercyjnych – biurowym, handlowym, magazynowym oraz hotelowym.

Odpowiadając na potrzeby klientów CBRE jako pierwsza agencja doradcza na rynku nieruchomości przeniosła swoje usługi na wyższy poziom integrując działy obsługujące najemców w jedną wyspecjalizowaną strukturę Advisory & Transaction Services. Nowopowstała komórka oferuje nie tylko usługi związane bezpośrednio z transakcjami najmu, ale również zarządzanie portfelem nieruchomości, doradztwo techniczne i usługi związane ze strategią środowiska pracy oraz strategią HR.

Niezależnie od miejsca, sektora i rodzaju działalności firma CBRE dostarcza najwyższej jakości zintegrowane usługi związane z nieruchomościami. Dysponując niezrównaną lokalną wiedzą i doświadczeniem wspartym światową siecią kontaktów, zespół CBRE realizuje cele biznesowe klientów, pomagając im budować przewagę konkurencyjną.
Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych www.cbre.pl, www.officego.pl, www.industrialgo.pl oraz naszych profili Linkedin, Twitter, Vimeo, Instagram.

Współpraca

Współpraca

Współpraca

Organizator

Misją oraz podstawowym zadaniem Stowarzyszenia REIT Polska jest inicjowanie i wspieranie – przy wykorzystaniu w jak najlepszej wierze naszych członków, ich wiedzy i doświadczenia – wszelkich działań prowadzących do stworzenia ram prawnych dla podmiotów działających w formule REIT, a także popularyzacji tego typu rozwiązań wśród polskich obywateli i instytucji.

Organizator

Od ponad 10 lat wiodący organizator profesjonalnych i prestiżowych wydarzeń branżowych w Polsce. Organizujemy kongresy, konferencje, szkolenia, seminaria i warsztaty dla różnych sektorów gospodarki oraz zapewniamy specjalistyczne wsparcie i doradztwo w kwestii organizacji imprez, PR i marketingu.

W ciągu ostatniej dekady stworzyliśmy szeroką sieć kontaktów i partnerów w sektorach: energetyki, węgla, paliw, chemii i nieruchomości. Naszym celem jest stworzenie miejsca do dyskusji o nowych trendach i zmianach mających znaczenie dla przemysłu, do nawiązywania nowych kontaktów, jak również do budowania relacji biznesowych pomiędzy naszymi ekspertami, partnerami i uczestnikami.

Programy naszych imprez są zawsze starannie dostosowane do potrzeb i interesów branży, a my jesteśmy dumni z naszej staranności w doborze tematów, prelegentów i partnerów, aby zapewnić najwyższą jakość wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń. We współpracy z najlepszymi ekspertami z Polski i zagranicy opracowujemy i organizujemy wydarzenia podyktowane zmianami w otoczeniu legislacyjnym, przeobrażeniami rynkowymi oraz aktualnymi trendami.

Patronat medialny

Patronat medialny

CIJ

Patronat medialny

Patronat medialny

Patronat medialny

KRN.pl – Krajowy Rynek Nieruchomości – to ogólnopolski portal branżowy, który oferuje bazę około 800 000 aktualnych ofert nieruchomości i inwestycji mieszkaniowych zamieszczanych przez setki firm (deweloperów, inwestorów i biura pośrednictwa) oraz osoby prywatne z całej Polski. Poza częścią ofertową, istotnym elementem portalu jest część redakcyjna składająca się między innymi z przeglądu aktualnych i istotnych informacji z rynku nieruchomości. Niekwestionowanym atutem portalu jest rozbudowany serwis prawnopodatkowy. Ponadto na portalu KRN.pl publikowane są cykliczne raporty dotyczące sytuacji na rynku nieruchomości.

 

NASZE ATUTY!

 

– ponad 20 lat doświadczenia na ogólnopolskim rynku nieruchomości

– ponad 800 000 ofert nieruchomości

– ponad 300 000 unikalnych użytkowników w skali miesiąca

– ponad 1,5 mln odsłon miesięcznie

– pełna responsywność

– intuicyjna wyszukiwarka

– nowoczesny design

– przejrzysty układ treści

– najświeższe wiadomości z rynku nieruchomości

– rozbudowany dział prawno – podatkowy

Patronat medialny

Obligacje.pl to serwis skierowany do inwestorów indywidualnych, poświęcony w całości inwestycjom w instrumenty dłużne, z obligacjami korporacyjnymi, bankowymi i komunalnymi na czele. Każdego dnia redakcja Obligacje.pl przetwarza informacje, które mogą zainteresować posiadaczy obligacji lub przyszłych inwestorów. Analizujemy sprawozdania finansowe emitentów obligacji, przeprowadzamy wywiady z zarządami firm, przygotowujemy niezależne analizy lub zlecamy ich przygotowanie autorom zewnętrznym. Informujemy także o przygotowywanych i zakończonych emisjach obligacji. Ponadto publikujemy także komentarze, raporty analityczne i opinie innych ekspertów – analityków domów maklerskich, prawników, zarządzających funduszami obligacji.

Patronat medialny

ReNews.pl jest portalem informacyjnym poświęconego rynkowi nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Polsce,  w którym czytelnicy znajdą aktualne wiadomości, opinie i wypowiedzi ekspertów, raporty, informacje o inwestycjach, menedżerach, kontakty i oferty.

Portal należy do agencji informacyjnej QBusiness Media.

Patronat medialny

Patronat medialny

Warsaw Business Journal to anglojęzyczny magazyn niezbędny liderom biznesu, którzy chcą trzymać rękę na pulsie i znać najważniejsze trendy, sektory i osobowości polskiej gospodarki. Przedstawia swoim czytelnikom historie, wydarzenia, firmy i osoby, które z sukcesem tworzą polski rynek. Przygotowywany jest przez niezależny i doświadczony zespół, który zna wszystkie zawiłości polskiego rynku.

Zobacz więcej

Rejestracja

Lub wypełnij formularz online:

Zgłaszający uczestnictwo
Dane firmy do faktury VAT
Ilość uczestników
 

Uczestnik 1

Uczestnik 2

Uczestnik 3

Uczestnik 4

Uczestnik 5

 • Koszt udziału jednej osoby konferencji: 250 euro netto + VAT
 • Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i angielskim.
 • Opłata za udział w Konferencji obejmuje: uczestnictwo, materiały konferencyjne, poczęstunek typu: lunch, kawa, herbata, woda.
 • Opłata nie obejmuje rezerwacji noclegu.
 • Nadesłanie zgłoszenia jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.
 • Potwierdzenie rejestracji zgłaszanego uczestnika zostanie przesłane wraz
  z fakturą proforma na podany adres e-mail w ciągu 2 dni roboczych od daty otrzymania formularza zgłoszeniowego.
 • Warunkiem wstępu na Konferencję jest dokonanie wpłaty przed spotkaniem na konto: powermeetings.eu, Al. Jerozolimskie 27, 00-508 Warszawa;
  NIP 952-139-65-83; MBANK S.A.; 56 1140 2004 0000 3502 7600 2231
 • W ciągu 7 dni od daty otrzymania wpłaty na konto zostanie wystawiona faktura VAT i przesłana pocztą na podany adres.
 • Osoby odwołujące uczestnictwo na 14 dni przed Konferencją, otrzymają zwrot uiszczonej opłaty. Wycofującym się na 13 – 7 dni przed Konferencją zwracamy 50% opłaty. Na 6 dni przed Konferencją i  później nie przyjmujemy odwołań uczestnictwa w spotkaniu.
 • Zamiast zgłoszonej osoby w wydarzeniu może wziąć udział inny pracownik firmy.
 • Osoby, które nie odwołają swojej rejestracji, a nie wezmą udziału w Konferencji, zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacji z Konferencji należy dokonać w formie pisemnej. Brak wpłaty nie jest jednoznaczny z rezygnacją z udziału.
 • Nie odwołanie zgłoszenia i nie wzięcie udziału w Konferencji nie jest jednoznaczne z rezygnacją z uczestnictwa i spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Od nieterminowej zapłaty powermeetings.eu przysługują odsetki ustawowe.
 • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian
  w programie Konferencji oraz, w szczególnych wypadkach, zmiany lokalizacji oraz terminu.
 • powermeetings.eu zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia uczestnictwa bez podania przyczyny.

Poprzednia edycja

location

 Lokalizacja:

Hotel RADISSON BLU CENTRUM

ul. Grzybowska 24
Warszawa

 

 

Położony idealnie w samym sercu Warszawy pięciogwiazdkowy Radisson Blu Centrum Hotel zaprasza zarówno gości biznesowych jak i turystów. Hotel mieści się w pobliżu głównej stacji kolejowej Warszawa Centralna oraz Pałacu Kultury i Nauki oraz zaledwie 20 minut jazdy od lotniska.

 • Hotel dysponuje 311 pięknymi pokojami zaprojektowanymi w różnych stylach
 • Bezpłatny dostęp do szerokopasmowego internetu
 • Latino Brasserie @ferdy’s oferuje gościom dania kuchni latynoamerykańskiej oraz polskiej
 • Restauracja Ogrodowa serwująca śniadanie w formie bufetu
 • Lobby Bar oferuje gościom przekąski, kawę oraz drinki
 • Wstęp do Klubu Odnowy Biologicznej (PR1ME Fitness & Wellness) z basenem, siłownią, sauną oraz łaźnią parową
 • Garaż podziemny

Kontakt

Inne wydarzenia dla branży