Patroni Honorowi

Strona główna

  

Starostwo Powiatowe
w Staszowie

Gospodarz Honorowy

Patron Merytoryczny

Partner Merytoryczny

Sponsor Lunchu

Wystawcy

 

 

 

Partnerzy

Znalezione obrazy dla zapytania termika

 

Znalezione obrazy dla zapytania MPGK KROSNO LOGO

 

 

Organizator

GOSPODARZ HONOROWY

 

ENGIE Energia Polska S.A. promuje odpowiedzialny i zrównoważony rozwój w ramach poszczególnych obszarów specjalizacji, takich jak energia, gaz ziemny oraz usługi na rzecz sektora energii. Konsekwentnie dążymy do sprostania głównym wyzwaniom związanym z przechodzeniem na gospodarkę o niskiej emisji CO2.

  

Grupa proponuje efektywne i innowacyjne rozwiązania, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i odbiorców miejskich oraz przedsiębiorstw, w oparciu o know-how oraz doświadczenie.

 

Engie zatrudnia 152,900 osób na całym świecie, w 2014 roku osiągnęła przychody na poziomie 74,7 mld€

 

ENGIE jest obecna w Polsce od 2000 roku i zajmuje 5 miejsce pod względem produkcji energii. Grupa jest właścicielem 100% udziałów Elektrowni w Połańcu (1877MW), która opalana jest krajowym węglem kamiennym i biomasą.

 

Grupa zrealizowała w Połańcu inwestycję budowy nowego bloku w 100% opalanego biomasą (220MW). Dzięki temu zajmuje pozycję lidera w wykorzystywaniu biomasy w Polsce. 

 

Engie jest w Polsce obecne na polu energii odnawialnej również dzięki farmom wiatrowym Jarogniew-Mołtowo (20MW), Wartkowo (30MW), Pągów (51 MW) i Dąbrowice (36MW). Ponadto spółka świadczy usługi systemowe dla PSE S.A.

 

Łączna wartość wszystkich inwestycji Grupy w Polsce w ostatnich latach to ponad 3,1 mld złotych.

 

Elektrownia w Połańcu (świętokrzyskie) jest głównym miejscem prowadzenia działalności w Polsce przez Grupę. Od 1995 roku dzięki wielu modernizacjom moc zainstalowana w elektrowni została podniesiona do 1877 MW, co stanowi około 5,5 % mocy zainstalowanej w naszym kraju.
Spółka jest piątym, co do wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce (roczna produkcja wynosi około 7 TWh) a elektrownia w Połańcu wytwarza także energię cieplną, popiół, gips i popioło-żużle dla drogownictwa i budownictwa.

 

Jako jedna z pierwszych polskich elektrowni została w pełni sprywatyzowana. Właścicielem 100% akcji został Electrabel International Holdings B.V. z/s w Moerdijk Holandia należący do Grupy GDF SUEZ. W rezultacie prywatyzacji pozyskała znaczącego inwestora, który należy do ścisłej czołówki największych, niezależnych firm energetycznych świata i jest liderem w zakresie usług energetycznych i przemysłowych.

 

Od 1 stycznia 2007 roku, Grupa GDF SUEZ prowadzi działalność w Polsce jako jedna firma – najpierw GDF SUEZ Energia Polska S.A.,  a od 2016 r. jako ENGIE Energia Polska S.A.

 

Elektrownia w Połańcu jest również jedną z pierwszych w Polsce głęboko zrestrukturyzowanych. W 2002 roku wdrożony został program restrukturyzacji, który polegał na wydzieleniu tych dziedzin usługowych, które nie były bezpośrednio związane z produkcją energii elektrycznej. To poprawiło efektywność działania i tym samym znacznie poprawiło warunki funkcjonowania na konkurencyjnym rynku energii elektrycznej. Działania restrukturyzacyjne podparte zostały działaniami organizacyjnymi i nowymi inwestycjami.

 

Integralną częścią strategii firmy jest szacunek dla natury oraz produkcja taniej i ekologicznie czystej energii elektrycznej. W ciągu minionych kilku lat spółka podjęła szereg działań, które przyczyniły się do zmniejszenia wydzielania szkodliwych gazów do atmosfery. Stosuje się do restrykcyjnych norm ochrony środowiska, a za cel ma uzyskanie pozycji lidera na rynku odnawialnej energii w Polsce. Ważnym krokiem, który ma do tego celu zbliżyć jest oddanie do użytku w 2013 roku, Zielonego Bloku, największego na świecie bloku opalanego biomasą.

 

Moc tego największego na świecie bloku energetycznego opalanego wyłącznie biomasą wynosi 220 MW. Zastosowanie biomasy drzewnej i biomasy agro pozwala na obniżenie emisji dwutlenku węgla o ponad 1,2 miliona ton rocznie. Zielony Blok to inwestycja warta 1,2 mld złotych. W jego powstanie zaangażowanych było ponad 1100 osób i ponad 40 firm.

 

Od dawna spółka działa w kierunku zwiększenia produkcji zielonej energii. Pod koniec 2004 roku firma uruchomiła instalację umożliwiającą współspalanie w pozostałych kotłach energetycznych biomasy. Następnie przystosowaną ją do spalania biomasy agro - słomy, pestek, łupinek słonecznika czy pozostałości z przetwórstwa owocowo-warzywnego.

 

ENGIE Energia Polska S.A. realizuje także inne inwestycje przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego. To m.in. Projekt Phoenix, czyli modernizacja istniejących w elektrowni w Połańcu bloków energetycznych przy jednoczesnym zmniejszeniu ich wpływu na środowisko naturalne oraz instalacje do magazynowania i przygotowania biomasy. Ponadto spółka wybudowała w Polsce cztery farmy wiatrowe.  

 


PATRON MERYTORYCZNY

Do zakresu działania Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla należy: prowadzenie prac naukowo-badawczych i rozwojowych w zakresie: przetwórstwa i użytkowania paliw, energetycznego wykorzystania biomasy i odpadów, przetwarzania i wykorzystania produktów węglopochodnych, energetyki oraz ochrony środowiska. Poza powyższym, organizowanie i prowadzenie badańw dziedzinie wytwarzania koksu i paliw koksopochodnych, przerobu produktów węglopochodnych otrzymywania surowców do produkcji wyrobów węglowych i elektrodowych oraz opracowywanie nowych procesów technologicznych z dziedziny bezpiecznego przetwarzania węgla, biomasy i odpadów oraz wykorzystania produktów pochodzących z tych procesów. Dodatkowo Instytut działa w zakresie realizacji projektów modernizacji urządzeń przemysłowych i intensyfikacji procesów produkcyjnych w dziedzinie przetwórstwa węgla, biomasy i odpadów, prowadzi prace w dziedzinie techniki cieplnej, nadzorów nad budową, rozgrzewaniem i regulacją baterii pieców koksowniczych i innych pieców przemysłowych oraz pośredniczy w zakresie innowacji i transferu technologii, wdrażania postępu technicznego z firmami krajowymi i zagranicznymi.

www.ichpw.zabrze.pl


 PARTNER MERYTORYCZNY



SGS jest światowym liderem w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji. Grupa SGS jest rozpoznawana jako wzór jakości i rzetelności. Zatrudniając ponad 85 000 etatowych pracowników zarządzamy siecią ponad 1800 biur i laboratoriów na całym świecie.

 

SGS w Polsce jest spółką zatrudniającą 650 etatowych pracowników. Siedziba główna firmy mieści się w Warszawie a w całej Polsce posiadamy ponad 30 oddziałów.

 

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, aby oferować najwyższej jakości usługi we wszystkich gałęziach przemysłu. Nasze niezależne usługi stanowią dla klientów wartość dodaną i zapewniają zrównoważony rozwój ich działalności.
Więcej na temat naszych usług znajduje się na: 

 

www.sgs.pl


  SPONSOR LUNCHU

 

Consus S.A. jako lider na rynku ochrony klimatu i realizacji postanowień protokołu z Kioto jest grupą o zasięgu globalnym, w której skład wchodzą spółki specjalizujące się w inżynierii, doradztwie, nowoczesnych technologiach i handlu.  
 

mln zł obrotu 
w 2014 roku

krajów, w których 
realizujemy projekty

specjalistów

projektów na 
3 kontynentach

 

Firma może pochwalić się ponad 15-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań i świadczeniu kompleksowych usług doradczych w zakresie ochrony klimatu dla odbiorców przemysłowych, obejmujących możliwość zakupu gazu, energii elektrycznej, biomasy Palm Kernel Shell (PKS), praw majątkowych, świadectw pochodzenia, zabezpieczeń pogodowych oraz uprawnień do emisji CO2. 

Spółki z grupy Consus prowadzą międzynarodowe działania łącząc w umiejętny sposób wiedzę i innowacje z globalnym spojrzeniem i znajomością lokalnej specyfiki biznesu. Właśnie dzięki wysokiej jakości naszych usług i pracy staliśmy się jednym z najbardziej zaufanych i polecanych dostawców usług w sektorach Handlu, Ochrony Środowiska, Przemysłu, Energetyki oraz Rozwoju Instytucjonalnego, Gospodarczego i Społecznego. Dzięki zdywersyfikowanemu portfolio naszych spółek, jesteśmy w stanie doradzać:   

  1. Klientom indywidualnym i instytucjonalnym  w zarządzaniu jednostką zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
  2. Instytucjom rządowym i prywatnym w tworzeniu i wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju miast oraz w realizowaniu krajowych polityk ochrony klimatu.
  3. Firmom i krajom w budowaniu efektywności energetycznej oraz tworzenia i realizacji strategii handlu uprawnieniami do emisji. 

oraz wdrażać rekomendacje wynikające z przeprowadzonych audytów energetycznych wykorzystując autorskie oprogramowania do pomiaru redukcji emisji w miastach i firmach.   

www.consus.eu


 PARTNERZY

 

 

 

 

Grupa Veolia jest w Polsce jednym z czołowych dostawców usług w zakresie zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Veolia jest wieloletnim, sprawdzonym partnerem miast i przemysłu, oferującym usługi dostosowane do potrzeb swoich klientów. Tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska. Prowadzi  działalność w 73 miastach, w 48 zarządza sieciami ciepłowniczymi. Działa poprzez spółki: Veolię Energię Polska (holding), 7 głównych spółek operacyjnych – Veolię Energię Warszawa, Veolię Energię Łódź, Veolię Energię Poznań, Veolię Energię Poznań ZEC, Veolię term, Veolię Industry Polska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach oraz ich spółki zależne. 

www.veolia.pl


  

ENERGA Jest jedną z czterech największych krajowych grup energetycznych w Polsce. Na podstawową działalność spółki składają się wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej, przesył i dystrybucja ciepła, sprzedaż i obrót energią elektryczną oraz świadczenie usług systemowych.

Segment Wytwarzania

Segment realizuje działalność związaną z wytwarzaniem energii elektrycznej i cieplnej, świadczeniem usług systemowych oraz przesyłem i dystrybucją ciepła. Wykorzystuje do tego posiadane jednostki wytwórcze w elektrowni szczytowo-pompowej oraz odnawialne źródła energii takie jak: woda, wiatr, biomasa, promieniowanie słoneczne oraz paliwo kopalne- węgiel kamienny.

Produkujemy około 5 TWh energii elektrycznej w różnego typu źródłach wytwórczych, w tym m.in.: w elektrowni systemowej w Ostrołęce, elektrociepłowniach w Elblągu i Kaliszu, elektrowni wodnej we Włocławku, małych elektrowniach wodnych, elektrowniach wiatrowych i fotowoltaicznych. W  wielu lokalizacjach energia elektryczna produkowana jest w konwencjonalnych źródłach wytwórczych w procesie kogeneracji.

Moce elektryczne zainstalowane  Grupy ENERGA wynoszą około 1 360 MWe, w tym ok. 560 MWe mocy osiągalnej w odnawialnych źródłach energii (OZE no fuel, współspalanie biomasy), co daje roczną produkcję z OZE na poziomie 1,8 TWh.

W ramach Segmentu Wytwarzania działa 13 spółek - wytwórczych i wspierających. Liderem Segmentu jest spółka Energa Wytwarzanie S.A. koordynuje działalność Grupy w ramach czterech głównych obszarów:

  • wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE),
  • wytwarzanie energii elektrycznej i/lub cieplnej w elektrowni systemowej, elektrociepłowniach i ciepłowniach,
  • świadczenie usług systemowych,
  • przesył i dystrybucja ciepła,
  • świadczenie usług wspierających, takich jak: realizacja projektów inwestycyjnych w formule inwestora zastępczego oraz świadczenie usług  modernizacyjno-serwisowych.

www.energa-wytwarzanie.pl


PGNiG TERMIKA SA jest największym w Polsce producentem ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu. Od 2012 roku w Grupie Kapitałowej PGNiG.

Nasze zakłady produkują 11% ciepła wytwarzanego w Polsce. Firma zaspokaja ok. 70% zapotrzebowania na ciepło mieszkańców Warszawy i okolic oraz 65% energii elektrycznej. Rocznie produkuje 11,3 TWht ciepła i 4,4 TWh energii elektrycznej w kogeneracji.

Firma prowadzi produkcje w 6 jednostkach wytwórczych:

  • Elektrociepłowni Siekierki,
  • Elektrociepłowni Żerań,
  • Elektrociepłowni Pruszków,
  • Ciepłowni Kawęczyn,
  • Ciepłowni Wola,
  • Ciepłowni Regaty.

Podstawowym paliwem, które wykorzystujemy w PGNiG TERMIKA, jest węgiel kamienny.

Od 2007 roku firma wykorzystuje biomasę. W grudniu 2015 uruchomiony został kocioł dedykowany na to paliwo w EC Siekierki.

www.termika.pgnig.pl


 

Biomasa Grupa TAURON Sp. z o.o. jest wyspecjalizowanym podmiotem zajmującym się od 2003 roku pozyskiwaniem, transportem i przetwarzaniem biomasy dla potrzeby Grupy TAURON.
Spółka na przestrzeni ostatnich dwóch lat przeszła znaczący proces zmian. Restrukturyzacji został poddany zakres działalności, struktura organizacji i poziomu zasobów ludzkich i materialnych.

Początki Spółki sięgają 1999 roku, kiedy to w wyniku restrukturyzacji Elektrowni Stalowa Wola powstała spółka zajmująca się obsługą Elektrowni w zakresie zabezpieczania potrzeb paliwowych, usług remontowych i budowlanych.

Skutkiem realizowanego procesu przemian jest aktualny profil działalności spółki, koncentrującej swoją aktywność i rozwój na obrocie biomasą i usługach z tym związanych. Obecnie Biomasa Grupa TAURON sp. z o.o. jest jedynym dostawcą biomasy dla Grupy TAURON. Realizując swój strategiczny cel – zabezpieczenie Grupy w stabilne dostawy surowca o najwyższej jakości, dostarcza biomasę „agro” oraz „leśną” do jednostek dedykowanych OZE Grupy tzn. elektrowni w Jaworznie, elektrociepłowni w Tychach i elektrowni w Stalowej Woli oraz do jednostek realizujących proces współspalania.

W ramach reorganizacji i standaryzacji systemu obsługi placów biomasy w poszczególnych elektrowniach Grupy, spółka pełni od 1 września 2015 r. funkcję jedynego operatora. Zapewnia również obsługę spółek TW i TC w zakresie udokumentowania źródeł pochodzenia biomasy przed Urzędem Regulacji Energetyki.  Zadania te wiążą się z strategicznym przejęciem i zoptymalizowaniem obszaru biomasy w całej Grupie.

Spółka prowadzi szerokie działania handlowe na rynku krajowym jak i zagranicznym. Działa w oparciu o wieloletnie doświadczenie i znajomość rynku producentów biomasy. Stworzony został portfel dostawców surowca w oparciu o zakłady drzewne, grupy producenckie, zakłady przetwórstwa spożywczego oraz rolników indywidualnych. Obecnie realizując standardy obowiązujące w Grupie TAURON, spółka przeprowadza procedury naboru na Listę Kwalifikowanych Dostawców Biomasy dla jednostek wytwórczych TAURON.

Funkcjonowanie spółki Biomasa Grupa TAURON wpisuje się w realizowaną przez TAURON Polska Energia strategię, zwiększania udziału posiadanej mocy w technologiach niskoemisyjnych. Oznacza
to w kolejnych latach znaczący wzrost zapotrzebowania na surowiec paliwowy w postaci biomasy.

Lokalizacja spółki znajduje się na terenie TAURON Wytwarzanie S.A. Oddział Elektrownia Stalowa Wola w Stalowej Woli.

www.biomasa-grupatauron.pl 


Firma SBB ENERGY dawniej Remak-Rozruch S.A. od ponad 20 lat prowadzi działalność w sektorze energetyki i przemysłu, wykonując usługi w zakresie rozruchów, montaży i różnego rodzaju prac specjalistycznych.

Główne obszary naszych działań obejmują:

  • Kompleksowy rozruch bloków energetycznych
  • Modernizacja kotłów w układzie "pod klucz" w celu redukcji emisji NOx i SO2
  • Optymalizacja urządzeń oraz systemów energetycznych
  • Wielobranżowe montaże i remonty w sektorze energetycznym oraz przemyśle
  • Rozruch oraz optymalizacja stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków
  • Czyszczenie chemiczne oraz trawienie instalacji i urządzeń w sektorze energetycznym oraz przemyśle
  • Badania laboratoryjne umożliwiające opracowanie optymalnych technologii dla potrzeb realizowanych procesów chemicznego czyszczenia
  • Montaże elektryczne oraz AKPiA wraz z dostawą sprzętu i rozdzielnic w sektorze energetycznym oraz przemyśle
  • Modernizacja kotłów w układzie "pod klucz" w celu współspalania biomasy
  • Konwersja kotłów opalanych węglem na biomasę
  • Specjalistyczne ekspertyzy w zakresie eksploatacji instalacji energetycznych

Od 2007 r. firma SBB ENERGY dawniej Remak-Rozruch S.A. była wyłącznym partnerem Nalco Mobotec Inc. (NMI) w zakresie implementacji technologii niekatalitycznej redukcji NOx metodą ROFA™ i Rotamix™. W 2012 roku została podpisana umowa przejęcia Nalco Mobotec Polska Sp. z o.o. należąca do NMI, tym samym firma SBB ENERGY dawniej Remak-Rozruch S.A. uzyskała prawo licencji oraz wyłączności w zakresie oferowania technologii odazotowania spalin opartej o ROFA™ i Rotamix™. Licencja obejmuje swym obszarem Polskę oraz 22 Państwa Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystkie realizowane działania spełniają wymogi norm PN-EN ISO 9001:2009 oraz SCC, a jakość świadczonych przez nas usług ma kluczowe znaczenie dla ciągłego rozwoju Spółki i satysfakcji naszych klientów.

www.sbbenergy.pl


 

PUHP LECH Sp. z o.o. w Białymstoku.

PUHP LECH to spółka miejska zajmująca się w imieniu Miasta Białystok systemem gospodarki odpadami komunalnymi. Spółka przygotowała oraz zrealizowała projekt budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku, który został otwarty na początku 2016 r. W drugiej połowie roku PUHP LECH otworzy nowoczesną sortownię odpadów, która będzie uzupełnieniem nowoczesnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w aglomeracji białostockiej.


Instytut Nafty i Gazu – Państwo Instytut Badawczy jest jednostka badawczą, pracującą na potrzeby przemysłu naftowego i gazowniczego. Instytut legitymuje się  bogatym dorobkiem naukowym oraz wieloma rozwiązaniami wdrożonymi w górnictwie naftowym, gazownictwie, a także w przemyśle rafineryjnym i petrochemicznym.

Wśród opracowanej w Instytucie dokumentacji można wyróżnić ekspertyzy, opracowania rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych oraz znaczące kompleksowe prace, które przyczyniły się do odkrycia nowych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, do wytworzenia i zastosowania narzędzi umożliwiających ich wydobycie, i do opracowania technologii niezbędnych do ich oczyszczania, transportu, przeróbki oraz wykorzystania.

Wykwalifikowani pracownicy Instytut są autorami licznych cenionych monografii, publikacji, referatów i przydatnych w branży materiałów edukacyjnych. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, wchodzą w skład wielu naukowych i technicznych organizacji oraz gremiów doradczych, krajowych i międzynarodowych, a także są wykładowcami na kursach doskonalenia zawodowego oraz prowadzą praktyki studenckie. D

obra infrastruktura badawcza, która jest stale udoskonalana, nowoczesna aparatura, obejmująca unikatowe w skali kraju stanowiska, sprzęt umożliwiający prowadzenie badań laboratoryjnych i polowych, duże zasoby biblioteczne, budynki oraz zaplecze technologiczne w Krakowie, Krośnie i Warszawie, pozwalają Instytutowi na tworzenie ciekawej i różnorodnej oferty prac naukowych, badawczo–rozwojowych i usługowych dla przemysłu, w tym dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także na uczestnictwo w projektach badawczych, realizowanych przez konsorcja naukowe.

www.inig.pl


  

Spółka Agrex-Eco jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych inwestujących w nowoczesną gospodarkę odpadami. Oferujemy maszyny i technologie renomowanych, zagranicznych firm: KOMPTECH, Redox Waste Recycling, Matthiessen Lagertechnik, TS Industrie, Macpresse i PTF Haeusser. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, co potrzebne do zagospodarowania odpadów w Twoim zakładzie. Oferujemy linie technologiczne do produkcji paliwa RDF i z biomasy, do utylizacji odpadów ściekowych, do fermentacji mokrej, maszyny stacjonarne i mobilne do przetwarzania odpadów i zagospodarowania wysypisk śmieci oraz kompostownie otwarte. Zapewniamy również bezpłatne konsultacje, wysokiej jakości serwis, zaopatrzenie w części zamienne, bezpłatne szkolenia techniczne, instrukcje obsługi w jęz. polskim oraz znak zgodności CE. Naszą misją jest praca z naturą i dla natury.

www.agrex-eco.pl


 

Firma Anderwald Maszyny Rolnicze Jan Anderwald jest wyłącznym importerem na Polskę rębaków do drewna austriackiej firmy Eschlböck Maschinenfabrik GmbH. Jest to rodzinne przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją rębaków do drewna. Na dzień dzisiejszy firma posiada największą ofertę tych maszyn w Europie. Są to rębaki tarczowe i bębnowe, począwszy od małych maszyn przeznaczonych do użytku pielęgnacyjnego, po większe, zamontowane na samochodzie ciężarowym z bezpośrednim napędem z silnika ciężąrówki. W strategii producenta jest oferowanie maszyn bezpiecznych, niezawodnych i z praktyczną konstrukcją. Nieustanne badania i rozwój oraz produkcja z zastosowaniem najnowszych metod sprawiły, że dziś firma osiągnęła miano lidera w branży.

www.eschlboeck.at


 

 

Firma Ropa Polska Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem marki Albach na terenie Polski.

Albach oferuje najlepsze w swojej klasie samojezdne rębaki do drewna. 

Zapraszamy do współpracy i zapoznania się z naszą ofertą.

www.ropapolska.pl


 

Firma Centrum Technologii Materiałów Sypkich Stępień, Redliński sp. j. została założona, aby poprzez wdrażanie nowych technologii oraz modernizowanie już stosowanych rozwiązań wspomagać te branże przemysłu, w których szeroko rozumiane materiały sypkie odgrywają kluczową rolę w procesach produkcyjnych.

Wszystkie materiały masowe na różnych etapach procesu technologicznego mogą powodować jego opóźnienia a często nawet zatrzymanie całego procesu. Stawiamy sobie za zadanie przedstawienie Państwu szerokiej oferty urządzeń oraz usług projektowych i montażowych tak, aby dzięki nim zmniejszać ryzyko występowania wypadków jak i zwiększyć rentowność procesów produkcyjnych.


Oferowane przez nas urządzenia są zarówno naszej produkcji jak i naszych partnerów którymi są m.in. firmy:

  • DSH Systems,

  • BS&B Safety Systems,

  • Lessines Industries,

  • STAG A.B.,

  • Standard Industrie S.A.S.,

  • MBA Instruments GmbH,

  • BMS Belt Cleaners Ltd. 


Oferowane przez nas urządzenia i technologie to:

  • transport pneumatyczny i mechaniczny STAG,

  • systemy BS&B zapobiegania wybuchom,

  • systemy DSH tłumienia zapylenia,

  • zasuwy nożowe,

  • urządzenia do pomiaru poziomu materiałów sypkich MBA,

  • suszarnie zboża,

  • silosy,

  • podajniki ślimakowe,

  • podajniki zgrzebłowe,

  • elewatory,

  • zgarniacze do przenośników taśmowych,

  • odbijaki pneumatyczne ze stali nierdzewnej,

  • wibratory pneumatyczne,

  • elektrowibratory,

  • przenośniki taśmowe, system LIFTUBE,

  • odkurzacze przemysłowe,

  • aeracja powietrzna,

  • podajniki i przesiewacze wibracyjne,

  • czyszczenie silosów, system GIRONET,

  • silosy, magazyny materiałów sypkich, hangary,

  • przenośniki taśmowe,

  • przenośniki łańcuchowe,

  • elewatory,

  • pulsatory powietrzne AIRCHOC.

www.ctms.com.pl


 

 

Arcon Polska istnieje na rynku od ponad 35-ciu lat. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem marek DOPPSTADT oraz BRUKS. Są to dwaj wiodący producenci urządzeń do wytwarzania biomasy i paliw alternatywnych. W gamie oferowanych przez nas produktów znajdziecie Państwo:

 

  • rębaki stacjonarne, mobilne (również samojezdne)
  • rozdrabniacze wstępne wolnoobrotowe
  • rozdrabniacze szybkoobrotowe

 

Duża liczba sprzedawanych i serwisowanych przez nas urządzeń oraz rozbudowana infrastruktura, pozwalają zapewnić naszym klientom należyte wsparcie. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i szeroką wiedzę na temat eksploatacji. W Centrum Serwisowym w Warszawie posiadamy magazyn części, a w nim ponad 2 000 pozycji dostępnych „od ręki”. W naszej firmie zatrudniamy kadrę wysokowykwalifikowanych mechaników rozlokowanych we wszystkich regionach Polski. Każdy z nich dysponuje autem serwisowym wyposażonym w specjalistyczne narzędzia oraz części zamienne. Dzięki temu ograniczyliśmy do niezbędnego minimum czasu potrzebnego na diagnostykę i naprawę maszyn.

 

Szczegółowe informacje na temat naszej firmy, oferowanych produktów i usług znajdą Państwo na:

www.doppstadt.com.pl     www.arconforest.pl


 

LA MECCANICA srl di Reffo jest firmą rodzinną zatrudniającą 55 pracowników, a jej obroty przekraczają 13 milionów. Została założona przez Ottorino Reffo w 1961 roku w Cittadelli.
Od ponad pięćdziesięciu lat produkuje matryce do granulatorów, granulatory, rolki i części zamienne, kompletne linie do produkcji pelletu, schładzacze przeciwprądowe lub poziome, kruszarki, młyny młotkowe, przesiewacze wibracyjne, systemy pokrywania pelletu tłuszczem oraz Ekspandery. Rocznie produkuje ponad 2500 matryc do większości modeli granulatorów. Mocną stroną LA MECCANICA jest serwis posprzedażowy i pomoc techniczna: inżynierowie firmy są zawsze dostępni, aby pomóc w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów lub po prostu po to , aby udzielić odpowiednich wskazówek i porad.

To dlatego, że jakość jest wizytówką firmy: w każdym działaniu myślimy tak, jak rzeźbiarz uderzający w blok kamienia by wyodrębnić z niego posąg, z kreatywnością, zaangażowaniem i zamiłowaniem do naszej pracy.

Wykorzystanie biomasy , drewna i odpadów pochodzenia rolniczego do produkcji energii odnawialnej jest jednym z największych wyzwań w celu zachowania równowagi na świecie, którego jesteśmy częścią. Przetwórstwo biomasy stało się jednym z najważniejszych działań w celu pozyskania energii na całym świecie, będzie również nieustannie wzrastało z uwagi na fakt, że priorytetem w dzisiejszych czasach stała się ochrona środowiska i produkcja tzw. "zielonej energii". LA MECCANICA przez lata testuje , nawet w najbardziej trudnych warunkach pogodowych, całą gamę zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do obróbki drewna biomasy i odpadów pochodzenia rolniczego, maszyny są specjalnie zaprojektowane i opracowane w odniesieniu do danego surowca:

  • Biomasa leśna: odpady pochodzące z obróbki drewna, zrzyny tartaczne;
  • Biomasa pochodzenia rolniczego: "Agro Biomasa”, słoma zbożowa, alf alfa (lucerna) , siano, miskantus, malwa pensylwańska itd;
  • Biomasa przemysłowa, w zasadzie odpady pochodzące z produkcji takie jak sansa (pulpa jabłkowa) , odpady pochodzące z owoców wykorzystanych do produkcji soków itd.

www.lameccanica.it

 

Relacja z Forum 2013

Relacja z Forum 2012

Relacja z Forum 2014

Relacja z Forum 2015

Patroni Medialni

 

 

Inne wydarzenia